Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij na klenie i jazie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 17:18

Szukam wędki na wyżej wymienione rybki. Co możecie powiedzieć o Beast Masterze AX do 15 gram czy Kongerze World Champion Dancer do 14g? Jakie macie inne propozycje kijaszków do tych rybek. Interesuje mnie wędka, która nie będzie się łatwo poddawała pracującej przynęcie w nurcie, nie może być to wklejanka, musi mieć
troszkę zapasu mocy, tak aby dała radę przypadkowej brzanie. Wędkować będę głównie woblerkami do 4cm. Cena do 300pln.

Ps. Co myślicie o Mistrallach?

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 17:59

funkcja wyszukiwarki -> wprowadz klenio-jazie -> szukaj -> wynik =
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=86716& amp; amp; amp;&srch=klenio-jazie#msg_86716
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=74478& amp; amp; amp;&srch=klenio-jazie#msg_74478

na tego drugiego (konger) lowi moj syn i jest zadowolny

#3 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2008 - 18:07

Ja mam pewien pomysl...brzany tez sie trafialy na to. Jednak z uwagi na zalozone kryteria musze odstapic od zapodania...

Gumo

#4 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 18:16

Dzięki Pitt.
Napisałeś ja mam dwie wedki, z ktorymi chodze na klenia, jedna to batson RX6 (symbolu blanku nie pamietam) 2.75 dlugosci, 10 lb do 1/2 OZ,

Przełóż mi to teraz na nasze centymetry i gramy. Powiedz mi ile będzie kosztował taki kijaszek, oczywiście im taniej tym lepiej. Nie potrzebuje korka czy uchwytu z kosmosu.

#5 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 18:18

Ja mam pewien pomysl...brzany tez sie trafialy na to. Jednak z uwagi na zalozone kryteria musze odstapic od zapodania...

Gumo


Nie daj się prosić :D Cena za jaką mogę kupić kijacha zawsze może ulec zmienię, oczywiście w górę.

#6 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 18:20

Mifek napisał:



- Batson RX6
- Przelotki FORECAST
- korek klasy AB czy jakoś tak (sorry ale nie znam się na korkach gustuje w piance Wink )
- zbrojenie

znam kilku zbrojarzy u których taka kompozycja wyjdzie ok 400 no moze 400 z niewielkim hakiem. wiem, ze to nie jest 300 pln... ale... jesli weźmiesz pod uwage co uzykujesz w kijku Hand Made to ... w zasadzie odpowiedz wychodzi sama...


Można dowiedzieć się co wyjdzie z takiego połączenia? Oraz namiar do takowych osób. Daniel z XRoods jest w stanie wykonać taką wędkę w takiej cenie?

#7 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2008 - 18:54

Nie wiem jak z ceną u innych zbrojmistrzów ale ja w lato kupiłem
kijek na blanku bartsona z
RX7 3,2m CW do 21g moc 12lb i komfortowo ciskam wabiki od 1,8g.
w zasadzie ten kij bardziej mi pasuje do łowienia kleniojazi na woblery 3-5cm niż do łowienia np. boleni na typowe boleniówki.

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 19:00

ile bedzie kosztowal taki kij? nie wiem, zapytaj rodbuildera :D

moj wyglada mniej wiecej tak: blank batson RX6 10 lb, dlugosc 2.75 cm, cw. nominalnie do 14 gram, akcja mod-fast, przelotki fuji alconite pod kolowrotek rozmiaru 2000, korek, uchwyt fuji, zadnych szmerow i bajerow, zwykle, perfekcyjne narzedzie na jezioro i wolny uciag
ogromny zasieg, prezentacja malych woblerow 1 klasa, ryby zacinaja sie w zasadzie same, praktycznie zero spadow :D

na szybki uciag polecam avida AVS90MLF2

#9 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2008 - 21:13

Jeśli nie przeszkadza Ci, że kij jest używany, zwróć uwagę na tego :D :
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=6917& ;start=0&
Bardzo polecam.

W podanym linku do fotek m.in. wstawiłem fotkę ze złączem, pokazującym grubość blanku...

Jeśli chcesz znać szczegóły użytkowe tego kijka z niezależnych źrodeł, zapytaj np. Xavi-ego, pablom-a lub pirania_74; lub mnie (już mniej niezależnie :D ) - z tym, że z powrotem będę pod mailem dopiero w poniedziałek.

#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2008 - 22:07

Bedzie nudno... :wacko:
Kij, ktorym obganiam jazie, klenie, bolenie na lzejsze przynety, troling na male woblerki i...co sie trafi :D ...ostatnio byly rozne konfiguracje sprzetowe ale ten kij zawsze znalazl miejsce w lowieniu...to Talon 9'MF2 czyli 6-15LB, do 21g.
Potega w opisie, jednak umiejetnie uzbrojony jest killerem, jesli idzie o niewielkie przynety. W razie czego wieksze obciazenia bierze na siebie mocny dolnik.
Nic nie stoi na przeszkodzie, zeby zast. nawet plecionke 8LB bo kij jest dosc ustepliwy, co zapobiega zerwaniu nawet tak cienkiej linki przy poteznym braniu majowego Bolenia, i rozgieciu kotwic w przypadku uczciwego brania wielkiego złego Jazia.

Moim zdaniem dobry wybor, bo zapewnia to, ze jestesmy po bezpiecznej stronie w razie brania duzej ryby, ktorej z pewnoscia by sie nie wyciagnelo na klasyczny jaziowy 8-10LB kijek.

Aha, u mnie ten kijek jest juz ponad 10lat, co roku mnie zadziwia...w tym roku zmierzyl sie z sumkiem 110cm...

Gumo

#11 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 30 wrzesień 2008 - 22:18

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=86716& amp; amp; amp; amp;&srch=klenio-jazie#msg_86716

Zaczęło się pytaniem o Shimano Beast Master a skończyło na HM80 Silver Demon :lol: a tak w ogólne to świetny kijek B)

#12 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 październik 2008 - 20:25

Można dowiedzieć się co wyjdzie z takiego połączenia? Oraz namiar do takowych osób. Daniel z XRoods jest w stanie wykonać taką wędkę w takiej cenie?




jesli nie bedziesz szalal z komponentami to mysle ze jest to mozliwe... ale musisz sam z nim pogadac (mozliwe ze do piatku bedzie niesdostepny)...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych