Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Pstrągi 2009


  • Please log in to reply
698 replies to this topic

#41 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 02 January 2009 - 20:15

Kocham jeziora ...ale jak poznalem strumienie i Pstragi znowu sie zakochalem . Mam teraz dwie skrajnosci ; Muskie i Pstraga ...nie moglo mnie spotkac nic piekniejszego na stare lata ... :mellow:
A pro po Mifek ...Ty nie byles posmyczyc za Pstragiem ? no ja Cie dziekuje :unsure:

#42 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 02 January 2009 - 20:47

Kocham jeziora ...ale jak poznalem strumienie i Pstragi znowu sie zakochalem . Mam teraz dwie skrajnosci ; Muskie i Pstraga ...nie moglo mnie spotkac nic piekniejszego na stare lata ... :mellow:
A pro po Mifek ...Ty nie byles posmyczyc za Pstragiem ? no ja Cie dziekuje :unsure:



jeszcze nie jureczku, niestety jeszcze nie. ale wlasnie sie umowilem ze szpiegiem na wspolne kropkowanie w dniu jutrzejszym. zoabczymy co z tego wyniknie... jak do tej pory, mimo niemal tygodnia wolnego od pracy nie udalo mi sie wybrac na fishe (czasowo zzeraja mnie formalnosci zwiazane z zakupem mieszkania... )

#43 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 02 January 2009 - 20:50

Powodzenia Mifek :mellow: ...i z kropasami i z chatka ... B)

#44 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 02 January 2009 - 21:06

Ciekawe kto dziś coś kropnie

...atakuję jutro i pojutrze..może coś się kropnie ;)

#45 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 02 January 2009 - 21:14

Powodzenia Mifek :mellow: ...i z kropasami i z chatka ... B)



oj przyda sie oj przyda... bo poki co najwieksze przeciwnosci sa ... ze strony po ktorej najmniej bym sie spodziewal... ale wrocmy do kropkow...

#46 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 02 January 2009 - 21:15

[quote]
Ciekawe kto dziś coś kropnie
[/quote]
...atakuję jutro i pojutrze..może coś się kropnie ;)
[/quote]


patu mam nadzieje ze nie jedziemy na te sama rzeczke :mellow: ;) bo moze byc troche ciasno...

#47 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 02 January 2009 - 21:17

Gratulacje dla łowców, gdzie wy tak szybko opłaciliście karty bo u nas w kole nawet znaczków jeszcze nie ma :(

Nigdy mnie nie ciągnie do kropków i nie wiem czemu, ale chyba wytłumaczenie jest jedno nie lubię łowić na małych rzeczkach czy też strumykach :unsure:

Życzę dalszych sukcesów ;)

Redzi, ja tez jestem wielkorzeczniakiem :lol: ...nie lubię wody stojącej, na jeziorach łapię od święta i za karę :lol: ...ale jak pierwszy raz pojechałem na pstrągowy ciurek/rzeczkę to oszalałem...tego klimatu, tych podchodów trzeba zasmakować... spróbuj, naprawdę warto...

#48 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,945 posts
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Posted 02 January 2009 - 21:39

Gratulacje dla wszystkich łowców :D.Tak sie zastanawiam do jakiej ryby porownac walniecie pstrąga :unsure:,nigdy nie łowiłem tych ryb i jestem niedoinformowany :D,i czy na korbe to wypada?, bo ja jakiś niereformowalny :lol:,nie posiadam mutika i ciasta.

#49 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,720 posts
  • LokalizacjaPolska północna :)

Posted 02 January 2009 - 21:45

Miałem już tak różne brania kropków, że reguły nie podam jak walą. Czasami bardzo mocno, czasami jak zaczep. Zwykle jednak za tymi agresywnymi, mocnymi braniami kryją się te mniejsze sztuki :D

#50 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 02 January 2009 - 21:50

Gratulacje dla wszystkich łowców :D.Tak sie zastanawiam do jakiej ryby porownac walniecie pstrąga :unsure:,nigdy nie łowiłem tych ryb i jestem niedoinformowany :D,i czy na korbe to wypada?, bo ja jakiś niereformowalny :lol:,nie posiadam mutika i ciasta.

... @biosteron, ciężko porównywać, to zależy od pory roku, zastosowanej przynęty, jej sposobu prowadzenia itp. itd. Czasami zasysają , czasami walą jak wściekłe... co do sprzętu, jak najbardziej wypada ... ja też nie posiadam multika i casta, łowie tylko i wyłącznie spinn-zestawem...

#51 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,939 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 02 January 2009 - 21:52

A ja pamiętam jak pewnego razu prowadziłem wobka z prądem i zaliczyłem normalnie bolkowe walnięcie

#52 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,866 posts
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Posted 02 January 2009 - 21:57

[quote]
Gratulacje dla łowców, gdzie wy tak szybko opłaciliście karty bo u nas w kole nawet znaczków jeszcze nie ma :(

Nigdy mnie nie ciągnie do kropków i nie wiem czemu, ale chyba wytłumaczenie jest jedno nie lubię łowić na małych rzeczkach czy też strumykach :unsure:

Życzę dalszych sukcesów ;)
[/quote]



redzi nei zebym się czepial ale probowales juz kiedys tego? zlowiles kropasa w jakiejs dzikiej niepozornej rzeczce, tuz za zwalka. takiego co to ci kazal sie przeczolgac, podejsc na paluszkach. bo wiesz... ja kiedys tez bylem wedkarzem szuwarowojeziorowobagiennym. a teraz... jak woda nie plynie to .. dla mnie nie lowienie :mellow: (o wyjatek stanowi morze, alet am w zasadzie woda i tak ciagle plynie... ;) )
[/quote]


Mifku próbowałem chyba ze 3 razy byłem. Raz klasycznie na muchę to do tej pory mam omamy sznurowe :unsure: Złowiłem jak dobrze pamiętam 2 nieduże kropki, ale nie przekonały mnie do siebie. Być może to przez to że nie miałem wyczucia i co któryś rzut to było albo rozplątywanie albo ściąganie przynety z drugiego brzegu :D Może kiedyś jednak mnie przekonają bo mam nawet blisko rzeczkę co podobno są pstrążki ( bo kiedyś były ale niestety duża presja okolicznych wędkarzy na robaczki je spustoszyła). Pożyjemy zobaczymy narazie jednak wolę pooglądać zdjęcia jak koledzy łowią :D


#53 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 posts
  • Imię:Jacek

Posted 02 January 2009 - 23:18

Panowie gratuluje. Ja niestety muszę poczekać na 1 luty. I jestem zmuszony jeździć kilkadziesiąt km nad rzeczkę. W tym roku zamknęli mi Nidę-zakaz spinna zrobili do maja, teraz zima na całego. Jedyna rzeczka pstrągowa oblodzona. Chyba się przerzucę na mormychę:)
O takiej porze chciałoby się mieszkać, gdzieś na Północy:)
Jeszcze raz gratuluję pierwszych ryb w tym sezonie.

#54 OFFLINE   adzio

adzio

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 125 posts
  • Lokalizacjarzeczki warmii

Posted 02 January 2009 - 23:22

Na polnocy jest najlepiej :mellow: :mellow:
przeprowadzaj sie tu :mellow: :mellow: :lol: :lol:

#55 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 02 January 2009 - 23:35

Panowie gratuluje. Ja niestety muszę poczekać na 1 luty. I jestem zmuszony jeździć kilkadziesiąt km nad rzeczkę. W tym roku zamknęli mi Nidę-zakaz spinna zrobili do maja, teraz zima na całego. Jedyna rzeczka pstrągowa oblodzona. Chyba się przerzucę na mormychę:)
O takiej porze chciałoby się mieszkać, gdzieś na Północy:)
Jeszcze raz gratuluję pierwszych ryb w tym sezonie.

@ginel, ja średnio robię 2-3 razy tyle w jedną stronę :huh: ;)...pozdro

#56 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 posts
  • Imię:Jacek

Posted 02 January 2009 - 23:49

[quote]
Panowie gratuluje. Ja niestety muszę poczekać na 1 luty. I jestem zmuszony jeździć kilkadziesiąt km nad rzeczkę. W tym roku zamknęli mi Nidę-zakaz spinna zrobili do maja, teraz zima na całego. Jedyna rzeczka pstrągowa oblodzona. Chyba się przerzucę na mormychę:)
O takiej porze chciałoby się mieszkać, gdzieś na Północy:)
Jeszcze raz gratuluję pierwszych ryb w tym sezonie.
[/quote]
@ginel, ja średnio robię 2-3 razy tyle w jedną stronę :huh: ;)...pozdro
[/quote]
Patu tu nie chodzi o km, bo te są do pokonania. Tylko czasu brak na dalsze wyjazdy:)Ale coś się wymyśli od lutego-spox.


#57 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 posts
  • LokalizacjaJarocin

Posted 03 January 2009 - 09:42

jakoś mi nieleżą te długie wyjazdy ale z tego co tu czytam chyba będe musiał się przekonać

#58 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,499 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 03 January 2009 - 13:12

Gratulacje dla łowców, gdzie wy tak szybko opłaciliście karty bo u nas w kole nawet znaczków jeszcze nie ma :(
......

Redzi, w dniu 31.12.2008 wyciągnąłem skarbinka z łóżka :lol: .
Tyle szczęścia, że cały potrzebny majdan (znaczki rejestry), trzyma w swoim mieszkaniu.




#59 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 03 January 2009 - 19:14

Dzisiejszy na 48cm...tak na okrasę po kontakcie z grubym 50+...był jeszcze jakiś króciak i kilka kontaktów...

.

Attached Files



#60 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,499 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 03 January 2009 - 19:17

.

Attached Files