Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Graphiteleader


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1161 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 21 październik 2018 - 22:57

Mam 792L-HS i 672L-HS i to są całkowicie różne konstrukcje. Ten drugi zasługuje na określenie "szpada",
tylko trzeba przyzwyczaić się ,ze jest trochę dziwnie uzbrojony.

#222 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 22 październik 2018 - 13:21

Dużo informacji brawo chłopaki  :highfive:

 

a jakby tak się uśmiechnąć do  moderatora :)  żeby przykleił do dopełnieniowego wątku, niech zostanie dla potomnych a tak zniknie stąd za jakiś czas razem z tematem

Ciekawie to się rozwija, nie tak dawno, rok, dwa, uzyskanie jakichkolwiek informacji na temat kijów JDM graniczyło z cudem bo po prostu mało ich było w użytkowaniu. Teraz mamy po kilka i kilka obłowionych a to pozwala na rzeczowe podpowiedzi przy wyborze.


  • malinabar, xyzzvpc i S.N. lubią to

#223 OFFLINE   Nales

Nales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaTurek
  • Imię:Kamil

Napisano 22 październik 2018 - 13:46


GNFS-6102UL-S.
​??
Jest do 5g czy te 10 g nie będzie dla niego zbyt wiele?

Tak jest do 5g. Ja maksymalnie lowilem 5g plus kaitek 3" i myślę że to jest już na granicy, choć ciężej nie próbowałem. Jakiegoś dyskomfortu nie ma przy rzucaniu i łowieniu. Można też agresywnie prowadzić lecz najlepsze efekty są na głowkach 2 i 3 gramowych z kaitkiem 2". Przyjemność z holowania ryb, nawet tych mniejszych jest odczuwalna. Kiedyś myślałem że trafiłem w "zaczep" ale jak ruszył to mocy mi zabrakło. Dodam że przy szczupaku 65 cm mocy nie brakuje.

Użytkownik Nales edytował ten post 22 październik 2018 - 13:47


#224 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 22 październik 2018 - 19:07

Pojawiła się opcja na veloce neo 632-UL. 

 

Mocno myślę nad nim, szczyt 1.1, powinien być ok. :)


  • ktm777 lubi to

#225 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 22 październik 2018 - 19:13

Z tego co kojarze to veloce jest chyba troche mocniejszy.
Moim zdaniem ze stajni grapiteleadera pod glowki 2-5g nie znajdziesz nic ciekawszego niz finezze nuovo do 5g.
  • xyzzvpc lubi to

#226 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 22 październik 2018 - 19:48

Wojtek , Robert ma chyba rację . Ten Veloce to typowy kij bassowy , więc jest chyba zdecydowanie mocniejszy niż wynika to z opisu . Na YT jest filmik ( cytowany tu zresztą w stosownym wątku ) , na którym Madziar , niejaki Peter Sztahowitz , na Veloce do 5 gram wyholował sumka 188 cm , a kij nie giął się po rękojeść zbyt chętnie  ;) ...



#227 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 22 październik 2018 - 20:14

 

Tutaj film z tym 632ul. 

 

Wygląda, jakby pasował, gnie się już pod małą rybą, chyba dość szybko wraca.

 

Sam nie wiem.



#228 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 październik 2018 - 20:14

A ja naogladałem się rosyjskich produkcji i tam mają np. takie Vivo w kilku odmianach, które jest sztywne jak drut przy podbiciu,a gnie się pod rybą niczym EX. Trochę ciężkawe, ale za to mocniejsze scianki niż np w silverado.

Gdyby nie mój ostatni giełdowy zakup- czyli xzoga shiteno, która również nieźle się układa pod obciążeniem, to wywaliłbym na giełdę moje okoniówki i myślał o tym vivo na poważnie.....



#229 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 22 październik 2018 - 20:20

Faktycznie mają sztywne vivo na swoj rynek ale w wersji powiedzmy okoniowej to tam nie ma zadnego patyka. No chyba ze masz grube garby u siebie i łowisz je kijem trochę mocniejszym. A co w sciankach silverado jest nie tak?

#230 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 22 październik 2018 - 20:37

A p co kij ma się "ładnie giąć pod obciążeniem? Hę?  Bo moim zdaniem kij na dobrze rzucać, dobrze sygnalizować, dobrze amortyzować i nie gubić ryb. Zresztą kije które mam i te JDM które miałem i widziałem (czyt obławiałem) mają widoczne przesztywnienia w miejscu łączenia sekcji lub w miejscu wklejka-blank. Jedynym, który tego nie miał było, bodajże, SC parabellum i Avid Ul w monoblanku ale to kije raczej pod żelastwo/mini woblery lub białoryb choć ci którzy odkupili je ode mnie bardzo chwalili jako okoniówki.



#231 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 październik 2018 - 20:55

Faktycznie mają sztywne vivo na swoj rynek ale w wersji powiedzmy okoniowej to tam nie ma zadnego patyka. No chyba ze masz grube garby u siebie i łowisz je kijem trochę mocniejszym. A co w sciankach silverado jest nie tak?

Mój brak kultury obchodzenia ze sprzętem ;) Poza tym występuje w mocniejszym kalibrze niż ML

Ale mieć takie ML Silverado- czemu nie......

Fido, te ładne ugięcie pod obciążeniem jest tożsame z niegubieniem ryb małych i dużych i amortyzacją ich ataków.  Czyli kij ma to, co jest słabszą stroną kijów bassowych- ładowanie się, hol mniejszych ryb, czy też moment zatrzymania ugięcia na dolniku i jednocześnie przewyższa możliwosciami detekcji brania  fasty amerykańskie. Tak mi wynika z własnych doświadczeń z croixami i oglądem materiałów o vivo i silverado.



#232 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 październik 2018 - 21:24

Jak sprawdzę, porównam, to napiszę.

Póki co wyglądają mi na bardzo uniwersalne i niestety drogie kije. Może w przyszłym roku się zbiorę. Te kije zdecydowanie gną się mocniej pod rybą i regularnie. amerykańskie xf co je miałem , w krótkich wersjach bardziej pod twój opis pasowały by, miałem, sprzedałem, trzeba szukać czegoś innego.


  • strary lubi to

#233 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 23 październik 2018 - 16:54

Takie pytanie mam do użytkowników corto lub innych modeli. Czy macie problem delikatnych pęknięć lakieru na przelotkach? Mimo że kij robi robotę i poracuje ok. To praktycznie na każdej mojej przelotce występuje to zdarzenie,a na jednej nawet delikatnie klika. Czy u Was też takie coś występuje? Dzięki z góry za odpowiedź



#234 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 24 październik 2018 - 20:57

Maciek, a moze za daleko szukasz? Zobacz Tiro Nuovo bedace na naszym rynku - szybki blank wspaniale pracujacy pod ryba. Nie jedna osoba byla juz mega pozytywnie zaskoczona tym, co ten kij pokazuje pod ryba ;)

A i gwarancja jest przy okazji, dostep do czesci rowniez... Juz dawno polowalem na te rosyjskie wersje, ale skutecznie sie z tego wyleczylem :)

Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 24 październik 2018 - 20:57


#235 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 październik 2018 - 05:55

Maciek, a moze za daleko szukasz? Zobacz Tiro Nuovo bedace na naszym rynku - szybki blank wspaniale pracujacy pod ryba. Nie jedna osoba byla juz mega pozytywnie zaskoczona tym, co ten kij pokazuje pod ryba ;)

A i gwarancja jest przy okazji, dostep do czesci rowniez... Juz dawno polowalem na te rosyjskie wersje, ale skutecznie sie z tego wyleczylem :)

To takie hobbystyczne poszukiwanie Świętego Graala - jak ryby nie biorą/zeżarte.......

A poważnie to rosyjskie wersje są bezproblemowo osiągalne u Bałtów, wysyłka do nas 15E

Co do gwarancji - w przypadku Graphitów to trochę nie tak, bo regularnie wchodzą nowe modele i może okazać się że nie dostaniesz tego, co potrzeba.



#236 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 25 październik 2018 - 08:53

To takie hobbystyczne poszukiwanie Świętego Graala - jak ryby nie biorą/zeżarte.......

Święta prawda :)


Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 25 październik 2018 - 08:54


#237 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 25 październik 2018 - 10:37

Pojawiła się opcja na veloce neo 632-UL. 
 
Mocno myślę nad nim, szczyt 1.1, powinien być ok. :)


Wszystkie Veloce które miałem (bodajże 4szt,3 casty i jednego spina)to super fajne,czułe i szybkogasnące kije ale też z bardzo mocnymi dolnikami.
Raczej nie widze okonia który wyginałby je po Dolnik:-))
Moim zdaniem,przynajmniej przy Serii Veloce trzeba mocno uważać i nie sugerować się tylko opisem CW.
Dla przykładu GLVNC-63ml(CAST) ma wyrzut opisany od 3-10g ale już moc 8-14lb.Spokojnie można tym machnąć 17-18g i Dolnik jak na opis CW.jest naprawdę mocny.



#238 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3553 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 25 październik 2018 - 11:38

To są bassowe kije, stąd te mocarne dolniki.

#239 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 25 październik 2018 - 13:15

Mam Veloce Neo do 5g i tak naprawdę od tych 5g zaczyna być jakiś sensowny komfort łowienia. A najlepiej moim zdaniem dla niego to 10g. To takim patykiem wyjęto tego suma 188cm.
Tutaj mam filmik jak okoń 30+ wyjeżdża na klatę, targany przez zielsko.

  • malinabar i bartosz311287 lubią to

#240 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 06:15

Używa może ktoś z was któregoś modelu:
Graphiteleader '15 Finezza Nuovo GNFS-832ML-T
Graphiteleader Finezza Nuovo GNFS-762L-T
Który model będzie odpowiedni pod moje łowienie: gumki 2-3,5" na główkach najczęściej 2-5g, czasami 6-8g. I to chyba nie są wklejki jak model 3lb do 5g?