Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Graphiteleader


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1161 odpowiedzi w tym temacie

#1061 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 14 czerwiec 2023 - 15:52

Tict jest spoko ale z czułością przegrywa na starcie z Finezzą

Dla mnie przegrywa nie tylko czułością, także spacing w moim egzemplarzu Tict Ice Cube IC-69F mi nie pasował - bardzo małe przelotki, zwłaszcza startowa TATSG12, a tunel i szczytowa to trójki.

Żyłką nawet 0,10mm kiepsko się tym rzuca, chyba że łowisz wyłącznie najcieńszymi plecionkami PE0,1-0,15.



#1062 OFFLINE   sieko

sieko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 14 czerwiec 2023 - 20:45

Tict jest spoko ale z czułością przegrywa na starcie z Finezzą

Warto poczytać opinie, to będzie GLFS-752L-S



#1063 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 15 czerwiec 2023 - 06:32

Apropo ticta ic i finezzy gnfs ,to u mnie na pokładzie wygrywa tict,choć to 2 całkiem różne kijki wg mnie..
I jak tu już ktoś wspomniał linka raczej cienka, zakładanie czegoś powyżej pe 0.4 gasi urok tego kija..
W porównaniu do gnfs 6102uls z ticta i c 69 f 1g lata o wiele dalej niż z finezy

#1064 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 15 czerwiec 2023 - 16:22

Apropo ticta ic i finezzy gnfs ,to u mnie na pokładzie wygrywa tict,choć to 2 całkiem różne kijki wg mnie..
I jak tu już ktoś wspomniał linka raczej cienka, zakładanie czegoś powyżej pe 0.4 gasi urok tego kija..
W porównaniu do gnfs 6102uls z ticta i c 69 f 1g lata o wiele dalej niż z finezy

Producent zaleca do tego kija linkę o wytrzymałości 2,5 lb. Plecionka o przekroju PE 0.4 ma wytrzymałość kilka razy większą.

Przynęta ok. 0,5g na żyłce o średnicy 0,12mm leciała Tict IC na trzy długości wędziska, co na ówczesnym moim łowisku płoci było wystarczające. Szybko jednak żyłkę wymieniłem na plecionkę PE0.1, bo na pozostałych łowiskach, a zwłaszcza tym najbliższym trzeba było rzucać dużo dalej.

Natomiast przynętę o masie 1g, da się rzucić na przyzwoitą odległość niemal każdym kijem byleby linka była cienka. PE 0.4 to raczej pod okonia a nie pod białoryb.



#1065 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 czerwiec 2023 - 20:53

Producent zaleca do tego kija linkę o wytrzymałości 2,5 lb. Plecionka o przekroju PE 0.4 ma wytrzymałość kilka razy większą.

Przynęta ok. 0,5g na żyłce o średnicy 0,12mm leciała Tict IC na trzy długości wędziska, co na ówczesnym moim łowisku płoci było wystarczające. Szybko jednak żyłkę wymieniłem na plecionkę PE0.1, bo na pozostałych łowiskach, a zwłaszcza tym najbliższym trzeba było rzucać dużo dalej.

Natomiast przynętę o masie 1g, da się rzucić na przyzwoitą odległość niemal każdym kijem byleby linka była cienka. PE 0.4 to raczej pod okonia a nie pod białoryb.

Niemal każdym kijem? W sensie niemal każdym kijem XUL, w przypadku Graphiteleadera może też UL, ale to tyle, cała masa wędek UL jednego grama dobrze nie rzuci.


Użytkownik Andżej edytował ten post 15 czerwiec 2023 - 20:53


#1066 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 16 czerwiec 2023 - 08:21

Aby lepiej latało z Ticta 69 IC (zdaje się że ma tam jeszcze SIS dopisane- do 3,5g) zmieniłem mikroskopijną przelotkę szczytową i 3 następne. Teraz jest moim zdaniem świetny. Lepiej rzuca od Finezzy (0,5 - 5g) bo się głębiej ugina-lepiej ładuje. Mówię o przynętach poniżej grama. Od 2-3g Finezza zaczyna wygrywać u mnie..


  • Miro 85 i Tom Rob lubią to

#1067 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 16 czerwiec 2023 - 09:32

finezza nuovo do 5g jeśli chodzi o zasięg rzutu małymi przynętami faktycznie jakoś nie powala w porównaniu do bardziej parabolicznych blanków, ale za to w prowadzenie przynęt(1-3g) i komfort łowienia moim zdaniem kładzie większość wędek na łopatki :D


Użytkownik Karpiu95 edytował ten post 16 czerwiec 2023 - 09:32


#1068 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 16 czerwiec 2023 - 14:18

Niemal każdym kijem? W sensie niemal każdym kijem XUL, w przypadku Graphiteleadera może też UL, ale to tyle, cała masa wędek UL jednego grama dobrze nie rzuci.


Nie wiem czym łowiłeś, ale prawie każdy kij do 15g dobrze rzuci skupiony 1g na lince 0.4

#1069 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 czerwiec 2023 - 14:24

Cześć Wam, możecie mi pomóc?

Złamałem starego Veloce RV, napisałem do Olympica i odesłali mnie do Team-Rapa z Legionowa jako swojego przedstawiciela w Polsce.

Tam to głucho na maile i telefony więc to pewnie pomyłka. Kiedyś spotkałem w Poznaniu kogoś kto ogarniał tą markę chyba Rafał Bednarkiewicz (?)

Chciałbym ściągnąć top od tej wędki jeśli się da. Nie jest to jakiś wybitnie czuły blank, ale lubiłem go, bardzo szybki i nie gubiący ryb - fajny pod sandaczowego twitcha

Macie pomysł jak to załatwić ? Jest to w ogóle realne, ten model nie jest już w produkcji... ktoś przerabiał temat ?

Załączone pliki

  • Załączony plik  G1.jpg   87,08 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  G2.jpg   97,4 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  G3.jpg   104,99 KB   15 Ilość pobrań


#1070 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 czerwiec 2023 - 16:33

Obecnie to jest chyba Fishing Samurai.  Jakiś czas temu próbowałem dokupić zapasową szczytówkę do Silverado.  Odpuściłem



#1071 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 16 czerwiec 2023 - 18:54

Spróbuj u Andrzeja Przybytka

#1072 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 16 czerwiec 2023 - 19:29

Albo w krokodylu.

#1073 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 czerwiec 2023 - 23:48

Dziękuję, odezwał się Rafał Bednarkiewicz, liczę, że się uda.
  • popper lubi to

#1074 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 czerwiec 2023 - 12:59

Nie wiem czym łowiłeś, ale prawie każdy kij do 15g dobrze rzuci skupiony 1g na lince 0.4

 

Absolutnie nie mogę się zgodzić.
A łowiłem Finezzą UX do 5g (rzuca przyzwoicie), Dragon Microspecial do 6g (rzuca już OK, ale bez szału), Area Evok do 4,5g i Area Rap do 3g oba przerobione na wklejeczki do 3g realnie (te rzucają 1g DOBRZE), Perfect Jig do 10g (rzuca 1g źle), Berkley RS Micro do 4,5g (1g rzuca źle), Area Rap przed przeróbką (rzucał średniawo), Evok do 4,5g przed przeróbką (lepiej niż Rap, ale też tyłka nie urywało), Konger Micros do 5g (realnie do 8g, rzuca 1g średniawo co najwyżej), Mikado Katsudo Slim do 9g (rzuca 1g średniawo/źle), Toshido  2-8g 2,75m (rzuca średniawo/źle), Mikado Sensor X-Area do 4g (rzuca 1g OK, ale  bez szału, Dragon moim zdaniem robi to lepiej, choć głowy za to nie dam).
Jasne, nie ma na liście kijów za 2000zł.
Ale napisałeś "niemal każdym kijem". A to bzdet wyssany z palca.
Mało która wędka 1g rzuci dobrze. Nawet Graphiteleader 1g rzuca spoko dopiero gdy mowa o kijach do 5g, choć jak pisałem, nawet Finezzka wolałaby troszkę więcej obciążenia.

Widocznie masz niskie wymagania.
Kij do 15g to 1g rzuci tak samo dobrze, jak kij do 30g, czyli zasadniczo długość rzutu będzie wynikała z długości wędki, bo nie naładuje się prawie w ogóle. I nie ma w tym żadnych czarów - by wędka obsługiwała cięższe przynęty, musi mieć odpowiednio sztywniejszy szczyt i resztę blanku.


Użytkownik Andżej edytował ten post 19 czerwiec 2023 - 13:16

  • strary, Karpiu95 i Tom Rob lubią to

#1075 OFFLINE   Streetart90

Streetart90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 21 czerwiec 2023 - 16:14

Używa ktoś modelu Argento? 282 7-28. Zastanawiam się jak poradzi sobie z boleniami ? lub jako rzeczny uniwersał.

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka

#1076 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 22 czerwiec 2023 - 15:52

Używa ktoś modelu Argento? 282 7-28. Zastanawiam się jak poradzi sobie z boleniami ? lub jako rzeczny uniwersał.

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka

Używam tego do 40g, fajny kij choć do mojego łowienia mógłby być ciut mocniejszy.

#1077 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 22 czerwiec 2023 - 16:17

Ja używam tego 7-28 w wersji prototype. Łowie nim bolenie właśnie i jestem zadowolony. W tym roku też byłem z nim na belonach- rzuty blachami po 20g jak z katapulty



#1078 OFFLINE   Olsztynteam

Olsztynteam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Krupinski

Napisano 16 lipiec 2023 - 22:15

Cześć używa ktoś może Graphiteleader VELOCE UX 1,93m 2-7g 1sklad ? Albo ktoś potrafi napisać parę słów o jego akcji ?

#1079 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 17 lipiec 2023 - 08:44

Czy graphiteleader produkuje mocniejsze wedki sandaczowe. Szukam czegoś co wyrzuci 25 gram główkę i shad teeza 12 cm. Wędka do łowienia z łodzi czyli 230 cm to maks.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

#1080 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 lipiec 2023 - 17:05

Upss..

Użytkownik popper edytował ten post 17 lipiec 2023 - 17:06