Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw castingowy tylko do srednich i duzych gum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 09 grudzień 2008 - 21:42

Witam,
Po watkach tego forum zeszlej wiosny sprawilem sobie pierwszą dzerkowke millenium dragona z multikiem Daiwa Procaster. Fajnie sie lowilo, chcialem sprobowac jak to jest i czy bedzie mi sie podobalo takie lowienie. Wpadlem w amok jerkowania. Wkrotce zamowilem od Łuksza C606 i dolozylem Abu Revo Sx to juz byl odlot... Zrozumialem, ze przez tyle lat czlowiek zyl w nieswiadomosci. Przeciez mozna lowic przyjemniej. Zaczalem tez lowic Abu C4 przy trolingu,teraz tez sobie nie wyobrazam lowienia trolingowego kolowrotkiem ze stala szpula. Wlasnie mysle o zmontowaniu zestawu, ktory bylby odpowiedni do lowienia gumami od np. 8 cm riper Mansa na 6 gr glowce do duzych kopyt Relaxa nr 5-6, ale glowki nie wieksze niz 15gr. Naczesciej jednak lekkie, poniewaz moje najlepsze lowiska sa najczesciej bardzo plytkie 0,5-2m glebokosci.Chcialem podpytac sie kolegow jaki zestaw do tego zmontowac. Jerkowke juz mam, interesuje mnie tylko kij castingowy pod gume.

#2 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 grudzień 2008 - 05:07

Tu jest trochę informacji:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=7467& ;start=0&

#3 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 10 grudzień 2008 - 07:15

Tu jest trochę informacji:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=7467& ;amp ;start=0&


Tak, dzieki za link, ale juz czytalem ten artykul, niestety niewiele mi pomogl.

#4 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3528 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 10 grudzień 2008 - 11:40

Zobacz tu:
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=7274& ;start=0&
Sam mam kupiłem niedawno Major Crafta ARC-70XX. Chłopaki testowali go pod dużymi gumami m.in. na Shannon i wypadł całkiem nieźle.

#5 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 10 grudzień 2008 - 11:48

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 16:54


#6 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 10 grudzień 2008 - 14:35

Witaj

w sumie głowki malutkie , ale gumy dośc duże...Moim zdaniem do takiego łowienia świetnie się sprawdzi któryś z blanków ATC IMB704 lub 705 - choć ten drugi może być za mocny do gumy 8 cm z głowką 6 gr.. 704 powinna w tym zakresie byc idealna.
Z Batsona zastanowiłbym sie nad ISB703 XSB703, z Lamiglasa nad IMC784, w CTS jest spory wybór 17 i 20 lb blanków do tego celu, podobnie w StCroix, trudno mi wskazać jeden konkretny niestety...

Pozdr



#7 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 grudzień 2008 - 14:59

Jak pisał Józek - IMB 705.
Bez większych problemów powinno obsłużyć dolny przedział, z górnym to spokojnie kopyto 6+25g główka. Do tego jakikolwiek niski profil MH - revo, najlepsze na swiecie <_< curado 201, millionaire 103 i pochodne, metanium mg (ale raczej zwykłe nie fast) i masz bardzo lekki zestaw, bardzo czuły i o w miarę duzej mocy, jak na Polskę to chyba masakryczny pałer. Ale wędka jest super, polecałbym jakiegoś czerwonego multi pod nią, ładnie by z blankiem się zgrał :mellow:

#8 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 10 grudzień 2008 - 17:25

Witaj

w sumie głowki malutkie , ale gumy dośc duże...Moim zdaniem do takiego łowienia świetnie się sprawdzi któryś z blanków ATC IMB704 lub 705 - choć ten drugi może być za mocny do gumy 8 cm z głowką 6 gr.. 704 powinna w tym zakresie byc idealna.
Z Batsona zastanowiłbym sie nad ISB703 XSB703, z Lamiglasa nad IMC784, w CTS jest spory wybór 17 i 20 lb blanków do tego celu, podobnie w StCroix, trudno mi wskazać jeden konkretny niestety...

Pozdr


Szukalem blanku ATC IMB704, ale nie znalazlem, czy chodzi moze o blank ISB 704? Mam kij spiningowy na blanku Batsona ISB 843 17lb, opisany do 21 gr( osobiscie mysle, ze do co najmiej 28 gr), czy ATC 704 byloby porownywalnym blankiem do tego Batsona?

#9 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 10 grudzień 2008 - 17:29

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 16:54


#10 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 10 grudzień 2008 - 17:45

Na dole strony masz szukane blanki ATC - http://www.rodmas.pl/ATCIII.html

Tam wlasnie Jozeczku patrzylem, jest IMB 705, ale IMB 704 nie ma, jest za to ISB 704 i dlatego pytalem Daniela, czy o ten blank chodzilo.

#11 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 10 grudzień 2008 - 18:15

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 16:55


#12 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 10 grudzień 2008 - 18:22

Cześć

Tak jak wspomniał @Jozek . Najlepiej przedzwonić 608-450-850 . Na stronie nie ma wielu blanków które mam w ofercie . Kompletny brak czasu , odbija się na uzupełnianiu strony na bieżąco .IMB704 jest dostępny od ręki . U mnie lub w pracowniach z którymi współpracuję . Bardzo dobry do tego typu zastosowań jest też FSE764-x . Ale to dość drogi blank .

Pozdrawiam

Łukasz


#13 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 10 grudzień 2008 - 19:18

Tak jak napisał Łukasz U mnie też oferta blanków ogólnie jest duzo większa niz to co widać na stronie...

IMB 704 7' 12-20 lb 1/4-1 oz , u mnie tez jest dostępny od ręki

Wszystkie kije z serii IMB pochodzące z wytwórni ATC sa inne niż te z Batsona , mają delikatniejsze szczytówki i akcję bardziej przesuniętą na szczyt, do pewnych zastosowań jak np łowienie na duże gumy moim zdaniem lepsze sa ATC, do innych jak np koguty bardziej nadają się Batsony. Jakbyś oba porównał to tylko wspólna nazwa serii je łączy, ogólnie to mocno różniące się blanki jesli chodzi o pracę.

Pozdr



#14 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 11 grudzień 2008 - 19:34

Dziekuje, za pomocne wypowiedzi. Decyzja juz podjeta, IMB704 zamowiony. Bedzie zbrojony spiralnie, wg Lukasza ma to pomoc obnizyc dolny zakres c.w. Po wyprobowaniu nad woda dam znac jak sie zachowuje ten kijaszek.
Pozdrawiam, Artur.

#15 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 16 grudzień 2008 - 18:32

Jednak po przemyśleniach zmiana na 705, mam nadzieje, ze nie bede zalowal...:D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych