Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

APEL do twórców woblerów !!!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kanon123

Kanon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 18 maj 2014 - 11:00

Najlepszy sposób to białego wobka całego wypisać potrzebnymi informacjami :D

#22 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 maj 2014 - 00:33

No fajnie !!!! Jak bym miał wątpliwości w jakim kraju żyję to już nie mam! A po co nr buta - przecież jak uwiera to nie dobry, albo numer gaci - jak spadają znaczy że za duże. Albo po co na wędkach mamy opis cw lub akcji. Przecież każdy zapamięta jak mu kij pęknie, albo wygnie się w podwójna parabolę. A na główkach po co podana jest gramatura przecież można se powkładać do pudełeczek, albo lepiej zabrać taką wagę jubilerską na baterie.... Gratulacje !!! A ja chciałem jedynie podrzucić sensowny pomysł czyniący raz na zawsze porządek co zresztą nieliczni producenci od dawna robią. Emocje i sarkazm które odczytałem w postach świadczą że coś z wami Panowie nie tak. 



#23 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 19 maj 2014 - 07:12

Ja mogę. Wolisz na sterze czy korpusie?



#24 OFFLINE   grzesiek11250

grzesiek11250

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg

Napisano 19 maj 2014 - 07:49

A ja kolego mam takie pytanko, jak widzisz taki opis na woblerku około 2cm??

#25 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 19 maj 2014 - 07:55

Wielkość woblera nie ma znaczenia, kwestia dobrego wzroku ;) .



#26 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 19 maj 2014 - 08:09

chris541 największy problem to ton Twojej wypowiedzi :). Zdecydowanie można ją odebrać negatywnie ale to moje odczucie.

 

Rozwiązaniem może być samodzielne opisywanie woblerów po zakupie. Przy 10szt zajmie to chwilę a i opis będzie jednoznaczny dla opisującego.


  • Artech lubi to

#27 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 19 maj 2014 - 08:23

Nie ma problemu jeśli jest to indywidualne zamówienie, można jeszcze podpisać imieniem i nazwiskiem kupującego. Jeśli ktoś tak lubi. Przy małych woblerach sam opis będzie już wzorem. Taka uwaga, ale o gustach nie dyktuję.

 

 

chris541 buty dziecięce często nie mają takich informacji, chociażby dlatego, że etykieta by go zasłoniła ;)



#28 OFFLINE   grzesiek11250

grzesiek11250

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg

Napisano 19 maj 2014 - 08:31

chris541 największy problem to ton Twojej wypowiedzi :). Zdecydowanie można ją odebrać negatywnie ale to moje odczucie.

Rozwiązaniem może być samodzielne opisywanie woblerów po zakupie. Przy 10szt zajmie to chwilę a i opis będzie jednoznaczny dla opisującego.


Zgadzam się z tobą, ale kupując woblerek od któregoś z twórców, podając mu wagę, ciężar itd. nie można sobie zażyczyć od razu opisu?? Jedni chcą z opisem inni nie. Jeszcze jedno ja łowiąc na woblery np. bolenie nie zastanawiam się czy wyciągnąć z pudła 8gr. 10 czy 15gr łowie na wobler, który mogę użyć w danej sytuacji i tyle. Przecież każdy z nas ma jakiś pogląd na to co ma w pudełkach i wie dokładnie co jak i kiedy można poprowadzić aby skutecznie obłowić dane miejsce.

#29 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 19 maj 2014 - 08:59

Zgadzam się z tobą, ale kupując woblerek od któregoś z twórców, podając mu wagę, ciężar itd. nie można sobie zażyczyć od razu opisu??

Oczywiście, że można. Zamawiając wobler o konkretnych parametrach nawet trzeba :). Ale są to produkcje jednostkowe i pewnie wtedy nie będzie najmniejszego problemu z takim życzeniem.

Myślę, że zawsze można się dogadać. Nawet jak Twórca nie opisuje woblerów po napisaniu prośby o to na pewno się zgodzi.

 

Dla mnie nie ma to znaczenia. Choć mam w pudełku może kilkanaście woblerów i raczej pamiętam co i jak. Jak było by ich więcej to posegregowałbym sobie w mniejsze pudełka.

Mam kolegę, który ma wypchaną kamizelkę po brzegi i jeszcze spory plecak targa bo " może się przyda". I tu może być problem z pamiętaniem, szczególnie przy woblerach nie wyciąganych przez cały sezon :) a ma takie.


Użytkownik konktenbit edytował ten post 19 maj 2014 - 09:00


#30 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2651 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 19 maj 2014 - 09:00

Ok. to pytanie do doświadczonych woblerzystów. Jak sprawdzacie na jaką głębokość schodzi wobler? 
Basenu z dokładną głębokością nie mam, do rzeki z miarką wchodził nie będę ... a po pstrągowych ciurkach z echosondą  nie pływam. 
Nawet w seryjnych woblerach, uznanych producentów nie bardzo czytam opisy co do głębokości schodzenia (no może poza dużymi wobami przy trollingu) po wielkości steru, jego kącie osadzenia jestem w stanie określić czy wobler nada mi się do łowienia w danym miejscu.
Moje woblery mają zapisaną wagę (chyba, że zapomnę  :P ) mógłbym jeszcze dopisywać info o jego pływalności ale głębokość schodzenia uważam za nieprzydatną informację - zależy również od sposobu prowadzenia.
@chris541 nakrzyczałeś na nas w pierwszym poście, to jakiej reakcji się spodziewałeś?



#31 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 19 maj 2014 - 09:56

Nie no Panowie szlachta.... tak zjechać kolegę który apeluje do was?

 

Każdy z was maluje wobki, strzelcie na brzuszku/boczku QRCode :D

W świecie cyfryzacji i telefonów z aparatem  robisz pstryk i wiesz wszystko:D

 

proponuję też, aby woblery prasowały koszule, robiły *ody, miały w sobie sonar, robiły za silnik i były zmiennokształtne jak T1000 z terminatora, aaaaa i mają kosztować nie więcej niż 10zł:P


  • Pasta lubi to

#32 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 19 maj 2014 - 10:24

R........ł mnie ten wątek :) Dobre dobre :)

 

Czytam i nie wierzę   :)

 

Janusz dobrze radził koledze ...a sam sobie poopisuj   :)

 

Dodaj jeszcze tylko jedno słowo od siebie :

 

Muuuahahahahahaahaha - nie mogę !!!

 

Pzdr aha ide opisać sobie wszystkie woby :)


  • ezehiel lubi to

#33 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 19 maj 2014 - 20:57

Zdecydowanie apeluję do wszelkich producentów woblerów tych masowych i tych manufakturowych. Namalujcie ZAWSZE na ogonku, buzi, gdziekolwiek krótki USYSTEMATYZOWANY opis:

Przykład:

woblerek 15g, schodzący 2-3m, pływający

OPIS: 15/2-3/F

Czy to takie trudne? Nie zawsze waga "na oko" czy kształt steru mówi wszystko.....

 

A Ty gdzie się podziałeś !!! Tak wielce apelowałeś i co ? - ważysz i opisujesz woblerki ??? :D

Puknij się w głowę - największym wobkiem, który posiadasz :lol:


  • ŁatekCMR lubi to

#34 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 19 maj 2014 - 21:10

A Ty gdzie się podziałeś !!! Tak wielce apelowałeś i co ? - ważysz i opisujesz woblerki ??? :D

Puknij się w głowę - największym wobkiem, który posiadasz :lol:

Trzeba wychodzić na przeciw oczekiwaniom klientów ,a nie tworzyć woblery giganty , a później kazać się nimi okładać nabywcom ;)

Pozdrawiam



#35 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 19 maj 2014 - 21:13

uff ja juz opisalem swoje 300wobów ...sory zajeło mi to dwa dni, ale warto było. Mowię wam ,super frajda :)

a tak juz zupelnie serio....przyznajcie fajny wątek co ? Bez takich jb nie był by jb-tem :)
Pozdro

Ps. Doszły kolejne 3 wiec znowu lece opisywać :):)

#36 OFFLINE   kuru

kuru

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • Lokalizacjabielawa

Napisano 19 maj 2014 - 21:19

Panowie,jedno wielkie grono zarozumialców.Czasami jakiś dziwny temat watro po prostu przemilczec.Pozdrawiam wszystkich :)  :)  :)  ;)



#37 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 19 maj 2014 - 21:42

:rockon:

 

 



#38 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 19 maj 2014 - 21:54

Witam,

Cos mi tu Julianem i jego teoria spiskowa pachnie :)

A tak szczerze- co mi daje nawet filmik pokazujący woblera ciagnietego pod prąd skoro ja chce wiedzieć jak zachowuje sie w specyficznym dryfie w rzece pstragowej ?

Rekodzielo to chyba nie tylko klienci, ich wymagania i oczekiwania. To tez sposób na spędzanie wolnego czasu, uzupełnienie naszego hobby a nie tylko kasa i kasa, klienci i klienci?

Bujo
  • Artech lubi to

#39 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 19 maj 2014 - 22:05

Kolega zrobił niewypał krzycząc w pierwszym poście ale tej dalszej jazdy po jego grzbiecie zupełnie nie rozumie . Panowie jedno potknięcie nie obliguje do publicznej chłosty . A co będzie gdy ktoś z Was się potknie ? Zasada jest prosta jeśli chcecie tworzyć tu koleżeńską grupę . Czyń drugiemu tak , jak byś chciał aby i tobie uczyniono .

Od czego jest PW ?

 

 

Temat zamykam ze względu na brak szacunku jeden do drugiego . Pozdrawiam .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych