Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Do redakcji i nie tylko.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 październik 2008 - 12:56

Na łódce niestety ze spigotem nie byłem i nie mam zamiaru niczego mierzyć.
Nie rozumiem, co łowienie sandaczy na gumki (ten z wątku był chyba złowiony na koguta?) ma do osobistych wycieczek i niewybrednych komentarzy? Przestrzeganie zasad swoją drogą, a to, jak się załatwia swoje sprawy, to zupełnie co innego...

#22 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 październik 2008 - 12:59

Jezior,
Nadal widzę, że nie rozumiesz o co chodzi. Bardzo to przykre. Nie będę Ciebie wysyłał ponownie do mojego postu bo nie ma to sensu. Jeśli będziesz ciągnął tą dyskusję dalej i Twoje konto zablokuję.

Ponadto chciałbym nawiązać do Twego podpisu w stopce solidaryzacji podziemnej ze spigotem - nikt nie każe się Tobie ze mną zgadzać ale jeśli jesteś na tym forum grasz wg moich zasad a nie swoich. Nie chcesz - możesz zmienić zasady ale nie tutaj.

Remek

#23 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4434 postów

Napisano 22 październik 2008 - 13:24

Witam,

Jakis czas temu, podczas wprowadzania nowego regulaminu i minimalnych wymiarow ryb bylem jedna z osob wyrazajaca swoje objekcje. Wymienilem kilka privow z moderatorem i mysle ze uzyskalem wystarczajace odpowiedzi na nurtujace mnie pytania zwiazane z portalem.

Bylo juz napisane kilka razy: jesli regulamin nie odpowiada mozna sie wylogowac, badz nie pisac postow. Wlasciciel ma prawo do swojej wizji i taka wizja jest ostateczna.Czy tak ciezko to zrozumiec???

Brakuje mi czasu dzisiaj bo wyjezdzam do dalekiej Szkocji na lososie do Lukomata ale jak tylko wroce podesle kilka linkow z kiedys super forum totalcoarsefishing.com , gdzie moderatorzy i wlasciciel zostawili wszystko userom. Uwierzcie mi, ze jest to zenujace. Odeszlo, badz nie pisze prawie wcale wielu wspanialych wedkarzy, czesc z nich pokazalo mi na czym wyglada lowienie szczupakow,okazala sie swietnymi kompanami, czego zaluje jeszcze bardziej. Rzucanie miesem jest na porzadku dziennym, doszlo nawet do odwiedzin w domu u jednego z szczegolnie aktywnych <_<

Chyba nie czegos takiego szukamy tutaj?

Pozdrawiam,

Bujo

#24 OFFLINE   Ramay

Ramay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaAthlone, Ireland

Napisano 25 październik 2008 - 23:20

Spigota znam, lubię, szanuje,..pozdrawiam B). To świetny kompan na rybach, przewodnik. Doceniam jego wiedze, zaangażowanie, chęci. Pamiętam ostatni zlot we Wleniu. Nadal nie mogę odnaleźć relacji :(
Ale regulamin jest prosty. A nawet gdyby go nie było, to jest cos takiego jak minimum szacunku do drugiego człowieka, jakaś ludzka przyzwoitość. Dostał bana i trudno. Dostał bana i dobrze. Dwa tygodnie to nie dożywocie. To czas na ochłonięcie i ... co dalej to juz zależy od niego.
Niestety to Forum to także my, ale czy musimy robić z niego forum Onetu???


#25 OFFLINE   bohors

bohors

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 25 listopad 2008 - 17:45

Gdyby w tym temacie odbyła się rozprawa sądowa to adwokat Spigota wypunktowałby jego przeciwników do zera. Jeśli ktoś bez pomiaru twierdzi że rybka ma mniej centymetrów, bo widział fotkę, to jedyne co można o tym powiedzieć to to że jest to subiektywna ocena oceniającego , ale wyciąganie konsekwencji to już trochę za dużo. Policjant jak złapie nietrzeźwego gościa za kierownicą to ma go poddać badaniu odpowiednim alkometrem , a do tego ten alkometr musi mieć aktualny badanie wystawiane chyba co rok. Jak alkometr nie ma ważnych badań to sąd pijaka uniewinnia.

#26 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 listopad 2008 - 18:41

@bohors
nie jestesmy w sadzie tylko na stronie jerkbait.pl, to redakcja i wlasciciel ustalaja reguly gry, nie ty albo inny uzytkownik, tylko wlasnie redakcja, jezeli sie komus te reguly nie podobaja, to taka osoba ma wolny wybor i setki tysiecy innych platform, odgrzewanie zimnych kotletow nie jest tutaj nikomu potrzebne ani na tyle konstruktywne, zeby bylo wziete powaznie pod uwage, jezeli chcesz wyrazic krytyke konstruktywna, to prosze bardzo, jezeli nie, to prosze nie zabieraj innym cennego czasu


#27 OFFLINE   bohors

bohors

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 25 listopad 2008 - 19:15

Szanowny Panie Redaktorze pitt żyjemy w Polsce i konstytucja naszego państwa daje mi prawo do wolności i samostanowienia , w tym prawo do publicznej wypowiedzi. A do tego nikogo nie obrażam , nie wyśmiewam , nawet nie skrytykowałem nikogo imiennie tylko wyraziłem opinię bo mam prawo. Ponadto nic mi nie wiadomo aby na tym forum nie wolno było pisać o rzeczach które były jakiś czas temu.

Serdecznie pozdrawiam

#28 OFFLINE   admin1348902092

admin1348902092

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 25 listopad 2008 - 20:14

Panie Bohors,
To forum prywatne a nie Targowica. Obawiam się, czytając Pańską wypowiedź, że Pan nawet nie potrudził się by zbadać przyczynę zablokowania konta wspomnianego użytkownika.

I na koniec Panie Bohors zacytuję regulamin, który Pan, jak i inni użytkownicy zaakceptowali podczas rejestracji:

Rejestracja na tym forum jest darmowa. Wymagane jest zaakceptowanie następującego warunku:
Użytkownik forum obwiązany jest do niezamieszczania wiadomości uznanych powszechnie za obraźliwe, wulgarne, pełnych nienawiści, pogróżek oraz w jakikolwiek inny sposób łamiące prawo.
Wszystkie wiadomości wyrażają poglądy autora. Właściciel, ani twórcy forum nie będą odpowiedzialni za ich treść.

Ponadto właściciele tego forum zastrzegają sobie prawo do usuwania, edytowania, przenoszenia lub zamykania wątków bez podania przyczyny.



Admin

#29 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 listopad 2008 - 20:24

Tak, to jest zaskakujące, ze jednak w Polsce jakby brak zrozumienia pojęcia własność prywatna, teren prywatny za to imprintowane chyba już w genomie mamy wspomnienie o złotych czasach wolności szlacheckiej, zupełnie jakby zapominając do czego to prowadzi. Na chyba KAŻDYM forum jakie znam jest taki zapis, który umożliwia kształtowanie forum zgodnie z wizją właściciela a jednak mimo chyba lat nastu dostępności internetu za każdym razem zdziwko, że człowiek który tworzy, opłaca, poświęca czas chce mieć wpływ na to co się dzieje.

#30 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 26 listopad 2008 - 00:23

Kilka słów od siebie, mam chyba prawo do tego :mellow:

Czy uważacie, że to dobra droga - ciągłe podkreślanie kto tu jest szefem oraz jak się nie podoba to w... ?
Ubrane w ładne słowa czy nie, znaczenie ma takie samo.

Mi nie chodzi o Spigota, bo nawet się nie znamy, chodzi mi o odbiór tego forum.
Przypuszczam, że większość użytkowników, tak jak ja, postrzega jerkbait jako twór społeczności. OK Remek jest właścicielem i sponsorem, ale bez nas to byłby tylko pusty sajt - jakich wiele w necie. Wartość merytoryczna to wypowiedzi użytkowników, a jestem przekonany, że nie piszą ich dla Remka czy redakcji ale dla nas wszystkich.

Zasady muszą być, bo inaczej zmierzalibyśmy (tak my, ponieważ nadal utożsamiam się z tą społecznością, ale niektórzy są na dobrej drodze żeby to popsuć) drogą Onetu. Przestrzegania zasad muszą pilnować modzi. Wszystko to jest, ale sposób wypowiedzi i podejście typu moja piaskownica nie sprzyja rozwojowi społeczności - ludzie nie lubią totalitaryzmu (mimo, że czasem go potrzebują), więc trochę polityki panowie nie zaszkodzi.
Może lepiej napisać że jakaś wypowiedź nie jest zgodna z zasadami panującymi na portalu niż nie podoba mi się Twoja wypowiedź itp.

Lubię to forum, lubię użytkowników, ale wkurzają mnie wypowiedzi typu moje, mojsze, najmojsze - tak Twoje, ale może lepiej tego tak często nie podkreślać, bo ludzie tego nie lubią...

Nie chcę wojny na argumenty, ponieważ nie o to w tym chodzi. Opisuję moje odczucia i wielu innych ludzi, którzy to zauważyli wcześniej zanim sam to odczułem. Wiadomo, że nie ma forum, które by wszystkim pasowało, ale pewne rzeczy są uniwersalne i jeśli będą źle funkcjonować, to szybko ludzie uciekną...

#31 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 26 listopad 2008 - 01:16

Daniel to jest Twoje zdanie i bardzo je szanuję,jest w tym tekście sporo racji,ale...
Jest regulamin który określa co wolno,a czego nie.Właściciel jest od tego,żeby oceniać co chce oglądać na swoim forum i nawet jesli wyrzuci jakies zdjecie czy wypowiedź to po co dalej dyskutowac,wkurzac siebie i innych,trzeba podejść do tego spokojnie.Co do wypowiedzi admina i moderatorów to powiem szczerze,że je rozumiem-ile razy można tłumaczyć wciąz to samo.Jeśli się nie da wytłumaczyć normalnie (grzecznie,przez długi czas były takie próby,ale nikt na to nie reagował) to trzeba użyć bardziej ostrych słów.
Dodam tylko,że nie znam osobiscie ani Remka,ani zadnego z moderatorów,i to jest tylko i wyłącznie moje zdanie,więc nie chce być posądzany o stronniczość.
Sprawa nr.2
Od dłuższego czasu odnoszę wrażnie,że na forum jest jakas regionalizacja poglądow:)Wystarczy,że na forum ktos zostaje upomniany przez redakcję jb.pl,a zaraz odzywaja się jego koledzy.Nie wazne czy ten ktoś ma rację czy nie,chęć rozpętania dymu jest tak wielka,że trzeba coś dorzucić od siebie.Moje pytanie:Po co?
To nie jest knajpa,że jak kumpela chcą bić to trzeba mu pomóc.
To tyle z mojej strony,tak ja to widzę.
Pozdrawiam
Ps.Daniel naprawdę wole oglądać Twoje okonie,sandacze i szczupaki na łamach forum niż czytać kolejna glupia dyskusję Pana X :D
Pozdrawiam

#32 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2008 - 02:09

@hlehle

Pozwolisz że odpowiem jak to wygląda z mojego punktu widzenia, przyjmijmy że mówię za siebie.

Masz rację że jerkbait.pl to twór na który składa się wiele - wliczając w to wypowiedzi Użytkowników (portal to nie tylko forum!) - jak w przypadku każdego portalu internetowego ma to swoje blaski i cienie.

[Przy okazji namiawiam Cię do sprawdzenia np. autorów artykułów publikowanych na stronie na przestrzeni danej jednostki czasu oraz statystyki wiadomości w zakładce Użytkownicy (z poprawką że ilość nie zawsze świadczy o jakości). Ciekawy jestem jakie Tobie nasunął się wnioski z tej lektury B) . Ale to taka dygresja.]

Niemniej jednak jerkbait.pl nie jest intytucja demokratyczna, tylko przedsięwzięciem prywatnym, które funkcjonuje wedle reguł ustanawianych przez jego właściciela, sponsora i administratora w jednej osobie - remka. Oczywiście że stara się on, jak również członkowie redakcji, wsłuchiwać w głosy Użytkowników, odpowiadać na rozmaite - często wykluczające się - zapotrzebowania, ale nie ma takiego obowiązku. Jest po prostu tak, że remek proponuje określoną wizję i komu się ona podoba, komu z tą wizją po drodze, będzie się dobrze czuł na forum, komu ta wizja nie odpowiada, powinien poszukać sobie jakieś alternatywy.

Są elementy tej wizji które mają swoich zwolenników, są takie które mają swoich przeciwników. Np. pamiętam jak w początkach istnienia jerkbaita trwały tu gorące spory pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami C&R. Określiliśmy wówczas jasno, że jednym z elementów naszej wizji jest promocja C&R poprzez pokazywanie pozytywnych przykładów takiego podejścia do wędkarstwa. Nie spotkało się to ze zrozumieniem sporej grupy osób które faktycznie wycofały się z uczestniczenia w portalu. OK, taki koszt był wkalkulowany. Dziś potyczki, często niewybredne, pomiędzy mięsiarzami i nokilowcami są na jerkbaicie na szczęscie raczej historią - portal ma określony profil, wizję, która do jednej grupy wędkarzy przemawia a do innej nie.
Podobnie rzecz się ma z regulaminami wprowadzonymi na jerkbait.pl, w tym wywołującymi emocje zasadami publikacji zdjęć. Chyba jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy zakaz publikowania zdjęć z rybami w scenerii innej niż naturalna sceneria łowiska ( w przeciwieństwie do przysłowiowych już kafelków w WC) - obecnie tym śladem zaczynają podążać gazety. Staramy się przestrzegać reguły, że mają tu prawo być zamieszczane tylko zdjęcia ryb które zostały uwolnione - często tracąc naprawdę ładne fotki z tego tytułu. Teraz doszły do tego orientacyjne wymiary minimalne ryb.
Każdy ma prawo do swojej oceny tej wizji i tych pomysłów. Ktoś może je uważać za dziwne czy głupie - ma prawo! Ale - tak długo jak jest Użytkownikiem jerkbait.pl - musi do tych reguł się stosować.

Niestety tą prostą zasadę nie wszyscy chcą zrozumieć, chociaż wydawałoby się ludzie dorośli. I stąd to częstsze ostatnio podkreślanie, kto na tym forum ustala zasady. Wierz mi, że irytuje to nie tylko Ciebie, ale nawet może bardziej remka i moderatorów, że musimy takie rzeczy pisać.

Jest wobec tego alternatywa. W formularzu rejestracyjnym, każdy Użytkownik zaakceptował zasadę że wypowiedzi na tym forum mogą być usuwane bez podania przyczyn. Może zatem, zamiast przypominac o rzeczach oczywistych, co istotnie zaczyna być ciężkostrawne - wypowiedzi nie przystające do wizji tego portalu proponowanej przez właściciela czyli innymi słowy naruszające obowiązujące tu regulaminy porządkowe, powinny być usuwane odtąd bez jakiegokolwiek komentarza (poza komentarzem kierowanym do autora usuwanej wypowiedzi na priv). Istotnie, może jest to lepsze rozwiązanie :unsure: Tak czy inaczej dzięki za głos konstruktywnej krytyki.

Na zakończenie chciałby podkreślić jedną rzecz: nie jest celem redkacji jerkbait.pl prowadzenie wojny z tą czy inną niezadowoloną grupą naszych Użytkowników. Zainteresowania nasze idą w zupełnie innym kierunku - jeżeli nie możemy iść na ryby to naprawdę wolimy poświęcać czas na moderację w pozytywnym tego słowa znaczeniu (merytoryczne rozmowy, publikacja artykułów) niż usuwanie czyichś zdjeć.
To działa także w drugą stronę: osoby które nie są w stanie zaakceptować zasad wprowadznych tu przez właściciela i z tego powodu prowadzące swego rodzaju wojnę podjazdową przeciwko redkacji miejsca na jerkbait.pl nie zagrzeją. Mówiąc kolokwialnie, jeżeli komuś jest trudno samodzielnie podjąć decyzję o zmianie portalu, to administrator mu w tym pomoże.

Jest różnica pomiędzy konstruktywną krytyką a sobiepaństwem. Jerkbait.pl ma być nie areną walk, tylko platformą wymiany wędkarskiej wiedzy.

Pozdrawiam

EDIT: @abarth7
widzę że w międzyczasie odpisałeś - miło mi że tak podchodzisz do sprawy. Chiałbym żeby wszyscy Użytkownicy odbierali moderację jako rzecz normalną a nie plamę na honorze i okazję do rzucania się na zasadzie kto śmiał MNIE coś usunąc


#33 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 26 listopad 2008 - 09:39

W większości rzeczy macie racje i ja nawet nie próbuję temu zaprzeczyć. Są zasady, więc trzeba ich przestrzegać. Wy jesteście od p`ilnowania porządku. I tak musi i powinno być.

Osobiście wolę portal z jasnymi zasadami, czy wręcz ograniczeniami, które są przestrzegane. Taki jest jerkbait.

Osobiście i subiektywnie zarazem, jestem czuły na punkcie formy moderowania. Portale i fora skupiają wokół siebie społeczności, które w jakiś tam sposób muszą czuć wspólnotę - poczucie bycia częścią większej całości czy posiadania udziału w czymś dużym. Taka nasza stadna natura. Potrzebujemy też liderów i jeśli Ci liderzy potrafią prowadzić ludzi tak żeby nie czuli się zmuszani do czegoś, to mamy stan idealny (chyba).

Ja się utożsamiam z regulaminem i zasadami panującymi na jerkbait i przestrzegam ich bez przypominania. Jednak w momencie, gdy admin lub moderator napisze, że ktoś łamie jego zasady, zasady ustanowione przez niego itd. to będę ich przestrzegał tylko dlatego, że muszę a nie dlatego, że chcę...


#34 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2008 - 09:50

@hlehle

masz racje w tym co piszesz myslę. Tylko widzisz, Ty (i zdecydowana wiekszość Użytkowników powiedzmy sobie szczerze) przestrzega regulaminu bez przypominania, ale sa tez osoby które NIE przestrzegaja POMIMO przypominania. Czesciowo są, czesciowo były - bo zostały zbanowane [ chociaz trwaja próby ponownego logowania pod nowymi nickami - coś Ci to przypomina? ]

Tak jak wspomniałem, myślę że zamiast powtarzać w kółko te same uzasadnienia moderacyjne, przy moderowaniu w kółko tych samych/podobnych wypowiedzi tych samych kilku osbób - lepiej będzie jak będziemy moderować bez komentarza na forum publicznym (komentarz zindywidualizowany będzie szedł na priv). Może dzięki temu nie będzimy drażnić Bogu ducha winnych Użytkowników nieustannym przypominaniem rzeczy oczywistych.

Pozdrawiam

#35 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 26 listopad 2008 - 09:55

Trzeba zdecydowanie, ale uzasadnienia powinny być wyważone i spokojne. Jeśli ktoś łamie zasady to trzeba napisać jakie i przypomnieć, że są one nasze wspólne. Jeśli czuje się częścią społeczności to to zrozumie jak nie to dalej wiadomo ...

Mnie po prostu odrzucają wypowiedzi w stylu:

nie jestesmy w sadzie tylko na stronie jerkbait.pl, to redakcja i wlasciciel ustalaja reguly gry, nie ty albo inny uzytkownik, tylko wlasnie redakcja, jezeli sie komus te reguly nie podobaja, to taka osoba ma wolny wybor i setki tysiecy innych platform, odgrzewanie zimnych kotletow nie jest tutaj nikomu potrzebne ani na tyle konstruktywne, zeby bylo wziete powaznie pod uwage, jezeli chcesz wyrazic krytyke konstruktywna, to prosze bardzo, jezeli nie, to prosze nie zabieraj innym cennego czasu


Do mnie nawet w pracy nikt nigdy się tak nie odezwał i nie słyszałem, żeby miało to miejsce w stosunku do któregoś z moich kolegów, a przecież jerkbait to zupełnie coś innego niż praca i czasem niełatwe życie zawodowe. Powinno być miło i przyjemnie


Dacie radę :D


#36 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2008 - 13:01

Raz wychodzi nam lepiej, raz gorzej. Postaramy się, żeby było lepiej. Mam nadzieję, że damy radę.

#37 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 26 listopad 2008 - 13:19

Wtrącę się może - jeśli dobrze rozumiem Daniela - to chodzi o to, aby moderacja nie była odpowiadaniem na wątki i tworzeniem dyskusji (z budzącymi niesmak u niektórych członków tej społeczności argumentami), a konkretnym (raczej niewidocznym) działaniem moderatorów.

#38 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 listopad 2008 - 16:49

[quote]
nie jestesmy w sadzie tylko na stronie jerkbait.pl, to redakcja i wlasciciel ustalaja reguly gry, nie ty albo inny uzytkownik, tylko wlasnie redakcja, jezeli sie komus te reguly nie podobaja, to taka osoba ma wolny wybor i setki tysiecy innych platform, odgrzewanie zimnych kotletow nie jest tutaj nikomu potrzebne ani na tyle konstruktywne, zeby bylo wziete powaznie pod uwage, jezeli chcesz wyrazic krytyke konstruktywna, to prosze bardzo, jezeli nie, to prosze nie zabieraj innym cennego czasu
[/quote]

Do mnie nawet w pracy nikt nigdy się tak nie odezwał i nie słyszałem, żeby miało to miejsce w stosunku do któregoś z moich kolegów, a przecież jerkbait to zupełnie coś innego niż praca i czasem niełatwe życie zawodowe. Powinno być miło i przyjemnie


Dacie radę :D

[/quote]
@hlehle
nie chce sie tutaj tlumaczyc, ale zypytam ciebie ile razy i w ilu tonacjach przeczytales moj post?

#39 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 listopad 2008 - 17:42

Witam,
Przede wszystkich chciałbym podziękować użytkownikom którzy mieli ochotę oraz odwagę zabrać głos w dyskusji i wnieść coś co szczególnie cenię - konstruktywne uwagi i dyskusję na poziomie. Hlehle, standerus, MGOR, abarth7 - dziękuję. Bardzo to doceniam!

W takich momentach zawsze się zastanawiam gdzie są setki innych Użytkowników, dla których jerkbait stanowi platformę wymiany wiedzy, giełdę, miejsce wzajemnych spotkań. Zadaję sobie też i inne pytania - ilu ludzi, unikalnych, niezwykłych dzięki tej stronie poznałem, ile marzeń wędkarskich zostało dzięki niej spełnione, ile zaoszczędziłem czasu i pieniędzy na samotne poszukiwanie pewnych zagadek wędkarskich. Może po prostu dla wielu osób to kolejna strona, jedna z wielu, której chęci budowania nie ma ... ale za to przejawia się chęć niszczenia, braku szacunku dla innych, dzięki której chce się załatwić jakieś problemy, wyrównać rachunki osobiste. Sam nie wiem. Być może jest inaczej - nikogo spory nie interesują, a tylko tych, którzy stanowią stronę w konflikcie.

No cóż, o swojej wizji i pomyśle na ten portal pisałem już wielokrotnie. Nie wiem czy wszyscy mieli okazję to dokładnie przestudiować, czy nie ale zależy mi na pewnym poziomie merytorycznym forum (chcę byśmy dzielili się spostrzeżeniami na temat wędkarstwa, oglądali ładne zdjęcia). Osobiście nie bawi mnie ani mówienie kto tu rządzi, szukanie winnych, ani ściganie osób, które bezkrytycznie i całkowicie bezpodstawnie oczerniają mnie w oczach innych, czy wykorzystując jerkbait'a z pełną świadomością wywołują tutaj burdy. To mnie nie interesuje i na to czasu nie będę poświęcał. Interesuje mnie kulturalna wymiana doświadczeń bazująca na minimum zasad - regulamin. Tak jak napisali moi przedmówcy - promowane są osoby, które świadomie potrafiły dostosować się do tych ograniczeń.

Rozumiem Twoją wypowiedź hehle oraz MGOR. Niekiedy nie da się tak moderować by nie wchodzić w konflikt. W ogóle sztuka moderacji jest trudna ale jak napisał Friko - uczymy się wszyscy. Jedno mogę obiecać - popracujemy nad moderacją tak by forumowicze, którzy budują ten portal na tym skorzystali.

Pozdrawiam
Remek

#40 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 26 listopad 2008 - 18:15

... ilu ludzi, unikalnych, niezwykłych dzięki tej stronie poznałem, ile marzeń wędkarskich zostało dzięki niej spełnione, ile zaoszczędziłem czasu i pieniędzy na samotne poszukiwanie pewnych zagadek wędkarskich...


Od dłuższego czasu powtarzam na forum i poza nim, że jerkbait.pl jest najlepszym portalem wedkarskim w polskim internecie. Jak ogladam wiele zagranicznych stron poświeconych wędkarstwu spinningowemu zaczynam się zastanawiać, czy jerkbait.pl nie jest internetowym liderem od Przylądka Gibraltar aż po wschodnie wybrzeże Kamczatki. Właśnie na tej stronie poznałem wielu znakomitych wedkarzy i kolegów, dzieki im zacząłem zdecydowanie lepiej łowić ryby, wgłebiać się w wędkarstwo castingowe, rozgryzać wiele trudnych łowisk, lepiej interpretować to co dzieje się nad wodą w końcu świadomy, że jerkbait.pl jest potrzebny wielu nowym pomagać w przekazywaniu wiedzy, której nigdybym nie zdobył gdyby nie ten portal.

Jest nas zalogowanych tu ponad 2000. Zawsze w tak dużej grupie ludzi znajdą się tacy, którym zależy na destrukcji i działaniom odśrodkowym. Zawsze jest też tak, że kilku krzykaczy robi wiecej szumu niż wielu normalnych użytkowników.

Zasady i regulaminy o których była dyskusja paradoksalnie działają na korzyść nas wszytskich. Zobaczcie ile jest portali, gdzie niema żadnych zasad! Ogromna wiekszosć postów to spam. Tam też realizują się różni internetowi pieniacze niemajacy nic sensownego do powiedzenia.

Moderacja to nie tylko zadanie dla tych kilku, których nick jest w kolorze zielonym. Każdy user, pilnujac żeby forum j.pl nadal miało taki poziom jak dotychczas, jednocześnie moderuje ten portal.

Warto otym pamietać.

pozd JW :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych