Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rejestracja łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
204 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   grzesiu

grzesiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 05 styczeń 2021 - 13:13

Mam pytanie, mam zarejestrowaną łódź w PZMiNW z silnikiem elektrycznym a teraz chciałbym kupić silnik spalinowy. W papierach łodzi maksymalna moc silnika to 50km. Czy będzie problem z rejestracją silnika 60km?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#82 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 styczeń 2021 - 07:57

Mam pytanie, mam zarejestrowaną łódź w PZMiNW z silnikiem elektrycznym a teraz chciałbym kupić silnik spalinowy. W papierach łodzi maksymalna moc silnika to 50km. Czy będzie problem z rejestracją silnika 60km?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

nie wiem na sto procent czy nadal jest obowiązek rejestracji chyba został zniesiony w czerwcu 2020.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#83 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 10 styczeń 2021 - 08:31

Mam pytanie, mam zarejestrowaną łódź w PZMiNW z silnikiem elektrycznym a teraz chciałbym kupić silnik spalinowy. W papierach łodzi maksymalna moc silnika to 50km. Czy będzie problem z rejestracją silnika 60km?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam, teraz jestem w trakcie rejestracji i silnik większy Ci nie przyjdzie. Strona Reja24 tam masz info.
  • grzesiu lubi to

#84 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 10 styczeń 2021 - 11:22

nie wiem na sto procent czy nadal jest obowiązek rejestracji chyba został zniesiony w czerwcu 2020.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Obowiązkowi rejestracji podlega:

1)     jacht oraz jednostka pływająca używana do amatorskiego połowu ryb, o długości co najmniej 7,5 m lub napędzie mechanicznym o mocy co najmniej 15 kW,

 

Obowiązkowi rejestracji nie podlega:

1)     jednostka pływająca przeznaczona wyłącznie do regat i zawodów sportowych, posiadająca klasę regatową i ważny certyfikat wydany przez polski związek sportowy albo podmiot właściwy dla państwa bandery jachtu oraz regatowa łódź wiosłowa;

2)     jednostka pływająca napędzana wyłącznie siłą ludzkich mięśni;

3)     deska surfingowa, deska z żaglem lub inna podobna jednostka pływająca.

 

Niestety osoby, które posiadają zarejestrowany jacht, muszą dokonać powtórnej rejestracji na nowych zasadach. Ustawodawca przyjął w tej materii następujące terminy:

wpisy do rejestrów dokonane oraz dokumenty wydane do dnia 1 stycznia 2000 r. – przez okres 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, czyli do 1.08.2021 r.

wpisy do rejestrów dokonane oraz dokumenty wydane do dnia 1 stycznia 2006 r. – przez okres 18 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, czyli do 1.02.2022 r.

wpisy do rejestrów dokonane oraz dokumenty wydane po dniu 1 stycznia 2006 r. – przez okres 30 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, czyli do 1.02.2023 r.

 

Pytanie czy trzeba jak kiedyś nanosić numery na burte? Wolłabym nie bo ozdoba to nie jest.


Użytkownik wujek edytował ten post 10 styczeń 2021 - 11:31


#85 OFFLINE   pursuit

pursuit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów

Napisano 10 styczeń 2021 - 12:07

Cześć
Wujek w mazowieckim trzeba mieć numery na pływadle jest wyraźnie napisane w przepisach na ten rok także jedne z drugimi przepisami się gryzą :-)
Pzdr Łukasz
  • wujek lubi to

#86 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 styczeń 2021 - 12:47

nie wiem czy dobrze rozumiem ale łódka wędkarska krótsza niż 7.5m nie musi być zarejestrowana?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#87 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 10 styczeń 2021 - 13:12

nie wiem czy dobrze rozumiem ale łódka wędkarska krótsza niż 7.5m nie musi być zarejestrowana?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Wynika że bez napędu mechanicznego o mocy powyżej 15kW nie.


Użytkownik wujek edytował ten post 10 styczeń 2021 - 13:13


#88 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 16 marzec 2021 - 09:40

poniżej wrzucam pytania i odpowiedzi uzyskane  z Departamentu Gospodarki Morskiej Ministerstwa Infrastruktury w temacie rejestracji łodzi w nowym rejestrze

 

Pytanie nr 1:
Czy rejestrując łódź niezbędne są deklaracje CE dla silników mechanicznych zamontowanych na łodzi?
Tak, jeśli zastosowanie mają przepisy § 3 ust. 1 pkt. 4 i 5 rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 2 czerwca 2016 r. w sprawie wymagań dla rekreacyjnych jednostek pływających i skuterów wodnych (Dz. U. poz. 807), a więc w przypadku silników napędowych instalowanych lub przeznaczonych specjalnie do zainstalowania na jednostce pływającej lub w niej oraz silników napędowych instalowanych na jednostce pływającej lub w niej, które zostały poddane gruntownej modyfikacji, o ile nie mają zastosowania wyłączenia wymienione w § 4. Na producencie spoczywa obowiązek dołączenia deklaracji zgodności do silników napędowych, w przypadku gdy są one udostępniane na rynku lub oddawane do użytku jednostki pływającej (§ 18 ww. rozporządzenia). Taki sam obowiązek spoczywał na producencie zgodnie z wcześniej obowiązującymi przepisami - rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19 listopada 2004 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla rekreacyjnych jednostek pływających (Dz. U. poz. 2584). Prośbę o wydanie duplikatu deklaracji zgodności można kierować do producenta w przypadku silników, których wiek nie przekracza 10 lat.

 

Pytanie nr 2:
Co jeśli mam jednostkę pływającą wyposażona w dwa silniki zaburtowe każdy o mocy 200hp, jak mam określić który jest główny i jak to wpisać do wniosku?
W Systemie REJA24 możliwe jest wskazanie, iż jednostka posiada 2 napędy główne

 

Pytanie nr 3:
Czy jeśli mam napęd główny mechaniczny o mocy 44kW i napęd pomocniczy mechaniczny o mocy 2kW to czy przy zmianie napędu pomocniczego np. na taki o mocy 6kW muszę to zgłosić w trybie art. 10 ust. 2 ustawy?
Wypełniając dane dotyczące napędu pomocniczego obowiązkowymi polem jest „sposób zamocowania silnika”. Wypełnienie pozostałych pól jest dobrowolne. Jeśli jednak zdecyduje się Pan podać dodatkowe dane dotyczące silnika pomocniczego, to będą one zapisane w rejestrze, ale nie będą uwidocznione na dokumencie rejestracyjnym. Będą zatem widoczne np. dla Policji, w przypadku zgłoszenia kradzieży, ale wniosek ze zgłoszeniem zmiany stanu faktycznego w trybie art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 12 kwietnia 2018 r. o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m będzie mógł Pan wypełnić elektronicznie, bez konieczności dodatkowych opłat oraz wymiany dokumentu.

Pytanie nr 4:
4. Czy jeśli mój napęd główny to mechaniczny o mocy 22kW i zmienię go na mniejszy tj 18kW to muszę ten fakt zgłosić i dokonać zmiany w dokumentach i czy będzie wydany nowy dowód?
Tak, przy zmianie mocy napędu głównego należy złożyć wniosek o zmianę danych, w którym wskazana będzie aktualna moc napędu. Po pozytywnym rozpatrzeniu sprawy przez Organ Rejestrujący Interesant otrzyma Zaświadczenie a następnie dokument rejestracyjny.

 

Pytanie nr 5:
Czy przy głównym napędzie mechanicznym o mocy 22kW muszę zgłaszać napęd pomocniczy o mocy 1kW?
Tak, powinien Pan wskazać, że jednostka jest wyposażona w napęd pomocniczy. Jak wskazano powyżej, informacja o mocy napędu pomocniczego nie jest obowiązkowa.

 

Pytanie nr 6:
Jak mam podać moc napędu pomocniczego gdy producent podaje siłę uciąg w lbs lub potencjalnie moc w Watach? Ma to miejsce w przypadku silników elektrycznych
Aktualnie nie ma możliwości wskazania mocy w lbs. Moc należy podać w kW.
 


Użytkownik wuran edytował ten post 16 marzec 2021 - 09:42

  • Radbraw lubi to

#89 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 16 marzec 2021 - 10:23

Cześć
Wujek w mazowieckim trzeba mieć numery na pływadle jest wyraźnie napisane w przepisach na ten rok także jedne z drugimi przepisami się gryzą :-)
Pzdr Łukasz

Przy naszych rzádzácych to nie nowosc .



#90 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 16 marzec 2021 - 16:37

Mam pytanie do kolegów.
Orientuje się ktoś gdzie i jak najszybciej teraz należy zarejestrować łódkę wedkarską . Łódka nowa + spalina 50hp. Wiem że zmieniły się przepisy w 2020 r, i jest kilka sprzecznych informacji.
Jedne podają pzm,starostwo a inne urząd Miasta st Warszawy.
Może ktoś z kolegów rejestrował łódkę w tym roku.
Pozdrawiam

#91 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 marzec 2021 - 17:25

http://www.motorowod...acja_lodzi.html
  • urasenty lubi to

#92 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 marzec 2021 - 08:12

Jestem w trakcie rejestracji łodzi w Warszawie i nie jest to takie proste. Trudność polega głównie na tym gdzie to można zrobić. Elektronicznie mi się nie udało bo po założeniu konta pojawiła się informacja że nie ma takiego konta. Wykonałem sporo telefonów żeby ustalić gdzie mogę zarejestrować łodź. PZM nie odbiera telefonów albo ja miałem pecha. W każdym razie do sedna, łódź rejestrujemy w Urzędzie Miasta. Przed chwilą rozmawiałem z działem rejestracji i potrzebujemy dokument CE na łódź, silnik, zdjęcie z nr z tabliczki znamionowej, fakturę zakupu łodzi i silnika. Jeżeli jest silnik zaburtowy musi się zgadzać z dokumentem CE i rejestracja obejmuje konkretny silnik, czyli jeżeli mamy silnik 30km to w dowodzie rejestracyjnym będzie wpisane 30km. Moc będzie w kW ale nie chce mi się przeliczać. Czyli nawet jak w dokumencie CE mamy podany zakres mocy od do to jak będziemy chcieli zmienić silnik o większej mocy w dopuszczalnym zakresie to za każdym razem musimy rejestrować od nowa. 

Termin rejestracji łodzi rezerwujemy pod adresem: System rezerwacji wizyt m.st. Warszawy (um.warszawa.pl), wybieramy zakładkę Biuro Administracji i Spraw Obywatelskich i dalej rejestracje jachtów i innych jednostek pływających. 


  • Radbraw lubi to

#93 OFFLINE   tomuś

tomuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaOstrów Wlkp.

Napisano 31 marzec 2021 - 09:27

A czy w świetle obowiązujących przepisów rejestracja łodzi/pontonu wiąże się z równoczesnym naniesieniem numerów na jednostkę, czy wystarczy papier?

#94 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 marzec 2021 - 10:26

Myślę że niestety trzeba, ale jak będę dopytam.



#95 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 31 marzec 2021 - 10:44

Ciekawe jak będzie wyglądała sytuacja z przerejestrowaniem starych jednostek, tych papierów nigdzie nie uda się zdobyć.



#96 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2021 - 11:10

Ciekawe jak będzie wyglądała sytuacja z przerejestrowaniem starych jednostek, tych papierów nigdzie nie uda się zdobyć.

W przypadku, o którym mowa w art 28 ust 2 ustawy, jeżeli wniosek o rejestrację składa się do organu rejestrującego, który jest organem prowadzącym rejestr, w którym jednostka pływająca jest zarejestrowana, do wniosku nie dołącza się dokumentacji, która znajduje się w aktach rejestrowych i jest aktualna. W takim przypadku organ rejestrujący wprowadza informacje do rejestru, a cyfrowe odwzorowania dokumentów - do akt rejestrowych, na podstawie posiadanej dokumentacji.

 

Jeśli lodka jest zarejestrowana w PZŻ lub PZMiNW to przed upływem ważności dokumentu rejestracyjnego wnioskuje się o wydanie nowego w nowym rejestrze, można wnioskować również o zatrzymanie obecnego numeru. Trzeba tylko wniosek składać tam, gdzie się rejestrowało czyli może być potrzebna wycieczka do Warszawy



#97 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2021 - 11:18

Jestem w trakcie rejestracji łodzi w Warszawie i nie jest to takie proste. Trudność polega głównie na tym gdzie to można zrobić. Elektronicznie mi się nie udało bo po założeniu konta pojawiła się informacja że nie ma takiego konta. Wykonałem sporo telefonów żeby ustalić gdzie mogę zarejestrować łodź. PZM nie odbiera telefonów albo ja miałem pecha. W każdym razie do sedna, łódź rejestrujemy w Urzędzie Miasta. Przed chwilą rozmawiałem z działem rejestracji i potrzebujemy dokument CE na łódź, silnik, zdjęcie z nr z tabliczki znamionowej, fakturę zakupu łodzi i silnika. Jeżeli jest silnik zaburtowy musi się zgadzać z dokumentem CE i rejestracja obejmuje konkretny silnik, czyli jeżeli mamy silnik 30km to w dowodzie rejestracyjnym będzie wpisane 30km. Moc będzie w kW ale nie chce mi się przeliczać. Czyli nawet jak w dokumencie CE mamy podany zakres mocy od do to jak będziemy chcieli zmienić silnik o większej mocy w dopuszczalnym zakresie to za każdym razem musimy rejestrować od nowa. 

Termin rejestracji łodzi rezerwujemy pod adresem: System rezerwacji wizyt m.st. Warszawy (um.warszawa.pl), wybieramy zakładkę Biuro Administracji i Spraw Obywatelskich i dalej rejestracje jachtów i innych jednostek pływających. 

ja złożyłem elektronicznie i mam już zaświadczenie, na którym mogę pływać do czasu wydania dokumentu lub jego odmowy, na zaświadczeniu jest już numer jednostki. Póki co nie miałem żadnych większych trudności. Ot zeskanowałem certyfikat łodzi, dowody zakupu łodzi i silnika, wpłaciłem kasę i i wysłałem przez reja24. Potrzebny był profil zaufany, ale to jak ktoś nie ma to może logować się przez bank


Użytkownik wuran edytował ten post 31 marzec 2021 - 11:18


#98 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 marzec 2021 - 12:08

ja złożyłem elektronicznie i mam już zaświadczenie, na którym mogę pływać do czasu wydania dokumentu lub jego odmowy, na zaświadczeniu jest już numer jednostki. Póki co nie miałem żadnych większych trudności. Ot zeskanowałem certyfikat łodzi, dowody zakupu łodzi i silnika, wpłaciłem kasę i i wysłałem przez reja24. Potrzebny był profil zaufany, ale to jak ktoś nie ma to może logować się przez bank

No właśnie założyłem profil zaufany a potem przy logowaniu że nie ma takiego konta. Nie wiem może coś poszło nie tak. W takim razie jeszcze raz spróbuję.



#99 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 861 postów

Napisano 01 kwiecień 2021 - 08:05

Panowie,

 

czy jeśli zakupię łódkę do 4 m i będę pływał na silniku elektrycznym bądź spalinowym 6 km- czy musze tą jednostkę rejestrować ?

 

Pozdrawiam



#100 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 01 kwiecień 2021 - 09:31

Musisz, nie musisz, warto, nie warto, w wydziale komunikacji, 1 piętro Pani Ewa, dodatkowo potrzebne będą szczepienia psa i kartka świąteczna od Mikołaja, że o pomalowanych jajach nie wspomnę. 4 post od góry ! To forum ma kilkuset użytkowników, odpowiedz na to pytanie padała bez przesady, ze 100 razy, więc bądź łaskaw poczytać troszkę, nawet na tej samej stronie!


Użytkownik Matteoo edytował ten post 01 kwiecień 2021 - 09:33





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych