Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wielki lipień z Sanu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 28 kwiecień 2014 - 21:49

Witam Szanownych Kolegów.

Wczoraj wróciłem znad Sanu i powiem, że połowiłem, a tym bardziej jestem zadowolony, że moją ulubioną metodą na suchą muchę.

Zanim jednak "przesiadłem" się na "suchara" łowiłem trochę na krótką nimfę - niezbyt lubię tę metodę, ale ........ zbiórek nie było widać.

Moją drugą rybą dnia był piękny lipień 41 cm. Dla mnie to lipieniowa "życiówka", bo poprzedni, z innej wody miał 39 cm (na muchę łowię zaledwie od lipca ub. roku) więc zrobiłem mu wyjątkowo dwie szybkie fotki i w dobrym zdrowiu wypuściłem. Myślałem, że zostałem mistrzem dnia na tym odcinku, do czasu gdy wędkarz obok, dosłownie 15 -20 minut później trafił "kloca".....nie sądziłem, że w Polsce są takie lipienie - ryba na moje oko miała spokojnie 60 cm. Możecie wierzyć lub nie, ale akcja się rozgrywała 10-15 metrów ode mnie i miała dość dynamiczny charakter - ryba była bardzo silna i poszła z nurtem w moją stronę - miałem ją pod nogami i bezskutecznie próbowałem podebrać. Ostatecznie jednak ów szczęściarz sam go zapakował do podbieraka...... i tu konsternacja. Nikt nie miał miarki ani aparatu. Kolega, za co mu wielka chwała i uznanie, nie kombinował - odpiął lipienia i zwrócił mu wolność. Zostały nam dywagacje - ja twierdziłem, że ryba miała spokojnie 60 cm, inny wędkarz, że nie, że jakieś 57-58 cm. Wiem jedno - ten mój 41 cm (zmierzyłem go "porównawczo" bo był idealnie długości podbieraka) w porównaniu z tym "klocem" był zwykłym króciakiem. Oko mam w miarę dobre i na ogół nie mylę się więcej niż o 2-3 cm..... więc mógł mieć 57, ale także 63 cm. 

Mimo, że nie ja złowiłem warto było to zobaczyć.

Gdy czytam w necie o medalowych lipieniach to wszystko oscyluje w okolicach 40 cm, a jakie są Wasze doświadczenia i dokonania ?

Mam nadzieję, że wybaczycie i zrozumiecie, że miejscówki nie wskażę.

 

Robert.

 

 



#2 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 28 kwiecień 2014 - 21:55

Na Polnocy Norge lipien 60+ i 3kg wagi to nie jest jakas sesacja biora na obrotówki 2-3

#3 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 28 kwiecień 2014 - 22:01

Na Polnocy Norge lipien 60+ i 3kg wagi to nie jest jakas sesacja biora na obrotówki 2-3

 

Wiem, tyle, że bardziej interesują mnie realia polskie. Piszę o tym bo nie spodziewałem się, że u nas można trafić taki okaz..... a jednak.

Ten sam "Kolega po kiju" chwilę później miał takiego samego (pewnie nie tego samego) czego jednak nie widziałem bo na chwilę "desantowałem" się na suchy ląd.....między innymi po miarkę, na wypadek gdyby....... nie zdążyłem.



#4 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 28 kwiecień 2014 - 22:08

O.S .na Sanie dorobil się fajnych rybkow widziałem glowy z tamtad jak krowy

#5 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 28 kwiecień 2014 - 22:21

Oczywiście, że O.S.- tam się to wczoraj wydarzyło. Wiesz, głowacica to inny temat - ona już tak ma, że rośnie spora, ale lipienia tych gabarytów - długiego i grubego prawie jak karp (no może lekko przesadziłem ;) ) się nie spodziewałem. Bardzo też mi się podobało etyczne, spokojne zachowanie łowcy. Nie było ani chwili zbędnej zwłoki w wypuszczeniu ryby, zwłaszcza, że lipień jest dość delikatny. 



#6 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 29 kwiecień 2014 - 10:26

Kwiecień to jednak nie pora na połów lipieni.


  • Jerzy Kowalski lubi to

#7 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 29 kwiecień 2014 - 11:06

Kwiecień to jednak nie pora na połów lipieni.

 

Zgoda, ale idąc tym tokiem rozumowania przed czerwcem nikt nie powinien wchodzić do Sanu. Jeśli jeszcze uwzględnić "ryzyko" złowienia głowacicy to już praktycznie należałoby zaniechać łowienia przez większą część roku. Głowacicy oczywiście znacznie łatwiej uniknąć niż lipienia. Nie wiem ilu jest muszkarzy, którzy potrafią selektywnie łowić pstrąga z absolutną pewnością wykluczenia lipienia. Ja nie potrafię, koledzy, którzy łowili w pobliżu najwyraźniej także nie. Mogę jedynie zapewnić, że nie celowałem w lipienie i cały pierwszy dzień poświęciłem streamerowi, nawet z jakimiś tam efektami, tyle, że w kolejnych dwóch dniach pstrągi całkowicie olały tę przynętę - w sobotę straciłem kilka godzin na machanie różnymi streamerami i w końcu przeszedłem na nimfy, a później suche muchy.



#8 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisano 29 kwiecień 2014 - 12:36


Gdy czytam w necie o medalowych lipieniach to wszystko oscyluje w okolicach 40 cm, a jakie są Wasze doświadczenia i dokonania ?

Mam nadzieję, że wybaczycie i zrozumiecie, że miejscówki nie wskażę.

 

Robert.

38-41 zdarzają się mi i kolegom koło domu, tj. szeroko pojęta Jura Krakowsko-Częstochowska. A tu i zlewnia Wisły i Odry ;)

Największy, jak na razie, to z OS-u na Sanie jesienią na sucharka na haczyku #20 - 46 cm.



#9 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 29 kwiecień 2014 - 13:02

wystarczylo przylozyc lipienia do wedki i pozniej zmierzyc bylo by wiadomo ile mial ,ja widzialem u siebie lipienia 49 cm



#10 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 29 kwiecień 2014 - 16:02

W zeszłym roku na os san było złowionych kilkanaście lipieni powyżej 50 więc 60 jest jak najbardziej realny ,zresztą 60tak też padł kilka lat temu.Trzeba pamiętać że o wszystkich złowionych okazach nie wiemy bo nie wszyscy się chwalą.



#11 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 29 kwiecień 2014 - 16:47

Kwiecień to jednak nie pora na połów lipieni.

 

Zdecydowanie!!!

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski



#12 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 29 kwiecień 2014 - 16:58

Tez bym się nie chwalil .......mysle ze lipien 80" jest realny w Norge lipienie w rzekach sa dużo większe niż we jeziorach hmmm może kiedyś 7o+ zlowie nawet kilogram mepsow zakupiłem ha ha

#13 OFFLINE   Kingfisher Club Tomek K.

Kingfisher Club Tomek K.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWałcz-Wrocław
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kozioł

Napisano 29 kwiecień 2014 - 18:55

Aż miło poczytać - lipienie po 50 i 60 cm. w Polsce.
Pozdrawiam .

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 kwiecień 2014 - 19:11

Tez bym się nie chwalil .......mysle ze lipien 80" jest realny w Norge lipienie w rzekach sa dużo większe niż we jeziorach


od dluzszego czasu podziwiam twoja tworczosc i w sumie mialem sie nie odzywac, ale teraz to juz przesadziles tak, ze nawet moje myszy wyprowadzily sie z piwnicy ... lipien 80 cali, tzn. ponad 200 cm ... czlowieku, zastanow sie co ty wypisujesz, powaznie, tego sie juz czytac nie daje
  • Sławek.Sobolewski, krystiano1981r i Harjer lubią to

#15 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 29 kwiecień 2014 - 19:25

od dluzszego czasu podziwiam twoja tworczosc i w sumie mialem sie nie odzywac, ale teraz to juz przesadziles tak, ze nawet moje myszy wyprowadzily sie z piwnicy ... lipien 80 cali, tzn. ponad 200 cm ... czlowieku, zastanow sie co ty wypisujesz, powaznie, tego sie juz czytac nie daje


Pewnie jakis megalopus norwegus!

#16 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 29 kwiecień 2014 - 19:29

Aż miło poczytać - lipienie po 50 i 60 cm. w Polsce.
Pozdrawiam .

A może by tak w Bystrzycy? ;) Na początek mogą być nawet takie 30-40 ;)



#17 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 29 kwiecień 2014 - 19:36

Pitt czego się czepiasz ?Każdy się domyslil o co mi chodzilo. Nie wszyscy sa tacy "madrzy" z "Hameryki" jak Ty

#18 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 29 kwiecień 2014 - 19:39

Zreszta nie ukrywasz ze NIE PRZEPADAMY ZA SOBA WIEC MOZE masz racje nie wlazmy sobie w droge .......sam dzisiaj zaczales :P



#19 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4436 postów

Napisano 29 kwiecień 2014 - 20:42

Tez bym się nie chwalil .......mysle ze lipien 80" jest realny w Norge lipienie w rzekach sa dużo większe niż we jeziorach hmmm może kiedyś 7o+ zlowie nawet kilogram mepsow zakupiłem ha ha


Witam,

Pokaz mi zdjęcia tych lipieni po 3 kilo skoro ot tak sobie biorą.

Poczytaj tez czym różnią sie te arktyczne.

Bujo

#20 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 kwiecień 2014 - 20:46

alez ja nie mam nic przeciwko tobie, przeciez ja ciebie w ogole nie znam, po prostu chcialem zwrocic twoja uwage na zawartosc twoich postow, nad ktora, nie tylko ja, stawiam czesto ogromny znak zapytania ... zeby nie powiedziec, ze nad watpliwa zawartoscia