Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

RZGW - nie wolno!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 05 czerwiec 2014 - 20:25

Ciekawy kompromis :)

 

 

http://www.gk24.pl/a...IAT07/140609844


  • karuzo27 lubi to

#42 OFFLINE   Greg77

Greg77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:G
  • Nazwisko:C

Napisano 11 czerwiec 2014 - 09:34

farsy ciąg dalszy...

http://www.gk24.pl/a...A1106/140619969



#43 OFFLINE   romek679

romek679

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Roman
  • Nazwisko:Jaworski

Napisano 11 czerwiec 2014 - 21:20

Greg. To co cytuje autor artykułu na GK 24 to uniwersalna odpowiedź NIK którą dostałem ( chyba między innymi ) na swoje pismo. Zresztą  z tego co wiem dostałeś całość od Pana K. Część mojego pisma do NIK cytuje WŚ z autopoprawkami redakcji.



#44 OFFLINE   Greg77

Greg77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:G
  • Nazwisko:C

Napisano 12 czerwiec 2014 - 06:43

Tak oczywiście wysłałem je do RZGW w Poznaniu i nie dostałem odpowiedzi więc poprosiłem Rajmunda z GK24 jemu odpowiedzieli sam widzisz jak... Słów brakuje jedno co "udało" się zrobić po naszych pismach i rozmowach z samorządem to pożegnaliśmy pana dyrektora RZGW z Poznania... Według mnie to wylecieć powinien główny z KZGW to on nakazał regionalnym bezpodstawnie wprowadzić zakaz sprzedaży zezwoleń . Z odpowiedzi na Twoje pismo jasno wynika że NIK nie zakazał sprzedaży zezwoleń generalnie nic nie nakazał w naszym regionie! Co do kontrolowanych regionów i reszty kraju to mieli czas od lutego aby to uporządkować , najprościej było wprowadzić "no kill" i sprawa załatwiona ale do tego trzeba ludzi mądrych i kompetentnych których na wyższych stanowiskach w naszym kraju brakuje...



#45 OFFLINE   romek679

romek679

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Roman
  • Nazwisko:Jaworski

Napisano 12 czerwiec 2014 - 14:01

Ja w swoim piśmie poruszałem jeszcze inne problemy które to zostały przez NIK skwapliwie pominięte.



#46 OFFLINE   Greg77

Greg77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:G
  • Nazwisko:C

Napisano 12 czerwiec 2014 - 14:21

Jak zwykle niewygodne tematy są omijane lub zostają bez odpowiedzi . Co do zgody jakie wydało RZGW w Poznaniu na odłów w celach naukowych sielawy to aż trudno w to uwierzyć ale na zgodzie nawet nie było sprecyzowane jakim rodzajem sieci ma być to zrobione i jak długo sieć ma być zastawiona tacy  właśnie niekompetentni ludzie zarządzają w imieniu państwa naszymi wodami...



#47 OFFLINE   romek679

romek679

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Roman
  • Nazwisko:Jaworski

Napisano 12 czerwiec 2014 - 14:56

Szkoda, że nikt nie zrobił dokumentacji fotograficznej ilości odłowionych i zabranych ryb. Gdzieś koledzy na innym forum pisali , że Panu K wolno było odłowić i zabrać do celów naukowych 60 sztuk.

 

Własnie mądrale ze Szkoły Wyższej z Olsztyna ( Instytut Rybactwa  czy jakoś tak ) negatywnie zaopiniowali propozycję Ministerstwa Rolnictwa na temat udostępnienia wód wędkarzom do połowu ryb bez ich zabijania i zabierania.

 

K......wa skąd to lobby rybackie???? dla tych marnych 30 mln obrotu w skali kraju????

To jest dopiero przekręt !!!!!!!!



#48 OFFLINE   Greg77

Greg77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:G
  • Nazwisko:C

Napisano 12 czerwiec 2014 - 15:14

Widać jak ta szkoła szkoli ,edukacja na tej uczelni musi być na bardzo wysokim poziomie - efekt zdegradowane i zniszczone wody Mazur...



#49 OFFLINE   romek679

romek679

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Roman
  • Nazwisko:Jaworski

Napisano 12 czerwiec 2014 - 20:35

http://www.ww.media....re&id=5&nid=296

 

A nasze WW też lobbują za rybakami. Autor tego artykułu już na wstępie się odcina od protestu pisząc na wstępie ....( ich zdaniem )

Zresztą kopie listu do NIK wysłałem też do WW i.......CISZA !!!!

 

Chyba się wypiszę z takiego związku co to jest za rybakami a nie za wędkarzami. Ciekawe co oni zrobią bez naszych składek.



#50 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 20:56

Szkoda, że nikt nie zrobił dokumentacji fotograficznej ilości odłowionych i zabranych ryb. Gdzieś koledzy na innym forum pisali , że Panu K wolno było odłowić i zabrać do celów naukowych 60 sztuk.

 

Własnie mądrale ze Szkoły Wyższej z Olsztyna ( Instytut Rybactwa  czy jakoś tak ) negatywnie zaopiniowali propozycję Ministerstwa Rolnictwa na temat udostępnienia wód wędkarzom do połowu ryb bez ich zabijania i zabierania.

 

K......wa skąd to lobby rybackie???? dla tych marnych 30 mln obrotu w skali kraju????

To jest dopiero przekręt !!!!!!!!

Ciekawe. Źródło jakieś możesz przytoczyć, czy tylko pomawiasz?



#51 OFFLINE   romek679

romek679

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Roman
  • Nazwisko:Jaworski

Napisano 12 czerwiec 2014 - 22:08

Zródło:

WW ( Wiadomości Wędkarskie) majowe, pismo Pani Rzecznik NIK : na 40% wód w Polsce w 2012 ( chyba ) albo 2011 złowiono 1mln kg ryb. Reszta to matematyka. Obecna cena skupu dorsza to 6 pln. Powiedzmy, że słodkowodna śrenio będzie 2x droższa.

A NIK nie kłamie!...?

Pozostałe informacje, niestety nie mogę ujawnić nazwisk osób medialnych wędkarsko.



#52 OFFLINE   romek679

romek679

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Roman
  • Nazwisko:Jaworski

Napisano 12 czerwiec 2014 - 22:18

Trzesiecko - opłata ok 97 tys, 3 jeziora w okolicah Białego boru -185 tys ( post ) co daje za 4 jeziora ok 300 tys co stanowi 10% obrotu. a gdzie reszta????????



#53 OFFLINE   romek679

romek679

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Roman
  • Nazwisko:Jaworski

Napisano 12 czerwiec 2014 - 22:28

http://www.ww.media....re&id=5&nid=296

 

Szanowny Panie Norbercie

Właśnie chciałem skomentować Pański artykuł na łamach WW w intrenecie ale……. Nie mogę się zarejestrować bo…… mimo podawania prawidłowego adresu e-mail. Wasza strona odpowiada , żeby poprawić adres e-mail. BRAWO!!!!!!!! Można i tak. Brak krytyki ???? Jesteśmy na topie….metody dawnego PRL-u.  A Pan jest administratorem?!

Powiem wprost. Wkurzył mnie Pański dopisek w tekście wstępnym ….(ich zdaniem). Pana  zdanie jest odmienne? Pan też lobbuje za rybakami? Co to jest k…….wa ( za przeproszeniem)? Wiadomości WĘDKARSKIE czy rybackie??????????

W maju zacytowaliście tekst Pani Rzecznik NIK i zero komentarza, w czerwcu też woda w usta.

Wysłałem do widomości WW pismo napisane do NIK . I oczywiście jako organ prasowy PZW milczenie na temat działalności NIK , ZGGW, RZGW.

Uwaga następna, cytat z Pańskiego artykułu:

„Zdaniem NIK-u KZGW poprzez swoje placówki regionalne powinno zaprzestać sprzedaży zezwoleń na amatorski połów ryb w jeziorach obwodu szczecineckiego. W myśl polskiego prawa aby uprawiać amatorski połów ryb trzeba mieć kartę wędkarska i pozwolenie wydane przez użytkownika rybackiego, którym to ZGW wraz z podległymi placówkami regionalnymi – nie są.”

Proszę przeczytać paragraf 4 punkt 2 Ustawy o Rybactwie Śródlądowym to się Pan dowie kto jest Uprawniony do rybactwa !!!

Informacja Pani Rzecznik Prasowej NIK NIC NIE MÓWIŁ A O OBWODZIE SZCZECINECKIM!!! Kontrola się odbyła na pojezierzu Warmińsko – Mazurskim i dotyczyła RZGW Warszawa i Gdańsk.

Tak się zastanawiam czy odłowy rybackie na jeziorach we władaniu PZW ( Polski Związek WĘDKARSKI) a nie rybacki , wystarczą na utrzymanie etatów i ciepłych posadek. To w końcu MY wędkarze łożymy na Wasze wypłaty. Jak dla mnie to jestem po tym olewactwie problemu i promowaniu rybactwa pierwszy w kolejce żeby się wypisać z takiego związku.!!!! A co za tym idzie przestać kupować WW w których od dłuższego czasu nie ma co czytać!!!

       Z poważaniem Roman Jaworski

PS

Skoro nie mogę skomentować tego artykułu na Waszej stronie to swoje pismo zamieszczę gdzieś na forum wolnym od przekonań pro- rybackich.


  • stubek lubi to

#54 OFFLINE   Greg77

Greg77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:G
  • Nazwisko:C

Napisano 12 czerwiec 2014 - 22:55

Romek WW to PZW nie było im na ręke że ludzie nie opłacali kart tylko płacili do RZGW i mieli jeziora pełne ryb a nie pustostan dlatego to oni zaczeli węszyć szukać dziury i donosić do NIK-u. Nie wiem co dalej robić zorganizowaliśmy protest udało się ściągnąć prasę tvp posła starostę Mariusz też się zjawił i co i g.... możesz walić głową w mur... Najlepsze jest to że przepisy i prawo jest po naszej stronie a i tak ta farsa dalej trwa k... co to za chory kraj...

Użytkownik Greg77 edytował ten post 12 czerwiec 2014 - 23:01


#55 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 13 czerwiec 2014 - 13:52

A nie można zgodnie z art  7. pkt 2 ustawy o rybactwie śródlądowym,  po prostu łowić bez żadnych opłat?
Dla mnie szczególnie niepokojący jest fakt, że dotychczasowe prawo do bezpłatnego (w tym wypadku) amatorskiego połowu ryb tak bardzo boli niektóre środowiska, że zamierzają aż grzebać w ustawie o rybactwie.

Dla mnie sprawa jest jasna.Jeśli nie ma użytkownika rybackiego - to wędkuję jako posiadacz karty wędkarskiej nie wnosząc nigdzie (i dla nikogo) żadnych opłat.

Wydaje się, że sprawy toczą się w złym kierunku. Nie chodzi tu o możliwość legalnego wędkowania, bo takie gwarantuje nam ustawa"o rybactwie", lecz o bezprawną sprzedaż "pozwoleń", oraz późniejsze nadużycie stanowisk dyrektorów RZGW do wydawania bezprawnych zakazów połowów.



#56 OFFLINE   Greg77

Greg77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:G
  • Nazwisko:C

Napisano 16 czerwiec 2014 - 11:58

A nie można zgodnie z art  7. pkt 2 ustawy o rybactwie śródlądowym,  po prostu łowić bez żadnych opłat?
Dla mnie szczególnie niepokojący jest fakt, że dotychczasowe prawo do bezpłatnego (w tym wypadku) amatorskiego połowu ryb tak bardzo boli niektóre środowiska, że zamierzają aż grzebać w ustawie o rybactwie.

Dla mnie sprawa jest jasna.Jeśli nie ma użytkownika rybackiego - to wędkuję jako posiadacz karty wędkarskiej nie wnosząc nigdzie (i dla nikogo) żadnych opłat.

Wydaje się, że sprawy toczą się w złym kierunku. Nie chodzi tu o możliwość legalnego wędkowania, bo takie gwarantuje nam ustawa"o rybactwie", lecz o bezprawną sprzedaż "pozwoleń", oraz późniejsze nadużycie stanowisk dyrektorów RZGW do wydawania bezprawnych zakazów połowów.

no niestety tak nie jest wody bez użytkownika to tylko wody samorządowe , gminne itp. temat jest bardzo dobrze wytłumaczony w WŚ nr Lipiec... Według ustawy i NIK-u RZGW jest uprawnione do rybactwa i koniec aby móc wędkować na ''ich'' czytaj ''naszych'' wodach musi być ''ich'' zezwolenie na amatorski połów ryb .


Użytkownik Greg77 edytował ten post 16 czerwiec 2014 - 14:34


#57 OFFLINE   Greg77

Greg77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:G
  • Nazwisko:C

Napisano 22 czerwiec 2014 - 05:27

http://iszczecinek.p...orski-polow-ryb

tylko teraz trzeba ogłosić przetarg na wydrukowanie rejestrów i zatrudnić osby które potrafią czytać ze zrozumieniem a to kolejne pół roku...



#58 OFFLINE   romek679

romek679

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Roman
  • Nazwisko:Jaworski

Napisano 23 czerwiec 2014 - 06:40

O czym my rozmawiamy. Tekst na iszczecinek ukazał się 20.06 rano. Ja rozmawiałem z RZGW poznań 20.06 w godzinach popołudniowych i oni nic nie wiedzieli w tym temacie.



#59 OFFLINE   Greg77

Greg77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:G
  • Nazwisko:C

Napisano 23 czerwiec 2014 - 07:53

a bo może Romek pani Basia kawkę odpijała przez pół dnia i nie miała czasu korespondencji sprawdzić ...

Dostałem pisemko pani podsekretarz stanu z którego to wynika , że warunkiem pozwolenia na wędkowanie przez dwa miesiące jest wprowadzenie rejestru... Teraz to się cyrki zaczną dziać( jak? co? kiedy? kto to opracuje? kto to sprawdzi?! tyle roboty!!! ).

original.jpg


Użytkownik Greg77 edytował ten post 23 czerwiec 2014 - 22:47


#60 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 01 lipiec 2014 - 18:17

No to już wolno :) ,przynajmniej w wakacje!

 

http://www.poznan.rz...ckie/wedkarstwo