Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zelldo Lures


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
324 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 wrzesień 2014 - 22:06

Załączony plik  IMG_6392.jpg   55,85 KB   16 Ilość pobrań



#242 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 11:36

Widok pierwszych zdjęć daje dużego kopa motywacji, bo nie ukrywam, że nieco się ostatnio wypaliłem, ale to raczej przez małe kłopoty osobiste aniżeli brak pomysłów czy inspirujących osób :) 

 

Dzięki @Pitt za świetne zdjęcie i obszerne podsumowanie z dokładnym podkreśleniem jeszcze (coby nie ukrywać) - kilku mniejszych i większych poprawek. Przemyślę wszystko, ułożę plan działania i zacznie się praca pełną parą! 


  • pitt i Dienekes lubią to

#243 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 23 wrzesień 2014 - 11:40

Dawaj, dawaj. Testera masz niemal pod bokiem :) Ryb to tu nie ma, ale pracę szlifować możemy do woli. A październik tuż tuż. Mam nadzieję, że na drugi weekend X wabie będą gotowe :)
  • Zelldo lubi to

#244 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 23 wrzesień 2014 - 12:39

20140920_131729_zps6irow0jh.jpg

Forumowiczom śledzącym temat należy się "słowo" wyjaśnienia ;)
  • joker, Zelldo i PLECIONA lubią to

#245 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 23 wrzesień 2014 - 13:03

20140920_131729_zps6irow0jh.jpg
Forumowiczom śledzącym temat należy się "słowo" wyjaśnienia ;)


Ale RAKIETA!
Też chcę taką!
  • Zelldo lubi to

#246 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 13:22

Dzięki @Pitt za świetne zdjęcie i obszerne podsumowanie z dokładnym podkreśleniem jeszcze (coby nie ukrywać) - kilku mniejszych i większych poprawek. Przemyślę wszystko, ułożę plan działania i zacznie się praca pełną parą! 

 

mysle,ze wklad pracy wyplaci sie sporym oprocentowaniem  :)



#247 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1906 postów
  • Imię:Robert

Napisano 23 wrzesień 2014 - 18:52

Jakiś specyficzny tryb prowadzenie tej przynęty jest potrzebny?



#248 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 23 wrzesień 2014 - 19:12

Tak. Trzeba ją prowadzić... poprawnie lub prawidłowo.
  • PLECIONA i woblery z Bielska lubią to

#249 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 23 wrzesień 2014 - 19:20

Tak. Trzeba ją prowadzić... poprawnie lub prawidłowo.

:D  :D  :D

Toś poleciał po bandzie!

 

A tak poważnie, człowiek pyta, to zasługuje na odpowiedź. Każdy może się nie znać, to w końcu jerkbait.pl a nie jakaś wiocha.  ;)



#250 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 23 wrzesień 2014 - 19:32

Pytanie mało poważne, więc i odwiedź adekwatna. Po prawdzie, nie wiem o co chodzi pytającemu, a odpowiadać pytaniem niegrzecznie :)

#251 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1906 postów
  • Imię:Robert

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:25

Czy pytanie mało poważne ,  to nie jestem pewien , bo kilka postów wcześniej sam piszesz , że to hybryda/ bo chyba trochę inaczej prowadzimy oddzielnie te dwie połączone przynęty /.

Chcesz szlifować jego pracę , aby coś osiągnąć - może poprawną jego pracę? 

Pozdrawiam ;)


  • Zelldo lubi to

#252 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:37

Nie nie, jerkujesz, jak Ci się podoba. Wolno, uzyskując dłuższe odjazdy na boki. Szybko, energicznie, wtedy wabik skraca skoki i błyska bokiem. Przy pauzie jerk opada z mocnym kolebaniem. Ogon pracuje w każdej fazie ww. ruchów. Aha, przy ciągłym zwijaniu linki jerk wychyla się na boki, nieco zygzakując.

Przynęta nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Fachowcy próbują wycisnąć z niej maksimum możliwości. Ja kibicuję :) To pierwsza taka konstrukcja w Polsce. Oficjalnie.

Pozdrawiam

Użytkownik Dienekes edytował ten post 23 wrzesień 2014 - 20:40

  • Zelldo i woblery z Bielska lubią to

#253 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 19:02

jeszcze jeden zelldo :) a raczej ofiara zelldo :P

 

Załączony plik  IMG_6415.jpg   71,02 KB   19 Ilość pobrań



#254 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 23:36

Nie nie, jerkujesz, jak Ci się podoba. Wolno, uzyskując dłuższe odjazdy na boki. Szybko, energicznie, wtedy wabik skraca skoki i błyska bokiem. Przy pauzie jerk opada z mocnym kolebaniem. Ogon pracuje w każdej fazie ww. ruchów. Aha, przy ciągłym zwijaniu linki jerk wychyla się na boki, nieco zygzakując.

Przynęta nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Fachowcy próbują wycisnąć z niej maksimum możliwości. Ja kibicuję :) To pierwsza taka konstrukcja w Polsce. Oficjalnie.

Pozdrawiam

 

Dzięki Radku za dobre i dokładne opisanie jego pracy. Ale słowa o pierwszej i oficjalnej konstrukcji brzmią tak wyniośle, że się jeszcze rumieńców nabawie ;) Ja wciąż czuję, że dopiero drepcze w tym wszystkim. 

 

Pitt, jak wszystko poprawimy i doleci trochę większy kaliber, to mam nadzieję, że następnego szczupaka już z taką lekkością nie utrzymasz  ;)


  • Dienekes lubi to

#255 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 25 wrzesień 2014 - 04:31

Wyniośle? Być może. Fakt jest taki, że to jest, już działa i rozgościło się na swojej niszy, której w Polsce nikt do tej pory nie zajął. Salmo próbowało i z niewiadomych mi względów stanęło w miejscu. Wiem, że będzie jeszcze lepiej, ale flaga zatknięta i łopocze.
  • Zelldo lubi to

#256 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 25 wrzesień 2014 - 19:10

Teraz najwięcej czasu poświęcam nad dopracowaniem nowej techniki odlewu, która tak naprawdę da dużą większą możliwość kombinacji czy to z ciężarem korpusu czy wielkością i umiejscowieniem samego obciążenia. Jeśli to się uda, to nie pozostaje nic innego jak zebranie najlepszych pomysłów, koncepcji i wprowadzanie ich powoli w życie. 

 

Cóż, firmy produkują modele dla wędkarzy. A w tych wszystkich naszych wątkach na forum cała koncepcja rodzi się w głowie wędkarza, a czasem nawet kilku ;) I tak samo jest testowana. 



#257 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 05 październik 2014 - 14:33

Nie każdy wie, ale od miesiąca całe skupienie kieruję głównie na nową technikę odlewania, która pozwala na maksymalną precyzję, powtarzalność i nie ukrywam - bardziej wygodniejszy i przejrzysty dla mnie proces.

Zadanie nie jest jeszcze w pełni ukończone, ale cała koncepcja, materiały i pierwsze, najważniejsze testy są już za mną. :)

Cóż, para z głowy i frustracja pojawiała się często, bo przy 15 zmianie koncepcji, setkach nieudanych prób, paru kilogramach silikonu i sporej dawki żywicy.. Siły opadały, ale wszystko jest już na dobrej drodze.

Czekam na ukończenie tych testów i zabranie się za prawdziwe smaczki, bo niektórzy wciąż czekają na zamówienia i podsyłane mi są coraz ciekawsze koncepcje na nowe modele
  • Dienekes lubi to

#258 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 05 październik 2014 - 16:17

Fajne wabie (malo powiedziane)cos pomiedzy svartzonkerem a http://solarfallbait...nd-testing.html

finem ktory robi ciekawe jerki i nie tylko .Bardzo podoba mi sie malowanie i wykonczenie -rewelka .

Cezkam na dalsze postepy a z tego co widac przesz do przodu .


  • Zelldo lubi to

#259 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 05 październik 2014 - 18:16

Wierzę w ciebie. Dasz radę :D


  • Zelldo lubi to

#260 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 24 październik 2014 - 14:30

Mocne przymrozki już nas dopadają. Jeszcze chwila, dwie i zima będzie kroczyć coraz mocniej. Nie przepadam za śniegiem, ale pozytywny aspekt jest taki, że na pewno znajdę więcej czasu na pracę w warsztacie. Udało mi się dopracować i doszlifować każdy etap "produkcji", więc pozostaje skupienie się teraz na tworzeniu nowych modeli i jak szczęście dopomoże, to ruszeniu już z pełnym arsenałem na nowy sezon. :) 

 

Wykonałem niedużą partię dla kilku kolegów z forum. Miałem już je wysłać w środę, ale punktualność i czas to dwie rzeczy, których naprawdę mi brakuje. A dodatkowe czynniki zżerające te cenne wartości pojawiają się czasem jak grzyby po deszczu. Więc dopiero dzisiaj sprawdzałem czy każdy z cukierków potrafi odpowiednio pływać. I tak, potrafią :) 

 

Popełniłem dwie fotki, jeden prezentuje nowy wzór, który w wodzie świeci się jak mały halogen. 

 

nWcRc2kl.jpg

 

BHkbW9zl.jpg

 

 

 

Po długich namysłach doszedłem do wniosku, że moja praca będzie skupiać się tylko na dużych i bardzo dużych jerkach. 

Chociaż nie zamierzam rezygnować z rozwijania segmentu z małymi jerkami, bo bardzo je lubię i przypadły już do gustów, ale na pewno będzie to poboczna gałąź i pewne uzupełnienie. :) 

 

Postaram się bardziej dbać o wątek, bo kurzu na nim już sporawo!