Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Jeziorak - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 17:47

Witam

 

Planuję wyjazd nad Jezioro Jeziorak w lipcu na żagle, i chciałbym zapytać, czy warto zabrać wędki?

Podobno woda jest typowo sandaczowa. 

 

Może ktoś coś podpowie?

 

;)



#2 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 02 czerwiec 2014 - 18:17

Sandaczowa to była... Wody sporo, kije zabrać warto zawsze, ale nie liczyłbym na cuda. Postaram się później napisać coś więcej i bardziej merytorycznie :)



#3 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 02 czerwiec 2014 - 18:52

Znajomy tam czasami jeździ. Z tego co mówił to rybacy zrobili "porządek", sprzedają sandaczyki 3 szt. na metr.



#4 OFFLINE   jak6b

jak6b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 03 czerwiec 2014 - 06:23

Woda ładna ale połowić można tylko okonie . Rybacy + mnóstwo ośrodków wypoczynkowych zmasakrowaly wodę totalnie . Nad jeziorak jeździłem co roku na wakacje z rodziną dobrych 12 lat . Zlowilem tam swojego 1 szczupaka który przekonał mnie do wedkarstwa ale przez wszystkie te lata zlowilem tylko 1 sandacza . Woda piękna ale swobodnie moge powiedzieć ze bardziej zniszczonej w życiu nie widziałem

#5 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 03 czerwiec 2014 - 07:11

To widzę, że opowieści mojego znajomego, o rzekomych sandaczach tyczyły się chyba okresu powojennego ;)



#6 OFFLINE   mesrio

mesrio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaRio
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Wadecki

Napisano 03 czerwiec 2014 - 20:20

Nad jeziorakiem spędziłem kilka wakacji. Złowiłem tam swoją pierwszą rybę na spinnig którą był sandacz :) . Jeżeli chodzi o drapieżniki to kilka la temu było bardzo słabo. Aktualnie sytuacja jakby uległa delikatniej poprawie. Jest więcej sandacza i szczupaka. Do dawnych lat oczywiście nie ma co porównywać ale zawsze coś. Swoje ryby łowiłem w okolicach wyspy lipowej. Są tam dwa kamieniste blaty z głębokością około 4 metrów. Kiedyś łowiliśmy tam sporo sandaczy i okoni. Co do licencji przynajmniej w minionych latach były naprawdę chore. 



#7 OFFLINE   Poxer

Poxer

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 03 czerwiec 2014 - 22:57

Witam

Opłaty są ekstremalne, woda w zakwicie, jeśli więcej info, proszę na Priv

Pozdrawiam



#8 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5053 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 czerwiec 2014 - 23:14

Przez 5 lat łowiłem tam sandacze w ramach badań, trochę tego było ale na całą masę przypadł tylko jeden 70cm :(  Osobiście nie zabierał bym wędek bo raczej na nic się zdadzą na takiej wyprawie, żagle, fale wszystko jest poza rybami. Przywłoki nie schną tam nawet w zimę a szkoda bo jezioro pozostawione na 3-4 lata mogło by stać się prawdziwym eldorado :angry:

 

 

e66f0fb3ec88b6fegen.jpg


  • Guzu lubi to

#9 OFFLINE   fishfishfish

fishfishfish

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 lipiec 2018 - 16:09

Czy ktoś posiada świeże informacje na temat Jezioraka? Da się tam połowić coś? Na co warto się ustawić, leszcz gruntowo czy sandacz/szczupak spinningowo? Pozdrawiam



#10 OFFLINE   Boczek322

Boczek322

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • Lokalizacjawarmia i mazury
  • Imię:Kamil

Napisano 10 lipiec 2018 - 07:45

Teraz w weekend byłem na noc jeden 1,5 leszcze, a reszta 0,2 kg. Z sandaczem jak trafisz, ale krótkimi można się pobawić

#11 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 13 luty 2019 - 23:06

Odświeżę temat, czy któryś z kolegów dysponuje mapą batymetryczną Jezioraka?



#12 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 14 luty 2019 - 17:56

Daruj sobie w pobliżu 15-20 km jest sporo mniejszych ale zdecydowanie lepszych jakościowo jezior

#13 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 18 luty 2019 - 09:42

Jak nie masz jeszcze mapy, to daj na priv maila - wyślę Ci co nieco ;)

#14 OFFLINE   Nissenel

Nissenel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Sebastian

Napisano 09 lipiec 2019 - 09:39

Daruj sobie w pobliżu 15-20 km jest sporo mniejszych ale zdecydowanie lepszych jakościowo jezior

 

Będę w Iławie na początku sierpnia, co i gdzie polecasz? Jakiś wskazówki? :) Interesuje mnie łowienie z brzegu.


Użytkownik Nissenel edytował ten post 09 lipiec 2019 - 09:39


#15 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 09 lipiec 2019 - 21:34

Będę w Iławie na początku sierpnia, co i gdzie polecasz? Jakiś wskazówki? :) Interesuje mnie łowienie z brzegu.


Flagowym jeziorem gospodarza tamtych wód jest Łabędź. Nie byłem tak jednak już że 3 lata więc nie wiem jak jest obecnie. Tam była ryba ale i dość drogie zezwolenia. Od kuzyna z Iławy wiem że na Jezioraku jest ostatnio trochę lepiej. Nastawiałbym się chyba głównie na okonia. W dalszej kolejności Sandacza ale to może być ciężki temat zwłaszcza jeśli nie znasz wody. Okoni da się połowić. Niedaleko Iławy fajną wodą jest jezioro Karaś (liny jak prosiaki - naprawdę potężne). Jakieś 15-20 km od Iławy są już też jeziora Pzw Toruń i generalnie to raczej patrzyłbym w ich kierunku.

#16 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 03 sierpień 2024 - 13:12

Witam.

W tym roku postanowiłem wybrać się na jezioro jak w temacie. Jechałem tam z wielkimi nadziejami i uzbrojony po zęby uwzględniąjąc różne gatunki ryb drapieżnych.

Wybrałem ośrodek gdzie łódki wędkarskie były dostępne za free (wliczone w chyba w cenę).

Parę godzin jazdy i oto jesteśmy na miejscu. Po wyładowaniu bagaży idziemy zobaczyć jezioro i łodzie.

Po zbliżeniu do jeziora przeżywamy mały szok. Zejście do pomostu jest długie a nawet b. długie i bardzo strome. Już zastanawiamy się jak

zniesiemy wszystkie "bambetle" bo niestety nie jesteśmy już młodzi. Nic to, schodzimy na pomost zobaczyć łodzie. Ogarnia nas przerażenie. To

nie są łodzie a łupinki. Łódeczki nadają się jedynie do pływania rekreacyjnego niedaleko pomostu. Pocieszamy się, że są jeszcze łodzie motorowe

do wypożyczenia. Idziemy zapytać o koszty. Okazuje się, że to nie mały koszt 250PLN za dzień, jak dla nas to kwota nie do przełknięcia.

Dochodzimy do wniosku, że będziemy spinningować z pomostów bo jest ich całe zatrzęsienie. Robimy mały rekonesans. Przeżywamy kolejny szok

Owszem jest ich bardzo dużo ale co z tego. Wszystkie są prywatne a dojście do nich jest okratowane i zamknięte na kłódki.

W pierwszy dzień widzimy na ośrodku sporo osób chodzących ze spinningami. Wymieniamy się spostrzeżeniami. Wszyscy są zgodni. Totalne dno.

Po parodniowym pobycie dostrzegam, że ludzie chodzący wcześniej ze spinningami maję je przerobione na spławikówki.

Nigdy więcej Jezioraka.


  • Night_Walker lubi to

#17 OFFLINE   mariuszek91

mariuszek91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaIława
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 sierpień 2024 - 14:09

Mareczku no niestety ale takie są realia Mazurskich ośrodków chyba nie sądziłeś że będzie czekał na Ciebie duży Semper od naszego lokalnego producenta wypchany elektroniką itd. w cenie. ;) A ryba na Jezioraku no hmmm bieda tym bardziej w sezonie gdzie jest pełno łodzi i szaszor na wodzie, trzeba dobrze znać jezioro żeby połowić. Nie traktuj tego osobiście ;)

Wysłane z mojego 2201116TG przy użyciu Tapatalka

#18 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 03 sierpień 2024 - 18:41

Wybierając się na Jeziorak zdawałem sobie sprawę, że nie jest to strefa ciszy, ale to co zastałem przerosło moje oczekiwania.

Nie liczyłem też na worek złowionych ryb ale na jakiekolwiek. Przez tydzień pobytu nie widziałem aby cokolwiek zainteresowało się przynętą.

Owszem na spławik, dla relaksu, małych rybek można trochę połowić ale nie o to chodzi. Rozmawiałem z autochtonami i nawet oni twierdzą, że z większą rybą jest dramat.

Zarybianie to jeden wielki śmiech. 

Kiedy w końcu włodarze wód zrozumieją, że wędkarstwo to żyła złota. Tak na Jezioraku zrozumieli i dla tego są takie opłaty nie dając nic w zamian.

Owszem ryby są ale tylko w smażalni - ceny? szkoda gadać.


  • Rebel64 lubi to

#19 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5053 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 sierpień 2024 - 07:37

Mimo wszystko to jezioro o największym potencjale sandaczowym w Polsce. Niestety nieustannie mocno eksploatowane rybacko. Mam nadzieję, że któregoś dnia, sytuacja się zmieni a wtedy będzie to najlepsze co może stać się w tym regionie. 



#20 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 04 sierpień 2024 - 16:43

Mam tam działkę. Ruszamy we wtorek tam na urlop tygodniowy to pewnie wyskoczę na łódce zobaczyć czy coś się uda trzepnąć ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych