Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

wędka boleniowa


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 OFFLINE   jacob

jacob

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 posts
  • Lokalizacjamielec

Posted 20 December 2008 - 13:26

Szukam wędki boleniowej długość 250-270 cw 20-25g cena 280 zł z przesyłką sam znalazłem takiehttp://www.allegro.pl/item508778451_prologic_savagear_s enzora_2_51m_7_25g_promocja.html
http://www.allegro.pl/item503332401_dragon_millenium_hd_supe r_fast_2_70_5_25_gr.html
lub
http://www.wobek.pl/...stik-p-909.html

#2 OFFLINE   jacob

jacob

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 posts
  • Lokalizacjamielec

Posted 20 December 2008 - 15:59

na prawde nic nie wiecie o tych wędkach na forum na pewno sa uzytkownicy np ugly sicka

#3 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 20 December 2008 - 16:21

Wędek boleniowych jest tyle ilu łowców boleni...napisz coś więcej o przynętach na jakie masz zamiar je łowić i najważniejsze - o charakterze łowiska. Choć nie łowię tym kijem, ( ale miałem z nim styczność) na rzekę polecam Dragona Super fast do 25gr. Dość szybki kij, obsłuży nawet sandacze, z tym, że do boleni radziłby sprzężyć go z żyłką...

#4 OFFLINE   jacob

jacob

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 posts
  • Lokalizacjamielec

Posted 20 December 2008 - 17:13

kij na będę użytkował z żyłką 0,16-0,20 jeśli chodzi o przynęty to woblery o rozmiarze thrilla, kastmastery kongera od 7 do 14 g gumy od 5 do 7cm na glowkac 4-8g inne przynęty boleniowe rzadko używam chciałbym łowić jeszcze shad rapami 5cm i może połowic większe klenie i jazie na wobki od 3g jezeli chodzi o łowisko to rzeka wisłoka średniej wielkości rzeka oraz wisła w okolicach Połańca

#5 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 20 December 2008 - 18:54

Kup sobie zestaw RH8, 10, 12 i jakąś wędkę i bedzie git :mellow:

#6 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,132 posts
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Posted 20 December 2008 - 19:38

biorąc pod uwagę wage i rozmiary przynęt proponowałbym wybierać w kijach o cw w okolicy 20g,zwłaszcza jeśli przy okazji chcesz łowić klenie i jazie. wziałbym też do rozważań dołączył daiwe powermesh. jak rozumiem interesują cie kije w cenie do 300zł więć myślę że ta daiwa może być ciekawą propozycją,trochę o niej słyszałem ,zazwyczaj ludzie dobrze o niej mówili.

#7 OFFLINE   jacob

jacob

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 posts
  • Lokalizacjamielec

Posted 20 December 2008 - 19:39

Jakąś wędką boleni nie połowie a te rh8 są skuteczne na bolenie bo lak zostanie coś kasy z wedki to moze bym zakupił kilka sztuk

#8 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,198 posts

Posted 20 December 2008 - 19:46

kij na będę użytkował z żyłką 0,16 ...



0,16 na bolenie? nie za lekko? Ja co prawda juz dawno boleni nie lowilem, ale nie wybralbym sie na te ryby z monofilem ponizej 0,23 mm.

pozd JW :D


#9 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,945 posts
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Posted 20 December 2008 - 20:01

Witam.

Co do wędki Shakespeare Ugly Stik Custom Graphite 2,70m. 10-25g musisz wziąć pod uwagę że dolnik jest dość długi w porównaniu do innych seryjnie produkowanych spinningów.Jeśli taki stan rzeczy tobie nie przeszkadza to myślę ze będziesz zadowolony,kij mocny ze sporym zapasem mocy,przelotki fuji zbrojone na podwójnych stopkach,uchwyt tez fuji,jeśli preferujesz dłuższe kije proponowałbym dl. 3m.Z tego co wiem kolega @Rutt łowi tym kijem :unsure:,może on się wypowie.Co do żyłki 0,16 to raczej bym nie ryzykował taką średnicą łowić boleni,ja w tym sezonie używałem 0,20mm Dragon Strąg i bylem z niej zadowolony.Co do uklejek kolegi @Robert warto je kupić i wrzucić w maju do wody,a wtedy sam sie przekonasz o ich łowności :D .Z tymi przynętami boleniowymi to różnie bywa na jednej rzece są skuteczne a na drugiej już mniej lub w ogóle.

Ps.
Swego czasu w sklepie http://www.wobek.pl/ kolega Artur dawał zniżki dla użytkowników jerkbait.pl,wiec myślę że zostanie ci trochę kasy na Robertowe uklejki.

#10 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 20 December 2008 - 20:17

...do rzecznego łowienia boleni odpuść sobie 16tkę...chyba że masz zamiar łowić bolenie do 50cm lub zajezdzać ryby na śmierć podczas holu...dobra linka w ok. 15lb, lub dobra żyłka 0.2 - 0.22mm powinna załatwić sprawę...
P.S.i bierz RH póki masz okazję :lol: ...o skuteczności przekonasz się niebawem...

#11 OFFLINE   jacob

jacob

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 posts
  • Lokalizacjamielec

Posted 20 December 2008 - 20:45

ta 0,16 to raczej na klenie choć w tym roku łowimem bolenie na 16 ale takie do 60 cm wieksze sie urywały jednak na ciensza żyłke jest o wiele wiecej bran dłuższy dolnik mi nie przeskadza napiszcie troche wiecej o ugly sticku nadaje sie on do połowu mniejszych ryb np kleni bo dwustopkowe przelotki kojarzą mi się z cięższym kijem a jesli chodzi o ten prologic warto kupic bo pisza ze zbudowany na osprzecie fuji i ma jesli sie nie myle rezonans

#12 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 20 December 2008 - 21:24

Ja też łowiłem bolenie na 0,16 bo są niestety takie sytuacje, że trzeba przerzucić bolki nie zbliżając się do nich zbytnio. Niestety nawet bardzo markowa 0,16 to sporo straconych przynęt i nie daj Boże, okaleczonych ryb. Ale mamy cienkie plecionki i trzeba z tego korzystać. Wędki Ci żadnej nie doradzę bo na sprzętowym jerkbaicie robię za zakałę a w najlepszym razie, ignoranta. Wymieniam kij ja moduły szeleszczą, przelotki wylatują a korek w śladowych ilościach :lol:

#13 OFFLINE   krąpiu

krąpiu

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 48 posts
  • LokalizacjaWarszawa/Chotomów

Posted 20 December 2008 - 23:41

Ja używam Millenium Super Fasta 2,85m.

Zdecydowanie nie jest to wędka, która może służyć jako jaziowo-kleniowa i nie licz, że mikro-wobki od 3g na niej poczujesz. Najmniejszy wobek, jakiego pracę na niej zaczynam czuć, to lake dorado 5g, ale tylko na plecionce.

Ogólnie kijek jest przyjemny, ładny, ale mam trochę zastrzeżeń jakościowych. Po jesiennej orce, na jednej z przelotek wykruszył się materiał, a ostatnio odpadł mi też zaczep do haka.

W ręce leży dobrze, jest rzeczywiście bardzo szybki.

pzdr,
krąpiu



#14 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,252 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 21 December 2008 - 06:31

Pod bolka brał bym tego dragona, z żyłką powinien sobie radzić z kleniowymi wobkami.
A co do grubości żyłki/linki zauważyłem że im lepszymi przynętami człowiek łowi i im lepiej poznaje łowisko tym mniejsze znaczenie ma jej grubość.
Mi udawało sie oszukać bolka na krystalicznie czystej stojacej wodzie używając plećki ok 16lb.

#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 21 December 2008 - 12:30

Niestety takiego konkretnie Ugly nie posiadam. Mam jego brata 2,1m, takim zapasem jest dla mnie...jak sie uprzec to mozna tym lowic prawie wszystko...
Wydaje mi sie, ze w modelu do 25g sa przelotki jednostopkowe Fuji LV...za to bylo ich o 1szt za malo i wedka zostala przezbrojona.
Przypuszzcam, ze podobnie jest w wedce 2,7m, tzn. do idealu uzbrojenia brak 1szt. Za to uchwyt Fuji i bardzo dobry korek.
Niestety za ta cene musza byc jakies minusy.

Nie odezwalem sie na te zylki 0,16 i w okolicy...wolalem zaczekac az inni cos napisza...
Otoz do tego kija, pomijajac wszystko, taka zylka nie pasuje, moglaby ulec urwaniu przy zacieciu.

Jezeli sie chce lowic na duzych odleglosciach to mozna uzyc cienkich plecionek. Wowczas nalezy wymienic kotwice na najlepsze jakie sa do dostania, poniewaz standardowe ulegaja rozprostowaniu w momencie brania.
A jak sie powaznie mysli o boleniach to trzeba wziac linke 15LB.

Bywa, ze w ostrym nurcie, jak sie trafi spora ryba i taka linka nie gwarantuje w miare szybkiego holu.
Takze zdecydowanie bym odrzucil te cienkie zyleczki bo to skonczy sie holem kilkudziesieciominutowym i ryby sie nie odratuje, poza tym nie widze w takiej zabawie w ogole sensu - zalozyc cos, co uniemozliwia w zasadzie hol?

Gumo

#16 OFFLINE   jacob

jacob

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 posts
  • Lokalizacjamielec

Posted 21 December 2008 - 14:58

To raczej brać tego dragona super fast ktoś dał propozycje daiwy powermesh o ktory kijek chodzi

#17 OFFLINE   pablitos

pablitos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 21 December 2008 - 15:16

Hej. Ja lowie bolki na daiwe powermesha 270 cm 18g lub 35g i bardzo sobie je chwale. Nie polecam natomiast powermesha 300 cm bo ma kosmicznie dlugi dolnik i chyba tylko szympansy moga nim wygodnie lowic :D

pozdro,
pablitos

#18 OFFLINE   jacob

jacob

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 posts
  • Lokalizacjamielec

Posted 21 December 2008 - 16:05

pablitos o ten kijek ci chodzi http://www.wobek.pl/...ive-p-1385.html ja slyszalem ze daiwa nie podaje maksymalnego cw tylko optymalny czyli ta 18 bedzie miala jakies 25g

#19 OFFLINE   pablitos

pablitos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 21 December 2008 - 16:43

tak. To jest ten patyk. Zalozysz ripperka + glowke 15g i tez spokojnie rzucisz. Super lowi sie wszystkimi boleniowymi woblerami czyli thrillami, hermesami itp
jezeli planujesz lowienie baaaardzo ciezkimi wahadlowkami na duzej rzece to lepszy bedzie do 35g. Ja generalnie prawie go nie uzywam gdyz ten do 18g obsluguje 90 % mojego boleniowego arsenalu

#20 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,945 posts
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Posted 22 December 2008 - 16:25

Wydaje mi sie, ze w modelu do 25g sa przelotki jednostopkowe Fuji LV...
Gumo


@Gumofilc :D,a mi się nie wydaje, tylko ja je widziałem na żywo :D , że przelotki są dwustopkowe.Kolega @Lukexio gdy był w maju nad Bugiem za boleniami, miał właśnie taki kijek.