Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mamy nowy rekord Polski bolenia !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 grudzień 2008 - 12:05

A nie zastanowił się nikt nad podaną w opisie plecionką. Jej deklarowana średnica to 8 setnych milimetra...


Ależ oczywiście, przecież napisałem, że to przedziwny zestaw. Ale to typowe w przypadku plecionek no name: wytrzymałość może być faktycznie zbliżona do podanej (choć na pewno nie na węźle) za to plecionka jest pewnie dużo, dużo grubsza...

#22 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 18 grudzień 2008 - 12:14

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 21 styczeń 2014 - 10:38


#23 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 grudzień 2008 - 12:18

Dla mnie to jest właśnie kwintesencja no name. Produkt hi-end (tak głosi strona) i wypisane pierdoły. Niestety: name to sobie trzeba wyrobić...

#24 OFFLINE   fedx

fedx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjawwa

Napisano 18 grudzień 2008 - 12:19


forumowicze, zamiast zżymać się z tym że ryba została złowiona przypadkowo, w niesportowych okolicznościach, a przede wszystkim nie miała tych rekordowych wymiarów i wskazywać że już paru użytkowników złowiło większego - proponuję zgłaszać swoje rekordy, opisywać zawodowstwo w doborze sprzętu, przynęty, techniki połowu i holowania.

Z tego co ja zrozumiałem - jest to nowy oficjalny rekord Polski w tym gatunku ...

pzdr

#25 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 grudzień 2008 - 12:21

Miałem się nie odzywać, ale się czepnę: co to znaczy oficjalny? W jaki sposób go zweryfikowano?

#26 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 18 grudzień 2008 - 12:52

Ten bolen NIE ma rozmiarow na rekord.
Tak samo jak nie mial klen sprzed kilku miesiecy.

Generuja wiadomosci by utrzymac zapal, wiare w ryby w wodach wsrod czlonkow organizacji *PZW*

Wesolych Swiat

Guzu



zgadzam sie w 100% !!

#27 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 grudzień 2008 - 13:49

Ja bym się nie czepiał, zdjęcie może nie oddawać wielkości ryby, trzymany jest po skosie, nie na wyciągniętych łapach i pewnie nie robiony szerokim kątem. Boleń jest gruby, a że fuksiarsko złowiony....cóż, większość takich boleni jest łowionych w ten sposób. Trzeba się cieszyć że jeszcze takie ryby są w naszych rzekach. Mnie bardziej ciekawi czy ryba była rzeczna czy z tej żwirowni i tylko przepłynęła do rzeki?

#28 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 grudzień 2008 - 14:27

Moim zdaniem nie chodzi o kwestionowanie rekordu, tylko piętnowanie pewnych postaw. Jak słusznie zauważył fedx – paru użytkowników już złowiło większego. Rekordzista umęczył rybę ponad wszelką miarę, ważył ja kilkukrotnie i prawdopodobnie nie wypuścił, a jak wypuścił to raczej nie przeżyła. Rekord, czy nie rekord, czym tu się zachwycać – nie mam pojęcia… Ja łowcy nie zazdroszczę, bo jak emocje opadły, to mu się pewnie zrobiło przykro (a jak nie, to nie zazdroszczę mu tym bardziej).

#29 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2008 - 14:58

Mnie ciekawi jedna rzecz zwiazana z tymi rekordami. Co to znaczy, ze rekord jest oficjalny i na jakiej zasadzie sie przyznaje takowy?
Istnieje bowiem kilka takich rankingow w polsce, prowadzonych przez wedkarskie miesieczniki.
Kto wie, moze i mnie zachce sie zapodac rybe ale wczesniej chcialbym wiedziec cos o w/w kwestiach.

Nie chcialbym sie wyglupiac i podawac rybe do wszystkich mozliwych rankingow... :D

Co do rekordowych zgloszen to podstawa jest zaufanie do lowcy przez przyznajacego odznaczenie za rekordowa rybe, jak i vice versa.
Jak ktos nie ma zaufania (obojetnie z ktorej strony lady) to pod znakiem zapytania staje sens podawania, prowadzenia i zglaszania ryb do rankingu.

Gumo



#30 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 grudzień 2008 - 15:04

Zaufanie - zaufaniem, a klisza z fotą ryby na tle miarki wiele by wyjaśniła. Ja do PZW i czasopisma statutowego zaufania nie mam (śledzący tabele rekordów wiedzą dlaczego).

#31 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 grudzień 2008 - 15:49

Ten bolen NIE ma rozmiarow na rekord.
Tak samo jak nie mial klen sprzed kilku miesiecy.

Generuja wiadomosci by utrzymac zapal, wiare w ryby w wodach wsrod czlonkow organizacji *PZW*

Wesolych Swiat

Guzu

dla mnie również ta teoria jest najbardziej prawdopodobna.....


mimo wszystko gratuluję

#32 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 grudzień 2008 - 19:57

Ja oglądnąłem sobie ta rybę dokładnie, a ponieważ zajmuje się fotografia dosyć poważnie, potrafię oddzielić złudzenie od rzeczywistości. Ponad to całkiem niedawno miałem na rękach rybę o zbliżonych gabarytach. Na tej podstawie uważam, że jest bardzo prawdopodobne, że ryba ma podany rozmiar i wagę. To, że wygląda na zdjęcia tak a nie inaczej ma swoje uzasadnienie. Odległość z jakiej jest sfotografowana i sposób trzymania powodują, ze ryba nie jest wyeksponowana. To, że ktoś nie potrafi zrobić dobrych zdjęć nie może dyskwalifikować rekordu. Pozostałe kwestie są oczywiste. Większość z nas boli zabijanie takich ryb co wywołuje takie nie inne uczucia. I ostania kwestia. Ja śledzę od wielu lat rubryki rekordów i jest tam zasadą, że rekordy prawie w 100% są dziełem przypadku. Mało tego, znam kilku specjalistów od gatunków i wiem, że ta specjalizacja jest swoistego rodzaju balastem. Specjaliści są najczęściej przywiązani do swojej wody i nie mają gwarancji, że pływa tam rekordowa ryba. Dlatego rekordy padają z rąk ludzi przypadkowych na wodach dobrze rokujących a nie z rak specjalistów byle gdzie. Taka jest zasada.

#33 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 18 grudzień 2008 - 21:19

Nie widze zadnych przesłanek, aby nie wierzyc w gabaryty bolenia. Ryba nie jest na cały kadr i wiekszosc czuje sie zawiedziona :lol: Porownanie z sylwetka wedkarza daje dla mnie odpowiedz.
Nie bede powtarzał, bo Robert mnie uprzedził. :D
Szkoda tylko tych ,, gorzkich ,, komentarzy - no ale coz...
Tak czy siak gratuluje :D

#34 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 grudzień 2008 - 21:21

A ja gratuluję łowcy i cieszę się że są w Odrze takie ryby - a mieszkam w okolicy :D.

Upowszechnianie C&R trzeba prowadzić i fajnie że na tym forum jest tak wielu zwolenników tej metody ale mieszzanie z błotem tych co ryby zabierają raczej nie przysporzy zwolenników dla C&R.

Pozdrowienia

#35 OFFLINE   Adze205

Adze205

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 grudzień 2008 - 21:23

Witam.

Gratuluje nowemu rekordziście.

Nie rozumiem tylko czemu nagle tyle żółci wylało się na forum, że to lipa, że zestaw nie taki, że hol za długi ... czuje w tym taką dość powszechną potrzebę rodaków do deprecjonowania za wszelką cenę sukcesów innych.


Nie rozumiesz?? Polska, po prostu Polska. Polecam film Dzień Świra, w szczególności epizod z modlitwą Polaków.
Pozdrawiam,
Adze205

#36 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 18 grudzień 2008 - 21:30

Super ryba, gratulacje.
A to czy złowiona fartem i że zdjęcie mogłobybyś lepiej zrobione to szczegół.
Bolo jest kapitalny
GRATULACJE

#37 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 18 grudzień 2008 - 22:10

A ja gratuluję łowcy i cieszę się że są w Odrze takie ryby - a mieszkam w okolicy :D.

Upowszechnianie C&R trzeba prowadzić i fajnie że na tym forum jest tak wielu zwolenników tej metody ale mieszzanie z błotem tych co ryby zabierają raczej nie przysporzy zwolenników dla C&R.

Pozdrowienia


Jeżeli zabiera się z rozsądkiem !! A tutaj chyba tego brakowało :unsure:

Pozdr.

Salmo

#38 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 18 grudzień 2008 - 22:30

[quote]
Gratuluje nowemu rekordziście.

Nie rozumiem tylko czemu nagle tyle żółci wylało się na forum, że to lipa, że zestaw nie taki, że hol za długi ... czuje w tym taką dość powszechną potrzebę rodaków do deprecjonowania za wszelką cenę sukcesów innych.
[/quote]

Nie rozumiesz?? Polska, po prostu Polska. Polecam film Dzień Świra, w szczególności epizod z modlitwą Polaków.
Pozdrawiam,
Adze205
[/quote]


Podpisuje sie pod tymi słowami dwoma rękoma.
Nie każdy robi ładne zdjęcia, nie każdy wyciąga ręce z rybą w kierunku obiektywu żeby była większa.
Koleś uczciwie zapewne też przypadkowo złowił pięknego bolenia ( szkoda, że go zabił ), ale nie zmienia to faktu, że złowił.

Panowie trochę mniej jadu - za kilka dni święta.

#39 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 grudzień 2008 - 23:13

Jak widać na jerkbait.pl łatwo ulec złudnemu przeświadczeniu, że stosujący C&R to norma a C&K to margines. Niestety – jest dokładnie odwrotnie. Zastanawiam się tylko jak to będzie w praktyce jak dojdzie do ochrony okazów w RAPR. Zgodnie z przepisami ryby chroniona musi być niezwłocznie wpuszczona do wody. Tak więc mierzenie i ważenie odpada. Być może ten rekord już nie będzie pobity :D

#40 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 19 grudzień 2008 - 15:03

Gratulacje dla łowcy.

Jakoś mi sie tylko nie chce wierzyć że został złapany na tak delikatny sprzęt podczas trolingowania :unsure: Hol mógł trwać i 2 godziny i nic w tym by nie było dziwnego jak dla mnie. Jedyne co to sprzęt na jaki został złowiony. Ale cóż nie jestem detektywem więc nie bedę tego kwestionował.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych