Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

nowy kołowrotek - jaki??????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 10 grudzień 2008 - 19:12

@tofik, dobry plastik nie jest zły. Panewki ślizgowe, z różnych tworzyw produkowane są od wielu lat i od wielu lat potwierdzają swoją jakość. Oczywiście metal lepszy ale czy konieczny. My zawsze wiemy to lepiej ;)
C4 Cardinal ABU nie dość, że rolkę ma z niemetalu to i pod rolką tulejki ślizgowe z tworzyw a przecież to bardzo dobra prowadnica linki.
Stradic (F o ile pamiętam) na osi głównej przekładni ma wbudowane tuleje ślizgowe z jednej, prawej strony a z drugiej łożysko i w niczym to nie przeszkadza

#62 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 10 grudzień 2008 - 19:14

Żeby nie być gołosłownym,wklejam link gdzie wyczytałem że w rolce kabłąka jest tuleja z tworzywa ,bodajże 7 post od góry.
http://shrap-drakers...read.php?tid=52

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=111478 &#msg_111478

#63 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 10 grudzień 2008 - 19:22

@tofik, dobry plastik nie jest zły. Panewki ślizgowe, z różnych tworzyw produkowane są od wielu lat i od wielu lat potwierdzają swoją jakość. Oczywiście metal lepszy ale czy konieczny.



Zgodzę się z tobą @popper,czasami plastik jest twardszy od metalu,doświadczyłem to na własnym młynku nexave,w rolce kabłąka była tuleja plastikowa,po miesięcznym użytkowaniu słyszę terkot i szum,odkręcam rolkę i co widzę,plastikowa rolka nie naruszona,a sworzeń metalowy co na nim obracała się rolka ścięty w stożek <_<


#64 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 10 grudzień 2008 - 19:26

@biosteron dzięki za link. po takim wykładzie na temat plastiku czas na magiczny ruch BUY IT NOW :mellow:

#65 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 11 grudzień 2008 - 11:06

co do SPRO RED ARC słyszałem też, że od nowości szumi rolka kabłąka.


Mam kilka mlynkow SPRO i w jednym wielkosci 4000 zaczelo mi huczec lozysko rolki kablaka ale po trzech sezonach uzytkowania nad wislanymi lachami i buzanskimi plazami bez smarowania po tym jak dostal sie tam piasek. Ale polecany przez bodajze Spigota fachura znad zachodniej granicy piknie je naprawil i sprzet chodzi dalej cichutko i bez zarzutu.
Tierra jest glosniejsza po dwoch miesiacach od tego SPRO


#66 OFFLINE   savior

savior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaSierpc

Napisano 22 grudzień 2009 - 15:20

Witam
Też panowie zamierzam na nowy sezon kupić kołowrotek do spinningu 15-45 gr i takimi przynętami będę łowił. Co byście polecili za kwotę od 400-600 zł. Poszukuję coś trwałego o rozmiarze 3000-4000.
Zastanawiałem się nad Team Daiwa Tierra 3000. Czy polecilibyście coś innego ??


#67 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 22 grudzień 2009 - 15:36

ja do przynęt 15-45g używam Zaubera 4000, bardzo fajny trwały młynek, w moich rękach od 2 lat, 0 usterek, ładnie nawija :D


#68 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 23 grudzień 2009 - 09:36

Witam!
Nie chcę zanudzać ale wybierałbym między Penn Slammer 260 lub Team Daiwa-S 3000Cu.Zmieścisz się w cenie razem z zapasowymi szpulami.
Pozdrawiam!

#69 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 23 grudzień 2009 - 13:27

Panowie, a czy koś z Was ma jakieś doświadczenia z tym kołowrotkiem: http://cgi.ebay.pl/2010-DAIWA-COASTAL-2500-Saltwater-Spinnin g-Reel-NEW_W0QQitemZ270494331262QQcmdZViewItemQQptZLH_Defaul tDomain_0?hash=item3efab7f17e





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych