Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Lippe w Niemczech


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużaÅ„skie tereny.
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 15 październik 2008 - 09:26

Witam.

Zamierzam za jakiś czas wybrać się do miejscowości Hamm (Niemcy),a z tego co mi wiadomo tam płynie rz.Lippe ,wiec pomyślałem sobie, że mógłbym zabrać ze sobą spinning.Tylko jest problem ,bo ja nic nie wiem o tej rzece,czy w ogóle tam są jakiekolwiek ryby drapieżne?.

Druga sprawa czy może ktoś z kolegów orientuje się jakie kroki trzeba poczynić aby można było tam legalnie wędkować.Jeśli ktoś z kolegów łowił na tej rzece to proszę o pomoc.

#2 OFFLINE   casso

casso

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 16 październik 2008 - 01:38

Całkiem przypadkowo natknąłem się na http://www.salmo.com.pl/page.php?id=26 Spójrz na miejsce powłowu. Jeden gatunek już masz Powodzenia

#3 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużaÅ„skie tereny.
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 16 październik 2008 - 09:59

Dobra i taka wiadomość,dzięki @casso :D.

#4 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 16 październik 2008 - 12:22

Jesli bedziesz lowil w okolicach miejscowosci Hamm, to blizsze informacje znajdziesz na stronach tamtejszego klubu: Sportfischerverein Hamm
Z gatonkow nas interesujacych nalezy oczekiwac: Kleni, jazi, okoni, sandaczy i szczupakow... moze i boleni. W podanym linku masz adres kontaktowy oraz mape wod... Poniewaz nie jest tego wiele, musilbys dowiedziec sie, do kogo naleza pozostale odcinki, o ile bys chcial w nich lowic... Nie radze lowic bez karty... W razie czego, daj znac, moze cos wiecej sie dowiem...

Pozdrawiam --Yacaré--

#5 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 16 październik 2008 - 12:27

PS: Ciekawy rewir! Z tego co wiem, ten gosc ze strony Salmo na 5. miejscu w kategorii Klen, Jan Przybalka, jest forumowiczem Rybiego Oka - on na pweno bylby w stanie cos podpowiedziec...

#6 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużaÅ„skie tereny.
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 17 październik 2008 - 10:52

Dzięki koledzy.Znalazłem tego czego szukałem najbardziej,czyli co trzeba poczynić aby móc tam legalnie łowić.

http://www.rysch.com...w_niemczech.htm

#7 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 17 październik 2008 - 12:05

Biosteron,

faktycznie potrzebujesz w Landzie Nordrhein-Westfalen tez jako obcokrajowiec ten urzedowy tzw. Bundesfischereischein, ktory jest podstawa otrzymania od dzierzawcy (zwykle lokalne Angelvereine, czyli kluby)zezwolenie na polow w jego wodach... Poniewaz jest to prawo federalne, jest to w poszczegolnych landach roznie uregulowane: Bundesfischereischein
Czyli opis procedury w Twoim linku jest akurat prawidlowy.

Pozdrawiam --Yacaré--

#8 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 18 październik 2008 - 00:55

Czesc
Witamy w NRW :D ---zaraz dowiesz sie co mam na mysli.
Najprawdopodobniej zaplacisz za tlumaczenie, ktore to, chyba tutaj musisz zrobic. Potem zaplacisz za karte wedkarska i jak bedziesz mial szczescie to kupisz w sklepie wedkarskim pozwolenie na polow. A jak pecha, to dowiesz sie, ze najpierw musisz wstapic do klubu aby moc kupic pozwolenie. Tylko zeby wstapic do klubu musisz zaplacic wpisowe(150-450€) i przyniesc nie tylko karte wedkarska ale i dyplom ze zdania egzaminow na karte wedkarska. Oczywiscie nie wolno nam tez zapomniec, ze na niektorych odcinkach rzeki podzielonej na tzw. kluby jest ograniczona ilosc sprzedawanych pozwolen, czyli czekasz do nastepnego roku.
Jednak nie musisz sie na zapas martwic, ta rzeka jest/byla bardzo zanieczyszczona metalami ciezkimi (to jest niemiecki Slask) i karte dostaniesz bez zadnych komplikacji. W Lippe sporadycznie mozna zlapac tez pstraga potokowego.

Pozdrawiam
Daro

#9 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 18 październik 2008 - 20:47

Ogolnie to witamy w Niemczech...

:unsure:

#10 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 20 październik 2008 - 11:38

Witam,

nie straszcie kolegi
Stan wod znacznie sie polepszyl - juz w r. 1998 jakosc wody w Lippe odpowiadala klasie 2 = gut (miejscowo 3 = zadowalajaco) -do 2005 miala odpowiadac w calym biegu kl. 2... (Zrodlo: Informationsdienst Ruhr) Tak ze nie powinno byc zle.
Biosteron, jak znasz konkretna lokacje, moge wykrecic do wlasciwych organow i dowiedziec sie konkretow.

Pozdrawiam --Yacaré--

#11 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużaÅ„skie tereny.
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 20 październik 2008 - 14:28

Witam,co do wędkowania w okolicach Hamm, to moja rodzinka która tam mieszka ma się wszystkiego szczegółowo dowiedzieć,nie lubię jechać w ciemno.Jeśli będą utrudnienia ze strony tamtejszych władz,to pozostanie mi tylko obserwacja jak łowią inni:/,ale jestem dobrej myśli,dzięki wszystkim za pomoc :D

Witam,nie straszcie kolegi


Nie należę do osób bojaźliwych :D

#12 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużaÅ„skie tereny.
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 23 październik 2008 - 17:30

Jakiś czas temu kolega @pitt,podał mi namiary Jan Przybałka.Napisałem do niego odnośnie łowienia na rz.Lippe.Niestety nie mam dobrych wiadomości dla siebie jak i dla innych którzy by kiedyś chcieli tam połowic jako goście,oto list:

Wita Marcin.
Przepraszam ze nie odpisywalem pare dni ale napisales na adres ktorego juz od paru miesiecy nie uzywam. Od kogo go dostales?
Masz racje, przez Hamm plynie rzeka Lippe ale niestety musze Cie rozczarowac, nie dostaniesz na ta rzeke zadnego pozwolenia nie bedac czlonkiem jakiegos klubu wedkarskiego. Kazdy zwiazek wedkarski przy Lippie ma swoj odcinek rzeki i jest pare odcinkow wspolnych ale od paru lat jest zakaz sprzedazy kart dla gosci:( No niestety, smutna sprawa:( Napisz dokladnie kiedy przyjezdzasz i do kogo, moze zabiore Cie na szczupaka na moje jezioro Möhnesee, jesli czas i pogoda pozwoli:). Pozdrowienia dla Pitta.
Serdecznie pozdrawiam
Jan Przybalka



#13 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 październik 2008 - 17:53

szkoda, ze tak wyszlo, ale przynajmniej nie musisz gdybac

#14 OFFLINE   Liseq

Liseq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 23 październik 2008 - 18:18

Ja jestem w Niemczech i czesto odwiedzam zaporowke w Mohnesee podziwialem kilka razy efekty niemieckich kolegow po kiju ktorzy tam wlasnie Å‚owili szczupaki niczego sobie z tego co mi mowil wlasciciel tamtejszego sklepu to glownie lowi sie tam w toni na troling.Niestety mie mialem okazji tam polowic ale woda swietna jak na moje oko.

#15 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużaÅ„skie tereny.
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 24 październik 2008 - 16:56

Szkoda szkoda,chętnie bym tam powalczył z kleniami być może z boleniami.Dzięki Wszystkim za pomoc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych