Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Silniki Tohatsu


  • Please log in to reply
886 replies to this topic

#241 OFFLINE   domino11

domino11

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 posts
  • LokalizacjaŚwinoujście

Posted 12 March 2017 - 14:02

Czyli ten najnowszy , z nową czapką ? Tak z tego roku.



#242 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,350 posts
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Posted 12 March 2017 - 18:28

 Kolega kupił silnik nowy więc na sto % przez najbliższe lata będzie z niego zadowolony i tak jak kolega napisał: dopuki mu mocy nie zabraknie, a jak znam życie to nastąpi to niebawem

He, he.

Rozważania nad zakupem silnika zaczynałem od 4-6km. Następnie było to 8, 10, 15. Kupiłem 20. Kiedy mi mocy zabraknie? :)



#243 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 12 March 2017 - 18:43

He, he.
Rozważania nad zakupem silnika zaczynałem od 4-6km. Następnie było to 8, 10, 15. Kupiłem 20. Kiedy mi mocy zabraknie? :)


Zawsze jest za mało....


Tapatalknięte ze srajfona
  • fonix likes this

#244 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,336 posts
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Posted 12 March 2017 - 18:45

Znam takich co popływali na 60,a w tym sezonie już będzie 115HP.

Ja zaczynałem od 5 HP, potem dzięki forumowym kolegom przeskoczyłem wszystkie 6/8/10 i 13,5 HP  zakupując 15-kę, teraz coraz bardziej myślę o 20 a nawet 25/30HP :) Ale to już zweryfikuje kolejna łajba ;)  :)



#245 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,350 posts
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Posted 12 March 2017 - 18:51

Znam takich co popływali na 60,a w tym sezonie już będzie 115HP.

Ja zaczynałem od 5 HP, potem dzięki forumowym kolegom przeskoczyłem wszystkie 6/8/10 i 13,5 HP  zakupując 15-kę, teraz coraz bardziej myślę o 20 a nawet 25/30HP :) Ale to już zweryfikuje kolejna łajba ;)  :)

Czyli jak zacząłem od 20, to może wystarczy na dłużej? Tym bardziej, że będzie do pontonu i życia zabraknie na większy :)


Edited by Janusszr, 12 March 2017 - 18:53.

  • ManieQ likes this

#246 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,336 posts
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Posted 12 March 2017 - 18:55

No chyba że Ci podłogi zabraknie i ponton się powiększy o metr lub więcej i 20 zrobi się mało ;)  ale bardzo dobrze że ominąłeś wszystkie maleństwa ;)



#247 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaKraków... czasami

Posted 12 March 2017 - 21:01

Chyba masz kolego słabe dane, obie firmy wziely się za silniki zaburtowe w latach 50. I Yamaha istniała już 35 lat zanim powstało Tohatsu , o doświadczeniu w budowie silników na chwilę obecną nie ma co mówić. Jakoś słuch zaginął o motocyklach Tohatsu a Yamaha się świetnie radzi, więc nie porównujmy tych dwóch marek bo to nie ta liga jeżeli chodzi o jakość.
Przykład lakier na Tohatsu obłazi jak cholera u Yamahy tego nie ma , przykładów jest więcej

 

Nie sprawdzałem, to żart był. Teraz sprawdziłem.

wg http://www.crowleyma...-outboards.html

Just two engineers began development for the first Yamaha outboard motor in 1958. After two years of testing and fine-tuning, Yamaha released their first outboard model named the P-7. At the time, Yamaha was already a well established builder of musical instruments. People often joked that one could tell the P-7 was made by a musical instrument maker because the motor put out a lot of noise

(dla nieznających lengłydża: Tylko dwóch inżynierów rozpoczęło pracę nad pierwszym silnikiem yamahy w 1958. Po dwóch latach testów i dopieszczania, jamahaha wypuściła pierwszy model nazwany P-7. W tym czasie yamaha była uznanym producentem intrumentów muzycznych. Ludzie często żartowali że p7 został zrobiony przez twórcę instrumentów muzycznych bo robi dużo hałasu).

 

Tohatsu swój silnik wypuściła w 56, czyli 4 lata przez jamachachą (zaczęli w 58, ale dopiero dwa lata później wyszedł na rynek).

Ale jak pisałem na początku, to taki żart był. Myślałem że ten fortepian będzie czytelny :)

Zresztą pogubiłem się już kto dla kogo silniki robi, więc ten tohatsu to może być honda czy inna yamaha albo nawet mercury :(

 

Co do braku mocy to stawiam że do października już będzie walka wewnętrzna p/t kurcze, jakby tak trochę mocniejszy silnik kupić to bym więcej czasu łowił, mniej dopływał. Ale kupiłem nowy, to jak sprzedam to stracę krocie, musi zostać, ale jakbym kupił mocniejszy to bym mógł dłużej w pracy posiedzieć, szybciej na łowisko dopłynąć i łowić tyle co teraz..Szybko odbrobię stratę! :-D



#248 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,350 posts
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Posted 12 March 2017 - 22:04

 Jakoś słuch zaginął o motocyklach Tohatsu a Yamaha się świetnie radzi, więc nie porównujmy tych dwóch marek bo to nie ta liga jeżeli chodzi o jakość.
Przykład lakier na Tohatsu obłazi jak cholera u Yamahy tego nie ma , przykładów jest więcej

Jakoś na myśl mi nie przyszło, aby podpiąć motocykl pod ponton. Chociaż kiedyś ciągali ręcznie łodzie pod prąd na Wiśle, to może teraz z postępem techniki.....

Podaj konkretnie gdzie i komu zlazł lakier z Tohatsu. Widziałeś to, czy to wiadomość zasłyszana w kolejce do kasy w markecie? :)

Rynek USA jest dość pokaźny. Jak tam ma się procentowo sprzedaż Yamahy do innych marek?



#249 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 posts

Posted 12 March 2017 - 22:25

Poważnie nie podpinałeś motocykla pod ponton? Intencją mojej wypowiedzi jest to że Tohatsu przy firmie Yamaha to firma krzak tak tak brutalne ale prawdziwe. Nie ma co porównywać.
A propozycje lakieru nie martw się Twój Tohatsu z naklejkami Merkury też tego doswiadczy , taka już uroda silników klepanych przez tą firmę. A gdzie widziałem oblazenie lakieru ? U siebie w moim Tohatsu i u kolegów którzy mają te silniki i ich klony np Mercury mowa o tych czarnych , szare były ok. Kolejna wada niby detal ale gaszenie przyciskiem , trzeba na chama wciskać żeby zgasl, i to w nowych silnikach pływałem kilkoma. Yamaha tego nie ma itd itd

Co do USA to jest taki mały szczegół że Amerykanie nie lubią marek czysto Japońskich dlatego np Fujitsu jest tam sprzedawane jako General ale to już inna kwestia.

Edited by walleyee00, 12 March 2017 - 22:35.


#250 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,472 posts

Posted 12 March 2017 - 22:46

W usa z tego co widziałem wynika to że 70% Mercury wisi na pawezy, 25% Johnson, 5% Yamaha chociaz tak naprawdę to żadnej nie widziałem ale w ogłoszeniach coś tam się pokazywalo.

Co do cen to aż się scyzoryk otwiera. Nasze ceny nowego silnika 50-60 konnego = w usa nowego zestawu łodka silnik przyczepa coś ala tracker:)

Edited by womaly23, 12 March 2017 - 22:47.


#251 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 posts

Posted 12 March 2017 - 23:14

To ciekawe bo jednak z tego co podają Yamaha ma 40℅ udział światowego rynku silników zaburtowych. Ciekawe jak to wygląda w Europie

#252 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,378 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Posted 12 March 2017 - 23:28

To prawda.
Yamaha jest pod czapką wielu marek ale nie oznacza to, że inne ( te ktore yamahy w sobie nie mają ) są złe.

#253 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 posts

Posted 12 March 2017 - 23:57

nie ma złych silników tylko są hu.... operatorzy



#254 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,350 posts
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Posted 13 March 2017 - 07:29

Rozmawiałem dwa tygodnie temu z kuzynem, który na stałe od kilkunastu lat mieszka w Norwegii i jest zapalonym wędkarzem. Większość silników to te paskudne klony Tohatsu-Mercury. Szczególnie w tych potężnych morskich jachtach, gdzie wisi ich po kilka sztuk. Tak samo jest w Kanadzie, w której mieszkał i łowił ryby kilka lat.

Yamaha z pewnością produkuje wspaniałe silniki zaburtowe. Jednak nie umniejszaj walleyee00 jakości innych marek.

Był czas, że do swojej Jawy podpinałem ponton :) Jak jechałem z ceratą na ryby.

 

PS.

Komunistyczna Jawa, której było daleko do Yamahy (nawet pewnie na drodze  się nie spotkały), nigdy mnie nie zawiodła, chociaż trzeba było czasami się z nią pobawić-dwusów  :)


Edited by Janusszr, 13 March 2017 - 07:34.


#255 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 posts

Posted 13 March 2017 - 08:54

To że w Norwegii jest dużo Tohatsu Mercury to w dużej mierze też kwestia ceny są po prostu tańsze od Y . Ja znów widziałem w Finlandii praktyczne same Yamahy

#256 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,350 posts
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Posted 13 March 2017 - 09:18

To że w Norwegii jest dużo Tohatsu Mercury to w dużej mierze też kwestia ceny są po prostu tańsze od Y . Ja znów widziałem w Finlandii praktyczne same Yamahy

Tak, właściciel jachtu wartości kilku milionów koron, oszczędza na silnikach.  A ja nie mogę sobie przypomnieć, jak byłem w Finlandii, łódź wyposażoną w  Yamahę. Same Mercury widziałem. To samo w Szwecji.

PS. Ale to było na przełomie lat 80/90.


Edited by Janusszr, 13 March 2017 - 09:19.


#257 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,378 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Posted 13 March 2017 - 09:53

Znajomi, którzy kilka razy w roku jeżdżą do Norwegii także pływają tam na Yamaha i ponoć jest najwięcej.
"kazda sroka swoj ogon chwali" ale...
Jednak coś w tym jest, że mercury i mariner ( ta sama firma ) wkłada mniej więcej od 2000 do 2015 pod czapki blok od yamahy ( moc 75 -115 ) . Włoska Selva to także Yamaha. Pewnie takich przypadków jest więcej, póki co interesuje się silnikami do mocy 115 więc o większych się nie wypowiadam.
Myślę, że najwięcej do powiedzenia i rzetelną opinię o jakości silników mogą wystawić dobrzy serwisanci, którzy spotykają się na co dzień z różnymi markami. Znają wówczas ich bolączki.
Użytkownicy zwykle chwalą swoje zabawki na podstawie używania tylko jednej. Trochę to głupota sugerować się opinią osoby, która mówi że ten jest najlepszy, a inne chooojowe skoro inne zna tylko z obrazka.



#258 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,350 posts
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Posted 13 March 2017 - 10:15

Dyskusja podobna do tej o akumulatorach :)

Który lepszy? Kwas jako ciecz, czy kwas jako żel? Końca dyskusji nie widać.



#259 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 posts

Posted 13 March 2017 - 10:26

W latach 80/90 może i tak było w Finlandii ale w 2016 roku praktycznie same Yamahy na jeziorze na którym pływalismy + nasz mały Tohatsu 5hp ;)

Edited by walleyee00, 13 March 2017 - 10:27.


#260 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,350 posts
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Posted 13 March 2017 - 11:35

W latach 80/90 może i tak było w Finlandii ale w 2016 roku praktycznie same Yamahy na jeziorze na którym pływalismy + nasz mały Tohatsu 5hp ;)

To straszne co piszesz :)

Tak jak wilka lasem, tak małym nikogo nie wystraszysz :)

Czuliście jakiś dyskomfort, przykrość Wam ktoś z tego powodu sprawił? Ryby nie brały? :)