Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

offtopic z wątku "wędka do połowów wiślanych brzan"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 12 grudzień 2008 - 15:23

Olo, pewnie że dasz radę.

Michał, Ty to lubisz ten sprzęt maltretować <_< ale teraz to chyba delikatnie przesadzasz <_< Niemniej życzę Ci połamania, jakkolwiek by to nie brzmiało B)


@Pablom,

Idac dalej owym tokiem rozumowania- kolega lowi te ryby mocnymi muchowkami #8- tarpony oczywiscie te mniejsze na plyciznach. Toz taki blank ma 15 lbs na maxa ( Sage TCR). A moj RX8 17 lbs. Poradzi wiec sobie bez problemu zas i dla ryb bedzie lepiej bo czeka je mniejsza katorga przy holu :D :D :D

Bujo

#2 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 12 grudzień 2008 - 15:34

[quote]
Olo, pewnie że dasz radę.

Michał, Ty to lubisz ten sprzęt maltretować <_< ale teraz to chyba delikatnie przesadzasz <_< Niemniej życzę Ci połamania, jakkolwiek by to nie brzmiało B)
[/quote]

@Pablom,

Idac dalej owym tokiem rozumowania- kolega lowi te ryby mocnymi muchowkami #8- tarpony oczywiscie te mniejsze na plyciznach. Toz taki blank ma 15 lbs na maxa ( Sage TCR). A moj RX8 17 lbs. Poradzi wiec sobie bez problemu zas i dla ryb bedzie lepiej bo czeka je mniejsza katorga przy holu :D :D :D

Bujo
[/quote]

@Bujo- ale ja CI takiego 200lbs i z 8ft życzę :huh: <_< wtedy zobaczymy co ten kijek potrafi <_< <_< <_<

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 grudzień 2008 - 20:09

Biorac pod uwage ostatni czas na forum moja odpowiedz jest nastepujaca


Michale,

myślę że sarkazm jest niepotrzebny. Wystarczy prosta, merytoryczna informacja.

W końcu... idą Święta :D

Pozdrawiam


#4 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 12 grudzień 2008 - 21:47

Witam,

@Friko,

Tu nie bylo zadnego sarkazmu :D Przypadek polowu pstragow i lipieni sluzyl podkresleniu stosunkowo delikatnej szczytowki wedki, pozwalajacej na polowy malymi przynetami. Szczupaki z jeziora to przyklad mocy. Porownanie z muchowka- ot takie spostrzezenie po ogledzinach obu wedek.

Sam fakt ze nada sie na brzany- lowilem je jeszcze niedawno dosc regularnie i wiem orientacyjnie czego potrzeba na duzej rzece.

Porownanie do ryb morskich- podczas wymiany pogladow o pstragach i szczupakach jasno udzielal sie lowca ryby 38 cm za to mial doswiadczenie z niebieskimi rybami, szczupaki poszly jako snappery czy stripped bassy. Ot tak sobie pogdybalem :D Kolega mapisal mi maila ze zlowil tarpona 100 lbs na muchowke #12. Wedle tego zabiore mojego Batsona 30 lbs. Nada sie i to z nadmiarem :D

Pozdrawiam,

Bujo

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 grudzień 2008 - 22:57

Michał,

widzę że jesteś w dobrym nastroju, ale tu nie jest kącik humoru tylko kącik rodbuildera więc skupmy się na merytoryce, ok?
Pozdrawiam

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 grudzień 2008 - 23:44

Odnosze wrażenie ze Michał całkiem merytorycznie powiedział co i jak. Niedawno mieliśmy dyskusję, w której w bardzo merytoryczny sposób usiłowano wcisnąć na siłe, podpierając się przykładami chyba jeszcze dalszymi dziwne teorie. Ja jak słysze zawsze, każdego, w każdych warunkach to naprawdę zastanawiam się czy to jeszcze dyskusja czy już natrętna ewangelizacja. Udowadniano tezy podpierając się zdjęciami ryb złowionych na spinning, brakowało wieloryba tylko w zestawie różnych różności które się przewineły przez dyskusję. Tylko i wyłącznie dlatego, że ośmieliłem poddać w wątpliwość jedynie słuszne tezy i twierdzenia.

Ja bardzo chętnie poczytam merytoryczną dyskusję o kiju na brzany - dla mnie to ryba legenda - jeśli chodzi o jej potworna ponoć siłę. Ale zastanawiam się jak interpretować to co czytam. x 1,5??


#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 grudzień 2008 - 23:46

Kubo,

Ja jak słysze zawsze, każdego, w każdych warunkach to naprawdę zastanawiam się czy to jeszcze dyskusja czy już natrętna ewangelizacja.


Ja też się nad tym zastanawiam. Myślę że zawsze, każdego w każdych warunkach to sformułowania trudne do obrony w wędkarskiej praktyce. Wędkarze nie są jednak grupą słynącą z obiektywizmu :lol: więc zawsze warto włączyć jakiś filtr na to co się słyszy czy czyta

I też poczytam chętnie merytoryczną dyskusję o kiju na brzany.

Bez osobistych wycieczek

Proponuję na tym zakończyć ten offtopic.

#8 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 13 grudzień 2008 - 00:34

@Standerus
Jak chcesz na e-mail możesz otrzymać zdjęcia pstrągów na casta 10 lb- nawet większe od tych co wstawiłem . Właściciel nie wyraził zgody na publikacje- z brzanami jest podobnie . Ci co łowią zdjęć nie na ogół nie chcą wstawiać .Ale postaram się aby w przyszłym sezonie tych zdjęć było sporo więcej .
. Cytując z G. Loomisa “I can build a rod you can’t break, but you wouldn’t want to fish with it.”

Chyba się pomylił bo taki blank jest potrzebny dla , rybaków i nowo-wędkarzy

Pozdrawiam

Łukasz


#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 grudzień 2008 - 00:43

Widzę że jednak ambicje są silniejsze od... nie pozostawiacie mi Panowie wyboru. Szkoda.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych