Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BULLDAWG - Jak to ugryźć od A-Z ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 15 czerwiec 2014 - 16:46

Witam serdecznie,

Zgodnie z tematem chciałbym Was poprosić o wskazówki, pomocne w dość szybkim wejściu w temat połowów na tę przynętę i jej klony.

Dodam tylko, że w moim zainteresowaniu ograniczę się do wielkości Spring i  Regular, czyli 2-4 uncje (tj. 60-120 gr) i 8-9" długości.

Proszę się nie nabijać, ale zamierzam z tym wyjść, póki co nad polskie wody :-) i będą to połowy tylko z łódki. 

 

Wiem, że kilku kolegów forumowiczów skutecznie posługuje się Bulldawg-ami i za ich wskazówki byłbym szczególnie wdzięczny.

 

Potrzebuję wiedzy dosłownie od A-Z, czyli:

1. Gdzie Toto można kupić w normalnych cenach (szczególnie myślę o Springach, które są niedostępne na Muskieinnovations, a w EU ich ceny są zabójcze?

2. Jaka wędka i jaki kołowrotek (nie upieram się przy cast-cie, ale trochę się obawiam o opuszki palucha wskazującego przy stałoszpulowcach :-)

3. Czy podejdą jakieś low profile do tych 100 - 120 gr, czy jestem skazany na okrąglaki, bo łożyska niskoprofilowców tego nie przeżyją?

4. Jakie techniki prowadzenia stosujecie, bo jak na Toto patrzę, to wydaje mi się, że można prowadzić jak jerka, ale też jak zwykłą gumę?

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje związane z tym "dziwolągiem" i sprzętem dobrze go obsługującym.


Użytkownik witoldn edytował ten post 15 czerwiec 2014 - 16:54


#2 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 15 czerwiec 2014 - 18:27

Pozwól, że zapytam: czy zdajesz sobie sprawę jaki to wielki wysiłek spinningować kilka godzin ciężkim sprzętem i takimi przynętami?



#3 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 15 czerwiec 2014 - 18:46

Pozwól, że zapytam: czy zdajesz sobie sprawę jaki to wielki wysiłek spinningować kilka godzin ciężkim sprzętem i takimi przynętami?

Zestaw nie musi być przesadnie ciężki. St.Croix Big Jig i Abu Toro to niecałe półkilo. 


  • mifek i wobler129 lubią to

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 czerwiec 2014 - 19:41

Jbk dobrze prawi. Odpowiedniej mocy cast na pewno będzie poreczniejszy od korby. Wybór konkretnego modelu uzaleznilbym od wymaganego zapasu linki oraz kasy jaką chcesz wydać. Moje typy to daiwa luna 253 lub abu revo toro

#5 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 15 czerwiec 2014 - 21:46

Ten Big Jig rzeczywiście leciutki, tylko czy przy max ciężarze wyrzutowym ~70g nie będzie "klękał" przy 120g?

 

No i tu rodzi się pytanie zahaczające o sposób prowadzenia bulldoga. Czy ma być taki króciak jerkowy w okolicach 6-7'? Czy dłuższy typu musky 8-9' (jest np w tabelce taki Wild River 9' ~28-170g i waga ~200g)? 



#6 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 15 czerwiec 2014 - 21:59

Bulldawg to wielka guma więc i wędka dłuższa sie kłania. Mi najlepiej robiły długimi skokami, dość powolne prowadzenie. Kij miałem 2.75 w spinie ale rzucać bardzo daleko musiałem. M.I. to świetne przynety.

Bujo

#7 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 15 czerwiec 2014 - 22:08

Zdziwie Ciebie ale ja do tak ciezkich przynet poszedl bym w dlugosc - jak masz krotki kij to i krotka rekojesc - trzymasz ciagle to w lapie i nadgarstek dostaje po du***. W dluzszym kiju dolnik wlazysz sobie po pache i odciazysz troche lape.

Na buldwagi z tego co zaobserwowalem po znajomych i filmach na YT czesto lowi sie jak zwyczajnym swimbaitem - rzucasz i zwijasz - i tu jak przy kazdym swimbait- cie przyda sie dluzszy kij.

Jak wyglada jerkowanie buldwagiem - nie wiem - fajnie jakby sie @pitt odezwal on chyba sporo lowil / lowi na takie przynety choc teraz pewnie za kleniami gania :P

Dobranoc ;)

#8 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 15 czerwiec 2014 - 23:03

Lowi sie podobnie jak innymi gumowymi przynetami tyle ze w formacie XXL  :D Lowic mozna na wiele sposobow, osobiscie lubie kiedy ta przyneta opdanie na dana glebokosc po czym "jiguje' po przez rytmiczne (lub nie) unoszenie wedziska w gore. Co do wedki to co juz chlopaki powiedzieli, ponizej 8 stop bym nie schodzil, ja do tych przynet uzywam 8'6" i kijow w zaleznosci od wiekosci(ciezaru) bulldawg'a  pierwszy kij o wyzucie przynet 1-8 oz. drugi 4-12oz. Dluzszy kij pozwoli na "maly komfort" przy machaniu tymi przynetami i troche wiecej przeniesie przeciazenia z plecow ktore i tak bedziesz "czul" po kilku godzinach  :P Przyneta ta bardzo popularna w US, sa juz odmiany z dwoma ogonami a kolory i wielkosc przyprawiaja o bol czaszki.  :)

P1040710_zps2c564c1e.jpg

 

P1040709_zps65928a46.jpg

 

P1040711_zps027668df.jpg

 

P1040719_zpsef43fbdd.jpg



#9 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 16 czerwiec 2014 - 09:24

Ale brzydki;) ten Bulldwag. Kup sobie lepiej węgorze od SavageGear

 

#10 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 16 czerwiec 2014 - 09:29

Darecki a moglbys powiedziec tak z ciekawosci jakie multiki sa najczesciej widywane w takich zestawach ?

#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 czerwiec 2014 - 09:47

Luna 300 :D



#12 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 16 czerwiec 2014 - 11:24

Myslalem ze 256 juz poradzi sobie albo abu 5601 itp :D

#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 czerwiec 2014 - 11:43

oczywiscie mialeś na myśli 253 :D



#14 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 16 czerwiec 2014 - 11:55

za duzo tego jak na moja mala glowke :D tak mialem na mysli 253 :P

#15 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 16 czerwiec 2014 - 13:20

Darecki a moglbys powiedziec tak z ciekawosci jakie multiki sa najczesciej widywane w takich zestawach ?

Abu Revo Toro Winch, Record albo Shimano Calcuta. 



#16 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 16 czerwiec 2014 - 13:46

ad 1. Gdzie Toto można kupić w normalnych cenach ...

Tak jak ktoś wyżej nadmienił - największy wybór i przystępne ceny masz tylko w USA

Bliźniacza przynętę produkuje Savagear nazywa się ona Alien Eel, pierwsza wersja 30cm o wadze 124gr były tez 20cm - obecnie ciężko do kupienia (mój nr jeden w rankingu gum na duże szczupaki). Odróżniają się one od Muskieinnovations tym ze mają boczne skrzydełka. Nowa wersja Aliena V2 produkowana jest tylko w rozmiarach 30 i 40cm niestety wagowo sa już pokaźne 140 i 220g.

 

Kolejny przynęta to Mikado Crystal Fish 20 i 30 cm do zeszłego roku dostępna w kilku kolorach niestety również nie do kupienia a można było ja już kupić za 20-25zł (w trollingu skuteczna czy w rzutach niestety nie wiem)

 

Z czystym sumieniem na rzuty mogę  polecić Ci SG Real Eel 40cm, jest to kawał gumy ale wychodzą do tego duże ryby.

 

cdn .... :D



#17 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 czerwiec 2014 - 14:06

Witek, wersję spring kupisz na stronie producenta za 13$. 



#18 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 16 czerwiec 2014 - 17:15

 
Nowa wersja Aliena V2 produkowana jest tylko w rozmiarach 30 i 40cm niestety wagowo sa już pokaźne 140 i 220g.

Ważyłem wersje V2 i wbrew temu co twierdzi producent: 30 cm wersja waży 124 gr (czyli mniej więcej tyle co V1), natomiast 40 cm waży ponad 240 gr. Najistotniejsza różnica między V1 i V2 w długości 30 cm to różnica w "mięsie" końcówki ogona i to na minus dla wersji V2.



#19 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 16 czerwiec 2014 - 19:30

Witek, wersję spring kupisz na stronie producenta za 13$.

Dzięki. Nie zauważyłem w lewym dolnym rogu magicznej ikonki "page 2" :-)

#20 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 16 czerwiec 2014 - 22:53

Zamawia ktoś, coś?

Z chęcią podzielę koszta wysyłki  :D.