Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konger World Champion mikros


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 styczeń 2015 - 11:22

Cos takiego no nawet nie widziałem ze takowe były w produkcji... ;)

 

Pokaz kolego fotke bo nie dowierzam... ;)


Użytkownik Greg1407 edytował ten post 25 styczeń 2015 - 11:40


#62 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 25 styczeń 2015 - 12:31

Mówisz i masz   :D

2nvs2fr.jpg

168bbra.jpg



#63 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 styczeń 2015 - 12:56

No i podziękowal.... :)

 

Muszę przyznać ze jest to wybitny "Unikat" w tym momencie warty nie małego grosza.... ;)


Użytkownik Greg1407 edytował ten post 25 styczeń 2015 - 13:01


#64 OFFLINE   mesrio

mesrio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaRio
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Wadecki

Napisano 26 styczeń 2015 - 21:24

Po przeszukaniu piwnicy okazało się ,że mam nie jednego a dwa zielone mikrosy :) jeden w orginalnej długości a drugi z skróconą szczytówką. W sumie chyba trzeba zrobić tam porządek bo już się nie orientuje w nie których kwestiach.



#65 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 21:29

Po przeszukaniu piwnicy okazało się ,że mam nie jednego a dwa zielone mikrosy :) jeden w orginalnej długości a drugi z skróconą szczytówką. W sumie chyba trzeba zrobić tam porządek bo już się nie orientuje w nie których kwestiach.

Chciałbym mieć, kuźwa, takie problemy :wacko:



#66 OFFLINE   mesrio

mesrio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaRio
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Wadecki

Napisano 26 styczeń 2015 - 21:50

Po prostu długo już nie nastawiałem się typowo na okonie i poprostu zapomniałem o fakcie istnienia drugiego mikrosa :).


Użytkownik mesrio edytował ten post 27 styczeń 2015 - 06:14


#67 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 26 styczeń 2015 - 21:57

Miałem Mikrosa(czarnego) i mam Elvisa(czarnego).

Mikrosa sprzedałem z obawy o własne zdrowie gdyż po wymachu można było sobie szczytówką wybić oko albo walnąć w łokieć :P ;)

Żarcik... a tak poważnie to odrażała mnie grubość dolnego elementu oraz właśnie jego rozbujana akcja.

Za to Elvis.... nie znam lepszej seryjnej wklejki. Genialna szybkość, lekki ruch nadgarstka powodujący przesunięcie szczytówki o 15cm powoduje, że okonek "wąchający" przynętę wisi na haku.


  • buldi lubi to

#68 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 01:21

Panowie, a porównywał ktoś tytułowy kijek z Mikado Sapphire do 7g ? Bo ok, wszyscy polecają Kongera i mogą mieć rację, ale:

- Mikado 2x tańsze jako nówka i mam go na miejscu

- świetnie leży mi w ręce

- dobry blank (baaaaardzo czuły)

- skoro producent podaje te 7g jako granicę, to zawsze mam pole manerwu aby użyć np. 5 cm kopytka z 4-5 gramową główką (są takie dni, gdy okonie w nic małego nie leją)

 

Rozważam praktycznie tylko czułość (ugięcie) szczytówki podczas opadu na główach od 1,5 do 3,5 grama.



#69 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:07

Jak kijek dobze Ci lezy w rece to niema co szukac na sile innego nawet jak sporo osob go zachwala a niema mozliwosci pomacania moze sie tak okazac ze nie przypasi

#70 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:18

Panowie, a porównywał ktoś tytułowy kijek z Mikado Sapphire do 7g ? Bo ok, wszyscy polecają Kongera i mogą mieć rację, ale:

- Mikado 2x tańsze jako nówka i mam go na miejscu

- świetnie leży mi w ręce

- dobry blank (baaaaardzo czuły)

- skoro producent podaje te 7g jako granicę, to zawsze mam pole manerwu aby użyć np. 5 cm kopytka z 4-5 gramową główką (są takie dni, gdy okonie w nic małego nie leją)

 

Rozważam praktycznie tylko czułość (ugięcie) szczytówki podczas opadu na główach od 1,5 do 3,5 grama.

 

Ten szafirek też jest super. "będzie pan zadowolony"



#71 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 styczeń 2015 - 16:29

Witam nabyłem właśnie "Nowego" Starego Zielonego Mikroska.... :)  i jedno co powiem tren grafit IM 6 to chyba z kosmosu jest ten kij w porównaniu do MIkrosa i Elvisa na IM 7 to piórko z ogona... :rolleyes: wyraźnie czuc to we dłoni.Ale akcja kijka jest identyczna jak u "młodszego brata"

 

Muszę przyznać ze jakośc wykonania kijka odbiega jednak od tych nowszych...zdecydowanie ale to tylko w zakresie estetyki kijka ;) pozdr


Użytkownik Greg1407 edytował ten post 30 styczeń 2015 - 16:33


#72 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:09

Panowie, a porównywał ktoś tytułowy kijek z Mikado Sapphire do 7g ? Bo ok, wszyscy polecają Kongera i mogą mieć rację, ale:

- Mikado 2x tańsze jako nówka i mam go na miejscu

- świetnie leży mi w ręce

- dobry blank (baaaaardzo czuły)

- skoro producent podaje te 7g jako granicę, to zawsze mam pole manerwu aby użyć np. 5 cm kopytka z 4-5 gramową główką (są takie dni, gdy okonie w nic małego nie leją)

 

Rozważam praktycznie tylko czułość (ugięcie) szczytówki podczas opadu na główach od 1,5 do 3,5 grama.

W sumie to jest wątek właśnie o Mikrosach a nie okoniówkach czy szafirach



#73 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:40

W sumie to jest wątek właśnie o Mikrosach a nie okoniówkach czy szafirach

Dlatego pytam konkretnie o porównanie Mikrosa do kijka Mikado. Ze zdjęć trudno mi wywnioskować który z nich jest delikatniejszy. Wydaje mi się wręcz, że Mikado mimo iż Konger jest opisany niższym cw. Nadal waham się pomiędzy tymi dwoma modelami. Gdyby Mikrosa czarnego dało się dorwać w sklepie, to problemu by nie było.

 

BTW. Nie ma to jak dwukrotnie, w odstępie 3 dni skomentować tego samego posta ;)



#74 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:51

Mikado jest z lekka szybsze ,a Mikros bardziej "kluchowaty" ale to to tylko pozory.... bo kazydy kto zobaczy to w Livie docenie [lub nie specyficzna akcję Mikrosa] ;)



#75 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:04

Porównując mikrosa i szafira do 7g mogę stwierdzić jako były posiadacz obydwu, że:

mikros jest wędką typowo do obsługi przynęt najlżejszych czyli ok 1-2g, wolny, spolegliwy, ustępliwy

szafir z kolei to wędka do "ostrej zabawy" czyli szybkie podbicia, animacja przynętą itp, wędka szybka, cięta o ugięciu szczytowym, optimum obciążenia dla tego kija to jak dla mnie 3-5g główka i predator 5cm. oczywiście da się lżej i da się ciężej ale....

 

reasumując  mikros to "ciepła klucha" do mikro przynęt i spokojnego prowadzenia a szafir to taka sandaczowa kosa w ultra lightowym wydaniu i do ciut cięższych przynęt niż mikros

 

generalnie są to dwa różne kije o całkowicie odmiennych charakterystykach i wzajemnie uzupełniających się


Użytkownik paawelek83 edytował ten post 30 styczeń 2015 - 21:06

  • darks86 lubi to

#76 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:08

Potwierdzam w 100% z tym ze dodałby iż Mikros mimo tej kluchowatośi uwlecze na luuuziku np 10 gr oliwke na BT ;) ....


  • strary lubi to

#77 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:11

@paawelek83

Wielki dzięki za konkretne porównanie. Czyli różnica jest w akcji. No, teraz się to składa w całość. Dostałem zdjęcia Mikrosa z podwieszonym 2,5g pod szczytówkę i wizualnie wyglądało to identycznie jak w Sapphire. Jeśli jednak Mikros jest bardziej spolegliwy, to typuję, że opad na małej główce będzie lepiej wyczuwalny właśnie na nim. Cóż, w takim razie muszę zapolować na jakiegoś :)



#78 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:14

@paawelek83

Wielki dzięki za konkretne porównanie. Czyli różnica jest w akcji. No, teraz się to składa w całość. Dostałem zdjęcia Mikrosa z podwieszonym 2,5g pod szczytówkę i wizualnie wyglądało to identycznie jak w Sapphire. Jeśli jednak Mikros jest bardziej spolegliwy, to typuję, że opad na małej główce będzie lepiej wyczuwalny właśnie na nim. Cóż, w takim razie muszę zapolować na jakiegoś :)

jakie są wg Ciebie "małe główki"?  bo to pojęcie względne



#79 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:17

Potwierdzam w 100% z tym ze dodałby iż Mikros mimo tej kluchowatośi uwlecze na luuuziku np 10 gr oliwke na BT ;) ....

 

 

Nie miałem na myśli zboczonego troka,

swoją drogą kij przeciążony zbyt ciężką oliwką "przestaje sygnalizować" delikatne brania i do mikrosa większej oliwki jak 5g bym nie montował



#80 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:57

jakie są wg Ciebie "małe główki"?  bo to pojęcie względne

około 2g. Na 4ce daję radę wyczuć opad na Sapphire do 13g, ale to już takie minimum komfortu. Idealnie jest przy 6-7 gramach główki. Mikros / lżejszy Sapphire miałby obsłużyć delikatniejsze przynęty, czyli np. 1,5g główka + twisterek 3 cm.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych