Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Castingowe newsy na rok 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

#121 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 luty 2009 - 19:49

Ja natomiast, mam wrażenie, że po rezygnacji z młynka, z systemem DC, coś zyskałem. Swobodę? Może.
To dość trudne do sprecyzowania. Odniosę to w ten sposób, jakbym w czasie długiego biegu, złapał tzw. drugi oddech.
Naprawdę nie umiem dokładniej powiedzieć o co chodzi.


#122 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 23 luty 2009 - 20:01

Ja ciebie swietnie rozumiem popper :D , zawsze mam takie wrazenie jak po lowieniu DC biore do reki mojego tuningowanego curado 201. Tuning polega na obcieciu pod katem najlzejszego bloczka, co powoduje, ze dzialanie SVS na szpule jest minimalne !

tofik, to byl przyklad skrajny, jednak ukazujacy wyraznie efektywnosc dzialania hamulca w antaresie DC. Paradoksalnie antaresa Dc w warunkach polskich widzialbym wlasnie na dzikich lowiskach rzcznych, gdzie masz statystrycznie siezsze warunki lowienia niz na jeziorze czy w morzu.

Burta, zarosniete brzegi, stoisz po pachy w wodzie i jeszcze musisz nieco dalej rzucic. W takich warunkach DC bedzie poprostu bardziej przewidywalny i powtarzalny przy dobrej regulacji programu i sily hamowania.

janusz, mnie wkurza, ze na ustawieniu LC-0 nadal DC mocno dziala na szpulke, niemniej wywalenie prawie calej linki na szpuli nie jest jakims wyczynem, szczegolnie jak sie ma dobre i relatywnie sztywne (!!) wedzisko

pozd JW :D



#123 OFFLINE   janusz

janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 283 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 23 luty 2009 - 20:09

Nie wkurzaj się Jurek, ja mam inne zadanie i czego innego oczekuję od multiplikatora. Ja nigdy nie powiedziałem, że przy ustawieniu LC-0 DC mocno działa na szpule, powiedziałem że działa na szpule i brakuje mi dwóch dodatkowych ustawień na skali poniżej zera, ale to tylko do wyczynu.
A co do wypowiedzi Poppera, to też rozumiem- ma się takie wrażenie jakby ktoś za Ciebie kontrolował lot przynęty podczas rzutu, czy tak???

#124 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 luty 2009 - 20:15

Coś takiego Janusz.
Coś jakby się zyskiwało więcej swobody. Owszem często okupionej gustowną splątką ale jednak.

#125 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 luty 2009 - 20:16

[quote]
niestety dla doświadczonych wędkarzy to duży krok w tył :(
[/quote]

Bo stara prawda mowi, zmieniajcie swiat tak aby nic nie zmienic.

Prawda jest taka, ze doswiadczeni wedkarze kupuja conajwyzej Conquesta 201 a nie 201 DC. I w tej kwestii nic sie nie zmienia, bez wzgledu na kolejne rynkowe cyber-nowinki .. ;) :D

JW :D

;)
[/quote]


juuuurrrriiii a jak ktos kupil najpierw CC201Dc pozniej go sprzedal i kupil w jego miejsce CC201 i pozniej jeszcze skolowal komplet szpulek ZPI to juz jest doswiadczony czy jeszcze nie

#126 OFFLINE   janusz

janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 283 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 23 luty 2009 - 20:20

Powiem krótko, ktoś jest poprostu doświadczonym kupującym.

#127 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 luty 2009 - 20:25

juuuurrrriiii a jak ktos kupil najpierw CC201Dc pozniej go sprzedal i kupil w jego miejsce CC201 i pozniej jeszcze skolowal komplet szpulek ZPI to juz jest doswiadczony czy jeszcze nie

Znaczy jestem na dobrej drodze :lol: A na szpulki też przyjdzie czas :lol:

#128 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 23 luty 2009 - 20:27

Mifas to znaczy, ze taki ktos' ma sporo kasy :lol:

a tak by the way to zamiana 201 DC na 201 jest dlamnie absolutnie zrozumiala.

wrzuc fotki tego swojego super tuningowanego CC 201. Chetnie popatrzymy :D

#129 OFFLINE   janusz

janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 283 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 23 luty 2009 - 20:35

Nie tylko popatrzymy, ale jeszcze przetestujemy.

#130 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 23 luty 2009 - 20:59

w pewnym sensie Jerzy masz rację odnośnie tego łowienia w rzece po pachy w wodzie,ale jakoś dziwnie bardziej ufam swojemu kciukowi. z resztą znasz moje łowiska, trudno nazwać to dzikimi łowiskami. choć myślę że akurat w nie których sytuacjach bardziej przydałby się dłuższy kij niż DC. kurde ja to chyba za prosty PROSTY jestem że by mnie przekonać do DC czy nawet bardziej prozaicznej sprawy jaką jest automatyczna skrzynia biegów w samochodzie, po prostu nie lubię jak coś odbiera mi przyjemność z jazdy :D

#131 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 23 luty 2009 - 21:10

ale nie mozna porownywac bezpsrednio DC do automatu w samochodzie. DC tez trzeba odpowiednio regulowac. Jak zle to zrobisz to tak splatasz linke, ze na SVS prawie niemozliwe. Szpula w DC pedzi sporo szybciej i w przypadku splatania katastrofa jest wieksza. Akurat piszac o polskich rzecfznych lowiskach mialem na mysli m.in. jedno konkretne miejsce na ktorym bylismy razem.

Stalismy po pachy w wodzie przy mocno zarosnietej i bardzo stromej burcie. Tam w przypadku krotszych wedzisk > 2,2 m DC bylby lepszym rozwiazaniem.

Dlugi kij zalatwil by sprawe, ale takie wedki zazwyczaj sa bardziej ustepliwe niz sztywne krociaki. I tu jest pewien problem. Miekkie kije nie nadaja sie pod DC. Zdecydowanie lepiej stosowac sztywniejsze i dynamiczniejsze wedziska. Do dlugiego kija tylko SVS albo magforce V-Z.


no chyba, ze masz kij 9 sztywny jak np. stary 20 funtowy Avid :unsure:


#132 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 luty 2009 - 21:22

Nie tylko popatrzymy, ale jeszcze przetestujemy.



janusz wiesz ze co do testowania to sie mnie tak latwo nie pozbedziesz... :D czekamy tylko na komplet zabawek. polowa juz jest. teraz jeszcze druga polowa... :mellow:

#133 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • Imię:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 23 luty 2009 - 21:24

:angry: A to dopiero pech, jestem niedoszwiadczony i nie sprzedalem DC, a nastepny sezon dodaje szkola gry na SVS :D

#134 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 luty 2009 - 21:30

Mifas to znaczy, ze taki ktos' ma sporo kasy :lol:

a tak by the way to zamiana 201 DC na 201 jest dlamnie absolutnie zrozumiala.

wrzuc fotki tego swojego super tuningowanego CC 201. Chetnie popatrzymy :D



juri na fotki niestety trzeba bedzie poczekac. szpulka lezy w domku w wiosce z tramwajami a ja znowu siedze w mexyku... wiec przed weekendem niewiele zdzialam

#135 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 23 luty 2009 - 22:39

Jerzy może lepiej wydziel wątek SVS vs DC bo nam się tu masło maślane robi.... :unsure: :lol:

#136 OFFLINE   janusz

janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 283 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 23 luty 2009 - 22:54

Muszę zwrócić honor firmie SHIMANO za nową calcuttę 200 DC.Po obejrzeniu filmiku o tym koowrotku okazuje się, że trzy programy tematyczne do ustawiania to on ma w środku tak jak Antares DC i do tego skala 8-stopniowa, czyli 24 możliwe różne ustawienia. A więc coś nowego- natomiast ja myslałem, że ma tylko trzy ustawienia na skali tak jak Metanium Mg DC.

#137 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 luty 2009 - 22:56

kurde janusz... albo nie czytasz uwaznie tego co ja pisze... albo ja mam problemy z przezywaniem informacji :mellow:

ide spac ;)

#138 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 luty 2009 - 22:57

i jeszcze jedna nowosc

Shimano Conquest DC doczekał się nowej wersji. Niewielki lifting (nieco inny pierścien docisku szpuli, Goldcermet'owe poprzeczki przy wodziku) a przede wszystkim nowy system rzutowy.

trzy programy tematyczne po jednym do kazdego z rodzajow stosowanych linek (PE, Nylon, Fluorocarbon)
nawet jest juz na japantackle. ale cena ponad 700$ to ciutke sporo no ale takie sa nowosci. jak tylko sie pokaza zawsze slono kosztuja... :D

z innych ciekawostek daiwa ryoga pojawil sie juz w normlanej sprzedazy

http://japantackle.c...Daiwa_Ryoga.htm

oraz nowy model shimano scorpion XT

http://japantackle.c...pionXT_1500.htm



no dobra niech bedzie ze wiecej chcialem napisac niz de facto napisalem.... sorry :mellow:


#139 OFFLINE   janusz

janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 283 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 24 luty 2009 - 17:44

No tak de facto to chyba zbyt dokładnie nie przeczytałem tego co napisałeś, ale jak przeczytałem o trzech programach tematycznych to od razu zasugerowałem się Metanium MG DC-dlatego też taka i moja wcześniejsza wypowiedź. Ale gdy na filmiku zobaczyłem 3 programy do ustawiania w środku multika to zwróciłem honor producentom.No cóż, nie raz trzeba przyznać się do własnych błędów.

#140 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 luty 2009 - 18:03

ale prawdziwego faceta ponoc poznac mozna po tym ze potrafi sie do wlasnych bledow przyznac ;)

ale dosc OT...
czas wrocic do meritum... jacys chetnie na zakup nowego cc200/201 DC :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych