Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

ATC ISA904 - jeden blank dwie rozne wędki...

blank atc shikari

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 02 październik 2008 - 02:26

A gdzie ja napisałem, że tam są głowacice i sumy?????????????
Wędka będzie do łowienia na lekko dorszy ( być może zdarzą się inne ryby )na bardzo ciężkiego jiga lub bardzo lekkiego pilkera.
Takie łowienie staje się coraz bardziej popularne u nas nad Bałtykiem.
Być może kiedyś będzie okazja żeby sprawdzić tę wędkę na sumach lub głowacicy, bo na tajmieniach raczej nie.


#22 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2008 - 09:04

Z tymi Żaglicami nie przesadziles troche? To jednak tylko 30LB..

Gumo

#23 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 02 październik 2008 - 09:06

Z tymi Żaglicami nie przesadziles troche? To jednak tylko 30LB..

Gumo



jak masz dużą łódź, spory zapas paliwa i wody pitnej to nawet na 17 lbs wyholujesz :unsure: taka rybę.


#24 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 02 październik 2008 - 10:01

Z tymi Żaglicami nie przesadziles troche? To jednak tylko 30LB..

Gumo

Witam,
nie wydaje mi się żebym przesadził, przecież te ryby łowi się muchówkami, a jakoś nie widziałem mocniejszych od takich jak ta z powyższego postu w klasie 14/15 AFMTA.
To jest trochę jak z muchówkami np. na troć, na ósemce lub dziewiątce wyholujesz każdą troć, ale jak zrobisz sobie na tym blanku spining to będzie on zaledwie dobrą wędką do jazio-kleni.
Przecież muchówką zupełnie inaczej się łowi - holuje :unsure: :unsure:
W każdym bądź razie na dorsze i ewentualny przyłów w postaci łososia, troci, tęczaka napewno da radę bez problemu.

#25 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2008 - 22:15

Te ryby, ktore wymieniles, mozna sie zgodzic co do tej mocy...
Natomiast mam wrazenie, ze co do innych gatunkow to troche brak informacji praktycznych.
Ja tylko pamietam, ze do polowu Tarponow sa sygnowane wedki rzedu 50LB. A to sa ryby wielkosci Zaglic.

Zreszta warto przytoczyc takie chyba zdroworozsadkowe rozumowanie...ryba w wodzie wazy mniej wiecej 1/6 tego co na powierzchni, moc 30LBS oznacza mozliwosc podniesienia na wedce max ciezaru 30lbs (1LBS = 0,45KG) to 30 x 0,45 = 13,5kg
Czyli taka ryba na powierzchni powinna wazyc 6 x 13,5 = 81kg.
Do tego dochodzi to, ze ryba nie jest kawalkiem ołowiu i sie rusza, moga dojsc prad, prady morskie i inne sprawy.

Trzeba brac pod uwage to tez, ze ta wartosc odnosi sie do max. tego, co w opisie moze przeniesc wedka.
Jako, ze Żaglica/Tarpon rosnie do ponad 100kg powinna byc brana pod uwage wedka mocniejsza niz 30LBS.
Warto tez zostawic jakis margines bezpieczenstwa...

Gumo

#26 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 02 październik 2008 - 22:35

taka mała przygoda a propos - miałem okazję mieć na kiju szczupakowym ( nie pytajcie dlaczego wybrałem się z tym na rekiny, ot młodość naiwność :lol: ) 30lb żarłacza błękitnego - ok 80-100lb.
powiem tylko tyle że ryba nawet nie poczuła że jest na mojej wędce choć zacinałem dosyć mocno :D zerwała zestaw i zażarła już poważny zestaw @Tomaszka, który to rekina wyholował, choć spacerkiem to nie było. od tej pory mam dużo szacunku dla ryb otwartego oceanu. i chociaż na ciężki zestaw szupakowy takiego rekina wyholować można, to trzeba trafić rybę niezbyt wielką i mieć trochę szczęścia. zatem apeluje o trochę powagi :lol:
pozdrawiam!

#27 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 październik 2008 - 22:47

Gumo

Tarłoś napisał ,że jest to blank muchowy .Tarpony łowi się n najczęściej przy tej metodzie na wędki klasy 12 –ta jest silniejsza. Moc lb to nie wszystko bo jak sam zauważyłeś ryba pływa. Ważne jest ugięcie i praca wędziska. Osobiście maiłem okazję być na tarponach 3 razy – wszystkie ryby się spięły ale ponoć wyciąga się jedną na dziesięć . Moi znajomi , którzy mają trochę tych ryb na rozkładzie i to bardzo dużych w zależności od warunków stosują 20 lb , i 50 lb –. Wymieniony blank spokojnie nadawałby się również pod te ryby pod spina czy casta.

Krzysiek blanki na morze są inaczej projektowane nawet używa się innych żywic –gdybym ci podesłał morskie 20 lb to musky 40 lb mógł by się schować -każda ryba inaczej walczy
I dlatego są różne blanki . Ja swojego największego rekina wyjąłem na zestaw morski 17-może 20 lb i trwało to krótko.

PS. LB to sugestia odnośnie optymalnego obciążenia blanku tak aby zadziałał najszybciej , często się jednak zdarza ,że mogą wytrzymać znacznie więcej
Pozdrawiam

Łukasz


#28 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 październik 2008 - 22:53

tzn ze na wędkę 30 funtów bez problemu podniosę 10kilowy ciężarek?? Dobrze zrozumiałem?

#29 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 02 październik 2008 - 22:56

Łukasz!
zdaje sobie sprawę że morskie kije to inna bajka.
chociaż ciekawie było się przekonać jak te słodkowodne 30lb prędko się zdewaluowało na oceanie :D
pozdrawiam!

#30 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 październik 2008 - 23:09

Kuba

Sam trochę odpowiedziałeś na pytania w tym wątku . Niektóre ryby się podnosi –np. dorsze inne uciekają skaczą itp. Jeszcze inne przy okazji kleją się do dna . Czy blank musi nam pomóc wyholować jak najszybciej rybę -TAK czy każdą należy na blanku ponieść NIE :D

Krzysiek
30lb prędko się zdewaluowało na oceanie

Dobre określenie :lol:

Pozdrawiam

Łukasz


#31 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 02 październik 2008 - 23:40

Witam,

Najlepiej bedzie uzbroic omawiany blank, zrobic porzadne testy polaczone z wyciagnieciem kilku duzych ryb bo inaczej to jest tylko suche pisanie.

Niecale poltora roku temu podczas jedynych zawodow (w dodatku towarzyskich) na jakie jezdze w UK - Lure Anglers Society zagadnal mnie bardzo sympatyczny wedkarz pytajac sie o moje Megabassy. Mnie z kolei zaciekawil jego casting. Byl cztero czesciowy i mial przepiekny uchwyt multika- zrobiony z drzewa mahoniowego. Okazalo sie ze wedka jest zbrojona w Stanach przez jakiegos uznanego rod buildera. Blankiem okazal sie morski Sage w klasie 14, 8'z pieknymi Gold Cermetami. Postanowilismy sie zamienic zestawami ( mialem takze wtedy pierwsza okazje porzucac Luna :D ) Wedka byla, wedle jego opisu, niemal stworzona do wiekszych bulldawgow . Udalo mi sie nawet wyholowac na nia jakiegos siedemdziesiataka. Zeby sie nie rozpisywac- wrazenia czegos nie z tej ziemi na mnie nie zrobila, inaczej bym ja mial :D Do jerkow byly lepsze propozycje, chociazby od DLST. Sam zas wlasciciel na forum zapytal sie o namiary na Megabassy i pojawila sie trzecia diabelska wedka, o jakiej wiemy, w UK.

Pozdrawiam i czekam na praktyczne testy,

Bujo




#32 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 październik 2008 - 23:56

Bujo

Praktyczne testy przeprowadzono już w USA . Wędka ta jest wymieniona tu
http://www.jerkbait.pl/?p=207

Do jigowania morskiego -przy najbliższej okazji popytam czy Bob ma zdjęcia większych ryb . Ja ostatnio wyholowałem tego szczupaka w 30-40 sekund na blank 15 lb spodziewałem się dużego sandacza więc ostro pompowałem –czego to dowodzi –że polecę ten kij na szczupaka na jerki -nie –ale przy odpowiednim użyciu kija można wiele zdziałać -większego miałem też na 12 lb trwało podobnie .


Pozdrawiam

Łukasz

Załączone pliki

  • Załączony plik  mw1.JPG   49,8 KB   143 Ilość pobrań


#33 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 03 październik 2008 - 07:38

Witam,
Panowie ale ja naprawdę nie będę łowił tarponów, rekinów i innych żaglic ( no chyba, że macie informacje o takich rybach pływających w zatoce - dodam gdańskiej i puckiej <_< <_< <_< ).
Niech każdy łowi jak chce - byleby mu się podobało.
Ja się nie pytałem o poradę :unsure: tylko stwiedziłem, że taką wędkę składam a Wy wszyscy, że zła, że za słaba etc!
A widział ktoś z Was ten blank? Machał nim?
Pozwólcie mi osobiście się o tym przekonać, ja nikogo nie namawiam do takich rozwiązań.


#34 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 październik 2008 - 07:57

:mellow: Widziałem kiedyś w prasie zdjęcie miecznika albo żaglicy (nie pamiętam) złowionej siecią w Bałtyku - rybka ok. 20kg :mellow:

#35 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 03 październik 2008 - 08:07

No.... a w takim zalewie pod Warszawą to widzieli nawet hybrydę Nessie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#36 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 październik 2008 - 10:27

Panowie, zrobil sie niezly bigos... :D
Niepotrzebnie zostala wspomniana Zaglica i...dalej juz poszlo... :unsure:
Ja sterowalem w ta strone, ze jak robie sobie wedke to staram sie tak ja dobrac, zeby nie nadawala mi sie tylko do 1go rodzaju lowienia. Jezeli wezmiemy nasze warunki to takie konstrukcje sa mozliwe.
Saltwater i gatunki wiekszosci z nas obce to inna para kaloszy.

Wspomniana wedka po prostu trzeba polowic i zobaczyc do jakiego lowienia i sytuacji ona bedzie pasowac.
Pierwsze proby sa jak slysze ok., no i dobrze to rokuje na przyszlosc...

Gumo

#37 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 03 październik 2008 - 10:29

Mnie z kolei zaciekawil jego casting. Byl cztero czesciowy i mial przepiekny uchwyt multika- zrobiony z drzewa mahoniowego. Okazalo sie ze wedka jest zbrojona w Stanach przez jakiegos uznanego rod buildera. Blankiem okazal sie morski Sage w klasie 14, 8'z pieknymi Gold Cermetami. Postanowilismy sie zamienic zestawami ( mialem takze wtedy pierwsza okazje porzucac Luna :D ) Wedka byla, wedle jego opisu, niemal stworzona do wiekszych bulldawgow . Udalo mi sie nawet wyholowac na nia jakiegos siedemdziesiataka. Zeby sie nie rozpisywac- wrazenia czegos nie z tej ziemi na mnie nie zrobila, inaczej bym ja mial :D
Pozdrawiam i czekam na praktyczne testy,

Bujo




witam
Bujo
hmmm zaciekawiła mnie ta konstrukcjia tymbardziej,że na jednym z forum na jakiejs angielskiej stronie słyszałem to takiej konstukcji.zapewne jest to kija na blanku Xi2 morska muchowka.

mnie od jakiegoś czasuchodzi po głowie taki kijek.pod casting włąsnie w 4 składzie

i tu pytanie do rodbuilderów.czy takie konstrokcję nie sa błędem? czy blanki muchowe mozna adaptować do tacełóow spinningowo castingowych,chodzi głownie o wedki w 4 składach.
najczesciej takie blanki sa smukłe i szybkie taki blank ma głębsze o ile wiem ugięcie ale to w czasie holu chyba zaleta.

wydaje mi się ze kazdy blank moze zmienic swoje przeznaczenie wystarczy dobrze zaprojektowac wedkę przez rodbuildera.na tym blanku.czy się mylę?

czy takie muchowe blanki o super szybkich akcjach,bedą miały podobna akcję w uzbrojeniu castingowym lub spinningowym .oczywiscie w odpowiednio lekkie przelotki np tytany.

i jak mozna przeliczyć odpowiednik klasy linki na cięzar wyżutu kija.

pozdrawiam
Kornel Miklas


#38 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 03 październik 2008 - 10:46

Witam,

@Kornel Miklas,

Wedka jaka mialem w rekach byla przyzwoita konstrukcja. Rodbuilder poradzil sobie z rozmieszczeniem przelotek. Blank jak pisales- Sage Xi2.

Tak sie sklada ze ostatnimi czasy mam w rekach bardzo duzo blankow muchowych. Jedyne jakie do tej pory zwrocily moja uwage pod katem zastosowania do spina to: stara seria Scott S3 na spigocie i Sage TCR ( szybszy niz Xi2), wyszedl tez nastepca TCR- TCX ale blanki jeszcze do mnie nie dotarly. Dotyczy to #7- #10.

Pozdrawiam,

Bujo


#39 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 czerwiec 2009 - 14:13

I ja wreszcie stałem się właścicielem Isy...
Super wędka. Fakt że mocno byłem na nią nakręcony po obejrzeniu nad Drawą Mifkowej, ale węda naprawdę malina. Trochę za miękka szczytówka po przesiadce z 7 stopowych szybkich wędek, ale komfort rzucania - olbrzymi. Rzeczywiście dolny zakres to okolice 10g, z dużą gumą na 35g główce też nie ma problemu. Zaskakująca czułość jak na taki kij, jedyne wczorajsze branie czuć jak na króciaku. Zadowolony jestem z niej bardzo.

#40 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 27 lipiec 2009 - 20:30

standek no to moze by ten tego tam ten... spotkac te dwie siostry nad jakas fajna wode w ten weekendzik??? :mellow:


...bo prawde mowiac odkad zmienilem furei sie okazalo ze ISa wchodzi mi do bagaznika to jakimstakim porecznym kijkiem typu travel sie stala :mellow:





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, atc, shikari

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych