Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw do lekkiego castingu - proszę o poradę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pedronazar

pedronazar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaStarachowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nazarewicz

Napisano 27 czerwiec 2014 - 11:05

Witam,

 

Zastanawiam si e nad zestawem do lekkiego castingu moje najlżejsze przynęty mają 7g. 

 

Gdzieś na forum przeczytałem że trzeba by multiplikator UL kupić. Oglądałem ABU MTX, ale jest b.drogi i jako jego alternatywę polecają QuantumTour PTI Mag Baitcaster https://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/quantum-tour-pti-mag-baitcaster-g17-a75-p2007-k14001.html

 

O wędce myślałem: Guide Select Buster Cast 2,13 7-28g, - mam już tego typu wędzisko od 40-80g i sprawuje się świetnie.

 

Doradźcie proszę czy tym zestawem będę mógł miotać i skutecznie prowadzić jerki od 7g ?

 

Pozdrawiam

Piotr

 

 



#2 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 27 czerwiec 2014 - 11:14

Czyli nie UL tylko L i zależnie od tego jaką rozpiętość przynęt masz na myśli, ale patyk 7-28 taka uncjówka to raczej Medium niż Light, kija do wszystkiego nie ma, każdy początkujący próbuje pogodzić wiele aspektów w jednym kiju, ale czas i doświadczenie to weryfikuje.


  • deejaybialy lubi to

#3 OFFLINE   aTomek

aTomek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaTarnów i okolice

Napisano 27 czerwiec 2014 - 11:18

Ja bym się w jakieś Quantumy nie pchał. Sam bym szukał w ofercie ABU, Daiwa lub Schimano.
Jakby co, mam Daiwe PX68 na sprzedaż, a to do lekkich przynęt fajny kręciołek.

#4 OFFLINE   pedronazar

pedronazar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaStarachowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nazarewicz

Napisano 27 czerwiec 2014 - 11:19

Czyli nie UL tylko L i zależnie od tego jaką rozpiętość przynęt masz na myśli, ale patyk 7-28 taka uncjówka to raczej Medium niż Light, kija do wszystkiego nie ma, każdy początkujący próbuje pogodzić wiele aspektów w jednym kiju, ale czas i doświadczenie to weryfikuje.

No mam na myśli przynęty w zakresie 7-25g. ale nie mam pojęcia czy ten Quantumiak to wyrzuci ?



#5 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 27 czerwiec 2014 - 11:26

No mam na myśli przynęty w zakresie 7-25g. ale nie mam pojęcia czy ten Quantumiak to wyrzuci ?

Daję głowę, że wyrzuci, za to nie dam sobie nawet włoska wyrwać nie mówiąc o palcu z jakim skutkiem ;)

W takiej gramaturze chronarch 51e w oryginale, najtańszy z porządnych jak dla mnie.



#6 OFFLINE   pedronazar

pedronazar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaStarachowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nazarewicz

Napisano 27 czerwiec 2014 - 11:29

Daję głowę, że wyrzuci, za to nie dam sobie nawet włoska wyrwać nie mówiąc o palcu z jakim skutkiem ;)

W takiej gramaturze chronarch 51e w oryginale, najtańszy z porządnych jak dla mnie.

No ale gdzie takiego chronarch 51e kupię?



#7 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 27 czerwiec 2014 - 11:30

No ale gdzie takiego chronarch 51e kupię?

Sprawdź skrzynkę wiadomości prywatnych.



#8 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 27 czerwiec 2014 - 20:25

O a ja zanabyłem scorpiona mg hehehe, chociaz posiadam muz chronarcha mg swietny multik. Na sąsiednim forum jest do sprzrfazy scorpion mg z tuningiem. Przy 7 g przynętach kijek ma znaczenie.

#9 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 27 czerwiec 2014 - 22:01

Revo LT, buda alu, seryjna lekka szpula, no i w razie czego zejdziesz bez problemu do 3-4gram.

Taki przyszłościowy multik dla Ciebie, bo z czasem i tak zejdziesz niżej i może się wtedy taki przydać, a już go posiadając ograniczasz koszty ;)



#10 OFFLINE   pedronazar

pedronazar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaStarachowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nazarewicz

Napisano 28 czerwiec 2014 - 09:32

No ok, a co sądzicie o kiju?

#11 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 28 czerwiec 2014 - 13:02

Buster Cast to bardzo mocne wędzisko nie bojące się przynęt nawet o masie 40 gram. Dolne CW moim zdaniem jest nieco zaniżone bo ten kijek dobrze zaczyna pracować z 10 gramową główką plus gumis 10 cm. Łowię takim od 4 lat i to dobre wędzisko do orki sandaczowej czy łowienia na średniej wielkości jerki (slider 10S/F lata wyśmienicie).



#12 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 28 czerwiec 2014 - 15:19

... może Team Dragon Cast cw. 7-25 (2,30 m) - taki uniwersalny kijek (ładnie latają 5 cm-owe gumeczki na 3g główkach, da się też poprowadzić 7 cm-owego tonącego sliderka...)... więc...



#13 OFFLINE   pedronazar

pedronazar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaStarachowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nazarewicz

Napisano 28 czerwiec 2014 - 15:53

Wielkie dzięki mam taki kij 40-80 i jestem zadowolony. Chyba się skuszę na ten 5-25. Pozdrawiam i bardzo dziękuję za rady.

#14 OFFLINE   pedronazar

pedronazar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaStarachowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nazarewicz

Napisano 29 czerwiec 2014 - 12:49

Czy możecie mi zdradzić jak Wy kupujecie te japońskie multiplikatory? Przecież w Polsce są nie do dostania. Po wielu radach myślę o  Shimano chronarch 51E, ale jak go kupić, bo nie stać mnie na kupowanie modelu z drugiej ręki, wolę zainwestować w nowy.

 

Dzięki z góry za rady :)

 

Pozdrawiam



#15 OFFLINE   intrewdwe

intrewdwe

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 29 czerwiec 2014 - 12:53

Tu jest za dwieście dolców:

http://www.cabelas.c...80;cat104259780

 

Wiadomości dotyczące wysyłki:

 

http://www.cabelas.c...l=Footer#inter 



#16 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 czerwiec 2014 - 13:01

Radzę zwrócić uwagę na którą rękę jest korba (chyba, że komuś jest to obojętne :rolleyes: ) 

 

..."bo nie stać mnie na kupowanie modelu z drugiej ręki, wolę zainwestować w nowy..." :D  domyślam się co miałeś na myśli ale nie do końca się zgadzam ;) 



#17 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 29 czerwiec 2014 - 23:16

Radzę zwrócić uwagę na którą rękę jest korba (chyba, że komuś jest to obojętne :rolleyes: ) 

 

..."bo nie stać mnie na kupowanie modelu z drugiej ręki, wolę zainwestować w nowy..." :D  domyślam się co miałeś na myśli ale nie do końca się zgadzam ;) 

Multik JDM to nie skórzane buty, próbowałem nawet to wytłumaczyć autorowi, ale chyba to przewyższa moje kompetencje :D

Udane konstrukcje mają długie życie na forum w kilku rękach i dają radę, a są tu takie przypadki i teraz nie obawiam się kupna używki, ale nie od każdego oczywiście.

To jak ze starym mercedesem, który dmuchany i chuchany przez dziadka jeszcze pojeździ wnuczkowi zanim skończy na przydrożnym drzewie :)


  • deejaybialy i BOB lubią to

#18 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 30 czerwiec 2014 - 07:27

Dokładnie tak jest.

Choć cieszę się, że ludziska kupują nowe sprzęty bo ... potem można odkupić taniej :D


  • minecjusz i Tomek88 lubią to

#19 OFFLINE   pedronazar

pedronazar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaStarachowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nazarewicz

Napisano 30 czerwiec 2014 - 12:06

Wiecie, im więcej się człowiek zna tym więcej może. Ja się mało znam i wolę kupić nowy. Łowię od 2 miesięcy i jestem bardzo ostrożny bo sprzęt kosztuje drogo. Wolę więc trochę więcej zapłacić i nie mieć problemów. Mam oczywiście zaufanie do sprzedających ale wole unikać problemów z wyjaśnianiem co i jak po transakcji, czy to jest wada wrodzona etc...

Mam nadzieją że mnie zrozumiecie :) 

 

Pozdrawiam i dziękuje za rady :)

 

Piotr



#20 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 czerwiec 2014 - 12:16

Podstawowa zasada:
Multik / lub jego szpula ma elementy MG - dyskwalifikacja z łowienia w wodzie słonej (KOROZJA)

Pozostałe multiki - przy zachowaniu zdrowego rozsądku - nic się nie powinna dziać...

 

 

Na przyszłość lepiej by było gdybyś podał o jakim kołowrotku mówisz- wtedy mozna przynajmniej coś podpowiedziec bo tak to ...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych