Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

TEAM DRAGON 2.95m 10-28gr - prosze o opinie


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 posts
  • Lokalizacjałódzkie

Posted 10 January 2009 - 22:41

Witam. Mial ktos z was kontakt z tym kijem??? Prosze o wszelkie opinie na jego temat.
Potrzebuje kija rzecznego do gum i obrotówek. Kij o podobnej długosci, w miare szybki dobrze pracujacy. Aaaa no i podczas pracy najlepiej by niedostawał turbulencji. Pozdrawiam

#2 OFFLINE   kamspin

kamspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 posts

Posted 11 January 2009 - 02:13

Witaj deichkind,

miałem tego kijka i sprzedałem ale tylko dla tego, że wymieniam na wyższą półke( CD 3m 10-28gr), według mnie jest to jedna z przyjemniejszych wędek na naszym masowym rynku w klasie średniej (o ile ją tak można nazwać) w tej gramaturze! Zakupiłem ją z myślą o boleniu i przynętach w zakresie 8-18gr. oraz połowom na sandaczowych rafach woblerami 7-11cm.Piszesz o wędce w miarę szybkiej i dobrze pracującej, ja to rozumiem przechodzacej w parabole, TD jest bardzo szybki i raczej przechodzacy w pół parabole. Nie rozumiem natomiast '' by niedostawał turbulencji''?

pozdrawiam

#3 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8,447 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Posted 11 January 2009 - 22:24

Używam takiego kijka już 3 sezony do boleniowania za pomoca woblerów 10 - 22g i ołowianek max 24g (rzuty żyłką 0,20 powyzej 80m).
Wędka jest bardzo szybka i raczej jak napisał kamspin jest to pół parabola nawet bliżej szczytowej.
Co do gum i obrotówek to próbowałem ,ale jakoś mi nie podchodzi to połaczenie jest do tego za sztywny.

#4 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,252 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 12 January 2009 - 06:23

Też używałem tego kija i mogę się podpisać pod tym co napisali koledzy. Świetnie się sprawdza na wielkorzeczne wędkowanie, można nim obsłużyć większość gatunków i przynęt pod warunkiem ze nie chcemy łowić jazi na mikrowobki.
Co do paraboli to pod obciążeniem... <_<
Pęka w momencie kiedy szczytówka tworzy z dolnikiem kąt ok 30 stopni. A konkretnie kiedy się przegnie do momentu w którym ok15-20cm szczytówki znajduje się poniżej dolnika <_<.
Ech... czasem jak człowiek połazi cały dzień w upale 35C to przestaje myśleć :wacko: Embarassed