Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Włochy - co, jak, gdzie i na jakich warunkach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 21 wrzesień 2008 - 23:03

Jadę na -niestety niewędkarską -wyprawę do Włoch. Obszar od Wenecji do Rzymu. Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś ciekawą wodę w tym rejonie. Będę wdzięczny za każdą informację :D

#2 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2419 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 11:44

Jesli od Wenecji do Rzymu to pasuje nad rzeke Pad.

#3 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 22 wrzesień 2008 - 12:30

Czytałem kiedyś w WŚ, że są tam, w rzece Pad czyli Po, spore sumki.
:D

#4 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 13:30

Pad.
Szczególnie jego delta.
Są tam olbrzymie sumy i piękne sandacze.
Woda bardzo kapryśna, ale o tej porze roku powinno być całkiem nieźle.
Jeśli chodzi o suma to trzeba spróbować, bo jest to jedno z lepszych łowisk tej ryby.
Jeśli jednak dowiesz się od miejscowych, że słabo żeruje to lepiej sobie odpuścić i spróbować połowić sandacze.
Im później i chłodniej tym większa szansa na fajne pieski na spinning. Co ciekawe zazwyczaj biorą tylko na małe przynęty. Miejscowi stosują żywczyki i filety max 5cm. To samo dotyczy spinningu (nikt tam ich na spinning praktycznie nie łowi, więc warto spróbować).

Można też popróbować z boleniami. Jest go tam zatrzęsienie. Zajął miejsce ukleji, której tam chyba nie ma.
Niestety rozmiar rozczarowuje. Nie ma ukleji, nie ma co jeść i boleń 50 cm jest już ładną rybą :/

#5 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 22 wrzesień 2008 - 13:58

W tym artykule, z tego co pamiętam było jeszcze o dużych karpiach, nie było mowy o boleniach, jest tam natomiast ryba podobna do klenia, Szymański nazywał ją cefalem, łowiona przez naszych na spinning.

#6 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 14:20

W tym artykule, z tego co pamiętam było jeszcze o dużych karpiach, nie było mowy o boleniach, jest tam natomiast ryba podobna do klenia, Szymański nazywał ją cefalem, łowiona przez naszych na spinning.


Boleń, nie różni się niczym od naszego.
Może po prostu nie złowili żadnego. Raczej nie będzie łatwo na uklejopodobne woblery, ponieważ nie żeruje on na takich rybach. Zdecydowanie lepsza jest muchówka oraz drobne woblerki (takie jaziowanie).

Jeśli chodzi o cefale to ani do klenia ani do bolenia nie jest podobne. Może jedynie kształtem. Są okresy, że wpływa ich mnóstwo z morza. Nocami trzymają się płycizn i mają dość ciekawe zachowania... Zaniepokojony zaczyna wyskakiwać z wody, ale nie są to skoki do jakich przyzwyczaiły nas rodzime ryby, ale kilkumetrowe susy. Jak się ma pecha taka ryba może złamać nos :D Takiej akcji jak na poniższym filmie jeszcze nie widziałem, ale wiele razy bałem się płynąć szybko łódką przez płytką wodę aby nie oberwać (kilka razy było bardzo blisko).

http://pl.youtube.co...h?v=Us8BO_EIrGY


#7 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 22 wrzesień 2008 - 14:34

Roch się dużo od nas nie dowiedział, a pewnie chciałby łowić w Wenecji w kanale?

#8 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 22 wrzesień 2008 - 19:44

Jednego się dowiedziałem: delta rzeki Pad. To już konkret. Gdybyście mi jeszcze powiedzieli, na jakich zasadach się tam wędkuje, to byłbym szczęśliwy jak prosię w deszcz.

...a w kanałach łowić nie zamierzam...

Dzięki i proszę o jeszcze. :D

#9 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 23 wrzesień 2008 - 01:42

Jednego się dowiedziałem: delta rzeki Pad. To już konkret. Gdybyście mi jeszcze powiedzieli, na jakich zasadach się tam wędkuje, to byłbym szczęśliwy jak prosię w deszcz.

...a w kanałach łowić nie zamierzam...

Dzięki i proszę o jeszcze. :D


Ja kupowałem licencję trzymiesięczną na kempingu wędkarskim. Kosztowała coś około 40Euro.
Z zasad to wiem jedynie, że można na spinning :D
Wymiary i okresy ochronne mnie nie interesują, bo standardowo wypuszczam. A tak na poważnie to ryby, które mnie interesują (sum, sandacz) podobno nie mają nad Padem okresu ochronnego (przynajmniej tyle zrozumiałem). Jednak tak jak wszędzie na świecie łowienie podczas i w okolicy tarła będzie bardzo źle widziane. Tak czy siak należy pamiętać, że sum to jest ich atrakcja turystyczna i za zabicie tego zwierza można trafić na czarną listę, czyli brak wstępu na każdy kemping nad Padem

#10 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 23 wrzesień 2008 - 20:07

[quote]
Jednego się dowiedziałem: delta rzeki Pad. To już konkret. Gdybyście mi jeszcze powiedzieli, na jakich zasadach się tam wędkuje, to byłbym szczęśliwy jak prosię w deszcz.

...a w kanałach łowić nie zamierzam...

Dzięki i proszę o jeszcze. :D
[/quote]

Ja kupowałem licencję trzymiesięczną na kempingu wędkarskim. Kosztowała coś około 40Euro.
Z zasad to wiem jedynie, że można na spinning :D
Wymiary i okresy ochronne mnie nie interesują, bo standardowo wypuszczam.
[/quote]

Dzięki. Teraz muszę jeszcze nauczyć się, jak spytać po włosku: Gdzie mogę wykupić licencję wędkarską?
:huh:

#11 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 11:19

Takie małe uzupełnienie, ze względu na to, że różni ludzie forum czytają.

Po pierwsze bardzo źle widziane jest zabicie suma. Nie tylko można trafić na czarną listę, ale i ewakuacja może być potrzebna.
Tam ludzie żyją z sumów, ale nie tak jak w Polsce z jegoo mięsa, ale z turystyki związanej z jego połowami.



#12 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 24 wrzesień 2008 - 19:56

Dobrze, dobrze Danielu. Trzeba to podkreślać.

Co do mnie: bardzo żałuję, ale nie jestem przygotowany na suma. Zero sprzętu, zero pojęcia. :unsure:



#13 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 20:59

Dobrze, dobrze Danielu. Trzeba to podkreślać.

Co do mnie: bardzo żałuję, ale nie jestem przygotowany na suma. Zero sprzętu, zero pojęcia. :unsure:



To powalcz z sandaczami. Weź dużo rożnych gum. Nie sugeruj się tym na co łowi się je w Polsce, bo tam zupełnie na czym innym ryby żerują. Prawdopodobnie skuteczne bedą małe gumki, albo bardzo małe. Jednak warto wziąć bardzo dużo różnej rozmiarówki. Podobno mają tygodnie że biora tylko na jedną przynętę by w następnym zupełnie zmienić upodobania.

#14 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 24 wrzesień 2008 - 21:37

[quote]
Dobrze, dobrze Danielu. Trzeba to podkreślać.

Co do mnie: bardzo żałuję, ale nie jestem przygotowany na suma. Zero sprzętu, zero pojęcia. :unsure:


[/quote]

To powalcz z sandaczami. Weź dużo rożnych gum. Nie sugeruj się tym na co łowi się je w Polsce, bo tam zupełnie na czym innym ryby żerują. Prawdopodobnie skuteczne bedą małe gumki, albo bardzo małe. Jednak warto wziąć bardzo dużo różnej rozmiarówki. Podobno mają tygodnie że biora tylko na jedną przynętę by w następnym zupełnie zmienić upodobania.
[/quote]

Nieznajomość języka, terenu, niedostatki sprzętowe, zerowe doświadczenie z rybą (z sandaczem nie miałem dotychczas przyjemności) -wszystko to nic.

Jak przekonać żonę, że warto przystanąć na jeden wieczór nad rzeką?.. :wacko:

#15 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 21:42

[quote]
Dobrze, dobrze Danielu. Trzeba to podkreślać.

Co do mnie: bardzo żałuję, ale nie jestem przygotowany na suma. Zero sprzętu, zero pojęcia. :unsure:


[/quote]

To powalcz z sandaczami. Weź dużo rożnych gum. Nie sugeruj się tym na co łowi się je w Polsce, bo tam zupełnie na czym innym ryby żerują. Prawdopodobnie skuteczne bedą małe gumki, albo bardzo małe. Jednak warto wziąć bardzo dużo różnej rozmiarówki. Podobno mają tygodnie że biora tylko na jedną przynętę by w następnym zupełnie zmienić upodobania.
[/quote]

Nieznajomość języka, terenu, niedostatki sprzętowe, zerowe doświadczenie z rybą (z sandaczem nie miałem dotychczas przyjemności) -wszystko to nic.

Jak przekonać żonę, że warto przystanąć na jeden wieczór nad rzeką?.. :wacko:
[/quote]

Grzechem będzie być tam i nie spróbować!


#16 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 24 wrzesień 2008 - 21:53

[quote]
Dobrze, dobrze Danielu. Trzeba to podkreślać.

Co do mnie: bardzo żałuję, ale nie jestem przygotowany na suma. Zero sprzętu, zero pojęcia. :unsure:


[/quote]

To powalcz z sandaczami. Weź dużo rożnych gum. Nie sugeruj się tym na co łowi się je w Polsce, bo tam zupełnie na czym innym ryby żerują. Prawdopodobnie skuteczne bedą małe gumki, albo bardzo małe. Jednak warto wziąć bardzo dużo różnej rozmiarówki. Podobno mają tygodnie że biora tylko na jedną przynętę by w następnym zupełnie zmienić upodobania.
[/quote]

Nieznajomość języka, terenu, niedostatki sprzętowe, zerowe doświadczenie z rybą (z sandaczem nie miałem dotychczas przyjemności) -wszystko to nic.

Jak przekonać żonę, że warto przystanąć na jeden wieczór nad rzeką?.. :wacko:
[/quote]

Grzechem będzie być tam i nie spróbować!

[/quote]

Zatem nie zgrzeszę :D

#17 OFFLINE   lin2

lin2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 29 lipiec 2018 - 09:38

Szanowni Forumowicze, wyjeżdżam do Włoch na urlop /okolice Cortina d’Ampezzo/ i potrzebuję informacji na temat czy, gdzie i jak można w tamtym rejonie powędkować na spining. Z góry wielkie dzięki za pomoc.



#18 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 30 lipiec 2018 - 07:29

Widziałem wędkarzy nad Lago di Braies, ich Morskie Oko, nie byli to nokillowcy, pstrągi dostawały w łeb. Można łowić w wysokogórskich jeziorach jak Lago Boe, położone na 2400m, ryby widać, stoi tablica informacyjna. W samej Cortinie, na rzece nikogo nie zauważyłem.Ogólnie wody tam niewiele, lepiej iść w góry

#19 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisano 16 marzec 2023 - 19:34

Cześć odswieze temat czy ktoś łowił może na którymś z włoskich jezior planuje jakiś urlop i chciałbym aby moja druga połówka mogła również nacieszyć się ładnymi widokami czystą woda i słońcem stad industrialny charakter rzeki pad jak i taplanie się w błocie odpada .
Interesuje mnie łowienie z Łodzi spinning trolling vertical .
Czy może jakaś włoska zaporowka .
Jeśli chodzi o sprzęt zamierzam przytargał wszystko swoje .
Z góry dzięki za podpowiedzi
Pozdrawiam Krzysiu
  • Welik lubi to

#20 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 16 marzec 2023 - 19:52

Łowię na trzech zbiornikach zaporowych w prowincji Belluno. Jeśli okres wakacyjny to najciekawsze będzie Lago Centro Cadore. Można tam łowić szczupaki od początku czerwca do ostatniej niedzieli września. Woda zalicza do pstrągowych. Jest wymagane didatkowe zezwolenie na wody pstrągowe. Dniówka 20 euro, 5dniowe wychodzi taniej. Można pływać tylko na elektryku. Zakaz używania echosondy i innych elektronicznych urządzeń do namierzania ryb. Przynęty powyżej 8 cm mogą być uzbrojone jedynie w dwa bezzadziorowe haki. Zakaz trollingu. Trafiają się szczupaki 140+. Ja mam skromne 127.

https://youtu.be/jmYj0vCgd9c

https://youtu.be/keQc8ZfO4B4

https://youtu.be/_XSvqjyhOHY

https://youtu.be/NVfbX4N2sTI

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  • Krzysiu lubi to