Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Graphiteleader


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1161 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 25 luty 2020 - 15:56

Dokladnie :D Super Corto Esagonale do 4g to można sandacze zacinać :D



#522 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 25 luty 2020 - 16:02

Dokladnie :D Super Corto Esagonale do 4g to można sandacze zacinać :D

 

I to jest właśnie to co lubię, moc w lajcie :D  :D  :D .


  • Karpiu95 lubi to

#523 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 25 luty 2020 - 16:03

Corto to sztywne patyki, raczej do animacji przynęt bez pracy własnej. Finezza jak sama nazwa wskazuje, szczyt jest dość finezyjny i bardziej przeznaczony do brań delikatniej biorących ryb, czyli do typowego "dłubania"🙂
  • Kingfish lubi to

#524 OFFLINE   Kingfish

Kingfish

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Rafał

Napisano 25 luty 2020 - 17:08

Nie mam gdzie pomachać, a teraz mam Corto i nic innego na razie nie szukam.

Gdzie kupowałeś swoje corto i za ile monet?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#525 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 25 luty 2020 - 17:10

Gdzie kupowałeś swoje corto i za ile monet?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Kupiłem w Team-Rapa w zeszłym roku, ceny nie pamiętam.



#526 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 luty 2020 - 21:51

Tez myslałemo Corto bo podobno bardzo elektryczne, ale co z holem okoni- jest na tym  odpowiednia amortyzacja?



#527 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 25 luty 2020 - 22:08

Tez myslałemo Corto bo podobno bardzo elektryczne, ale co z holem okoni- jest na tym  odpowiednia amortyzacja?

 

Złowiłem na tę wędkę kilkadziesiąt okoni w różnych rozmiarach: od 10cm do ponad 40cm. Żaden mi nie spadł. 



#528 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 luty 2020 - 22:26

Ten twój Esagonale to topowy model z tej serii, jak się do tego mają Corto-18.czy tylko róznice w osprzęcie i detalach czy inny materiał blanku?

Czym róznią się użytkowo wersje tubular od pełnej szczytówki typu HS?-widzę,że występują w tych samych modelach.



#529 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 25 luty 2020 - 22:48

Niestety nie miałem w ręku innych Corto. 



#530 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 25 luty 2020 - 23:32

Mam dwa Corto z najtańszej wersji EX i to bardzo dobre kije. Wyższe modele pewnie jeszcze lepsze,mozna brać w ciemno.

#531 OFFLINE   Kingfish

Kingfish

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Rafał

Napisano 26 luty 2020 - 01:26

Ten twój Esagonale to topowy model z tej serii, jak się do tego mają Corto-18.czy tylko róznice w osprzęcie i detalach czy inny materiał blanku?
Czym róznią się użytkowo wersje tubular od pełnej szczytówki typu HS?-widzę,że występują w tych samych modelach.

Też bym chciał się dowiedzieć może są tu użytkownicy w/w kijków?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#532 OFFLINE   rebowski12

rebowski12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaPoznań (Czerwonak)
  • Imię:Adam

Napisano 26 luty 2020 - 05:54

HS to taka szybka stosunkowo krótka wklejka. Mam Corto18 właśnie 642HS i kij jest bardzo szybki, bardzo czuły. Zdecydowanie jest to kij, który nie boi się większej ryby. Wedka jest moim zdaniem opisana poprawnie. Mi łowi się optymalnie na 3g plus nieduża guma. Moim zdaniem nie jest to kij do łowienia na mikro jigi. Jest po prostu za szybki. To taka typowa szpada w wydaniu ul.

#533 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 luty 2020 - 09:14

Można tym 642HS podbijać aktywnie ok 6gram plus 2-3 cale ale dosyć głęboko tak 5-7 m, czy jednak do tego brać wersje tubular?

Czy pracuje ten blank coś poza wklejką przy okoniach  25-30cm( niestety u mnie zdecydowana większość)?


  • duzers lubi to

#534 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 26 luty 2020 - 16:37

Też bym chciał się dowiedzieć może są tu użytkownicy w/w kijków?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Wg mnie szczytówka typu HS, to takie pośrednie rozwiązanie pomiędzy klasycznym S - solid, a T - tubular.

Mam:

  • Super Corto Esagonale GOSRES-6102L-HS, 0,4-4g i 1-4lb.
  • Corto Prototype Nuovo GNCPS-6102L-HS, 0,5-6g i 1-4lb.
  • Corto Prototype Nuovo GNCPS-802ML-HS, 1-20g i 2-8lb.

W konstrukcjach Olympic'a wyższy model oznacza na ogół sztywniejszy grafit.

Jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę że dwa pierwsze kije są stosunkowo krótkie i jak wszystkie Corto mają znaczną zbieżność, to staje się zrozumiałe, że model Esagonale, to już prawdziwy rapier. Kij ten miałem tylko raz nad wodą, więc aby się o jego możliwościach wypowiedzieć, muszę jeszcze trochę nim połowić.

Natomiast na Corto Prototype Nuovo GNCPS-6102L-HS, 0,5-6g kilka razy łowiłem mikro jigiem w granicach 0,5-2g przynętami do 5cm, więc mogę powiedzieć jedynie, że w dolnym cw. pozwala komfortowo łowić. W ogóle ja bardzo rzadko łowię w granicach górnego cw. każdego wędziska.

Dłuższy model Corto Prototype Nuovo GNCPS-802ML-HS, 1-20g ma piękne progresywne ugięcie, ale klasycznie rzucając, górne cw. to pewnie 10, najwyżej 12g. Deklarowane przez producenta 20g, to może w przypadku zastosowania metody Dropshot, ale nie Dropswimm, z którą to metodą Dropshot u nas jest nagminnie mylony. 

Załączony plik  Ugięcie Corto GNCPS-802ML-HS, 1-20g.jpg   170,6 KB   37 Ilość pobrań

Na załączonej fot. GNCPS-802ML-HS, 1-20g GNCPS-802ML-HS, 1-20g, podczas rzutu obrotówką o masie ok. 7g., które wykonał kolega pod kątem ostrym w stosunku do płaszczyzny ugięcia, ale mimo wszystko, potwierdza ono, że ten model rapierem żadnim nie jest.

fot. nie jest niestety w formacie JPG, więc niewiele tu widać.

Zainteresowanym mogę ją przesłać, w większym formacie dobrze widać ugięcie igły HS.


Użytkownik MieczysławS edytował ten post 26 luty 2020 - 16:41

  • popper, malinabar i Maciej1979 lubią to

#535 OFFLINE   rebowski12

rebowski12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaPoznań (Czerwonak)
  • Imię:Adam

Napisano 26 luty 2020 - 18:03

Można tym 642HS podbijać aktywnie ok 6gram plus 2-3 cale ale dosyć głęboko tak 5-7 m, czy jednak do tego brać wersje tubular?
Czy pracuje ten blank coś poza wklejką przy okoniach 25-30cm( niestety u mnie zdecydowana większość)?




Moim zdaniem to zbyt wiele do dynamicznego podbicia. Kij pracuję już pod mniejszą rybą. Największe co na niego miałem to leszcz 55cm za ogon i powiem szczerze, że sobie trochę popływał, ale chciałem go wyjąć, więc hol był bardzo spokojny, ale w pełni kontrolowany.

#536 OFFLINE   Kingfish

Kingfish

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Rafał

Napisano 26 luty 2020 - 20:26

Wg mnie szczytówka typu HS, to takie pośrednie rozwiązanie pomiędzy klasycznym S - solid, a T - tubular.
Mam:

  • Super Corto Esagonale GOSRES-6102L-HS, 0,4-4g i 1-4lb.
  • Corto Prototype Nuovo GNCPS-6102L-HS, 0,5-6g i 1-4lb.
  • Corto Prototype Nuovo GNCPS-802ML-HS, 1-20g i 2-8lb.
W konstrukcjach Olympic'a wyższy model oznacza na ogół sztywniejszy grafit.
Jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę że dwa pierwsze kije są stosunkowo krótkie i jak wszystkie Corto mają znaczną zbieżność, to staje się zrozumiałe, że model Esagonale, to już prawdziwy rapier. Kij ten miałem tylko raz nad wodą, więc aby się o jego możliwościach wypowiedzieć, muszę jeszcze trochę nim połowić.
Natomiast na Corto Prototype Nuovo GNCPS-6102L-HS, 0,5-6g kilka razy łowiłem mikro jigiem w granicach 0,5-2g przynętami do 5cm, więc mogę powiedzieć jedynie, że w dolnym cw. pozwala komfortowo łowić. W ogóle ja bardzo rzadko łowię w granicach górnego cw. każdego wędziska.
Dłuższy model Corto Prototype Nuovo GNCPS-802ML-HS, 1-20g ma piękne progresywne ugięcie, ale klasycznie rzucając, górne cw. to pewnie 10, najwyżej 12g. Deklarowane przez producenta 20g, to może w przypadku zastosowania metody Dropshot, ale nie Dropswimm, z którą to metodą Dropshot u nas jest nagminnie mylony.
attachicon.gif Ugięcie Corto GNCPS-802ML-HS, 1-20g.jpg
Na załączonej fot. GNCPS-802ML-HS, 1-20g GNCPS-802ML-HS, 1-20g, podczas rzutu obrotówką o masie ok. 7g., które wykonał kolega pod kątem ostrym w stosunku do płaszczyzny ugięcia, ale mimo wszystko, potwierdza ono, że ten model rapierem żadnim nie jest.
fot. nie jest niestety w formacie JPG, więc niewiele tu widać.
Zainteresowanym mogę ją przesłać, w większym formacie dobrze widać ugięcie igły HS.
Nie chcesz się pozbyć jednego corto 4lb?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#537 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 27 luty 2020 - 14:37

Nie chcesz się pozbyć jednego corto 4lb?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Nie chcę, ponieważ jak to wyżej napisałem, to dwa zupełnie różne kije.



#538 OFFLINE   rey

rey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 28 luty 2020 - 22:29

GLFS-752L-S; 2,26m; X-Fast; 0.5-5 g; 1-4 LB to chyba najlepsze, co udało mi się wyłonić z oferty grafita dla przynęt typu keitech i małe kopytka.
Interesuje mnie tylko czy ten szczyt będzie choć trochę sztywniejszy od zwykłej finezzki nuovo 0.5-5g.
Finezzki prototype brak.

#539 OFFLINE   Kingfish

Kingfish

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Rafał

Napisano 29 luty 2020 - 12:51

Panowie użytkownicy Super Corto Esagonale GOSRES-6102L-HS, 0,4-4g i 1-4lb. może ktoś powiedzieć więcej na temat tego modelu,czy nie będzie za sztywny na okonia na płytkiej wodzie a tym samym będzie dużo spadów?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#540 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 07 marzec 2020 - 06:57

Miałem w ręku na Rybomani Super Corto Esagonale GOSRES-6102L-HS to bardzo sztywny mocny kijek.
Nie widzę go przy dłubania okonie a bardziej przy lekkim sandaczowaniu.
Ale znowu 18 Super Finezz GSFS-6102L-HS rozłożyła mnie na łopatki swoją akcją i parametrami.
Nie mogłem odejść z pustymi rękoma i zabrałem jedną jedyną sztukę :) w weekend testy.
  • fish28 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych