Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Buster Jerk II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wilims

Wilims

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2014 - 08:21

Witam, kupiłem sobie takiego woblera dokładnie Buster Jerk II 12 cm 35g c041- skitmorten bardzo wolno tonący, ale on w ogóle nie tonie jak zaczynam jerkować to schodzi moze na 30-40cm pod powierzchnię i dalej nic. 



#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 maj 2014 - 08:42

no i???


  • pitt lubi to

#3 OFFLINE   Wilims

Wilims

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2014 - 09:04

no i???

 

na fish mart jest napisane, że głębokość schodzenia to 0,3-2,0m.



#4 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1401 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 maj 2014 - 09:36

dorzuć mu trochę taśmy ołowianej na kotwicę i zaraz zatonie.



#5 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 05 maj 2014 - 11:50

a nie sprzedali Ci przypadkiem

 
Buster Jerk Shallow Runner


#6 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 05 maj 2014 - 12:03

Jerk lekko/wolno tonacy bedzie miał problemy by zejść na 2 m, tonący owszem bez problemu.
Zacząłem strugać coś na podobieństwo Bastera 15 cm ,,wolno tonacy,, daje się dobrze prowadzič na 1 m schodzi przy długich pociagnieciach max 1.3 metra.
Dodam tylko iż używam dębu i buku czyli drewna o wysokiej gęstości włókien łatwiej tonącego iż balsa czy lipa.

Użytkownik Radbraw edytował ten post 05 maj 2014 - 12:04


#7 OFFLINE   Wilims

Wilims

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2014 - 17:59

 

a nie sprzedali Ci przypadkiem

 
Buster Jerk Shallow Runner

 

 

nie nie mój ma 12 cm dł to na pewno buster jerk 2

 

Jerk lekko/wolno tonacy bedzie miał problemy by zejść na 2 m, tonący owszem bez problemu.
Zacząłem strugać coś na podobieństwo Bastera 15 cm ,,wolno tonacy,, daje się dobrze prowadzič na 1 m schodzi przy długich pociagnieciach max 1.3 metra.
Dodam tylko iż używam dębu i buku czyli drewna o wysokiej gęstości włókien łatwiej tonącego iż balsa czy lipa.

 

mam jeszcze buster jerka 15 cm 75 gr wolno tonącego i nie ma problemu idzie jak kamień bez żadnych ruchów wędką. 



#8 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1023 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 06 maj 2014 - 12:09

Faktycznie on nie za bardzo chce tonąć... Mam 2 kupione na forum. Jednego przeciążyłem zakładając ciężkie kotwice VMC Spark Point #2...

Tam gdzie łowię to wystarcza, ale jeśli ma chodzić na 2ch metrach to taśma na kotwicę  albo duża śrucina lub dwie przyklej na brzuchu.. Jerk w moim odczuciu jest rewelacyjny.

Dobrze lata i ryby go lubią. Poza tym fajnie się obsługuje mocniejszym kijem spiningowym bez konieczności chwytania za jerkówkę. Nie pozbywaj się :)



#9 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 10 maj 2014 - 13:57

Takie moze malo profesjonalne pytanie , czy jerka ustawia sie przednim oczkiem tez tak samo jak zwyklego woblera?Wlasnie buster jerk robi mi slaby odjazd w jedna strone( w druga jest ok) i nie wiem czy to jest wina mojego zlego prowadzenia czy jednak powinninem popracowac nad oczkiem.

#10 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 11 maj 2014 - 14:30

W takim razie nie jest wolno tonacy tylko ,, tonący,, Błąd w opisie
  • trollingpl lubi to

#11 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 13 maj 2014 - 05:59

Dobrym sposobem dociążania jerków jest cienka "ołowiana sztabka" przyklejana od strony brzusznej... Przynęta  lepiej wtedy pracuje nawet lepiej niż przy przyjęciu większych obciążeń w okolicach kotwic :)


  • joker i Tomek88 lubią to

#12 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 maj 2014 - 08:24

Pomiędzy kotwicami?



#13 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 13 maj 2014 - 09:19

Dobrym sposobem dociążania jerków jest cienka "ołowiana sztabka" przyklejana od strony brzusznej... Przynęta  lepiej wtedy pracuje nawet lepiej niż przy przyjęciu większych obciążeń w okolicach kotwic :)

No fakt nie pomyślałem, ale to logiczne. Ciężkie kotwice jako ruchomy element, który ciągnie w dół przybierają funkcję stabilizatora i mogą/zapewne (wybierz właściwe) gasić pracę jerka a obciążenie na sztywno przytwierdzone do korpusu na pewno nie będzie wpływać negatywnie.



#14 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 23 maj 2014 - 09:19

No fakt nie pomyślałem, ale to logiczne. Ciężkie kotwice jako ruchomy element, który ciągnie w dół przybierają funkcję stabilizatora i mogą/zapewne (wybierz właściwe) gasić pracę jerka a obciążenie na sztywno przytwierdzone do korpusu na pewno nie będzie wpływać negatywnie.

A skąd Ty taki pewny, że "NA PEWNO" nie będzie wpływać negatywnie?

Mogę się założyć, że jeżeli wezmę 3 takie same jerki i 3 takie same sztabki ołowiu i jak przykleję je na spodniej części to niekoniecznie musi mi się podobać ich praca - wiec będzie wpływać negatywnie. Chcesz to sam sprawdź, przyklej sztabkę z przodu z tyłu i po środku i porównaj. Może wyjdzie coś fajnego, a może wyjdzie straszna kupa.



#15 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1023 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 23 maj 2014 - 10:16

No fakt nie pomyślałem, ale to logiczne. Ciężkie kotwice jako ruchomy element, który ciągnie w dół przybierają funkcję stabilizatora i mogą/zapewne (wybierz właściwe) gasić pracę jerka a obciążenie na sztywno przytwierdzone do korpusu na pewno nie będzie wpływać negatywnie.

 

Z tymi kotwicami to nie przypuszczenia że dobrze pracuje jerk... Łowię nim już drugi sezon.. Bez przesady z tym ich ciężarem znów. Ciut grubsze są ale to normalne kotwice nr 2 VMC Spark Point. Pomysł ze sztabką ołowiu też świetny. Przyklej ją na początek na taśmę dwustronnie przylepną i zależnie od miejsca w który to zrobisz otrzymasz różną pracę. Możesz też eksperymentować z wielkością obciążenia.



#16 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 23 maj 2014 - 10:35

A skąd Ty taki pewny, że "NA PEWNO" nie będzie wpływać negatywnie?

Mogę się założyć, że jeżeli wezmę 3 takie same jerki i 3 takie same sztabki ołowiu i jak przykleję je na spodniej części to niekoniecznie musi mi się podobać ich praca - wiec będzie wpływać negatywnie. Chcesz to sam sprawdź, przyklej sztabkę z przodu z tyłu i po środku i porównaj. Może wyjdzie coś fajnego, a może wyjdzie straszna kupa.

Ok po prostu wyszedłem z założenia, że to obciążenie zostanie poprawnie zainstalowane najbardziej neutralnie w miejscu środka ciężkości jerka. Waląc sztabkę przy ogonie wiadomo, że będzie kupa.



#17 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1023 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 23 maj 2014 - 18:45

Ok po prostu wyszedłem z założenia, że to obciążenie zostanie poprawnie zainstalowane najbardziej neutralnie w miejscu środka ciężkości jerka. Waląc sztabkę przy ogonie wiadomo, że będzie kupa.

 

Waląc sztabkę w tyle przynęty- jerka spowodujesz raczej większe odejścia na boki, czyli bardziej agresywną pracę, ale będzie on szybciej kierował się do powierzchni.. Stosując obciążenie z przodu, będzie trochę zgłuszony, ale będzie trzymał się głębokości. Eksperymentuj więc..



#18 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 29 maj 2014 - 16:09

Właściwe miejsce obciążenia, w większości przynęt tego typu jest między przednią a tylną kotwicą. Z tą agresywna pracą, raczej jest odwrotnie - im mniejsze odejścia, tym bardziej agresywna praca; a takie jeżdżenie szerokimi łukami świetnie się sprawdza na zębate leniwce :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych