Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Do redakcji i nie tylko.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 21 październik 2008 - 22:16

Drogi Remku muszę przyznać, że jestem bardzo zaniepokojony.
Chodzi mi o sprawę Spigota. Jest to twoje forum i to Ty wyznaczasz reguł jest to dla mnie jasne i zrozumiałe. Jednak z mojego punktu widzenia uważam, że każda ze strom powiedziała o parę słów za dużo. Ja ze swej strony i jest to moja subiektywna ocena nie wyobrażam sobie tego forum bez Spigota. Jest to bardzo dobry specjalista od połowów wielu gatunków znający się na sprzęcie itp. a przede wszystkim super kolega, kompan na rybach.
Mówie tak bo go poznałem osobiście. Panowie jesteśmy dorosłymi ludźmi ja jako ten najbardziej dorosły apeluję o wyrozumiałość i przemyślenie wszystkiego na chłodno i to dotyczy każdej ze stron.
Wiem, że najtrudniej przyznać się do własnych błędów i powiedzieć przepraszam ale to właśnie świadczy o wielkości.

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 październik 2008 - 22:40

Spigot,
Twoje konto zostało zablokowane na 14 dni. To czas, który dajemy Tobie byś ochłonął z emocji i spokojnie zastanowił się czy jesteś w stanie funkcjonować w naszej społeczności zgodnie z zasadami, które wszystkich tutaj obowiązują.
Admin



#3 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 21 październik 2008 - 23:02

@redakcja, Remek, wszyscy którzy tworzą to forum, użytkownicy anonimowi

Z niepokojem obserwuję to co się zaczyna dziać na naszym forum w którym każdy z nas ma jakiś swój własny wkład, jestem szczęśliwy z tego ze mogę należeć do tej społeczności od dobrych 2 albo więcej lat pamiętam jak zaczynało się to wszystko bujać, pierwsze zloty itp. to co zaczęło się dziać ostatnimi czasy przeraża coraz więcej osób. Ludzie ci nie mieli odwagi albo myśleli ze wszystko się uspokoi jednak stało się zupełnie inaczej nie chcę tego roztrząsać przeważnie wina leży po obu stronach..... mnie zabolało coś zupełnie inaczej a mianowicie to, że jakakolwiek krytyka skierowana w stronę redaktorów automatycznie jest usuwana panowie redaktorzy jesteście ludźmi nie maszynami nie jesteście idealni jak każdy z nas bez wyjątku. Przyjmijcie tez krytykę a jeżeli macie odwagę to przyznajcie się do popełnionych błędów i nie róbcie z forum jerkbait.pl elity na siłę bo wam to nie wyjdzie. Zaczynacie zatykać nam buzie w ciągu jednego dnia otrzymałem chyba ze 20 privów dotyczących tego jak bardzo ludziom to przestaje się podobać, nie mówiąc już o rozmowach na gadu gadu, ludzie mówią o jakiejś cenzurze, komunie dziwne prawda i wiecie co jest najgorsze ze my sobie możemy pisać a jeżeli komuś się to co piszemy nie podoba to to wywali itp.

na zakończenie

@ friko miej odwagę i przywróć to co napisał mirat w to miejsce gdzie było to na samym początku napisane czyli na samą górę wątku ogólne (byłeś zalogowany jako jedyny uprawniony do takich zmian) a nie wrzucasz to w sprawy regulaminowe doskonale zdajesz sobie z tego sprawę ze regulaminy cieszą się najmniejszym zainteresowaniem w przeciwieństwie do ogólnego gdzie zagląda każdy i proszę nie zasłaniajcie się ze takie wystąpienia dotyczą regulaminu i tam powinny być bo w tym momencie wywalając to do regulaminu..... postąpiłeś nie fair

posłuchajcie w końcu co mówi lud.......

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 październik 2008 - 23:08

@szpiegu

ten dział dotyczy (i) regulaminów (ii) uwag i spostrzeżen nt. funkcjonowania forum. Jest to dział jak najbardziej odpowiedni do tego by toczyła się tu dyskusja.

Czy dyskusja będzie się toczyć zależy od Remka - wczoraj zamknął wątek, czy ma ochotę na powtórkę z rozrywki sam zdecyduje.

Zdajemy sobie sprawę że @spigot na na tym forum wielu kolegów i znajomych. Mimo to będzie traktowany na takich samych zasadach jak wszyscy forumowicze. To nie piaskownica.

Pozdrwiam

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 październik 2008 - 06:32

Rozumiem Wasz niepokój. Zdaję sobie sprawę z tego, że to Wasz kolega, z którym łowicie ryby, wspólnie spędzacie czas i cenicie jego wiedzę. Przecież sam go znam. Niestety jest mi przykro, że mimo naszej znajomości okazuje brak szacunku dla mojej osoby nie respektując porządku oraz zasad, które tutaj wprowadziłem jako właściciel, sponsor, gospodarz, administrator tego forum.

Pozdrawiam
Remek

#6 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 22 październik 2008 - 07:09

Ale się tu w nocy nawydarzało...
Powiem tylko jedno. Gdyby ten cały impet poszedł w kierunku konstruktywnym a nie destrukcji to ile ciekawych rzeczy można by było zrobić. Każdy ma swoje racje i przy nich obstaje. Jednak dlaczego dzieje się to na forum ogólnym?
Część osób ma trochę cięższy język. Ujdzie on na privie, czy w rozmowie twarzą w twarz, ale na forum? Piszmy tu o rybach i na tym się skupiajmy a problemy na linii użytkownik-moderator niech załatwiają zainteresowani. A jeżeli regulamin nam się nie podoba? To rozmiawiajmy o tym, ale też bez emocjii i konstruktywnie. Z rzeczowymi argumentami.

Na płynącym statku potrzebny jest kapitan bo inaczej zapanuje anarchia, ale bez pasażerów ciężko jest mówić o kapitanie.

Ta wypowiedź to raczej ogólnik a nie opis bieżącej sytuacji.

#7 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 22 październik 2008 - 07:34

Friko nie bardzo rozumiem do czego przypiąc te twoje cytaty z regulaminu i z wypowiedzi spigota..

Uraził cie mowiąc o warszawce ? czy moze wstrząsneło tobą słowo dupa a moze z tym misiem ci sie nie podobało ?

Jesli to są dla ciebie powody do jakichkolwiek działań to dlaczego piszesz ze to nie jest piaskownica ? :unsure:



#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 październik 2008 - 08:13

Kilka refleksji, które mnie naszły po przeczytaniu Waszych postów i kilku, wsadzonych gdzieś między inne wątki, szpilek, które nie trudno się domyśleć związane są z poruszanym tematem.

Wiele słyszy się o wymaganiach w stosunku do właściciela, moderatorów tego forum. Róbcie to, tamto, nie róbcie tego, jest źle, niedobrze, słychać jęki i utyskiwania. Tak głosi część Użytkowników (do nich adresuję poniższą wypowiedź). Przez chwilę zacząłem się zastanawiać jakie wymagania ja, jako właściciel, sponsor tego przedsięwzięcia stawiam przed Wami - kulturalna rozmowa, wzajemny szacunek do siebie i ... kilka podstawowych kwestii, które pojawiły się ostatnio w regulaminie. Pierwsze pominę bo są oczywiste. Jedynym zatem wymaganiem jest regulamin, który wprowadziłem. Dlaczego? Z prostej przyczyny - rano zamiast budzić się i oglądać niewymiarki rzucone gdzieś w trawę, lub ryby które nie pasują do mojej wizji estetyki, zapragnąłem forum, na którym ludzie, oprócz kulturalnej i merytorycznej rozmowy, pokazują piękne zdjęcia z dużymi (ponad przeciętną) rybami (pomijam fakty związane z kosztem utrzymania serwerów, które rosną poprzez transfer plików z małymi rybkami, ktorych oglądać nie chcę).
Dziwi mnie jak trudno uszanować Wam mój wybór, osoby, która daje Wam możliwość wypowiadania się na tym forum, wymieniania się doświadczeniami, handlowania, umawiania się na wspólne wyprawy czy ... poznawania nowych, mających do powiedzenia wiele ciekawych rzeczy ludzi.
Nasuwa mi się taka reflekcja - czy przy innych okazjach, kiedy korzystacie z cudzej gościnności mówicie właścicielowi jak powinien dostosować się do Waszych wymagań? Zadajcie sobie też inne pytanie - ile musicie włożyć energii i pracy w to by uszanować moją wolę? Odpowiedź jest prosta - NIC, to tylko Wasza chęć podporządkowania się i uszanowania mojej osoby albo przysporzenie nam (moderatorom) wielkiej ilości pracy (odebranie czasu na rozwój strony - np. stoją dwa artykuły rozgrzebane bo od dwóch dni zajmujemy się jedną osobą). Niestety wsparcie takich działań krzywdzi innych Użytkowników, tych którzy jak dorośli uszanowali moją wolę i potrafili się jej podporządkować, a którzy czekają teraz na nowe artykuły, ciekawe wątki tematyczne tworzone przez moderatorów, redkatorow i innych Użytkowników.

Piszesz Szpiegu o sygnałach, które dostajesz na priv, na GG. Pomyśl proszę, czy ludzie Ci chcą zmian. Odpowiedź jest oczywista - NIE. Dlaczego? Bo gdyby chcieli to napisali by to do mnie, do osoby, która na tym forum ma jako jedyna możliwości by dokonać skutecznych zmian.

Czytam Wasze wypowiedzi oraz te, które wstawia się między inne wątki i zastanawiam się, którą opcję wybieracie, którą wspieracie?

Pozdrawiam
Remek


#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 22 październik 2008 - 08:40

Ja kilku rzeczy nie rozumiem.
- Strach przed Remkiem. Nie wiem, co on gryzie czy jak?? skoro ktoś ma odwagę pisać coś na priv czy gg to w czym problem uderzać z tym od razu do centrali - skoro to tam zapadają decyzje. Sam dostaję privy róznej treści od różnej maści frustratów wcześniej na oczy nie widzianych których jest wiele ale nie napiszą bo boją się Remka. Troszkę jakimś niedorozwojem emocjonalnym to zalatuje. Panowie, w definicji Panowie jest elementarna odwaga cywilna. Na rzie to trochę się rejs z tego robi.
- Sprawa jest jak dla mnie między Spigotem a Friko, nie rozumiem czemu musimy być o tym informowani i wciągani w takie utarczki.
- Jestem niestety zapiekłym zwolennikiem tradycji liberalnej i uważam że prawo własności święta rzecz. Jeśli właściciel życzy sobie tak a nie inaczej to albo to akceptujemy albo wiemy gdzie są drzwi. Jeśli by sobie Remek zażyczył że zdjecia mają być tylko w stringach i podwiązkach to jego prawo, bo jest włąścicielem.


Jak dla mnie efekt będzie taki że w końcu się góra wk**** i zostaną PW tudzież PM......

Dlatego jestem przeciwnikiem forum otwartych, gdzie niestety ilość nie przechodzi w jakość. w mniejszych grupach takie akcje prawie się nie zdarzają, a na ogół po wyjaśnieniu wszelkich krzywd sami zainteresowani edytują posty, moderatorzy praktycznie nie pojawiają się w interwencjach.

I jeszcze jedna rzecz - myślę ze zanim się zacznie pyskówki warto pomyśleć ze z drugiej strony za nickiem jest jakiś żywy człowiek. Zastanawiam się ilu z Was byłoby w stanie różnymi tekstami co chwilę pojawiającymi się na forum rzucić w oczy, w czasie rozmowy. Nie mówię tu już o zjadliwych privach gdzie się spuszcza zapiekłe żale i daje ujście frustracjom i kompleksom, ale o normalnych wymianach zdań na forum... Zastanawiam się czy też toczyłyby się takim torem gdyby rozmówcy się znali osobiście...

Pozdrawiam

#10 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 październik 2008 - 09:01

Jak dla mnie efekt będzie taki że w końcu się góra wk**** i zostaną PW tudzież PM......



Sam mam niewyparzoną gębę, ale tego to bym nie chciał…

Wydaje mi się, że rozważania, czy Forum ma mieć charakter elitarny, czy egalitarny są pozbawione sensu. Każdy powinien przeczytać regulamin. Albo czuje się na siłach, żeby się do niego zastosować, albo nie.

Autocenzura i umiejętność przeproszenia, czy przyznania się do błędu, powinna być tzw. dobrą praktyką. Warto czytać swoje posty, kiedy emocje już opadną…


#11 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 22 październik 2008 - 09:09

Tak jak napisał@krzysiek - Warto czytać swoje posty, kiedy emocje już opadną…


I to jest klucz do sukcesu - tyczy się to użytkowników tego forum ale i moderatorów.




#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2008 - 09:12

Widzialem juz na innych forach kilka takich sytuacji, zawsze zaczynaja sie tak samo....warunkiem jest odpowiednio duza liczba zarejestrowanych uzytkownikow.
Dlatego mysle, ze powinnismy sie uczyc na bledach innych, jak i swoich...

Ktos niezorientowany (pedejrzewam, ze 95% forum) po pobieznej lekturze tego watku moglby dojsc do wnioskow niezgodnyh z prawda, wiec tak:

1.Uzytkownik Spigot od dluzszego czasu, pomimo ostrzezen i prosb moderatorow nie stosowal sie do regulaminu.

2.Ostatnio zachowal sie jak ........ czlowiek ewidentnie majacy klopoty ze soba.


Próbka:

.....Bo całą tą sytuację ( śmieszną ) można nazwać ciężkim przypadkiem lub można uznać FRIKA za ciężki przypadek.
I tutaj ruszyłem dumę Warszawki
zaczęły się telefony ,pisma wezwania na policję i nawet PRIVA od prezesa Shocked
Jestem Ciekaw Remku czy tak na prawdę wsłuchiwałeś się lub wczytywałeś na Waszym wewnętrznym forum redaktorskim o co chodzi FRIKO-wi. Oczywiście FRIKO przedstawił sprawę domyślam się jasno że znów spigot robi zadymę Smile A może z reguły masz przyjętą zasadę - redaktorzy zawsze mają rację.

Również mogłem zgłosić do Ciebie że FRIKO wywala zdjęcie sandacza po raz trzeci tego samego a sandacz spełnia normy regulaminu.
Tylko uznałem że jest to błaha sprawa którą nie warto zawracać Ci Remku głowy. Natomiast Kolega FRIKO brzydko naskarżył na mnie a może doniósł że spigotowi znów odbija. Bo tak najlepiej było sprawę przedstawić kryjąc własną Warszawską dupę.

Kiedy GUMO przetarł oczy wyskoczył do mnie jak filip z konopi że on ma mnie już dość bo wszyscy się tylko na mnie skarżą .

Panowie od czego jest priva ??????????????
Skoro GUMO ma czas czytać skargi o spigocie to również jest jego zasranym obowiązkiem napisać do mnie na priva - Rafał usuń tą fotę bo kolega wobler123 ma od 5 dni zatwardzenie bo zarabiasz na kogutach......

3.Za powyzsza dzialalnosc zostal zablokowany na 2 tygodnie.

4.Mysle, ze (skoro zdecyduje sie na powrot) nie od rzeczy bedzie powiedzenia slowa przepraszam ludziom, ktorych obrazil, dodal im bezprzedmiotowej pracy....

Tak zupelnie refleksja ode mnie: zawsze zadziwia mnie ekspresja i zaangazowanie ludzi w tego typu akcje...zupelnie nie przystajaca do zaangazowania i ekspresji w pisaniu na temat. :unsure:


Gumo

#13 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 październik 2008 - 09:20

.......
- Sprawa jest jak dla mnie między Spigotem a Friko, nie rozumiem czemu musimy być o tym informowani i wciągani w takie utarczki.
- Jestem niestety zapiekłym zwolennikiem tradycji liberalnej i uważam że prawo własności święta rzecz. Jeśli właściciel życzy sobie tak a nie inaczej to albo to akceptujemy albo wiemy gdzie są drzwi. .........


I z tym zgadzam się na 100%

#14 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 22 październik 2008 - 09:34

Apel do wszytkich rozgoryczonych kontestatorów portalu j.pl. Do obrońców wolnosci słowa do miłośników ledwo wymiarowych rybek z nieostrych zdjeć.

INTERESUJĄCE ARTYKUŁY NA STRONĘ GŁOWNĄ POPROSIMY, WĄTKI Z ARCY CIEKAWYMI WNIOSKAMI Z WASZYCH WEDKARSKICH WYPRAW, RELACJI Z WASZYCH ZLOTÓW, DALSZEJ I ROZSĄDNEJ PROMOCJI CASTINGU, MERYTORYCZNYCH OPISÓW SPRZĘTU, CIEKAWYCH ROZWIĄZAŃ RODBULDERSKICH, DOSKONAŁYCH FOTOGRAFII POKAZUJACYCH PIĘKNO WEDKARSTWA Z ELEMENTAMI C&R

tego wszystkiego chcieliby zobaczyc Ci wszyscy, dla których portal jerkbait.pl jest nadal najlepszym miejscem w wędkarskim internecie.

pur sang !!

JW



#15 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 22 październik 2008 - 11:29

Widzę że rozpętałem wojnę a tego nie miałem na celu. Chiałem jedynie chłodnym okiem z boku zasygnalizować problem. Przezucanie się racjami cytatami wydaje mi się że nic nie zmieni
uważm jak wcześniej napisałem że KAŻDA ZE STRON POPEŁNIŁA MNIEJSZE CZY WIĘKSZE BŁĘDY. Myślałem że może na chodno przyjdzie inne spojrzenie. Jeśli ktoś poczuł się obrażony to przepraszam.

#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 październik 2008 - 11:37

Mirat,
Znamy się i wiesz doskonale, że cenię każdą uwagę, która może usprawnić pracę, podnieść merytorykę forum i w efekcie poprawić nasze funkcjonowanie. Czytam wnikliwie Wasze wypowiedzi, każdy sygnał i zawsze staram się wczuć zarówno w jedną jak i drugą stronę. Uwierz trudno jest znaleźć niekiedy złoty środek. Dla mnie istotny jest zarówno cel indywidualny jak i ogólny. Jednak by to realizować musimy respektować reguły gry. Nie czuj więc, że wywołałeś jakaś wojnę - nie. Po prostu podzieliłeś się z nami swoimi własnymi spostrzeżeniami i ja to bardzo doceniam.

Pozdrawiam Ciebie serdecznie
Remek


#17 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 22 październik 2008 - 12:10

Wracając jeszcze do powodu tej dziwnej sytuacji...

...sandacz został usuniety ponieważ w oczach FRIKO nie miał 65 cm. Pytam jakim sposobem mozna oczyma zmierzyć rybe kiedy na zdjęciu jest tylko jej cześć. Może po wielkości zębów. Dowiedziałem się od @spigota ze wstawił z wyprawy niedzielnej 2 filmiki na youtube . W tym dniu właśnie łowił te niewymiarowe sandacze.

oto linki :

http://pl.youtube.co...h?v=LBTo8K329oM


http://pl.youtube.co...h?v=2MoWfCfaU1o




#18 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 październik 2008 - 12:20

A co to wnosi do tematu? :unsure:

Ja na filmach widzę dwa około 60cm sandacze (może troszkę więcej), złapane na gumki w tym jeden za bok.

#19 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 październik 2008 - 12:35

Jeziorm_1
Odniosę się do Twojej wiadomości. Przeczytaj to co napisałem wyżej bo odnoszę wrażenie, że mnie nie zrozumiałeś i starasz się ciągnąć uparcie temat dalej. Temat słuszności działań został zamknięty wczoraj. Stanowiska swego nie zmienię, a jako właściciel mam do tego pełne prawo.

Pozdrawiam
Remek

#20 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 22 październik 2008 - 12:51

Oczywiscie Remek jako własciciel mozesz robic co uwazasz za słuszne...

Krzysiek rozumiem ze byłes ze spigotem na łodce , pomierzyłes sobie rybki i dlatego ten dziwny komentarz... wiesz czasem sie tak zdarza ze i za plecy sie sandała wyciagnie.

Nie chce mi sie ciagnac tego tematu..ja swoje zdanie mam i go nie zmienie...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych