Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ankieta-Czy jesteś za wprowadzeniem górnych wymiarów ochronnych ryb?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 25 marzec 2014 - 06:15

Wynik ankiety przeprowadzonej przez gazetę Wiadomości Wędkarskie przeraził mnie. Tyle dobrego mówi się na temat górnych wymiarów ale jak życie pokazuje nie do wszystkich to dociera albo nie chcą aby to do nich dotarło. Jak widać po wyniki ankiety  nasze społeczeństwo jeszcze nie dojrzało do tego aby w naszych wodach pływały ryby.

Zapraszam do głosowania.

http://www.ww.media....d=10&poll_id=11

 



#2 OFFLINE   Siemson

Siemson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Przemo

Napisano 25 marzec 2014 - 06:26

Najlepiej jakby wogule nie mozna bylo zabierac...


  • minecjusz lubi to

#3 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 25 marzec 2014 - 06:27

bo jak będą górne wymiary to nie wszystko już będzie można beretować albo rybą zaczną być chowane po krzakach. W okręgu Gorzowskim są górne wymiary a i tak ludzie ich nie przestrzegają, mało tego co poniektórzy nawet o nich nie wiedzą. 



#4 OFFLINE   Siemson

Siemson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Przemo

Napisano 25 marzec 2014 - 06:31

Nadzieja w tych mlodych ktorzy zaczynaja, bo stosunku do tego tematu malo kogo idzie zmienic.



#5 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 25 marzec 2014 - 06:45

Ale po co karta musie się zwrócić.... dokładnie Bartek chowają po krzakach albo szybko pod zapasówke, dziady i tyle. 



#6 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 25 marzec 2014 - 07:14

jestem za górnym i dolnym wymiarem



#7 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 25 marzec 2014 - 07:44

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że WW przedstawia jedynie słuszne poglądy PZW. Według których lepiej zarybiać niż chronić.
  • Apioo lubi to

#8 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1039 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 25 marzec 2014 - 07:47

 
Tyle dobrego mówi się na temat górnych wymiarów ale jak życie pokazuje nie do wszystkich to dociera albo nie chcą aby to do nich dotarło.

Tyle dobrego się o nich mówi? Ale gdzie? Jak chodzę ze spinem i spotykam wędkarzy nad rzeką, to nikt nic nie wie o górnych wymiarach.Czy poważnie autor cytowanej wypowiedzi myśli, że 80% wędkarzy czyta WŚ i jerkbait?

A z ciekawości zastanawiam się czy rybacy oficjalnie muszą przestrzegać wymiarów? Bo jeśli nagle wprowadzimy górny wymiar, to zdaje się, że oni zgodnie z prawem nie mogli by pałaszować szczupaka 90cm? Jeśli tak, to to nigdy nie przejdzie...



#9 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 25 marzec 2014 - 07:48

Jestem za wprowadzeniem zasady(dla tych co muszą)zabierania tylko ryby do dziennego spożycia. Plus limit ilościowy,np.Sum-1szt na miesiąc,Szczupak,Sandacz-1szt na tydzień itd. Górny i dolny limit wymiarowy. Zakaz zabierania łososiowatych na wodach górskich. Regulacje także dotyczące ryb spokojnego żeru,oraz nakaz łowienia tylko na 1 wędkę.

A takie ankiety to mnie zupełnie nie interesują...tzw.działania pozorowane


Użytkownik Ricci edytował ten post 25 marzec 2014 - 07:50

  • skippi66 lubi to

#10 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1039 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 25 marzec 2014 - 07:54

Jestem za wprowadzeniem zasady...

Bez obrazy ale dla mnie wpisy zaczynające się od takich słów to też ...

 

...tzw.działania pozorowane



#11 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 25 marzec 2014 - 07:55

Jaka gazeta taki wynik ;)  :wacko:  :wacko:  :wacko:



#12 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 25 marzec 2014 - 07:59

Zbyszku,przedstawiam swój punkt widzenia na te sprawy. Mogę chociaż to zaproponować...Z drugiej strony,patrząc na większość wpisów dotyczących w/w tematów to,działania pozorowane. 



#13 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1039 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 25 marzec 2014 - 08:36

Rozumiem Ricci, takich i podobnych punktów widzenia widziałem już setki. One nic nie wnoszą poza tym, że są jakimiś tam punktami widzenia. Trochę jakby abstynenci debatowali nad umiarem w piciu. Ale prawo do głoszenia poglądów ma każdy, więc... nie ma problemu. Pozdrawiam



#14 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 25 marzec 2014 - 08:58

Myślę Panowie że pomimo pewnych różnic w postrzeganiu C&R i tzw "złotego środka" na jerkbaicie jest mimo wszystko elita etyczna . Szukamy przyczyn i sposobów na łowienie z rozsądkiem  i własnym sumieniem. Ale jest nas niestety garstka  w tym całym morzu zwanym wędkarstwem. swoimi postawami , chociażby nie wiem jakbyśmy się starali , tego świata nie naprawimy. Tutaj potrzebne są zmiany w prawie (RAPR) , mamy na to wpływ ale musimy ruszyć dupy, chodzić do koła, dostać się najpierw do zarządu Koła , potem do Zarządu Okręgu a potem do "Warszawki" czyli do ZG PZW. Już na etapie Zarządu Okręgu jesteśmy w stanie wnieść dużo dobrego , mamy realny wpływ na działanie , funkcjonowanie naszych wód.

Ale komu się to chce................?????!!!!!

Ja próbuję coś zrobić w swoim okręgu, próbuję zwołać choć 50 osób by mieć wpływ na pracę Koła i co ???? I frytki.............

Bo "nic się nie da zrobić , bo beton ...."  Gówno prawda Panowie.

Prawda jest tylko jedna: w pojedynkę naprawdę nic nie zdziałamy ale w kupie mości Panowie jest nasza siła.

Mamy jedną organizację wędkarską , wykorzystajmy ją zamiast ją kontestować. Nam , świadomym wędkarzom , się nie chce a wymagamy pracy od innych . Innym też się nie chce za bardzo , tym bardziej że to praca w większości za  tzw "Bóg zapłać" .

Idę o zakład że 95% użytkowników jerkbaita widzi swoje koło raz w roku - podczas opłacania składek .

Idźmy do Kół , powieśmy  plakat z zasadami C&R , siejmy tam a nie tutaj . Tutaj już zasiane, wzeszło i zbieramy plony. A tam jeszcze jest puszcza przedwieczna, najpierw musimy pokarczować , potem siać , siać i siać . I czekać aż zacznie delikatnie nasz siew plonować.


  • godski i skippi66 lubią to

#15 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 25 marzec 2014 - 09:12

 

Prawda jest tylko jedna: w pojedynkę naprawdę nic nie zdziałamy ale w kupie mości Panowie jest nasza siła.

 

Czyli co? Ociec, prać?



#16 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 marzec 2014 - 09:20

...Czy poważnie autor cytowanej wypowiedzi myśli, że 80% wędkarzy czyta WŚ i jerkbait?

Tutaj leży sedno rozczarowania wynikiem ankiety, nam czasami na j.pl wydaje się, że Pana Boga za nogi złapaliśmy.

Dyskutujemy, snujemy plany i wizje, które już wkrótce przynieść mają wspaniałe zmiany, bogate łowiska, duże ryby, czystsze wody i hostessy w bikini z zimnym piwkiem na każdej główce. ;)

Problemem jest, że pomijając nas, mam na myśli głównie uczestników dyskusji, nawet nie forum, bo połowa na giełdzie siedzi, niewielu to czyta.

Biedny świat nie wie, jak my go tutaj reformujemy, przekształcamy i ile dobra przelewa się przez wątki. :)

 

Brutalna prawda jest taka, że nie tak to wygląda za progiem, zmiany są wprowadzane powoli, o zmiany się walczy w kołach, zmiany to realni ludzie, ich prywatny czas i pieniądze, są tutaj na forum, nie chcę podawać nicków, ale każdy kto śledzi wątki łatwo zgadnie.

Chłopaki więcej dobrego robią społecznie jedną rundką nad ukochaną rzeką, niż my tutaj, debatując.

Oczywiście nie oznacza to, że te rozmowy żadnego skutku nie mają, mają czasem nawet spory wpływ na jednostki, niestety nie globalny, jakbyśmy to sobie chcieli widzieć. ;)

 

 

 

Edit. Jak zwykle za długo pisałem i @staszek już pogonił temat do przodu :) .


Użytkownik Dagon edytował ten post 25 marzec 2014 - 09:23

  • Kamil Z., Popej i cristovo lubią to

#17 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 25 marzec 2014 - 09:27

Dla mnie natomiast wynik ankiety o ile jest niepokojący o tyle niesie światło nadziei. Bowiem 10 % jednak jest świadomych, 10 % chce zmian i rozumie ich potrzebę. To jest tylko i aż 10 %. To się robi powoli realna siła z którą można zacząć działać. Pytanie tylko na ile czytelnicy WW są odzwierciedleniem społeczności łowiących? 



#18 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 25 marzec 2014 - 09:31

jestem za górnym i dolnym wymiarem

 

A ja tam jestem za środkowym ... ;)



#19 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 25 marzec 2014 - 09:32

Dla mnie natomiast wynik ankiety o ile jest niepokojący o tyle niesie światło nadziei. Bowiem 10 % jednak jest świadomych, 10 % chce zmian i rozumie ich potrzebę. To jest tylko i aż 10 %. To się robi powoli realna siła z którą można zacząć działać. Pytanie tylko na ile czytelnicy WW są odzwierciedleniem społeczności łowiących? 

 

A ile w tym "samouwielbienia"? ;)



#20 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 25 marzec 2014 - 09:40

W kupie możemy zrobić tylko...
Dla naszego "kochanego" związku liczy się tylko KASA. Nie zapominajmy, że jesteśmy jego klientami, a 90% klientów zabiera ryby i łowi ryby głównie z przyczyny pozyskania świeżego mięska i nie mam tylko na myśli "mięsiarstwa" ale i niestety pewnego rodzaju rutynę większości łowiących. A związek o swoich klientów w pewien sposób dba, dba w taki właśnie sposób, że nie wprowadza górnych wymiarów, nie zamyka pewnych obszarów wody ( szczególnie mam na myśli zimowiska ), które są bardzo eksploatowane w sposób karygodny, nie wysyła kontroli, świadomie pobłaża kłusolom etc. Tak Drodzy koledzy, niestety tak wygląda sytuacja w Sieradzkim. Wszystkie pomysły niosące poprawę zostawały odrzucane, tłumacząc że biedny gumofilc nie będzie miał gdzie łowić, tym samym logicznym jest, że nie wykupi karty, czyli klient stracony.
Rybacy ze zb. Jeziorsko ( PZW Sieradz ), wystraszeni tym, że garstka ludzi zaczyna się ich poczynaniami interesować wystąpili o pozwolenie stawiania siatek w rezerwacie... ( choć i tak zawsze stawiali i to w okresie tarła większości ryb ) .