Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przygotowanie - TROĆ 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 07 grudzień 2008 - 10:37

Cytat z FF
W roku 2006 polscy rybacy wyjeli z Baltyku 620 ton ryb lososiowatych , w roku 2007- 578 ton.Srednia wychodzi 599, czyli 600 ton powiedzmy. Przyjmijmy, ze srednia waga jednej ryby to 3 kilogramy .Wychodzi 200 tysiecy ryb.Na koniec przyjmijmy, ze dane o wielkosci polowow sa uczciwe..
Daje do myślenia kogo trzeba by pilnować :unsure:

#62 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 07 grudzień 2008 - 10:53

Mifek - też za mną chodzi plażowanie
Tomi - też czytałem, myślę że te dane są mocno zaniżone

#63 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 grudzień 2008 - 16:11

Miałbym wielką prośbę o rozwinięcie tematu plażowania.

#64 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 07 grudzień 2008 - 19:22

Zazwyczaj przeglądając wątki o Boleniach i Trotkach tylko szukałem zdjęć nie wgłębiając się w merytoryke ale dzisiaj musze zadać pytanie i nadrobić zaległości :D
Mam szanse na wyjazd na Trocie w styczniu/lutym przyszłego roku.
Jaki kij polecacie na owe ryby ?! Nie mówie tu o customach ani o wyrafinowanych kijach, kijek castingowy na jeden raz.
Czy Premier 198 do 1oz będzie dobry od biedy ?!


#65 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 07 grudzień 2008 - 19:28

Zazwyczaj przeglądając wątki o Boleniach i Trotkach tylko szukałem zdjęć nie wgłębiając się w merytoryke ale dzisiaj musze zadać pytanie i nadrobić zaległości :D
Mam szanse na wyjazd na Trocie w styczniu/lutym przyszłego roku.
Jaki kij polecacie na owe ryby ?! Nie mówie tu o customach ani o wyrafinowanych kijach, kijek castingowy na jeden raz.
Czy Premier 198 do 1oz będzie dobry od biedy ?!


mleczko, zamiast zasmiecac forum wiesci znad wody jakimis nie konczacymi sie u ciebie sprzetowymi dylematami, przeczytaj ten watek i artykul o wedkach trociowych na stronie glownej. czytanie w jezyku polskim nie jest trudne naprawde. B) Napewno nie meczy tak bardzo jak wslepienie sie nocani w japonsko jezyczne strony sklepow wysylkowych z swiecacymi multiplikatorami :D

pozd JW B)

#66 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 07 grudzień 2008 - 19:35

Nie obrażaj mnie Jerzy, to ja raczej nie mam dylematów sprzętowych.
Artkuł fajny ale tylko jeden kij to nie cutom więc mało narazie dalej wiem.

#67 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 07 grudzień 2008 - 19:41

Nie obrażaj mnie Jerzy, to ja raczej nie mam dylematów sprzętowych.
Artkuł fajny ale tylko jeden kij to nie cutom więc mało narazie dalej wiem.


Wcale nie masz, czy kupić Antaresa DC do skipingu czy nie lub co stuningować w multiku by się nie nudzić (bo po co na ryby...)...

Pozdr.

Salmo

#68 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 07 grudzień 2008 - 20:23

Zazwyczaj przeglądając wątki o Boleniach i Trotkach tylko szukałem zdjęć nie wgłębiając się w merytoryke ale dzisiaj musze zadać pytanie i nadrobić zaległości :D
Mam szanse na wyjazd na Trocie w styczniu/lutym przyszłego roku.
Jaki kij polecacie na owe ryby ?! Nie mówie tu o customach ani o wyrafinowanych kijach, kijek castingowy na jeden raz.
Czy Premier 198 do 1oz będzie dobry od biedy ?!


Ja tam się nie znam, ale jak będziesz miał nawisy lodowe, to idealny będzie do podpierania się <_< . Ja wolę dłuższe kije, na małych strumykach z tą mocą, powinieneś dać radę,tym bardziej że raczej kelty będziesz łowić. Co prawda jak trafisz szalonego, metrowego łośka, to modlitwa pozostaje :lol:


#69 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 07 grudzień 2008 - 20:36

[quote]
Nie obrażaj mnie Jerzy, to ja raczej nie mam dylematów sprzętowych.
Artkuł fajny ale tylko jeden kij to nie cutom więc mało narazie dalej wiem.
[/quote]

Wcale nie masz, czy kupić Antaresa DC do skipingu czy nie lub co stuningować w multiku by się nie nudzić (bo po co na ryby...)...

Pozdr.

Salmo
[/quote]
jak nie umiesz wyczuć żartu z tą DeCetką to Twój problem a co Cie to obchodzi, za Twoje pieniądzę tego nie robie, widze że pomocy nie dostane
pozdrawiam

#70 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 grudzień 2008 - 21:48

Panowie,
Proszę - odpowiadajcie na pytania, pomagajcie, pamiętajcie, że tylko tak stworzymy atmosferę na tym forum. Każdy z nas kiedyś zaczynał i wydawać by się mogło teraz, że były to idiotyczne pytania. Od jakości jednak tej pierwszej odpowiedzi zależy to gdzie osoba pytająca będzie za chwilę i o co będzie nasępnym razem pytała. Zamiast inwestować czas w takie odpowiedzi ...lepiej nie odpowiadać. Proszę jeszcze raz traktujcie się na wzajem z szacunkiem i pomagajcie nie licząc na nic w zamian :D

Pozdrawiam
Remek

#71 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 08 grudzień 2008 - 16:38

Witajcie.Moze napiszecie gdzie planujecie rozpoczac sezon,opiszecie swoje przynety,technike polowu i ulubione miejscowki.Mysle ze takie informacje przydadza sie takiemu nowicjuszowi jak ja.PZDR

#72 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 10 grudzień 2008 - 10:55

no ja w tym roku mam ten luksus ze sezon trociowy koncze 31.12 i zaczynam 01.01. takze nie jest zle :mellow: a ostatnio nawet sie troche dzieje. rzeki w zasadzie mnie juz nie interesuja jesli chodzi o trocki. teraz tylko plaza...

#73 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 10 grudzień 2008 - 11:37

no ja w tym roku mam ten luksus ze sezon trociowy koncze 31.12 i zaczynam 01.01. takze nie jest zle :mellow: a ostatnio nawet sie troche dzieje. rzeki w zasadzie mnie juz nie interesuja jesli chodzi o trocki. teraz tylko plaza...

Nie dziwie się - tam jest szansa na srebrniaka, a i tłum mniejszy. :mellow:

#74 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 10 grudzień 2008 - 16:13

Panowie, proszę o radę jak wygląda sprawa noclegów w okolicy Lubicza. Możecie coś sprawdzonego zaproponować? Z Krakowa mam dosyć daleko.
Pozdrawiam.
G.


Zajżyj do wątku o zlocie na Drwęcy pod koniec marca tego roku, nocleg był koło stacji paliw, jakieś 6 km przed Lubiczem, całkiem ok. B)
p.s. przed Lubiczem od strony Wa-wy

Tu masz link: http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&&prevlo aded=1&th=5144&start=80


#75 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 12 grudzień 2008 - 10:03

Grynszpan
Szukaj w Toruniu, to rzut beretem (moherowym).
:D

#76 OFFLINE   red tag

red tag

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacjaorle

Napisano 12 grudzień 2008 - 22:03

Panowie na Redzie i Łebie narazie nie widzialem chorych ryb powinno byc dobrze. :D Kto ma możliwość zapraszam na Pomorze.Jeszcze jedna ciekawostka szczupaki mają tarło coś pogieło z tą pogodą :huh: .Pozdrawiam

#77 OFFLINE   Welski

Welski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaGdansk

Napisano 13 grudzień 2008 - 16:41

:D Kto ma możliwość zapraszam na Pomorze.Pozdrawiam

Zacząc kiele szpitala, wRedzie,czy calkiem nisko


#78 OFFLINE   zygmunt

zygmunt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 grudzień 2008 - 22:15

...
Czy Premier 198 do 1oz będzie dobry od biedy ?!


Nie jestem wielkim specjalistą w zakresie tych ryb, a i mój pogląd pewnie nie będzie popularny. To tak tytułem wstępu.

Co do kija - wg mnie optimum (na początek) to do 35-40 g. 1 oz. będzie wg mnie za miękki. Nie poprowadzisz na nim ani wahadełka, ani woblera (np. gębali 7-9cm) w ostrzejszym nurcie, będzie Ci wyginał kij a wtedy łowienie to mordęga. Ja sam biorę dwa kije na trotki - jeden to 2,1 m (10-35g), drugi to 2,7m (20-50g). Pewnie ten drugi jest za krótki na nawisy lodowe (do tej pory udawało mi się łowić bez nich), ale jeszcze dłuższe kije bardzo męczą rękę i plecy i wtedy łowienie nie jest przyjemnością... Najczęściej łowię wędkami 2,1m (a ilość rzutów bez kontaktu z rybą potrafi być naprawdę duża... i wtedy łatwo się poddajesz, gdy jesteś zmęczony). Jak potrzebuję dłuższą wędkę, wracam się do auta i wymieniam.

Producent czy marka kija ryb nie łapie. Swoją rybę życia złowiłem na kij za 25 zł (szklak 2,7m do 40g, spining konger olimpia bodajże) - był to kelt łososia 96 cm. Ważne - mocna żyłka (dla mnie optimum to 0,35mm) i wszystkie drobiazgi - krętliki, kółka łącznikowe itp. Uważaj, bo prawo frajera na trociach działa - ja swoją miałem na pierwszym wyjeździe, więc i Tobie może się przytrafić! Jak już wrócisz z tego wyjazdu, to napisz na forum jak było!

Pozdrawiam,
Zet.

#79 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 grudzień 2008 - 22:39

@Zygmunt - fajny tekst.
Witaj na Forum...
Dobrej zabawy... :D

#80 OFFLINE   zygmunt

zygmunt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 grudzień 2008 - 22:44

Dziękuję za miłe przyjęcie! Wiesz, do tej pory to byłem cichociemny - czytałem i się nie odzywałem Embarassed




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych