Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciezszy jerk dluzszy kij


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18593 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2014 - 20:18

Ciekawy temat, jedem z ciekawszych w rbo ostatnio musze powiedziec. Tez bede musial takie testy zacieciowe porobic na roznych kijach.

#22 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6184 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 czerwiec 2014 - 07:08

Bardzo jestem ciekaw, jak długość i dynamika przekłada się na siłę zacięcia. Bo że moc przekłada się wprost proporcjonalnie - tego jestem pewien :)



#23 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 07:41

temat dlugiej jerkowki jest bardzo ciekawy, od siebie dodam, ze dlugie kije na pajki nie maja w stanach starszej tradycji jednakze pare madrych osob stwierdzilo, ze pewne przynety mozna nimi latwiej prowadzic (np. tak jak w filmie wstawionym przez zbyszka zaprezentowal jeden znany facet) poniewaz obecne wabiki na musky sa po prostu monstrualne no i nie zapominajmy, ze praktycznie kazde prowadzenia wabika (w celu zlowienia musky) jest zakonczone kilkunastoma osemkami, ktore takze latwiej i lepiej jest zrobic dlugim kijem :)

moze darecki wiecej o tym napisze? :)

 

co do zacinania dluga wedka vs. krotka wedka (zwlaszcza pod wzgledem szybkosci i sily zaciecia) to akurat tez mam troche odmienne doswiadczenia, od przekonania (zapewne katalogo-prasowego), w ktorym zyje wiekszosc wedkarzy :rolleyes:

 

(...) mam propozycje ... wez wobler, moze byc uzbrojony, zamocuj go do linki, wez w dlon i przebiegnij sie jakies 40 metrow, nastepnie popros kogos, zeby zacial z kija 2 m, 2.40, 2.70 i 3 m ... a potem pogadamy o wyniku tego latwego w realizacji empirycznego eksperymentu (...)

 

(...) moja propozycja eksperymentu empirycznego jest calkiem powazna i to z prostej przyczyny, mi sie kiedys tez wydawalo, ze dlugim kijem moge, przy zacinaniu, przesunac wiecej linki niz krotka wedka, ze moge mocniej zaciac, itd ... az mnie ktos namowil na eksperyment jak powyzej ... dla mnie sie opalcilo (...)

 

(...) ja tam nikogo do niczego nie przekonuje (...) niemniej jednak namawiam do eksperymentu na zywym organizmie, niektore paradygmaty moga legnac w gruzach (...)

 

tak, wiem, pisalismy kilkanascie razy na ten ciekawy temat, jednak ze wzgledu na fakt, ze skippi zostal zbanowany nikt tego mitu juz nie bedzie obalal, a szkoda, bo jest co przewrocic ;)

przepraszam za belkot nie w temacie :)



#24 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 02 czerwiec 2014 - 13:22

Bardzo duże znaczenie dla skutecznego zacięcia mają też haki . Z reguły siła kończy się na dużym zadziorze . Ale jest też na rynku wiele pośledniejszych , ale okrzyknietych za bóstwo rodzajów blanków , gdzie za bojową mniemanologią nie ma konretniejszej treści , ani też siły . Są zniewieściałe i wydelikacone .. podobnie jak ich wielbiciele :) A Lamiglasem IM 700 albo Big Jigiem przewracałem kiedyś na ziemię moją kilkuletnia wnuczkę :blush:


  • Bolesław lubi to

#25 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 02 czerwiec 2014 - 13:29

To nikt dziadkowi nie powiedział, że blank do łowienia służy, a nie wnucząt obalania? ;)

#26 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 02 czerwiec 2014 - 17:02

Uciecha była obustronna , a ucieczki naprawdę szalone :)


  • Dienekes lubi to

#27 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 02 czerwiec 2014 - 17:29

Przy kawie u Leona w Aquariusie, w oparach dymu snula sie sie opowiesc jak to na Lofotach goscia piance i z pletwami, zapietego w szelki ...dugi holowal sprzetem morskim.... Plywak dlugo sie opieral ale nie dal rady... silowania bylo sporo...