Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najgorszy kolor na Lamparta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 11 listopad 2008 - 19:34

Czesto wnikamy w dyskusje jaki kolor przynenty jest najlepszy na szczupaki .Nie liczac mody i tredow ktore wchodza wraz z przyneta .Kazdy z nas ma swoje ulubione i nie odchodzi raczej od normy .Jaki zatem jest ten najgorszy a wrzecz paskudny kolor na zebatego ?
Jak dla mnie bedzi to fioletowy z dodatkiem bialych kropek.

#2 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 11 listopad 2008 - 19:40

Wysoko postawiłeś poprzeczkę . Jak dla mnie cały fiolet. Białe kropki mogą dać ożywienie.
No może dam jakiś wzorek - oczojebliwa zieleń :D

#3 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 12 listopad 2008 - 00:52

mi się wydaje że czarny i niebieski :D rzadko spotyka się coś niebieskiego :D

#4 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 12 listopad 2008 - 08:43

Wszelkiego typu niebieskie, to były swego czasu killery na szczupaki. Jak zamiast gum używałem woblerów, zawsze najwięcej łowiłem na tzw. makrele. Najgorszy, dla mnie też fiolet (choć kolega Mifek będzie miałodmienne zdanie B) ) i czerń - bo tego prawie nie używam :lol:


#5 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 12 listopad 2008 - 08:55

Wszelkiego typu niebieskie, to były swego czasu killery na szczupaki. Jak zamiast gum używałem woblerów, zawsze najwięcej łowiłem na tzw. makrele. Najgorszy, dla mnie też fiolet (choć kolega Mifek będzie miałodmienne zdanie B) ) i czerń - bo tego prawie nie używam :lol:

Co do czerni się nie zgodzę mam taki sobie byle jaki woblerek czarny z 2 złotymi paskami który przewalał sie w pudełku kilka lat ,gdy postanowiłem dać mu szansę to w godzinę wyjąłem 7 zębatych między 50 a 70cm od tamtej pory uwierzyłem w czerń

#6 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 12 listopad 2008 - 09:00

przecież napisałem że nie wieszam na agrawce <_< czerń to ja lubię na codzień, na kropki, klenie i jazie B)

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 12 listopad 2008 - 11:35

niebieski, fioletowy, ja tam do nich nic nie mam. szczegolnie jesli chodzi o denaturat z brokatem... :mellow:



pablom ma racje. ja tam do fioltu nic nie mam. wrecz przeciwnie. to moj ulubiony kolor na pewna 12sto metrowa glebie na szczupaki, sandacze oraz sumy jednoczesnie :mellow:

fotek wstawial nie bede...

#8 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 12 listopad 2008 - 11:40

a masz jeszcze czy Ci już wyszedł????? bo ja mam końcówke, więc gdybyś chciał to... wiesz gdzie mnie szukać, ale na razie pod mailem bo telefon wczoraj utopiłem :wacko:

#9 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 listopad 2008 - 13:01

2 rzeczy...

1. W jednym m-cu/sytuacji dany kolor moze byc łowny, w innej juz nie - dodalbym do tego sytuacje, w ktorej kolor jest najgorszy.

2.Tak juz jest, ze najbardziej lowny jest ten kolor, ktory jest wrzucony do wody.

Byc moze, ze moj osad jest zwiazany z tym, ze najczesciej lowie w
wodzie, ktora jest na tyle przezroczysta, ze widac na 0,5m albo niewiele wiecej.
Stwierdzilem, ze te wszystkie odcienie to wymysl producentow, zeby wiecej sprzedawac. Zwlaszzca gumy zachecaja do tego, zeby miec je w najrozmaitszych kolorach.
Ograniczam sie do 4ech kolorow: bialy, perłowy (ewentualnie te kolory z czarnym i z brokatem), żółty/seledynowy, brąz.
Jak dla mnie najgorszy byl braz...nie jest wyluczone, ze z tego powodu, ze najrzadziej laduje w wodzie... ;)

Znacznie czesciej od koloru zauwazylem, ze ryby przyp.... sie do tego, ze wielkosc jest nieodpowiednia, a juz najbardziej do roznicy w doborze olowiu...

Jesli chodzi o woblery to tutaj jest sytuacja prostsza, ja staram sie miec przynety w kolorze naturalnym w miare oraz fluo.
Biora na 1no rozwiazanie i drugie, nie ma najgorszego, wzystko zalezy od dnia i metody.

Gumo

#10 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 12 listopad 2008 - 13:11

Dokładnie tak jak prawisz. Przykład wczorajszego łowienia. Zacząłem ciężko kogut i lub guma 50gr i schodziłem w dół z obciążeniem. Okazało się że tylko turlanie i anemiczny warszawski opad, kolor niemiał znaczenia. Kolega łowił na fluo, czrwone i inne takie, a ja natura czyli perła lub biały

#11 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 listopad 2008 - 13:28

Otóż to, często decydujące jest przekonanie o skuteczności przynęty. Jesienią łowię na pewniaki. Czasem coś zmieniam, próbuję eksperymentować, ale po kilkunastu minutach bez brania wracam do sprawdzonej przynęty. W „moich” miejscach mogę je poprowadzić „z zamkniętymi oczami”, wiem jak pracują i jak głęboko. Używam różnych wariantów tych samych przynęt (kolor, wielkość, głębokość pracy) – wszystkie się sprawdzają, w odpowiednich warunkach. Nie używam tylko całkiem czarnych lub całkiem białych.

Myślę, że jakbym w podobnym zakresie rozpracował inne potencjalnie łowne woblery, byłyby podobnie skuteczne. Na to jednak potrzeba czasu, a z tym mam największy problem…


#12 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 listopad 2008 - 19:31

dla mnie najgorszy jest taki, na ktory u mnie nie biora a wszyszcy dookola lapia :lol:

ps. violett na duzych glebokosciach czyni cuda

#13 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 12 listopad 2008 - 19:50

No i właśnie o to chodzi, że przynęta której nie lubimy nie ląduje w wodzie. W związku z tym to ona bywa najmniej skuteczna :D. Ja opisałem taką której barw nie lubię, ale widzę, że w niektórych modelach wobków warto ją zastosować...

#14 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 12 listopad 2008 - 21:01

Przy okazji jesiennych porzadkow w podelko zauwazylem tez ze w tym roku slabo wypadly wszelkiego rodzaju zarowy (moze faktycznie z malo byly w wodzie) ,czerwien sprawdzala sie wysmienicie .Zrazilem sie tez do hologramow na blachach i mimo ze kilka lezy w podelko to raczej zadko wpadaja do wody .
Z gum, podobnie jak Gumofilc najgorzej wypadl mi braz .W jerkach braz (moze troche jasniejszy odcien)i bialym spodem wyglada przyciagajaco .

violett na duzych glebokosciach czyni cuda
pitt -buster w violecie w biale kropki ,piec lat juz czesze i nic .
mifek-niebieski, fioletowy, ja tam do nich nic nie mam. szczegolnie jesli chodzi o denaturat z brokatem...
mifku -idzie jesien i robi sie coraz zimniej ja tam wole sliwkie do cherbatki :mellow:

No i właśnie o to chodzi, że przynęta której nie lubimy nie ląduje w wodzie.
Slawu w Twoim przypadku gdzie na codzien bawisz sie z kolorami ,ktory kolor byl taki naj.

#15 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 13 listopad 2008 - 12:11

W tej całej dyskusji trudno się połapać. Ja na codzień używam Leoparda w wersji 10.5.5. i kolory dobierm w/g gustu.
Natomiast jak idę na szczupaki to zabiram sprawdzone woblerki Sławka, Dordo Lub Salmo i wszystko gra. Oprócz szczupaków oczywiście, które mają codziennie inne prferencja. Najbardziej podoba im się żywa rybka na czym korzystają inni łowcy nad wodą, a ja rzucam dalej te oheblowane deski do wody i wierzę, że się skusi.... :D

pozdrawiam :D

#16 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 13 listopad 2008 - 13:48

[quote]
Wszelkiego typu niebieskie, to były swego czasu killery na szczupaki. Jak zamiast gum używałem woblerów, zawsze najwięcej łowiłem na tzw. makrele. Najgorszy, dla mnie też fiolet (choć kolega Mifek będzie miałodmienne zdanie B) ) i czerń - bo tego prawie nie używam :lol:

[/quote]
Co do czerni się nie zgodzę mam taki sobie byle jaki woblerek czarny z 2 złotymi paskami który przewalał sie w pudełku kilka lat ,gdy postanowiłem dać mu szansę to w godzinę wyjąłem 7 zębatych między 50 a 70cm od tamtej pory uwierzyłem w czerń
[/quote]


czarny dla szczupaka ???? na rzece rewelka ale czy nas nie oskarżą o to że doszukujemy się gamy kolorów przynęt, łownych czy nie na szczupaki.Często padają opinie że ryby kolorów nie widzą a zwłaszcza szczupaki . Ale temat powstał i trzeba go kontynuować z ciekawością będę śledził wątek

polecam hornet 3BT na napływie główki :mellow:

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 listopad 2008 - 11:35

Ja myślę że Leopard to da sobie radę ze wszystkim



#18 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 16 listopad 2008 - 14:11

Ja myślę że Leopard to da sobie radę ze wszystkim
Bardzo orginalny kolor ;) a jakich uzywasz przyponow

#19 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 listopad 2008 - 14:18

70 do 100...









.... ton :mellow:

#20 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 16 listopad 2008 - 14:37

TERMOS@ Leopart daje sobie radę u mnie ze wszystkim. A przyponów używam f. Konger Steel Flex 10 kg/22,5 cm.

pozdrawiam :D


Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych