Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drwęca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
527 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   wyjec

wyjec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz

Napisano 04 styczeń 2016 - 11:34

Duże i dużo troci wyłowili w Wiśle teraz to na kielicha podjechać a nie pomiędzy puzzlami łowicie :)


  • Wojtek B. i smerfik lubią to

#422 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 04 styczeń 2016 - 11:45

Duże i dużo troci wyłowili w Wiśle teraz to na kielicha podjechać a nie pomiędzy puzzlami łowicie :)

 

Myślisz na co podjechałem ;) 


  • Wojtek B. lubi to

#423 OFFLINE   maniek88

maniek88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 styczeń 2016 - 12:50

W taką pogodę kieliszek dobrego trunku jak najbardziej wskazany :) ja niestety byłem kierowcą, to nie spróbowałem ale chłopaki chwalili swojaka ;) byliśmy 02.01 wyjazd bez rybek tak jak wcześniej koledzy pisali woda niska, śryż i zamarzające przelotki za to klimat nad wodą nie do opisania. :)   


  • Wojtek B. lubi to

#424 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 04 styczeń 2016 - 12:59

W taką pogodę kieliszek dobrego trunku jak najbardziej wskazany :) ja niestety byłem kierowcą, to nie spróbowałem ale chłopaki chwalili swojaka ;) byliśmy 02.01 wyjazd bez rybek tak jak wcześniej koledzy pisali woda niska, śryż i zamarzające przelotki za to klimat nad wodą nie do opisania. :)   

 

"Nie śpi ktoś, by ktoś mógł spać" tym razem na Ciebie padło :P



#425 OFFLINE   OlekD

OlekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad Wartą

Napisano 04 styczeń 2016 - 14:19

Byłem 1 stycznia, dzień zakończyłem na zero ale piękna pogoda i niepowtarzalny klimat panujący nad Drwęcą naładowały mi akumulatory na cały sezon.


  • Piotrek Milupa lubi to

#426 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 04 styczeń 2016 - 17:54

Przypominam o regulaminie. Zdjecia/filmy promujace polowy keltow nie sa mile widziane na forum.

Dziwne to trochę. Połowy w ciągu tarłowym są ok ale po tarle już nie... Tyle, że w naszym kraju podczas ciągu tarłowego nie wolno...



#427 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 04 styczeń 2016 - 21:08

Dziwne to trochę. Połowy w ciągu tarłowym są ok ale po tarle już nie... Tyle, że w naszym kraju podczas ciągu tarłowego nie wolno...

Dziwne jest też to,że pisze to osoba która nie mieszka w Polsce.Pewnie też nigdy na trociach nie była i nie zna polskich realiów.A inni moderatorzy tych bzdur nie widzą.Pstrągi można,troci nie ? Nie ogarniam.



#428 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 05 styczeń 2016 - 11:34

Taps, mam nadzieje, ze ulzyles sobie na mojej skromnej osobie.

Wszystkich zainteresowanych tematem keltow zapraszam tu http://jerkbait.pl/t...roci-wędrownej/



#429 OFFLINE   jarekt

jarekt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 05 styczeń 2016 - 12:37

(...).Pstrągi można,troci nie ? Nie ogarniam.

A to dobrze, czy zle, że można? Po gniazdach tarłowych deptać też "można". Oprócz regulaminu mile jest widziany zdrowy rozsądek i wyobraznia.:)



#430 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 05 styczeń 2016 - 23:32

lukomat - mi nie chodzi a jakieś zrobienie sobie dobrze,bo mam taki kaprys.Takim wpisem zamykasz wątek,to po pierwsze,po drugie łowców styczniowych traktujesz jak kogoś gorszego.Bo co,bo łowią trocie? Tak się łowi w Polsce i nie ma co tego porównywać do Skandynawii,UK,Ire czy Islandii.W Polsce pewnie 90 % łowionych troci to kelty.Na dwóch rzekach gdzie ja łowię,ciąg zaczyna sie na przełomie września i października,czyli dla wędkarza są praktycznie one niedostępne.Letniej troci prawie nie ma.Są jeszcze wiosenne kelty,ale nie srebrniaki,więc wg Ciebie też beee.

   Nie łowię np. karpi,jest  to ryba inwazyjna,nie nasza,lecz jest tak długo u nas ,że wielu o tym nie wie.Jest potężna rzesza ludzi ,która lubi je łowić,jest to spory rynek wędkarski,karp też sie wpisał na dobre w nasze realia i tradycje itd. Czy mądre jest teraz tego zakazywać,tłumaczyć ,że to chwast,że w Australii jest zakaz wypuszczania,że za wielką wodą strzelają do nich z kuszy dla rozrywki. Łowienie keltów,rozpoczęcie sezonu,często połączone z zabawą sylwestrową zapisało się na dobre w polską tradycję i tego nie zmienisz.Wiem ,że może to niektórych to razi, że chudzinki po tarle się łowi,no trudno wędkarstwo to nie zabawa dla delikatnych, wrażliwych chłopców.Mnie też wiele rzeczy wkurza,razi,wielu nie jestem w stanie pojąć,wiele jest mocno odmiennych od naszych polskich.W Niemczech strzelają do łabędzi i krukowatych,w Włoszech łapie sie w siatki i zjada rudziki,a przecież to takie cywilizowane kraje ?



#431 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 06 styczeń 2016 - 13:27

Strusie też używają techniki zniekształcania rzeczywistości.. :P Chowają głowę w piasek i myslią że ich nie widać. :( 



#432 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 06 styczeń 2016 - 17:53

W Polsce mamy wiele "pieknych" swieckich tradycji, ktore pozostawila po sobie komuna. Powoli sie ich pozbywamy. Jerkbait jest miejscem gdzie rownamy w gore a nie w dol i to tyle z mojej strony. Ponownie zapraszam do dyskusji pod zalinkowanym wczesniej artykulem, gdzie kazdy moze wypowiedziec sie na temat slusznosci (lub nie) ochrony keltow.



#433 OFFLINE   talon

talon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 18:33

Największą pozostałością po komunie(wspaniale prosperującą) jest PZW


Użytkownik milupa edytował ten post 06 styczeń 2016 - 18:50
kolor


#434 OFFLINE   szpieg

szpieg

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 343 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 11:18

Witam,

 

Czy ktoś z szanownych kolegów próbował łowić trocie w okolicach rejonu nowomiejskiego?



#435 OFFLINE   wyjec

wyjec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz

Napisano 11 styczeń 2016 - 20:26

Nie wiem czy ktoś powie bo kelty to tabu :P


  • Wojtek B., Kuballa44 i wyder lubią to

#436 OFFLINE   tomek80

tomek80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomek

Napisano 27 grudzień 2016 - 10:44

Witam

W styczniu chciałbym pierwszy raz udać się za trocią z muchówką na odcinek górski koło Lubicza w Toruniu. Ponieważ będę tam pierwszy raz chciałbym zaczerpnąć kilka informacji czy są odcinki na których jest całkowity zakaz łowienia, czy nie ma takich odcinków?



#437 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 27 grudzień 2016 - 12:06

Witam,

jak jesteś z Torunia to udaj się do koła a oni na pewno udzielą Ci odpowiedzi;). Tak nawiasem to bd widział gdzie są ludzie (jest ich sporo).



#438 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 27 grudzień 2016 - 13:46

Ogólnie nie polecam pierwszych dni stycznia bo ruch nad woda jak w markecie , ludzie łowią od ujścia do Wisły aż do zapory w Lubiczu i nie kojarzę żeby tam były jakieś zakazy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#439 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 27 grudzień 2016 - 15:14

od zapory do "plaży" jest obręb ochronny, podobnie od mostu drogowego w Złotorii do ujścia Drwęcy do Wisły.

Jeśli tam ktoś łowi to jest zwykłym prostackim kłusolem.

Ludzi dużo, ale to uroki pierwszych dni sezonu. Są tacy któzy jadą tylko dlatego że większa szansa złowić rybę, a jest i druga grupa, dla których to okres kiedy można spotkac starych kumpli i poznać nowych.

Ja będę się najprawdopodobniej 1 stycznia kręcił z dwururką w okolicach Nowa Wieś/ most autostradowy.


  • Piotrek Milupa lubi to

#440 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 27 grudzień 2016 - 15:59

od zapory do "plaży" jest obręb ochronny, podobnie od mostu drogowego w Złotorii do ujścia Drwęcy do Wisły.

Od zapory - chodzi o jaz młyna - do tak zwanej plaży - chodzi o Lubicz aby nie było wątpliwości. Drugi odcinek wspomniany przez kolegę powyżej.

Do tego jeszcze miedzy jazami w Lubiczu nie wolno przez cały rok łapać  :)

 

Swoja droga dziwne pytanie jak na Piernika B)


Użytkownik PrzemekL edytował ten post 27 grudzień 2016 - 15:59





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych