Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

lożysko oporowe w twin power


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 28 maj 2014 - 10:18

Tak, tylko zamknięte łożyska niełatwo nasmarować....

Łatwo, nic nie trzeba rozbierać, to już nie te czasy. Są wyspecjalizowane smary penetrujące gdzie po uwolnieniu się substancji lotnej pozostaje smar. Od własciwości, gęstości i innych bzdetów zależy jak lekko i cicho łożysko będzie pracowało. Brew pozorom łożysko zamknięte nie jest tak szczelne jak się wydaje.



#22 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 28 maj 2014 - 10:39

Nie lej byle shimanowskiej oliwki na łożyska a jeśli już to zrobiłeś i wypłukałeś będący w nich smar to będzie szum do kolejnego ich nasmarowania.

Dokładnie to zrobiłem... ;) Dziś chyba rozbiorę kręcioł na nowo i dam na łożyska "normalny" smar do łożysk ;)



#23 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2014 - 11:37

Łatwo, nic nie trzeba rozbierać, to już nie te czasy. Są wyspecjalizowane smary penetrujące gdzie po uwolnieniu się substancji lotnej pozostaje smar. Od własciwości, gęstości i innych bzdetów zależy jak lekko i cicho łożysko będzie pracowało. Brew pozorom łożysko zamknięte nie jest tak szczelne jak się wydaje.

Wiem, że nie jest szczelne. Smary w sprayu mam, ale nie ma to jak nasmarować stałym smarem do łożysk.



#24 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 28 maj 2014 - 11:45

Mam fajny smar do łożysk Wurth HSW 100 w sprayu. Półstały smar, po odparowaniu tworzy się gestsza niż pierwotnie warstwa. Chyba dziś go sprawdzę ;)