Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Komu służy likwidacja Państwowej Straży Rybackiej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 22 październik 2008 - 23:50

zamker, ja to widzę inaczej i nie jest to czysta teoria ale wynik moich doświadczeń. Jestem przeciwko zabawie w policjantów przez ludzi kompletnie do tego nieprzygotowanych. Ta zabawa będzie trwała dopóty, dopóki nie wydarzy się tragedia.


Nie wiem z jak działającymi i jak wyposażonymi że o wyszkoleniu nie wspomne SSr-ami miałes do czynienia ale jak widzę stawiasz wszystkich spod tego znaku pod wspólny mianownik gumaka i brudnego dresu. Moja dyskusja tu się kończy. Nie mam zamiaru nic Tobie udowadniać że jestem inny. Echh aż się odniechcewa i to jest to o czym pisałem powyżej.



#22 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 23 październik 2008 - 00:16

zamker, Ty masz chyba jakieś problemy z czytaniem lub rozumieniem czytanego tekstu. Ja napisałem o ludziach nieprzygotowanych. Członkowie SSR nie maja wyszkolenia, prawa i uzbrojenia do walki z kłusownictwem. Nawet faceci z PSR opowiadali mi, że mają w sytuacjach bardzo niebezpiecznych wycofywać się aby ich nie narażać i nie raz z tego korzystali. A co maja członkowie SSR? NIC! Niestety nie potrafisz mi merytorycznie odpowiedzieć wiec piszesz jakieś bzdury gumaka i brudnych dresach. Ja coś takiego napisałem? Gdzie? Faktycznie już nic nie pisz bo robi się śmiesznie a temat poważny.

#23 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 23 październik 2008 - 00:22

Zamker, to o czym piszesz są to wyjątki od regóły. Niestety rację ma Robert. Większość, śmiem twierdzić że ponad 90% SSR nie jest przygotowana w żaden sposób do tego co robią (a wierz mi, sam chadzałem na patrole z SSR, mam kilku znajomych co robią to do dziś, z różnych kół itd. w szczegóły nie będę się wdawał ) W wielu przypadkach wyszkoleni policjancji mają spore problemy. Nie znam Twoich okolic, ale np. głośne już kłusowanie w Rościnie nad Parsętą - byłem widziałem.
Ludzie którzy mają pasję i coś robią, jak np. ochrona wód przed kłusownikami, to fajna idea. Ale chyba czas aby tym zajeli się profesjonaliści. Wszelkiego typu stowarzyszenia, grupy samoobrony, powinny tylko pomagać w zwalczaniu przestępczości a nie być policją. Tak się żyje w normalnym kraju, niestety u nas póki co sytuacja jest inna.

#24 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 23 październik 2008 - 07:54

SSR jak najbardziej jest potrzeba ale do takich działań jak np ściąganie siatek, powiadamianie odpowiedich służb o napotkanym kłusownictwie itp. Mają prawo jak każdy obywatel do przymusowego zatrzymania osoby łamiącej prawo, ale kłusole są czasem nieźle uzbrojeni, i tu SSR nie zrobi nic poza powiadomieniem.
Nie rozumiem czemu PSR ma prykaz odwrotu w jakiś groźnych sytuacjach...?? To za co oni biorą kasę, przecież to jest uzbrjona służba, a za napad na nich odpowiada się jak za napaść na uzbrojonego funkcjonariusza państwowego??
Ciekawią mnie argumenty zrezygnowania z darmowych patroli ochrony, bo sam fakt, że ich nie chcieli to nic nowego w PZW, przecież przy przyłapaniu kłusownika trzeba by jakąś pracę wykonać np pofatygowac sie do sądu, zamiast posiedzieć za biureczkiem.
pozdrawiam Paweł nizinny


#25 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 23 październik 2008 - 09:08

Chciało by się ale tu leży pies pogrzebany. W jednym sądzie za złapanie na gorącym uczynku z siecią w łapie kłusol dostaje karę w wysokości 300 zł a w drugim za identyczne przestępstwo 4 miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata.


Straszym sitwiartwem to pachnie...ale wracajac do meritum, mysle ze tzw focus jest konieczny. Zarybiamy i kontrolujemy tylko niektóre wody, ale naprawde kontrolujemy.
Reszta musi radzic sobie sama (zostac wyrznieta do spodu)


#26 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 23 październik 2008 - 09:29

Nizinny, to co napisałeś jest żywym dowodem na to, że ludzie bez przygotowania nie powinni się tym zajmować. Jak będziesz zdejmowała siatki to nie pożyjesz długo. A nawet jak pożyjesz to jesteś spalony w okolicy bo kłusole znajda Twój samochód i Ci zrobią mały tuning albo lifting twarzy. Finał będzie taki, że nie będziesz miał gdzie jeździć na ryby w swoich okolicach. Mnie samochód uszkodził komendant SSR którego PSR złapała na łowieniu ryb z zapory a ja na zebraniu przeciwstawiłem się dalszemu pełnieniu przez niego funkcji komendanta. Trzeba pomyśleć zanim się coś zrobi. To co my amatorzy możemy do dzwonić i informować wyspecjalizowane służby i nie kozakować. Co do PSR to Ci ludzie też mają jedno życie i w sytuacjach zagrożenia życia muszą się wycofać bo nakazuje tego rozsadek. Ci ludzie spotykają się różnymi sytuacjami i muszą podejmować szybkie decyzje. Użycie broni jest ostro obwarowane i nagle ze strażnika można się stać przestępca. To nie jest takie proste ja się wydaje. PS. Jako obywatele nie mamy prawa do stosowania przymusu i zatrzymywania. LITOŚCI!!! :huh:

#27 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 23 październik 2008 - 09:49

Robert, przypuszczam że chodzi o zatrzymanie obywatelskie - ale w takim przypadku odradzam stosowanie środków przymusu bezpośredniego

Ze zdejmowaniem siatek,bez powiadomienia odpowiednich władz,też radził bym uważać

#28 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 23 październik 2008 - 15:47

Robert, u mnie na Narwi dużo więcej ściąga siatek SSR niż PSR, i chwała im za to. Mimo, że robią to od wielu lat, nikomu się z tego powodu krzywda nie stała. Ja uczestnicze w pilnowaniu tarlisk pstrągów, głównie po to by pokazać, że nad wodą zawsze ktoś się kręci i może zadzwonić tam gdzie trzeba. Jak by mi uszkodził samochów komendant to ja bym uszkodził komendanta...
Co do uników PSR, to chyba wszyscy wiedzieli, że idąc tam do pracy nie będą tylko sprawdzać czy jakiś dziadek ma karte...
pozdrawiam
Paweł

#29 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 23 październik 2008 - 17:32

Znam SSR dobrą i złą ale oceniam jej działalność ogólnie a nie przez pryzmat pojedynczych przykładów. Kłusole też są różni. Kiedyś maiłem wgląd w sprawozdania i budżet ZO i bilans wyszedł kiepsko. Nie oceniam źle PSR bo ich obecność zauważyłem nie tylko ja. Kłusole wszelkiej maści w panikę nie wpadli ale się bardziej pilnują. Dlatego nie ma co oczekiwać cudu. Wykrywalność kłusownictwa nigdy nie była wielka i nie ma co liczyć na zmianę tej sytuacji nawet jak podwoi się liczebność straży. Tu musi zadziałać świadomość dotkliwych konsekwencji. To one muszą powstrzymywać przed przestępstwem a nie poczucie, że za każdym drzewem stoi strażnik. SSR to część problemu PZW które stawia na zarybianie a potem tą kasę wpakowana do wody pozostawia na pastwę kłusowi. Gdyby to było prywatne, to żaden z kacyków z ZG nie pakował by kasy do wody w takiej ilości mając świadomość, że zostaną one szybko odłowione. Rozsadek nakazuje zracjonalizować zarybianie i pilnowanie i do tego dopasować limity aby się to jako tako kręciło. Ostatni element systemu to kary i to działka rządu. Jak rządzą złodzieje których się wybrało to trzeba mieć pretensje do siebie, że złodziejstwo ma się dobrze. Ale czego oczekiwać od Kowalskiego odurzonego przez taki TVN. Facet wierzy, że jak media nie trąbią już o aferach to przestępczość spadła :lol:

#30 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 23 październik 2008 - 18:44

Ale czego oczekiwać od Kowalskiego odurzonego przez taki TVN.

Jerzego? :wacko:
:lol:

#31 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 23 październik 2008 - 18:50

Nie, nie, nie. Pan Jerzy jest bardzo trzeźwym osobnikiem. Jeśli już to raczej odurza i wie co robi i co chce osiągnąć. I to mnie martwi :(

#32 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 23 październik 2008 - 22:13

Generalnie zgadzam się z Tobą Robercie. Dodać by trzeba jeszcze mentalość ludzi, którzy zawsze myśleli, że to co z wody to niczyje i się im należy. Temat przykry bo zniknie jak ci ludzie wymrą... No ale inaczej tego nie zmienisz, za bardzo zakorzenione moim zdaniem. Jedyne co mogło by pomódz to duże kary, a z tym jest jak napisałeś.
pozdrawiam
Paweł




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych