Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BULLDAWG - Jak to ugryźć od A-Z ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   maciek2544

maciek2544

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 16 czerwiec 2014 - 23:11

Poszukaj w Polskich sklepach tez są normalne ceny czasem. A takie 20cm da się spokojnie łowić na stałą szpule. Ja u siebie w Irlandii łowie na stałą i mam je po 20 cm, 35gr i 56gr. Na 30cm planuje ale jak złoże castingowy zest. 



#22 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 04:42

Gdyby nadarzyla sie okazja to polecam tez Meduze, przyneta ktora wolniej opada a 3 ogonki pracuja wysmienicie. Sa w wersjach reguralnych i mini (to mini to 20cm plus :D)

 

196210_500.jpg


Użytkownik Darecki72 edytował ten post 17 czerwiec 2014 - 04:44

  • mifek i @slider@ lubią to

#23 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 17 czerwiec 2014 - 05:42

Hmm zaciekawil mnie temat :D W polsce sa dostepne jakies kije do takich przynet - poza SG Big pike ( cw 300 gram ) ktore potrfela nie spustosza ? :D

#24 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 17 czerwiec 2014 - 07:26

Hmm zaciekawil mnie temat :D W polsce sa dostepne jakies kije do takich przynet - poza SG Big pike ( cw 300 gram ) ktore potrfela nie spustosza ? :D

Wczoraj kupiłem katalog Abu 77. Ten sprzęt by się nadał :D

Załączone pliki



#25 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 czerwiec 2014 - 16:16

Wczoraj kupiłem katalog Abu 77. Ten sprzęt by się nadał :D

 


Nie nadał by sie ! O ile pamietam c.w. tych kijkow to 20 - 60 g.  Kiedyś tam mialem ABU Atlantica 443 w spinie  i 423 tez . Osobiście do Dawgów używam tzw "czarna Mambę" do 200 daje radę. Zwracam też uwage, ze często wagi dużych wielkich przynet  z USA  podane są  "na oko" Np Twin Fin na stronie producenta mial miec 4 oz, na wadze 200g

U.


Użytkownik Ugly edytował ten post 17 czerwiec 2014 - 16:22


#26 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2014 - 16:39

ad 1. Gdzie Toto można kupić w normalnych cenach ...

Tak jak ktoś wyżej nadmienił - największy wybór i przystępne ceny masz tylko w USA

Bliźniacza przynętę produkuje Savagear nazywa się ona Alien Eel, pierwsza wersja 30cm o wadze 124gr były tez 20cm - obecnie ciężko do kupienia (mój nr jeden w rankingu gum na duże szczupaki). Odróżniają się one od Muskieinnovations tym ze mają boczne skrzydełka. Nowa wersja Aliena V2 produkowana jest tylko w rozmiarach 30 i 40cm niestety wagowo sa już pokaźne 140 i 220g.

 

Kolejny przynęta to Mikado Crystal Fish 20 i 30 cm do zeszłego roku dostępna w kilku kolorach niestety również nie do kupienia a można było ja już kupić za 20-25zł (w trollingu skuteczna czy w rzutach niestety nie wiem)

 

Z czystym sumieniem na rzuty mogę  polecić Ci SG Real Eel 40cm, jest to kawał gumy ale wychodzą do tego duże ryby.

 

cdn .... :D

Chciałem kupić te Crystal Fishe ale faktycznie już nie ma. Jako, że potrzebowałem coś na szybko (od czwartku potroluję trochę) a wobków mam całą masę to kupiłem gumy Mikado TrollFish 20 cm 120 gram.



#27 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 17 czerwiec 2014 - 19:11

Jest jeszcze węgorz: Cormorran CORA-Z BULLIT widziałem dwie wielkości 14 około 54gr  i 20cm około 120g. Z tego co sie orientuje do jest jeszcze dostępna i ceny są przystępne.

 

Załączony plik  CoraZbull.jpg   32,52 KB   11 Ilość pobrań



#28 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 17 czerwiec 2014 - 22:36

 

Osobiście do Dawgów używam tzw "czarna Mambę" do 200 daje radę. 

 

Katalogowo, to ta xzoga chyba ma do 50 gr !  A mówią, że to STC mają zaniżone cw. :-) 



#29 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 18 czerwiec 2014 - 05:26

Katalogowo, to ta xzoga chyba ma do 50 gr !  A mówią, że to STC mają zaniżone cw. :-) 

Bo to prawdopodobnie chodzi o St.Croix  ;)  Tak potocznie nazywa się wędki na pewnym blanku z SC II, 240 długości , 40lb, do trzech uncji.


  • pitt i Meme lubią to

#30 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 08:36

 

1. Gdzie Toto można kupić w normalnych cenach (szczególnie myślę o Springach, które są niedostępne na Muskieinnovations, a w EU ich ceny są zabójcze?

2. Jaka wędka i jaki kołowrotek (nie upieram się przy cast-cie, ale trochę się obawiam o opuszki palucha wskazującego przy stałoszpulowcach :-)

3. Czy podejdą jakieś low profile do tych 100 - 120 gr, czy jestem skazany na okrąglaki, bo łożyska niskoprofilowców tego nie przeżyją?

4. Jakie techniki prowadzenia stosujecie, bo jak na Toto patrzę, to wydaje mi się, że można prowadzić jak jerka, ale też jak zwykłą gumę?

 

1. musky shop w usa lub pikeshop w niemczech ewtl. tackle booty (wlasne kreacje)

2. tu, jak zawsze decyduja preferencje, kiedys wolalem wedki dluzsze, pozniej krotsze (lowie tak do dzis) ale chetnie powrocilbym do dluzszych, realny maksymalny ciezar wyrzutu powinien oscylowac w granicach 140 gram (tak dlugo jak pozostaniemy przy wersjach w tej kategorii wagowej i nie bedziemy sie poslugiwac wersja magnum czy pounder), osobiscie preferuje akcje mod-fast lub mod czyli w zasadzie, klasyczne juz, ugiecie wedek dedykowanych pod swimbaity ... kolowrotek dito, czyli jak ktos woli roundy to round (rozmiar 200-300 lub 4000-5000 - adekwatnie do producenta), a jezeli ktos woli low profile to wlasnie taki (toro 50, shimano 300, daiwa inshore), linka pleciona 30-50 lb, przypon FC lub hard mono 50-80 lb (climax lub mason ... sufix) , ewtl. pleciony tytan 30-50 lb (stamina) albo, jezeli sa problemy z dostepnoscia, to stalka 30-40 lb w otulinie (np. berkley czy drennan)

3. wedlug mnie  :)  lozyska nie maja nic wspolnego z wyrzucanym ciezarem, pod warunkiem, ze nie bedziemy rzucali ceglami z pixy czy mgxa ;)

4. to zalezy od lowiska i dnia, czasami ryby preferuja dawgi prowadzone skokami, czasami zwykle zwijanie a czasami zwijanie i stop z powolnym opadem przez kilka sekund, amerykanie mowia na takie wabiki drop down i pozwalaja im opadac po skosie blatu, gorki czy kantu a nastepnie sciagaja wabik jak wyzej a to z tej przyczyny, ze dawgi slizgaja sie w opadzie z boku na bok (przy napietej lince)

 

ogolnie nalezy zwrocic uwage na to, ze waga dawgow podawana w katalogach czesto odbiega od rzeczywistosci, tzn. np. taki bull dawg shallow wazy 115 gram a nie 90 ... itd itp ... osobiscie najchetniej uzywam wersji shallow (mozna ja latwo dociazych oliwka przesuwana na stelazu i zmusic do wymaganej pracy, na samym dole i na oddzielnym zdjeciu), spring (srodkowy) i micro (szczegolnie bardzo wczesna wiosna)

 

te zdjecia jednak zabieram :P

 

z klonow dawga, o ktorym juz w roku 2002 mowiono, ze 'to wabik dla tych co wiedza' a od dobrych 10 lat nalezacym do szczupakowych klasykow (sic!) polecam curly sue i tackle booty (wzorowane na oryginalach)

 

dla dobra ryb i wlasnego bezpieczenstwa zalecam usuniecie haka grzbietowego, ktory niepotrzebnie kaleczy mniejsze ryby (oczy), wbija sie w dlonie ale w zasadzie nie haczy ryb zgodnie z zamierzeniem :)


Użytkownik pitt edytował ten post 30 sierpień 2015 - 09:40


#31 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 16:04

... w moim zainteresowaniu ograniczę się do wielkości Spring i Regular, czyli 2-4 uncje (tj. 60-120 gr) i 8-9" długości.
Proszę się nie nabijać, ale zamierzam z tym wyjść, póki co nad polskie wody :-) i będą to połowy tylko z łódki.


Ciężkie działa kolega wytoczył na nasze wody oj ciężkie.
Ja na łódkowe łowienie zdecydowałem się na produkty SG jak na załączonym obrazku.

wyngorze_zps26a5599b.jpeg

Od góry :
SG Real Eel 20cm ze zbrojeniem główka jigowa + dozbrojka, ~32g
SG Real Eel 20cm 38g
SG Real Eel Slug 25cm 50g (i to jeszcze u mnie dziewica dedykowana pod trola)

 

I jak widać te 20 cm z ogonem to trochę więcej.

Praca Real Eel bajeczna, ogon "świergoce" i "błyska" na wszystkie strony.
I dla mnie to jest optymalne rozwiązanie, które spokojnie obsłuży mi Xzoga z Calcuttą z dużym jeszcze zapasem mocy.

 

EDIT : No cóż, po próbach dodać mogę jedynie tyle że Slug do trolingu nie nadaje się.
 


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 04 lipiec 2014 - 20:39


#32 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 czerwiec 2014 - 16:14

Ten Slug też do trollingu? 



#33 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 18 czerwiec 2014 - 16:46

Ten Slug też do trollingu? 

 

można powiedzieć "dedykowana" do trollingu

 

 


Użytkownik @Wojti edytował ten post 18 czerwiec 2014 - 16:48

  • zlotowlosy lubi to

#34 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 03 wrzesień 2014 - 19:28

Przeczytałem, wiele się dowiedziałem ale też mam niewędkarskie skojarzenie ;-) :

 

 

Sorki za off topa



#35 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 03 wrzesień 2014 - 19:55


 

dla dobra ryb i wlasnego bezpieczenstwa zalecam usuniecie haka grzbietowego, ktory niepotrzebnie kaleczy mniejsze ryby (oczy), wbija sie w dlonie ale w zasadzie nie haczy ryb zgodnie z zamierzeniem :)

Rozumiem, że można go uciąć kombinerkami? Pomysł dobry bo o ile na zdjęciach ten hak wygląda "profesjonalnie" to po wzięciu przynęty do ręki widać wyraźnie, że jest to niepraktyczne i niepotrzebne.



#36 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 styczeń 2015 - 14:16

Witam, odgrzeję kotleta :)
Panowie może ktoś doradzić w jaki sposób sensownie uzbroić takiego cudaka żeby było dobrze !? :)

Sama guma waży odpowiednio 79g (różowy) i 85g (dwukolorowy).
Załączony plik  1421154025521-1.jpg   61,06 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  1421154024100-1.jpg   84,31 KB   10 Ilość pobrań

Użytkownik Baars edytował ten post 13 styczeń 2015 - 14:24

  • popper lubi to

#37 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 13 styczeń 2015 - 14:55

Szukałem wątku, a @Baars mnie uprzedził :)

Moje są o połowę lżejsze (20 cm z ogonem).  Kilka postów wyżej @pitt wstawił fotki, na których widać coś jakby systemik z przesuwanym obciążeniem. Chyba do zrobienia samemu ;) Czy to jedyne obciążenie "cudaka" ?



#38 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2015 - 15:50

Też mam te lżejsze. Przymierzam się również do uzbrojenia. Przymierzam się do metody jak najmniej inwazyjnej, tzn. takiej aby po braniu i wyszarpnieciu drutów coś jeszcze zostało z gumy. 



#39 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 16:42

wychodze z zalozenia, ze zrobiliscie zakupy na szwecje ... no to ile placicie za pomysl? ;)

 

a calkiem na powaznie, to nie jest wcale takie skomplikowane, powiedzcie mi tylko, czy w tym dildo jest jakis wewnetrzny ciezar, balast, olow ... stelaz? czy moze to jest tylko, jak przypuszczam, kawalek gumy?


  • mifek, popper i @slider@ lubią to

#40 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 13 styczeń 2015 - 16:46

wychodze z zalozenia, ze zrobiliscie zakupy na szwecje ... no to ile placicie za pomysl? ;)

Rozumiem, że płatne w jednostkach objętości? ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych