Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwsze łowisko C&R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3689 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 22 październik 2008 - 19:32

Łowisko Eldorado zmienia status na łowisko No Kill !!!!

Baloo to zaczyna działać :D

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 22 październik 2008 - 19:52

Myślę ze tytuł pierwszego rozdany kilka lat temu. Teraz to już San, Dunajec, dwa odcinki na Rabie i pewnie jeszcze kilka by się znalazło.

#3 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 22 październik 2008 - 19:58

Alleluja nareszcie ktoś ruszył głową :D

#4 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 22 październik 2008 - 20:08

Podziwiam Polakow pod tym wzgledem. Ja w Niemczech niestety nie mam przyjemnosci lowic na takich lowiskach :unsure:

#5 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 22 październik 2008 - 20:13

jeszcze cennik trzeba zmienic http://www.lowisko.pl/cennik.php

#6 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 22 październik 2008 - 20:14

jeszcze cennik trzeba zmienic http://www.lowisko.pl/cennik.php

Też to zauważyłem, ale... może nic się nie zmieni i za rybę wypuszczoną będzie się płacić tak jak za dotychczas zabraną...

#7 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 22 październik 2008 - 20:17

Łowisko Eldorado zmienia status na łowisko No Kill !!!!

Baloo to zaczyna działać :D




No ja mam nadzieję! :mellow: B) <_<

Nie wiem ile sił mi jeszcze zostało do walki z tym betonem, ale robię co mogę i na ile czasu starcza. Poza tym to zasługa nas wszystkich. Piszemy, kłócimy się, wytykamy innym i to idzie w świat. Oby dotarło do jak największej liczby wiernych, hehehe

Wyzwaniem nie jest internet - bo to tylko garstka ludzi. Wyzwaniem jest społeczność nad wodami...

Chciałbym wskrzesić nieco ARS, ale brakuje mi ludka, który pociągnąłby website od strony technicznej..

#8 OFFLINE   Grzecho

Grzecho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2008 - 20:52

[quote title=TomCast napisał(a) dnia Wed, 22 October 2008 08:32]Łowisko Eldorado zmienia status na łowisko No Kill !!!!

Kolejny mały krok w dobrym kierunku, tak trzymać B)

pzdr
Grzecho


#9 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 23 październik 2008 - 09:10

Chyba Wisla Wilka byla pierwsza... :wacko:
A co do Eldorado, to blad, bo powinni wrecz zmuszac to zabijania karpi. Tego jest tam zdecydowanie za duzo.

#10 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 23 październik 2008 - 09:25

Ja jestem bardzo ciekaw ile wytrwają w tym przekonaniu o No Kill. Słynne Piaseczno z Wygoninem też w zamyśle miało być full C&R, a póxniej wszyscy wiecie jak było. Każdy mógł kupić dowolną ilość zabranych ryb...

Tyle, że to typowo komercyjne łowiska. Ile wrzucą, tyle można wyłowić. Tu wypada się tylko cieszyć, ze ryby może będadorastały do większych rozmiarów i może przyczynią się nieco do promowania C&R samego w sobie.

#11 OFFLINE   maryjanl

maryjanl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaMelanów

Napisano 23 październik 2008 - 10:04

Nie wiem czy to przypadkiem nie wynika z mniejszej ilości zarybień na tym łowisku.Dwa,trzy lata temu nie było problemu z nałowieniem się do bólu,teraz jest problem (szczupak,sandacz)jedynie drobnego suma jest dużo.
Gdyby na którymś z ogólnodostępnych łowisk wprowadzono C&R to byłby powód do radości.Tu mamy tylko cięcie kosztów prywatnego właściciela.
Pozdrawiam.


#12 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 23 październik 2008 - 10:19

Bylem tam pare tygodni temu i wyzerowalem bez kontaktu z ryba. Cos tam bylo lapane jakies szczupaki okolowymiarowe ale
generalnie z wyrosnietym drapieznikiem jest tam gorzej niz bylo.

Wprowadzaja ten no kill bo zarybiaja odchowanym szczupakiem w listopadzie jak co roku i byc moze te ryby byly szybko wylawiane bo presja jest tam sporawa a okresy ochronne nie obowiazuja. Wypada miec nadzieje ze tak juz zostanie na tym lowisku co tez przetrzebi poszukiwaczy preparowanych rybich lbow.

#13 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 październik 2008 - 10:56

A wie ktos czy zmienil sie wlasciciel czy ciagle jest ten sam?
Łowisko bylo wystawione do sprzedazy...

Gumo

#14 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 23 październik 2008 - 11:31

Ekipa jest ta sama ale inwestuja raczej slabo. Widac to na przyklad po pomostach ktore nie sa remontowane, lodziach bez kotwic i jaskolek itd.

#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 październik 2008 - 11:46

To niestety prawda, kotwice wozilem z W-wy. Skoro to ten sam wlasciciel to rozmawialem z nim spory kawalek czasu temu. Bylo to w przed innym jego pomyslem, mianowicie stworzenia lowiska zamknietego tzn. mialo byc tak, ze wstep mieli by stali bywalcy, ktorzy wplaciliby (nie pamietam ile dokladnie ale kojarzy mi sie kwota rzedu 1000zl) i mieliby wstep wolny.
Na pytania kto bedzie preferowany na zbiorniku, czy spiningisci/trolisci czy karpiarze i obstawiajacy caly brzeg (i przepływ :D ) grunciarze roznej masci nie bylo jednoznacznej odpowiedzi.
Raz byly narzekania na karpiarzy, ktorzy mieli przedziwny zwyczaj zastawiania polowy zbiornika wyrzuconymi na kilkadziesiat m wedkami, innym razem na lowcow drapieznikow, ktorzy haratali niemilosiernie ryby i wrzucali z powrotem do wody.
A ponoc nagminne bylo przerzucanie wieczorkiem ryb przez plot bez placenia(stad byl wprowadzony zakaz lowienia po ciemku).
Jak sie zorientowalem prowadzenie tego typu lowiska moze przynosic duze problemy i w sumie nie dziwie sie, ze lepiej urzadzac Śluby/wesela/chrzciny...

Zobaczymy, jakie beda dalsze losy. Wprowadzenie C&R powinno ulatwic pilnowanie, zeby nie kwitł proceder z kradzieza. Powinno tez byc latwiej z utrzymaniem jakiejs populacji wiekszych drapieznikow (zeby nie wygladalo to jak row z woda, z ktorego wyjmuje sie i dosypuje). No ale dochodzi problem karpi, ktorych rzeczywiscie tam bylo momentami wiecej niz wody.

Gumo

#16 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 23 październik 2008 - 13:05

Trzeba pamiętać, że takie hurra C&R ma i minusy.. Szczególnie na niewielkich, zamkniętych zbiornikach.. Nieumiejętne obchodzenie się ze złowioną rybą i jej wypuszczenie może spowodować niezłe straty nw całym rybostanie..

#17 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 październik 2008 - 14:24

W sumie to dobrze, ale moim zdaniem podjęli decyzję o łowisku no kill ze względu na cięcie kosztów. Po prostu nie będą wydawali już tylu pieniędzy na zarybienia...



#18 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3689 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 23 październik 2008 - 19:36

Byłyśmy dziś na Eldorado, padło kilka rybek, od 50 do 75cm. Rozmawialiśmy z właścicielem, podobno w zeszłym tygodniu wpuścił 400kg sandała ( 2-4kg) i wczoraj szczupaka. Dostaliśmy zapewnienie o inwestycjach, między innymi zakup nowych łodzi. Co do cen narazie nic nie wiem. Ważne że w ogóle coś robią w dobrym kierunku :D

#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 październik 2008 - 19:38

Tomek,

a jak z poziomem wody w zbiorniku? I klarownościa? I karpiarzami...

#20 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3689 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 23 październik 2008 - 20:41

Woda wydawała mi się lekko podniesiona od ostatniego opłakanego poziomu. Co do karpi nic nie wiem, ale mają tam sporo suma, który powinien poradzić sobie z częścią. Bedę rozmawiał o karpiach przy najbliższym spotkaniu. Woda trochę trącona niestety.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych