Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1722 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 maj 2014 - 18:02

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma :lol:

Zeszły tydzień 4 razy nad wodą ( Wrocław Odra) i 3 bolenie (30, 50 i 67 cm); dwa na spirita 9cm, drugi na tarnusa.


Użytkownik Daaaro edytował ten post 13 maj 2014 - 18:02


#402 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 13 maj 2014 - 18:50

Brawo Paweł !!! Piękny boleń.  :)



#403 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 13 maj 2014 - 18:52

Zaczeło się tym, że łowcom z Odry wytknięto, że tam się łatwo łowi bolenie bo jest ich więcej...

Wisła była, jest i z pewnością będzie rzeką sporo większą od Odry i ryby tam są i będą. Rzeki te są różne i inaczej łowi się na nich bolenie... 

poniżej łatwa, banalna ryba z Odry,

niewtajemniczonym powiem, że  żeby złapać u mnie bolenia z 8 z przodu musiałem w maju przemierzyć furą ponad 2 tys. km !!!, do tego brzegiem przełazić kolejne km...  na jedną taką przypada sporo króciaków i oczywiście olbrzymi fart...

w domu awantury - znowu ryby, tylko ryby, wyprowadź się nad rzekę...., pasek od spodni trzeba podciągnąć mocniej bo tracisz kg... jak tego nie znacie to znaczy , że słabo się wkręcacie w łowienie boleni i mało wiecie

kończymy offa

ryba złowiona na spirita 9 w momencie jak padał mocno grad, końcówka holu w słoneczku

DSC_0192.JPG

Gratulacje ZIOM7 , piękny Boleń , wyjeżdżony że tak powiem :)



#404 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 13 maj 2014 - 18:54

Bujo,ile razy łowiłeś bolenie na Odrze? Info poparte doświadczeniem czy teoretyzujesz? Swoje najlepsze wyniki, w sensie ilosci złowionych ryb robiłem właśnie w maju. Nie będę pisał o cyfrach bo powiesz ze soadlem z księżyca...albo liwilem na komercyjnym.
Każdy rok jest inny, dużo zależy id stanu wody,termiki, zimy jaka poprzedziła sezon...

 

 

Patryk,

 

Na prawde staralem sie napisac najdelikatniej jak moglem by nie bylo niedomowien i watpliwosci co do moich zamiarow. 

 

Nie pisalem o maju rok, dwa czy trzy lata temu tylko o tym maju co mamy teraz, wszedzie widac, ze jest kiepsko. Nie jestem lowca boleni, nie umiem ich lowic, ostatnio jak umialem bylo to rok przed i ze dwa po maturze. Na Bugu wszystko zalezalo od termiki i zwiazanego z nia tarla uklei, jak odbywalo sie to w maju to ryb lowilem multum, nie mam zapiskow ale bylo to nawet 20 sztuk podczas kilku godzin, nie bylo swietnych przynet, Ason 2 long, gumy z obgryzanymi ogonkami i to wszystko, do tego jakas tam wedka i zylka 0.22. Jak wytarly sie wczesniej to lowilo sie kiepsko a juz na pewno nie w takich ilosciach.

 

Po raz kolejny napisze, ze o zadne zle zamiary absolutnie ciebie i innych nie podejrzewam.

 

W Polsce lowilem sporo prawie 3 lata temu i rewelacji nie bylo, ryby jak juz zerowaly to bardzo wczesnie rano i po zachodzie slonca, 30 czasem 45 minut i po sprawie. 

 

Niby wszedzie poglowie jest kiepskie ale pojedyncze wyjatki pokazuja, ze mozna lowic regularnie, jest nawet w Malkini skad pochodze facet mimo wszystkich przeciwnosci, ktory lowi niesamowite ilosci boleni czy sandaczy ale jest nad woda codziennie po pare godzin i niestety to miesiarz wiec ryby dostaja w beret.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Bujo



#405 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 13 maj 2014 - 19:19

... również na "naszym odcinku" z roku na rok zauważamy spadek populacji bolenia. Czasy, gdzie oglądało się balety boleni walących w ukleje w warkoczach, zaganiających stadka w klatkę i robiących sobie na nich rzeź poszły w niepamięć. Pamiętam pierwsze spływy naście lat temu - co lepsza główka łowiło się kilka "zdrowych" ryb, czasami po kilka 70plus. Większość z wierzchu, ekspresem - czysto przyjęty standard. Nikt nie głowił się nad łowieniem na tajnych metach, innymi technikami - były ryby, było je widać i to motywowało. Pamiętam również, że żeby spotkać kogoś na wodzie musiałem przepłynąć parę km. Teraz jest inaczej...nie ma baletów boleni, główki, warkocze opaski są przejebane przez dziesiątki trollingowców, pływających ślizgiem z mety na metę po warkoczach, klatkach, nowobogackie, weekendowe Baylinery i Bóg wie co jeszcze. ...do tego presja boleniowa urosła do kwadratu, pomaga dostępność przynęt, które kiedyś były tabu a wszystkiego dopełnia wiedza z internetu itp...
Teraz żeby regularnie łowić ryby 70+ nie wystarczy stanąć na byle przelewie i ciepać wobkiem powierzchniowym.
Ryby, szczególnie bolenie nie są głupie . Przenoszą się w miejsca spokojniejsze, w głębsze partie wody, są ostrożniejsze...
To ratuje je przed całkowita eksterminacją a wędkarzy zmusza do myślenia i ciągłych poszukiwań...i to jest piękne, inaczej wędkarsto byłoby nudne...
Pozdrawiam serdecznie odrzańskich jak i wiślanych boleniowych maniaków :) ...

#406 OFFLINE   kmb

kmb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Krystian

Napisano 13 maj 2014 - 19:48

Wchodzę w ten wątek aby pooglądać ryby. Co się trzeba naprzewijać...

Wywiązała się ciekawa dyskusja więc może założyć oddzielny temat i przenieść te rozważania, jak dla mnie było sporo ciekawych informacji ale rzeczywiście tu czekamy na zdjęcia bolków. Sam też przyczyniłem się trochę do rozciągnięcia offa więc już kończę.



#407 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 maj 2014 - 20:08

Ziom - gratuluje pieknej Zdobyczy!

 

Szacun za wytrwalosc i dazenie do celu.

Moze warto pomyslec o przeprowadzce nad rzeke ? ;)

Pamietaj, ze ONE zawsze wiedza najlepiej! :D


Użytkownik Guzu edytował ten post 13 maj 2014 - 20:08

  • Predatorhunter lubi to

#408 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 13 maj 2014 - 20:20

A propos odnajdywania zdjęć z okazami w lawinie spam'ów i dyskusji miałem kiedyś taki pomysł, ale nie spotkał się z aprobata władnych;)
Może czas wziąć go ponownie pod rozwagę :)

 

 
kopiuj -wklej z wątku "Nowe pomysły"

A ja jestem za tym, aby w dziale "Wieści znad wody" w wątkach stricte służących do pochwalenia się złowionymi okazami np. szczupaki 2013, bolenie 2013, sandacze 2013 itd. było można umieszczać jedynie fotki złowionych ryb, bez tych gratulacji, gratek itd..

Czasami, żeby sobie fotki z okazałymi rybkami pooglądać trzeba się przedzierać przez dziesiątki postów typu gratki.

Ewentualnie mógłby powstać dodatkowy dział "Okazy naszych forumowiczów" i tam winny wylądować wątki szczupaki 2013, bolenie 2013, sandacze 2013 itd.

A dział "wieści znad wody" nadal służyłby do wymiany spostrzeżeń, wieści znad konkretnej wody co do miejsc, łowionych gatunków, przynęt itd.

P.S.

Oczywiście w nowo powstałym dziale "Okazy naszych forumowiczów", czy jakby on tam się miał nazywać - byłby zakaz gratkowania, tylko posty z fotkami ryb :)
 



#409 OFFLINE   c1eśla

c1eśla

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • Lokalizacjanad rzeką
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 maj 2014 - 20:36

@ Ziom7 , ale Kaban !!! Gratki , za ciężko wypracowaną Wielką rybę.

 

a tak porównując Odrę do Wisły bo byłem na Odrze na majówce, a łowię na Wiśle w każdy week od maja , W Odrze pływa Bolków więcej niż w Królowej , ale stwierdzam Twardo że o wiele trudniejszy do złowienia jest odrzański Boleń który się pokazuje na główce , niż Boleń który ładuje na wiślanej główce !!!

Odra jest Trudną rzeką , Wisła łatwiejsza, takie są moje spostrzeżenia i porównania

 

pozdro


  • wildriver lubi to

#410 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 13 maj 2014 - 21:25

Praktycznie cały off zaczął się od mojego postu o zazdrości jaką wywołuje u mnie Odra, zamiast dalej mącić poleciałem na swoją zapiaszczoną Wisłę i jednego skusiłem, niestety trochę za krótki jak na forum :(  natomiast byłem świadkiem ładnej podwójnej tęczy i mam nadzieję, że pomimo 13ego będzie to dobry znak dla wszystkich Wiślaków - powodzenia Panowie!!!

 

Załączony plik  rainbow.jpg   25,13 KB   13 Ilość pobrań

 


  • Qcyk lubi to

#411 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 13 maj 2014 - 21:37

Dla mnie od pewnego czasu tecza to raczej zly znak  :ph34r:



#412 OFFLINE   pepa73

pepa73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 336 postów

Napisano 13 maj 2014 - 21:48

@grunwald1980

Chodzi ci o naturalną tęczę czy taką co czasem płonie? ;)



#413 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 13 maj 2014 - 21:49

No o plonaca rzecz jasna :)

a dla rozluznienia posladkow :) tj sytuacji



#414 OFFLINE   pepa73

pepa73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 336 postów

Napisano 13 maj 2014 - 21:55

Ale odjazd.

Prawie jak nad Wartą :wacko:



#415 ONLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 14 maj 2014 - 08:09

Prawie jak kiedyś nad Wisłą :mellow:  

 

 

Ziomal

To z tego roku??? :blink: Piękny kabanos :) Gratulacje!


Użytkownik wildriver edytował ten post 14 maj 2014 - 08:13


#416 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 14 maj 2014 - 09:17

 

 

Ziomal

To z tego roku??? :blink: Piękny kabanos :) Gratulacje!

Dzięki chłopaki, ryba z marca tego roku :lol: , akurat wczoraj pogoda była taka jak wtedy -  trafiłem i żeby zaistnieć wrzuciłem  w sieć  ;) 

tak poważnie to wczorajszy spontan, akurat tak się złożyło, kawałek dnia wolnego, akurat na kilkugodzinny wypad, zapowiadali deszcze i czekałem na moment nagłej zmiany pogody, który przy boleniach jest zawsze mile widziany, zajechałem na miejscówkę i zrobiło się ciemno, zaczał mocno grad padać, wiało nie za mocno, tak, żeby czarne chmury rozgoniło, bolkow nie było widać na powierzchni, w okolicach warkocza - na spokojnej, zobaczyłem jakiś drobny ruch uklejek, jakby coś małego je pogoniło, wiedzialem, że coś tam czycha, kilka rzutow i siedzi, szedł w moją stronę, wiec nie wiedzialem, ze jest duży, pełna nonszalancja, ale jak zorientował się, ze jest udupiony, zaczał jeździć, szukać silnego nurtu to wujek Paweł mu na to nie pozwolił, cały czas chodzil jak tygrys w klatce, z wody musiałem go wyjąc obiema rekami, położyłem na mokrej trawce na główce, szybkie słabe foty z pilota i do wody, ładnie odpłynął w nurt. Ryba bardzo gruba i odpasiona, jak jesienna, widać efekty ciepłej zimy. W sumie najbardziej mi się podoba moment jak ryba odzyskuje siły i w pełni sprawna znika w głebinach, na totalnym spokoju. Te małe to jeb jeb i spierdzielają, a te duże zawsze dostojnie odpływają, jakby dalej były pewne swojej mocy, potęgi i wiedziały, że nic im tam nie grozi... takie mam odczucie.

przynęta zawsze ta sama, wedka niebieski rapid do 21 gr - użyty w tym sezonie pierwszy raz - moze jakiś przesąd, kołowrotek stella 4000 FA - tak Maro ta od Ciebie ;), no i żyłka 0,22. Wypad jakich wiele tylko ze sprzyjającym szczęściem. W zeszłym roku do jesiennnych mrozów chodziłem za taką rybą. Może szczegoły komuś pomogą :)



#417 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 14 maj 2014 - 09:23

Dzięki chłopaki, ryba z marca tego roku :lol: , akurat wczoraj pogoda była taka jak wtedy -  trafiłem i żeby zaistnieć wrzuciłem  w sieć  ;)

tak poważnie to wczorajszy spontan, akurat tak się złożyło, kawałek dnia wolnego, akurat na kilkugodzinny wypad, zapowiadali deszcze i czekałem na moment nagłej zmiany pogody, który przy boleniach jest zawsze mile widziany, zajechałem na miejscówkę i zrobiło się ciemno, zaczał mocno grad padać, wiało nie za mocno, tak, żeby czarne chmury rozgoniło, bolkow nie było widać na powierzchni, w okolicach warkocza - na spokojnej, zobaczyłem jakiś drobny ruch uklejek, jakby coś małego je pogoniło, wiedzialem, że coś tam czycha, kilka rzutow i siedzi, szedł w moją stronę, wiec nie wiedzialem, ze jest duży, pełna nonszalancja, ale jak zorientował się, ze jest udupiony, zaczał jeździć, szukać silnego nurtu to wujek Paweł mu na to nie pozwolił, cały czas chodzil jak tygrys w klatce, z wody musiałem go wyjąc obiema rekami, położyłem na mokrej trawce na główce, szybkie słabe foty z pilota i do wody, ładnie odpłynął w nurt. Ryba bardzo gruba i odpasiona, jak jesienna, widać efekty ciepłej zimy. W sumie najbardziej mi się podoba moment jak ryba odzyskuje siły i w pełni sprawna znika w głebinach, na totalnym spokoju. Te małe to jeb jeb i spierdzielają, a te duże zawsze dostojnie odpływają, jakby dalej były pewne swojej mocy, potęgi i wiedziały, że nic im tam nie grozi... takie mam odczucie.

przynęta zawsze ta sama, wedka niebieski rapid do 21 gr - użyty w tym sezonie pierwszy raz - moze jakiś przesąd, kołowrotek stella 4000 FA - tak Maro ta od Ciebie ;), no i żyłka 0,22. Wypad jakich wiele tylko ze sprzyjającym szczęściem. W zeszłym roku do jesiennnych mrozów chodziłem za taką rybą. Może szczegoły komuś pomogą :)

Ziom,ja czekam na znak sygnał tylko... ;) :D

Piękna ryba,szczere gratulacje. :)



#418 ONLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 14 maj 2014 - 09:36

Szacun  B)



#419 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 maj 2014 - 10:55

 

Parę klapnięć lustrem z sobotniego wypadu...

 

DSC_9791.JPG

 

DSC_9792.JPG

 

DSC_9793.JPG

 

DSC_9794.JPG

 

DSC_9795.JPG

 

DSC_9805.JPG

 

Przynęta: mniejsza boleniówka Dzerwys'a

Kij: 

phenixlogo.png

Seria RECON I gen.

PHX-C715H 7'1" 10 - 25 3/8-1 1/2

Multik: Shimano Calais 201a

Linka: Unitika Salt Water PE Silver threaded (czy jakoś tak)

Końcówka: FC XZOGA 0,25mm

 

 



#420 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 14 maj 2014 - 13:16

Fajnie Mifek, ryba ładnie zaprezentowana. Ta blacha idzie wierzchem?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych