Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Tohatsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
879 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 16 październik 2021 - 15:09

Dokladnie tak pierwsze 10 min na luzie

W wodzie :)



#722 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 16 październik 2021 - 16:04

A ja przy okazji też mam pytanie... czy ten ochraniacz, osłona pawęży musi być całkowicie pod silnikiem, tzn w miejscach gdzie montowane są śruby, bo u mnie ta osłona nie wystaje poza "ramiona" silnika i miejsca gdzie pójdą śruby odstają od laminatu o grubość tej osłony, czyli jakieś pół centymetra... czy szukać wiekszej tej osłony pawęży, czy podłożyć jakieś podkładki w miejscach mocowania śrub, ale wtedy nacisk będzie bezpośrednio na laminat...Załączony plik  IMG_20211016_170702.jpg   59,58 KB   26 Ilość pobrań

Użytkownik mancio edytował ten post 16 październik 2021 - 16:08


#723 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 17 październik 2021 - 18:37

Jacek do mnie też dotarł i jestem na tym samym etapie 😁 Co do pierwszego odpalenia to tak, do 10min na jałowym...attachicon.gif IMG_20211016_141024.jpg

Będzie Pan zadowolony :)  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  ;)  ;)  ;)


  • mancio lubi to

#724 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 17 październik 2021 - 21:49

Szukaj takiej żeby łapy opierały się na całej powierzchni nie sztukuj podkładkami.

#725 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 18 październik 2021 - 06:08

Szukaj takiej żeby łapy opierały się na całej powierzchni nie sztukuj podkładkami.

Czyli lepiej jeżeli ta płyta jest pod całą powierzchnią łap... kurdę to co, wymienić trzeba? A jeżeli skręcę tak jak jest to czym to grozi...?
Załączony plik  IMG_20211018_071003.jpg   28,1 KB   16 Ilość pobrań

Użytkownik mancio edytował ten post 18 październik 2021 - 06:12


#726 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 18 październik 2021 - 09:46

Powstaną naprezezenia i z biegiem czasu będzie pękać. Ochraniacz pawęży tak to się nazywa zmierz i zamów taki pasowny.
  • mancio lubi to

#727 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 18 październik 2021 - 11:07

Jacek do mnie też dotarł i jestem na tym samym etapie Co do pierwszego odpalenia to tak, do 10min na jałowym...attachicon.gif IMG_20211016_141024.jpg

Ja moją piętnastkę odbieram w piątek .Niestety silniejszy nie wchodzi w rachubę bo nie mam patentu sternika i w Niemczech  powyżej 15 koni nie mogę się poruszać a na Renie tylko do 5 bez patentu .Mój obecny Tohattsu 9,8 poleci na giełdę jak tylko zrobię zdjęcia.Silnik 2020 rok 40 godzin przepływane .stan idealny.



#728 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 18 październik 2021 - 12:17

A jednak! To się da podrasować do 20 KM jakbyś potrzebował kiedyś :) dobry wybór.

#729 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 05 styczeń 2022 - 14:45

Zostałem wywołany co prawda w dziale kupię , odnośnie silników Tohatsu przez kolegę womaly .
To wypowiem się tutaj silniki tohatsu oraz Mercury na wtrysku 3 cylindrowe mają problemy ze stabilnością obrotów jałowych. W efekcie powoduje to że pływają z różnymi prędkościami tak jak im się "umyślił" raz 3.8km/h żeby za chwilę płynąć 4.5 co dyskwalifikuje w moim mniemaniu te silniki jako trollingowe. Dodatkowo potrafią gasną przy zamknięciu gazu po zamknięciu gazu przy dopływaniu na miejscówkę. Sprawdzone na kilku silnikach nowych oraz używanych . Poza tymi objawami pracuja całkiem dobrze, ale jeżeli ktoś oczekuje stabilnej prędkości w trollingu niestety będzie zawiedziony.
Dlaczego tak się dzieje, te silniki posiadają regulację biegu jałowego poprzez regulowanie dopływu powietrza a przepustnice przy pomocy elektrozaworu, bardzo szybko można sobie to zweryfikować poprzez wypięcie lub zatkanie tego zaworu, najwidoczniej regulacja jego otwarcia nie jest na tyle precyzyjna żeby uzyskiwać stabilne obroty. To odnośnie Tohatsu/Mercury w Suzuki jest podobny układ z tym że ja nie miałem problemów. Kolega natomiast miał problem z tym że silnik nie schodził z obrotów- czyli płynął za szybko żeby po jakimś czasie losowym pracować już tak jak powinien

#730 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 06 styczeń 2022 - 20:33

Pływam rocznym Mercury 25- odnośnie obrotów w trollingu nie wypowiem się, bo nie zwróciłem na to uwagi- natomiast nie zdarzyło mi się aby silnik zgasł po nagłym ujęciu gazu.



#731 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 06 styczeń 2022 - 22:05

Mi rowniez nic nie gasnie , w trolingu rowniez nie plywam ale wiekszosc czasu plywam bez gazu i silnik idzie jednostajna predkoscia, nie mam zadnych dziwnych efektow.
Ale jesli juz gasnie przy wrzucaniu biegu to podwyz obroty o 50-100 i nic zlegi nie bedzie sie działo

#732 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 styczeń 2022 - 22:38

Dołączę do kolegów, u mnie też nie ma problemu z gaśnięciem silnika. Jako że mam silnik z manetką posiada on funkcję trolingu. Normalne obroty to 850, wciśnięcie kluczyka podnosi obroty do 950, kolejne wciśnięcie do 1050. Po wyłączeniu i kolejnym odpaleniu silnik znowu ma obroty jałowe 850.

Użytkownik GrzesM edytował ten post 06 styczeń 2022 - 22:40


#733 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 07 styczeń 2022 - 00:13

Mi rowniez nic nie gasnie , w trolingu rowniez nie plywam ale wiekszosc czasu plywam bez gazu i silnik idzie jednostajna predkoscia, nie mam zadnych dziwnych efektow.
Ale jesli juz gasnie przy wrzucaniu biegu to podwyz obroty o 50-100 i nic zlegi nie bedzie sie działo


To gaśnięcie to akurat było w Szwecji na nowym i 5 letnim silniku przy dosyć dużej fali, ja miałem taki objaw mówię do kolegi po tygodniu pływania że mi zgasł kilka razy, a on na to że u niego w tym nowym silniku było to samo. Tyle że tak jak mówię pływanie po dosyć dużych falach i to w taki sposób że z pełnych obrotów puszczenie gazu całkowicie - kiła razy tak zgasł oczywiście odpalał za pierwszym szarpnięciem.
A co do prędkości trollingowej to już trzeba pływać na wodzie stojącej i obserwować prędkość na echosondzie żeby to zauważyć, jeżeli ktoś nie trollinguje to nie zwróci nawet uwagi. I na pewno nie dotyczy to tego że silnik nie jest rozgrzany bo pływaliśmy całe dnie i to się działo losowo na jednym i drugim. I cały czas pisze o silnikach 25/30km bez regulacji obrotów trollingowych w rumplu( teraz wyszedł chyba taki wypust z tego co się orientuję). Te dwa silniki o których pisze jeden 2021 rok drugi 2016 to te które były w Szwecji , znajomi którzy mają w PL takie silniki też zauważyli te problemy z obrotami.

#734 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 23 luty 2022 - 09:01

Wrzucam jako ciekawostkę - rumpel do modeli MFS40-60A, Power Trim, wskażnik ciśnienia oleju, naładowania aku oraz temperatury, dodatkowo w stacyjce regulacja obrotów trollingowych. Fajna sprawa nie tylko podczas wędkowania ale i do manewrowania w marinie .

 

Długość rumpla od uchwytu montażowego w silniku do końca rumpla to około 74-75 cm.

Załączone pliki


  • Karol Krause lubi to

#735 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 23 luty 2022 - 20:09

Czy zapasowy kluczyk do uruchamiania  kupię po nr. silnika czy trzeba sobie dorobić u ślusarza.



#736 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 23 luty 2022 - 22:41

Taniej dorobic

#737 OFFLINE   TwoFlower

TwoFlower

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaRóżan

Napisano 03 marzec 2022 - 11:54

Zrywka bezpieczeństwa "kill switch".

Witajcie koledzy.Jest taka sprawa mam silnik Tohatsu 25hp 2-takt.Nie ma przy nim zamontowanej zrywki jest tylko odpalanie i wyłączanie z dwóch osobnych guzików.Byla kiedyś manetka ze zrywką ale pozostały po niej tylko ucięte przewody(czerwony,czarny,brązowy,zielony,niebieski).Chciał bym zamontować zrywkę do przewodów od manetki.Zrywka ma 4 styki.dwa oznaczone literą M i dwa oznaczone literą C.
Jak to podłączyć?które kable gdzie?. Próbowałem według schematu z serwisowki Tohatsu czarny masa do M a brązowy chyba napięcie do C ale chyba się nie udało bo silnik z guzika nadal kręcił.Co robię źle? Proszę o Łopatologiczną poradę nie mam pojęcia o elektryce.

Użytkownik TwoFlower edytował ten post 03 marzec 2022 - 11:56


#738 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 23 marzec 2022 - 09:22

https://www.tohatsu....osuwowe/mfs-30/

 

W pierwszym zdaniu piszą tak "Pierwszy w branży bez akumulatorowy, ręczny start EFI..."

Jak rozumieć ten zwrot "bezakumulatorowy"?

Czy silnik, który ma w sobie alternator może zostać uruchomiony szarpanką i pracować bez podpiętego akumulatora?



#739 OFFLINE   flyfisher33

flyfisher33

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 23 marzec 2022 - 09:42

Bezakumulatorowy, czyli silnik nie potrzebuje zewnętrznego źródła prądu, żeby pracować.

Ładowanie akumulatora to oddzielny układ i z tego co wiem, lepiej żeby bez podłączonego akumulatora nie pracował. Chociaż mi się zdarzyło kilka razy tak pływać i regulator napięcia się nie popsuł.


  • Quent lubi to

#740 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 25 maj 2022 - 20:35

Kolejne wieści w temacie nadchodzących nowości od Tohatsu

 

 

Zapowiada się bardzo ciekawie :)


  • Wojciech_B lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych