Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Powódź.Czyżby powtórka z 2010r?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 maj 2014 - 07:03

Nie wywołujmy Panowie , wilka z nomenklaturowego lasu . To juz lepiej Wilka z miasta Łodzi :) Nie lamentujemy do unijnej biurokracji , nie miauczymy do świętej Dyrektywy  bo ci to dopiero nas urządzą , a nasze gorliwe europejsy moga w zastępstwie eurokostką lasy wyłożyc i polne dróżki ..

Niech sobie rzeki płyną ..i wylewają tam gdzie chcą .. albo mogą .. 

Voltaire nazywał powodzie skandalicznym wybrykiem natury , ludzie pełni wiary dopustem bożym , ale wszyscy z tym prostym faktem oraz wodą zgodnie żyli , a tylko telewidzom jak zwykle planowo , wszystko się po...ło  :) 


  • Guzu i Zwierzu lubią to

#42 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 maj 2014 - 08:01

Lata leca a państwo ma coraz więcej obowiązków i zadan. Ma sprawdzać czy tam gdzie kupiliśmy ziemię to czy nas nie zaleje jak sie pobudujemy.
Kolejny urzad na horyzoncie.
Centralny.
Potem województwo kazde.
Powiat.
Ktoś ten pomysł podchwyci. Za dużo stolkow do obsadzenia.
Ciekawe czy powstanie przed czy po urzędzie sprawdzającym czy ludzie czytają umowy które dobrowolnie podpisuja...

Sedno tematu.

A wystarczyłoby,zamiast podniecać się o połowę tańszym gruntem,zastanowić się czy aby ta niska cena nie jest czasem czymś uzasadniona.Zaprawde,rzadko w niskiej,atrakcyjnej cenie nie ma haczyka.

Obawiam się Guzu,że to co może ironicznie nieco piszesz o nowych urzędach dla niektórych wcale nie musi być ironią.To jest pole do wciągnięcia i rozdysponowania dużej ilości kasy,tylko i wyłącznie dla dobra społeczeństwa oczywiście.

Z nieco innej beczki,w oderwaniu od powodzi ale mimo to w temacie.

W mojej miejscowości trwają bardzo intensywne prace polegające na zasypywaniu dwóch dużych stawów.Ciężarówy latają,spychacze spychaja,piasek furczy,robotnicy się trudzą.Połowa jednego ze stawów już zniknęła pod solidną i stabilną warstwą gruntu.Wydaje mi się że działki lub mieszkania w blokach pobudowanych na tej opoce też będą miały bardzo atrakcyjną cenę...


  • Guzu lubi to

#43 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 21 maj 2014 - 08:41

Jeszcze kilka obrazków.

Poprad, przed powodzią:

10314459_585537278226025_889065623993993

"Przyjdzie powódź i posprząta..." No to posprzątała. Do Rożnowa:

10296612_585536461559440_714135286514971

 

10277539_585536631559423_602746557972657



#44 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 maj 2014 - 08:51

To jest masakra!!!!Byłem zobaczyć jak łódka zniosła wysoki stan wody u mnie na zbiorniku.Mam w zatoce przegląd plastikowych butelek wszelakiej maści włącznie z butelkami po olejach :D .



#45 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 maj 2014 - 08:59

Sedno tematu.

A wystarczyłoby,zamiast podniecać się o połowę tańszym gruntem,zastanowić się czy aby ta niska cena nie jest czasem czymś uzasadniona.Zaprawde,rzadko w niskiej,atrakcyjnej cenie nie ma haczyka.

Obawiam się Guzu,że to co może ironicznie nieco piszesz o nowych urzędach dla niektórych wcale nie musi być ironią.To jest pole do wciągnięcia i rozdysponowania dużej ilości kasy,tylko i wyłącznie dla dobra społeczeństwa oczywiście.

Z nieco innej beczki,w oderwaniu od powodzi ale mimo to w temacie.

W mojej miejscowości trwają bardzo intensywne prace polegające na zasypywaniu dwóch dużych stawów.Ciężarówy latają,spychacze spychaja,piasek furczy,robotnicy się trudzą.Połowa jednego ze stawów już zniknęła pod solidną i stabilną warstwą gruntu.Wydaje mi się że działki lub mieszkania w blokach pobudowanych na tej opoce też będą miały bardzo atrakcyjną cenę...

 

Uwierz mi, że ludzie wcale nie myślą tymi kategoriami. Ceny nie zależą od tego czy teren jest czy nie jest zalewowy. Zarówno w większym mieście jak i na prowincji. Przykro mi to mówić i nie chcę żeby ktoś poczuł się urażony, ale ludzie to debile. Pamięć ludzka jest bardzo krótka. Są mi znane przypadki miejscowych rodzin, których kolejne pokolenie budują się na rodzinnym terenie, którego dotyczyły wydarzenia z roku 1997. Pamiętają to wszyscy, jak też wszyscy mają świadomość że to się kiedyś powtórzy i nie będzie ratunku. Tak mi się przynajmniej wydaje, że powinni. Może w tym roku, może za dwa, za 10 lat. Będzie na 100%. Do wprowadzenia zakazu odgórnego nie potrzeba by większych nakładów, ani nowych etatów. Tereny są dobrze wszystkim znane i wystarczyło by zmienić prawo nadrzędne w stosunku do miejscowego. To wszystko. Przeszkodą jest konflikt interesów. Musiałby to poprzedzać kilkuletni okres przejściowy tak aby wybudowało się to co ma się wybudować i sprzedało to co jest do sprzedania. Nikt się tym nie zajmuje i prawdopodobnie zajmować nie będzie aż do następnej powodzi lub wyborów i to tylko w ramach debaty. 


  • Guzu, Mariano Mariano i cristovo lubią to

#46 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 maj 2014 - 08:59

Jeszcze kilka obrazków.

Poprad, przed powodzią:

10314459_585537278226025_889065623993993

"Przyjdzie powódź i posprząta..." No to posprzątała. Do Rożnowa:

10296612_585536461559440_714135286514971

 

10277539_585536631559423_602746557972657

 

Jeszcze kilka obrazków.

Poprad, przed powodzią:

10314459_585537278226025_889065623993993

"Przyjdzie powódź i posprząta..." No to posprzątała. Do Rożnowa:

10296612_585536461559440_714135286514971

 

10277539_585536631559423_602746557972657

To jest tragedia.

Kiedyś powiedziałbym że trudno uwierzyć jak ludzie są głupi i krótkowzroczni,teraz już uwierzyć nie jest trudno,to są fakty.

Te śmieci ktoś regularnie musi wywozić i wyrzucać,nierzadko w tych samych miejscach.Aż się prosi aby organy w rodzaju straży miejskiej regularnie monitorowały takie miejsca.Sądzę że gdyby im się chciało(na przykładzie mojego miasta wiem że nie bardzo im się chce)wykrywalność takich przestępstw byłaby dużo większa.

Potem-drakońskie kary,wysokie mandaty idące w tysiące,nie setki,natychmiastowa egzekucja.Dobitne przykłady na to że nie będzie się takiego sk........wa tolerować.

Nie wierzę że nie da się tego zrobić.



#47 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 maj 2014 - 09:24

Uwierz mi, że ludzie wcale nie myślą tymi kategoriami. Ceny nie zależą od tego czy teren jest czy nie jest zalewowy. Zarówno w większym mieście jak i na prowincji. Przykro mi to mówić i nie chcę żeby ktoś poczuł się urażony, ale ludzie to debile. Pamięć ludzka jest bardzo krótka. Są mi znane przypadki miejscowych rodzin, których kolejne pokolenie budują się na rodzinnym terenie, którego dotyczyły wydarzenia z roku 1997. Pamiętają to wszyscy, jak też wszyscy mają świadomość że to się kiedyś powtórzy i nie będzie ratunku. Tak mi się przynajmniej wydaje, że powinni. Może w tym roku, może za dwa, za 10 lat. Będzie na 100%. Do wprowadzenia zakazu odgórnego nie potrzeba by większych nakładów, ani nowych etatów. Tereny są dobrze wszystkim znane i wystarczyło by zmienić prawo nadrzędne w stosunku do miejscowego. To wszystko. Przeszkodą jest konflikt interesów. Musiałby to poprzedzać kilkuletni okres przejściowy tak aby wybudowało się to co ma się wybudować i sprzedało to co jest do sprzedania. Nikt się tym nie zajmuje i prawdopodobnie zajmować nie będzie aż do następnej powodzi lub wyborów i to tylko w ramach debaty.

Nie lubię używać określenia jakim nazwałeś tych ludzi,co do istoty przyznaję Ci rację.Trudno zrozumieć pobudki kogoś kto buduje nowy dom na terenie co do którego można mieć podejrzenia(czasem graniczące jak piszesz z pewnością)że zostanie zalany.Nie wiem czy decydują ogólnie rozumiane względy rodzinne,czy jakiekolwiek inne,jeśli jest to tylko nieumiejętność wyciągania wniosków z przeszłości to jeszcze gorzej.

Co do finansów,chyba nie do końca jest tak jak myślisz.Znam przypadki tańszych niż powinny być działek,ulokowanych na terenach takich jak na przykład zasypywane stawy o których pisałem.Znam historię człowieka który wybudował dom na podmokłym terenie.Po tym jak dom zaczął się dosłownie rozpadać,gość próbował popełnić samobójstwo.Działka była bardzo tania.

Wiem że temat nie stricte terenów zalewowych,ale mechanizm podobny-budowanie na terenach na których rozsądek zakazuje budować.

 



#48 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 21 maj 2014 - 10:26

Te śmiecie wynikają nie tylko z głupoty ludzkiej, z braku odpowiednich kar (surowych! żeby fiut jeden z drugim zabulił jak za auto, którym jeździ), ale również z kretyńskich przepisów. W takich Niemczech to praktycznie każdą butelkę, szklaną i plastikową, można oddać w automacie przy większości hipermarketów. A u nas? Co trzecie piwo jest w ogóle z kaucją, reszta do śmieci. Wszystkie plastiki do śmieci. Oczywiście "do śmieci" piszę w przenośni, bo przeważnie po prostu na ulicę. Gdyby każda taka butelka kosztowała nawet głupie 10 groszy i było ją można wszędzie oddać(a nie z paragonem jak to ma miejsce obecnie), to zwykłe żule by nam kraj posprzątały...



#49 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 maj 2014 - 11:37

Te śmiecie wynikają nie tylko z głupoty ludzkiej, z braku odpowiednich kar (surowych! żeby fiut jeden z drugim zabulił jak za auto, którym jeździ), ale również z kretyńskich przepisów. W takich Niemczech to praktycznie każdą butelkę, szklaną i plastikową, można oddać w automacie przy większości hipermarketów. A u nas? Co trzecie piwo jest w ogóle z kaucją, reszta do śmieci. Wszystkie plastiki do śmieci. Oczywiście "do śmieci" piszę w przenośni, bo przeważnie po prostu na ulicę. Gdyby każda taka butelka kosztowała nawet głupie 10 groszy i było ją można wszędzie oddać(a nie z paragonem jak to ma miejsce obecnie), to zwykłe żule by nam kraj posprzątały...

 


Od żuli nie oczekuję że mi kraj posprzątają.Nie wiem jak u Ciebie,w moim małym mieście raz w miesiącu jest odbiór śmieci segregowalnych(szkło,plastiki i inne tworzywa sztuczne,papier).Jeśli jest za dużo,sam mogę takie śmieci zawieżć do pojemników ustawionych w kilku miejscach w mieście.Syfiarstwo wynika z lenistwa,ze śmieciami jest co zrobić,musi się tylko jednemu z drugim chcieć.Zdjęcia pokazane przez Janusza to tylko obraz braku chęci,lenistwa i braku szacunku do przyrody i innych ludzi.Nie widzę usprawiedliwień.



#50 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 21 maj 2014 - 11:52

Ależ ja nikogo nie usprawiedliwiam. Nie oczekuję również, że żule coś zrobią. Stwierdzam tylko fakt, że gdyby... to... ;) Widzisz nad wodą walające się puszki po napojach? Owszem, zdarzają się, ale bardzo rzadko. To dlatego, że można je sprzedać w skupie. Ja bardzo często rano nad wodą spotykam pijaczków zbierających puszki i butelki (oczywiście tylko te z kaucją, reszta zostaje), żeby było na poranną alpagę (po której butelka ląduje w wodzie lub krzakach...).



#51 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 21 maj 2014 - 15:22

Jak można, do ku... nędzy, przyjść nad wodę, rozpakować zanętę i rzucić za siebie opakowanie... Równie dobrze ktoś mógłby srać u siebie w domu na podłogę i nie widzieć w tym nic dziwnego...


Kto wie :whistling: ? Może dla nich kupa w pokoju gościnnym to swojski klimat, więc wyrzucenie puszeczki po pyfku czy butelczyny po wódeczce w pobliskie krzaki 2m dalej to żaden problem ? Na koniec łikendowo-wypoczynkowego pobytu nad wodą, powstałe wysypisko można okrasić jeszcze zużytą srajtaśmą -_- - a jakże !
 

...Mam w zatoce przegląd plastikowych butelek wszelakiej maści włącznie z butelkami po olejach :D .


Oglądałem już takie widoki zatytułowane rodzinka nad wodą czyli :
- bachory drą mordę na całą gardziel (maaaaama a on zabrał mi ... mogę mu jebnąć ?)
- pani małżonka puszcza sobie samochodowe radio na pełny regulator (coby przyćmić te beznadziejne dźwięki natury - śpiew ptaków jest im obcy)
- pan małżonek po rozstawieniu zestawów do CHYTANIA ryby, rozpala grilla suto podlanego podpałką z benzin co by płomień był jak należy, a w międzyczasie popija kolejne pyfko i wymienia olej w samochodzie.

 

Jozi to po co un bedzie wiózł nazad te butle po łoleju ? ;).

 

Dla mnie, ludzie którzy pozostawiają po swoim pobycie chlew, są bydłem i niczym więcej, nie mam dla takich ludzi krzty szacunku.

Czasy komuny, gdzie wszystko było wspólne a więc niczyje, zrobiły swoje i jest jak jest :unsure:.


  • andrklim lubi to

#52 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 maj 2014 - 20:59

Kaucja za plastikowe opakowanie wszystko by załatwiła. U Niemców butelki plastikowej  nie uświadczysz. Wysoka kaucja.

Takie to proste.


  • Mariano Mariano, spy i bertold12 lubią to

#53 Guest_DanTe2491MA_*

Guest_DanTe2491MA_*
  • Guests

Napisano 21 maj 2014 - 22:41

Coś takiego jak powódż jest winą Polskich urzedników. W Polsce urzednicy nic nie robią od czasów komunt nawet metra wału nie wybudowano. W mojej okolicy po powodzi za ileś tysi sfinansowano prace wałową "zdarcie darni z wału nałorzenie foli przysypanie ziemią  " To zostało wykonane za pieniodze Unine. 300 metrów wału tak wykonano wstawiona tablicze  że to kostowało 50 tysi. Cyrk  W tym roku znowu by zalało Sandomierz. Dzieki poświeczeniu strażaków,ludzi że wsi "brali urlopy i robili na wale" udało się utrzymac wały. A Polski urzednik nie zrobił nić przez 4 lata.



#54 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 22 maj 2014 - 09:25

W Norge i Szwecji kaucja na butelki tez jest. Duże. kaucje. Nie przypominam sobie bym wyrzucił do śmieci jakąkolwiek butelką  z pantem :P

Ale oprócz tego sa też kosze na śmieci przy każdym slipie  czy przy kazdym bardziej uczęszczanym miejscu na d wodą.Opróżniane regularnie kosze.

Jak również każdy dom ma przydziałowy kosz na śmieci  i papiery i nie ma szansy sie  wymigać od posiadania takowego.


Użytkownik MIGOTKA edytował ten post 22 maj 2014 - 09:27

  • Mariano Mariano lubi to

#55 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 22 maj 2014 - 10:38

U nas bydło siedzi na ławce i sra pod siebie, choć pół metra dalej stoi pusty kosz. 



#56 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 03 czerwiec 2014 - 09:55



#57 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 03 czerwiec 2014 - 12:50

Kaucja za plastikowe opakowanie wszystko by załatwiła. U Niemców butelki plastikowej  nie uświadczysz. Wysoka kaucja.

Takie to proste.

 

 

http://wyborcza.biz/...S__To_zbyt.html



#58 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2014 - 13:04

Nóż się w kieszeni otwiera.



#59 OFFLINE   tete

tete

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 03 czerwiec 2014 - 16:16

Nóż się w kieszeni otwiera.

Finlandia- kaucja za butelkę 1,5l to 40 Eurocentów. Automat do zwrotu w większości sklepów.