Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobra kurtka przeciwdeszczowa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
418 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 02 wrzesień 2014 - 10:13

Dodam jeszcze tylko że nie chodzi o to żeby kupować wszystko co jest topowe i nie oglądać się na rzeczy tańsze. Należy brać pod uwagę coś co ja nazywam "współczynnikiem zużywalności", tj. jeśli czegoś będziemy używać naprawdę często to warto wydać kasę by było trwałe i miało wszystkie bajery. Jednak nie ma sensu kupować top sprzętu żeby używać kika razy w roku. Ja np na okonia mam Mikado za 90 zł i łowi mi się nim super z tym, że okonie łowię świadomie max 10 razy/rok. Przy takim stosowaniu "współczynnik zyżywalności" jest na naprawdę wysokim poziomie  :D  :D  :D   



#122 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 02 wrzesień 2014 - 10:15

Bujo!

 nie wiem od kiedy. ostatnio ogladałem G4 kurtkę i była made in vietnam.

z reszta looknij sobie na cabelasa. tam wyraźnie jest napisisane w opisie kurtki:

imported.

pozdrówka


Użytkownik peresada edytował ten post 02 wrzesień 2014 - 10:16

  • przemo1676 lubi to

#123 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 02 wrzesień 2014 - 10:20

http://www.jula.pl/c...szczowy-902478/

Sławku, a może coś takiego :)? Bezpiecznie, sucho, wygodnie i jak..... o i tu mozesz wpisać co chcesz :)



#124 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 02 wrzesień 2014 - 10:28

Bujo!

 nie wiem od kiedy. ostatnio ogladałem G4 kurtkę i była made in vietnam.

z reszta looknij sobie na cabelasa. tam wyraźnie jest napisisane w opisie kurtki:

imported.

pozdrówka

 

Hej,

 

Tak wiec made in Bozeman, Montana to juz przeszlosc chociaz po cenach nie widac przeniesienia produkcji :( 

 

Ja swoja kurtke Simmsa tez kupilem w Cabelasie, 200 dolcow kosztowala jak bylo to 100 funtow, za ciut wiecej kupowalo sie blanki Sage :) 

 

Bujo



#125 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 02 wrzesień 2014 - 11:08

Jack, Ty się możesz śmiać, a ja takiego kompletu używam już od ponad 15 lat (jednego!) Wożę go w samochodzie i jak jest jakieś oberwanie chmury, zakładam to na zwykłe ciuchy i mogę sobie łazić albo siedzieć z gruntem. Nic, kompletnie nic mi nie przemoknie. Ważne tylko, by buty do tego były odpowiednie, bo wszystko na nie spływa ;) Oczywiście to nie oddycha i ma same wady, ale...


Użytkownik Mosteque edytował ten post 02 wrzesień 2014 - 11:10


#126 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 02 wrzesień 2014 - 17:14

W ostatnie, mokre dni sierpnia, śmigałem w takiej kurteczce. http://sklep-arsenal...8509edd4748.jpg

Nie wiem, jak długo toto wytrzymuje na ulewie ale, jak dotąd jestem zadowolony z nabytku.

I kasa niewielka ;)


  • Bartek_C lubi to

#127 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 02 wrzesień 2014 - 20:16

I tak dobrze że chociaż parasole ocalały przed goretexową poprawnością :)  A tak Panowie , wielbiciele popkulturowych mundurków  ; ripstop , nylony , poliestry , mikropoliestry , poliamidy soft shel , taslany , albo piękne oraz eleganckie tkaniny typu hydrofobizowana  bawełna , elanobawełna albo popelina .  Łódzka Telimena szyła kiedzđ takie cacka dla Angoli i Niemców . I pan krawiec zarobi , i nie wygląda jak spod sztancy ..  


  • logun74 lubi to

#128 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 02 wrzesień 2014 - 20:18

W ostatnie, mokre dni sierpnia, śmigałem w takiej kurteczce. http://sklep-arsenal...8509edd4748.jpg
Nie wiem, jak długo toto wytrzymuje na ulewie ale, jak dotąd jestem zadowolony z nabytku.
I kasa niewielka ;)


Cena w tym sklepie jest mało atrakcyjna.W tej cenie można nabyć cały komplet. Mam taki ;)

Użytkownik Bartek_C edytował ten post 02 wrzesień 2014 - 20:21


#129 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 02 wrzesień 2014 - 20:31

@Bartek_C, nie cena i sklep. Towar chciałem ukazać a fotka, pierwsza z brzegu, jaką trafiłem w sieci.

 

Sławku, jeśli mowa o prawdziwych ulewach, to żadna popelina ;). Przez 15 lat targałem ze sobą pelerynę "od chemików".

Suszyć nie trzeba i konserwacja odpada właściwie.

W zestawieniu z woderami, jest nie do przecenienia.  Tam gdzie leje. Nie tam gdzie trzeba się wyglądem okazać :D


Użytkownik popper edytował ten post 02 wrzesień 2014 - 20:32

  • logun74 lubi to

#130 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 02 wrzesień 2014 - 21:37

Ja tam również jestem zdania, że nie warto robić dziadowskich oszczędności. Będąc jeszcze w liceum dorabiając sobie w wakacje kupiłem sobie kurtkę Salewa


A ja jestem zdania, że nie ma co płacić za znaczek ;) Mam polarek dość drogi Salewa i mam też dość tani z Dekatlona. I ten drugi użytkowo bije Salewe na głowe! Różnica w cenie o ile dobrze pamiętam jest CZTEROKROTNA. Dziś wszystko jest dziadowskie i z założenia ma starczyć na krótko, więc po co przepłacać? ;)

A kurtkę mam Guideline, jakiś topowy ale stary model. Użytkuje dość intensywnie od wiosny 2011. Jestem bardzo zadowolony.
  • popper lubi to

#131 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 02 wrzesień 2014 - 22:10

A ja jestem zdania, że nie ma co płacić za znaczek ;) Mam polarek dość drogi Salewa i mam też dość tani z Dekatlona. I ten drugi użytkowo bije Salewe na głowe! Różnica w cenie o ile dobrze pamiętam jest CZTEROKROTNA. Dziś wszystko jest dziadowskie i z założenia ma starczyć na krótko, więc po co przepłacać? ;)

A kurtkę mam Guideline, jakiś topowy ale stary model. Użytkuje dość intensywnie od wiosny 2011. Jestem bardzo zadowolony.

 

Co do polarków racja, tyle, że to ciuchy, których prawidłowe wykonanie to żadna filozofia. Sam mam i katuję trzy stare polskie Alpinusy różnej grubości (nawiasem mówiąc bardzo dobre) już z 10 lat i nie  zamierzam wydać ani grosza na żadne inne......, bo po co mi to ? Dobra kurtka to jednak temat bardziej złożony.

 

O przepraszam...., w tym roku kupiłem bardzo fajną kurtkę polarową Orvisa w cenie wyprzedażowej za jedyne 39 USD, tylko dlatego, że była krótka (do brodzenia) i idealnie włazi w śpiochy, a na "wypust" i nie wyłazi spod krótkiej kurtki  http://www.orvis.com...ece-jacket/8x4k . Widzę, że niestety cena już nieaktualna......



#132 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 02 wrzesień 2014 - 22:46

Co do starego Alpinusa to pudełka z przynętami na ryby nadal zabieram w stary plecak rowerowy model Cyclone który kupiłem sobie jeszcze w 6 klasie podstawówki  :D  Miałem kupić jakąś torbę Daiwy czy coś ale narazie nie zanosi się aby plecak wyzionął ducha. 



#133 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 02 wrzesień 2014 - 22:51

W chwilowym zastępstwie Patagonii, zakupiłem Ron Thompsona Climate Wading Jacket. Wygląda dość przyzwoicie, kosztował 50 funciaków.

Teraz będę polował na wyprz tej kurtki Cabelas'a. ;)



#134 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 02 wrzesień 2014 - 23:13

Co do starego Alpinusa to pudełka z przynętami na ryby nadal zabieram w stary plecak rowerowy model Cyclone który kupiłem sobie jeszcze w 6 klasie podstawówki  :D  Miałem kupić jakąś torbę Daiwy czy coś ale narazie nie zanosi się aby plecak wyzionął ducha. 

 

Bo stary Alpinus, ten ze Świętochłowic, to była firma z wielkimi ambicjami, świetnymi produktami, zdobywającymi rynek nie tylko w Polsce. Niestety ......, jak to bywa z ambitnymi projektami groźba upadku, kombinacje w strukturze własnościowej, zmiana marki na @alpins, potem jej  sprzedaż i reaktywacja po kupieniu przez Campusa, mimo powrotu do starej nazwy Alpinus...... nie doprowadziła do obudowy dawnej świetności. Sukcesorem starego - świetnego Alpinusa jest Hi-Mountain, ..... firma warta uwagi, ale to już nie to co kiedyś. Stare plecaki Alpinusa to było coś - niemal legenda....żyły latami. Mam gdzieś jeszcze stare trekkingowe portki na membranie "Gore - tex", które nieco na intensywności koloru straciły, ale jakoś nie chcą się poddać od ok.11-12 lat !!!! To sobie pomarudziłem jak przystało na 50-latka ;) ..... na zasadzie .....Panie, kiedyś to były ryby, grzyby, łosie, jelenie, woda przejrzysta, wóda czysta i trawa zielona ..... Coś chyba jednak w tym jest.    


  • popper i Zwierzu lubią to

#135 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 03 wrzesień 2014 - 05:44

Taa... drogie polary. Kupiłem sobie taki Pinewooda. Niecały rok i mam rękawy całe zmechacone. A napisali, że się nie mechaci...


  • Tomasz eS lubi to

#136 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 03 wrzesień 2014 - 09:38

Coś tam wiem o narciarskich, ale te ze względu na ergonomikę konstrukcji i kolory raczej do wędkowania niekoniecznie się nadają.


Swego czasu łowiłem trochę w narciarskiej kurtce. W listopadowe i grudniowe dni, gdy zimno i mokro spisywała się idealnie. I do łowienia z buta i na łódce. Z początku sezonu podobnie. Jej kolor (jaskrawo żółty z dodatkiem szarości)nawet pstrągom w małej rzeczce (którą być może znasz) nie przeszkadzał. Złowiłem nie mniej niż koledzy, a rzekę znali dobrze,ja byłem tam chyba pierwszy czy drugi raz. Mam ją do dziś i pewnie nie raz jeszcze wykorzystam.

Nie namawiam nikogo do kupowania narciarskiej kurtki na ryby, ale jak ktoś sobie kupił nówkę na stok, to starą bez względu na kolor warto wykorzystać :)

#137 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 wrzesień 2014 - 09:43

Tak naprawdę najlepszy materiał w 100% nieprzemakalny to cerata i guma. Mozna kilka dni stać na ulewie i nic nie ma prawa przemoknąć.... Co najwyżej skisnąć.



#138 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 03 wrzesień 2014 - 09:55

Tak naprawdę najlepszy materiał w 100% nieprzemakalny to cerata i guma. Mozna kilka dni stać na ulewie i nic nie ma prawa przemoknąć.... Co najwyżej skisnąć.

potwierdzam.. tylko w tym pracowałem długie lata..i suchy 24h na dobe :)



#139 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 03 wrzesień 2014 - 10:12

Swego czasu łowiłem trochę w narciarskiej kurtce. W listopadowe i grudniowe dni, gdy zimno i mokro spisywała się idealnie. I do łowienia z buta i na łódce. Z początku sezonu podobnie. Jej kolor (jaskrawo żółty z dodatkiem szarości)nawet pstrągom w małej rzeczce (którą być może znasz) nie przeszkadzał. Złowiłem nie mniej niż koledzy, a rzekę znali dobrze,ja byłem tam chyba pierwszy czy drugi raz. Mam ją do dziś i pewnie nie raz jeszcze wykorzystam.

Nie namawiam nikogo do kupowania narciarskiej kurtki na ryby, ale jak ktoś sobie kupił nówkę na stok, to starą bez względu na kolor warto wykorzystać :)

 

Pewnie z tymi kolorami trochę przesadziłem......w ofercie firm wędkarskich też trochę "żarówiastych" ciuchów jest. Moja narciarska (czerwona) bardziej byłaby dysfunkcyjna z uwagi na brak tych wielkich kieszeni na piersiach, zwłaszcza, że rzadko łowię nakładając na kurtkę kamizelkę, bo mi jakoś niewygodnie. Niemniej jednak zdarzyło mi się łowić na bardzo płytkiej i przejrzystej wodzie, z zarośniętego chaszczami brzegu, gdzie okazałe pstrągi reagowały paniczną ucieczką nie tylko na bardziej gwałtowny ruch,.... a nawet na szybkie zwrócenie w ich stronę jasnej facjaty......Od tamtej pory zacząłem wierzyć, że warto mieć i coś takiego http://www.simmsfish...ar/sunhood.html , lub podobnego, by troszkę buźkę zamaskować nie tylko przed słońcem i jakoś wtopić się w otoczenie. Nie kupiłem jeszcze, ale pewnie coś w tym stylu sobie sprawię..... mało prawdopodobne, że ten konkretny model bo uważam, że 40 USD za kawałek cienkiej szmatki na łeb to już grube przegięcie...... 



#140 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 03 wrzesień 2014 - 10:19

Tak naprawdę najlepszy materiał w 100% nieprzemakalny to cerata i guma. Mozna kilka dni stać na ulewie i nic nie ma prawa przemoknąć.... Co najwyżej skisnąć.

 

Taka jest prawda. Wszelkie producenckie gwarancje 100% nieprzemakalności, najlepszych nawet membran, to mit. Każda w końcu puści gdy dostatnie odpowiednią porcję wody, której materiał zewnętrzny nie będzie w stanie w odpowiednim tempie odprowadzić.  

Jednak z drugiej strony - dobrze zrobiony ciuch naprawdę jest w stanie znieść wiele, bardzo wiele.


Użytkownik robert.bednarczyk edytował ten post 03 wrzesień 2014 - 10:20