Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikatory Quantum Smoke


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   spinerex

spinerex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 18 kwiecień 2014 - 22:45

Witam, tym razem chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat jak w tytule tj. multika Quantum Smoke SL100SPT.

Posiadam w/w sprzęcik fabrycznie nowy, chociaż nie do końca dla mnie jak mi się wydaje, ponieważ ciotka zakupiła go w USA na prezent dla mnie, tylko że korbka jest po prawej stronie. I teraz nie wiem czy się uczyć odwrotnie trzymać kij, czy poprostu odsprzać kręcioł, jeszcze pomyślę. Ale powracając do tematu to wiem że sprzęt ten jest dostępny już od kilku lat, więc myślę że któryś  z kolegów go miał w rękach i powędkował, będę wdzięczny za wszelkie info. w tym temacie, dzięki i pozdrawiam. M.



#2 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 kwiecień 2014 - 06:27

Nie ma specjalnego znaczenia usytuowanie korbki , a nawet cecha - right , wprost sugeruje że jest to strona właściwa . Dla łowiącego  z tzw kija troche wygodniejszy jest kołowrotek lh , ale już dla łowiących z kołowrotka - np polskich boys łowiących  z opadu , praworęczny jest bardziej przydatny . Nie spróbujesz , nie będziesz wiedział .. 



#3 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 kwiecień 2014 - 08:36

Mam Quantum Smoke 151HPT. Korba z lewej i przełożenie 7,1:1 i to chyba wszystkie różnice między tymi modelami. Bardzo dobry multik. Dobrze wykonany i spasowany, dobre komponenty. W mojej ocenie jeden z ładniejszych stylistycznie. Ciekawy i skuteczny hamulec rzutowy. Noszę się z zamiarem sprzedania swojego ale tylko z powodu nadmiaru sprzętu



#4 OFFLINE   Kupisz

Kupisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 kwiecień 2014 - 08:42

Nie ma specjalnego znaczenia usytuowanie korbki , a nawet cecha - right , wprost sugeruje że jest to strona właściwa . Dla łowiącego  z tzw kija troche wygodniejszy jest kołowrotek lh , ale już dla łowiących z kołowrotka - np polskich boys łowiących  z opadu , praworęczny jest bardziej przydatny . Nie spróbujesz , nie będziesz wiedział .. 

Sławek możesz rozjaśnić dlaczego praworęczny multik jest lepszy przy opadzie? Thx



#5 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 kwiecień 2014 - 11:46

Główna cecha dobrze dobranego zestawu jest jego jak najbiższe dopasowanie do stosowanej techniki użytkowej . Jeśli jesteś praworęczny , a wiekszość manipulacji przynętą wykonujesz przy użyciu kołowrotka - łatwiej jest to robić ręką prawą . Lewa ręka kręci kołowrotkiem w wypadku kiedy z reguły prawą ręką z wędką lepiej cudów dokonujesz .

Chłopaki łowiące z opadu oprócz mizernej edukacji  , słyną też z paranoicznych ruchów wykonywanych kijami opadowymi , a praworęczny kołowrotek , multiplikator szczególnie , zmiejszyłby być może , to kiepskie wrażenie :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych