Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik do pontonu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
174 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 19:05

i przypakuj jeszcze tylko troszkę na siłce...


A 4-suw wazy 3kg, co ;) Co za roznica, czy ładujesz ciężki akumulator czy silnik o tej samej masie? Nawet aku łatwiej nosić i zapakować na ponton przycumowany np do pomostu.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 16 styczeń 2016 - 19:06


#42 OFFLINE   Lukasz82

Lukasz82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 16 styczeń 2016 - 19:10

3,5 hp Mercury czterosow waży 17 kg. Wciąż dużo mniej niż dwa aku i elektryk.
Kupuj spaline nie Lowisz w Polsce zebyś musiał męczyć się na elektryku.

#43 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2016 - 19:45

Mała spalina jak nie ma wód gdzie jest zakazana. Chyba że dużo trolujesz. 



#44 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 19:50

3,5 hp Mercury czterosow waży 17 kg. Wciąż dużo mniej niż dwa aku i elektryk.
Kupuj spaline nie Lowisz w Polsce zebyś musiał męczyć się na elektryku.

Dodaj paliwo do zbiornika wewnętrznego + paliwo na zapas i masz to samo co akumulator w elektryku.

Nie mowię, ze elektryk jest lepszy ale zdecydowanie mniej "brudny", łatwiejszy w transporcie i cichszy. Spalina bedzie wydajniejsza (mając zapas paliwa możemy non stop pływać) i zapewne trochę mocniejsza (choć nie wiem jak porównać spaline 3,5KM z elektrykiem 50-55lb)

#45 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2016 - 20:11

Dodaj paliwo do zbiornika wewnętrznego + paliwo na zapas i masz to samo co akumulator w elektryku.

Nie mowię, ze elektryk jest lepszy ale zdecydowanie mniej "brudny", łatwiejszy w transporcie i cichszy. Spalina bedzie wydajniejsza (mając zapas paliwa możemy non stop pływać) i zapewne trochę mocniejsza (choć nie wiem jak porównać spaline 3,5KM z elektrykiem 50-55lb)

Spalina będzie kilka razy mocniejsza. Taki elektryk ma niecałego konika. 



#46 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 16 styczeń 2016 - 20:21

Ja bym wybrał spalinę. Yamahy 4suwy możesz kłaść jak chcesz i nic się nie wyleje. 

4,5 i 6km ważą tyle samo. Z tego co pamiętam 27kg. Elektryk też waży, do tego aku 130Ah pewnie ze 40kg.Też pewnie się trochę ładuje.

Jeśli już zdecydujesz się na elektrya to radziłbym kupić 2 mniejsze/lżejsze aku.  



#47 OFFLINE   Tusiorro

Tusiorro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 16 styczeń 2016 - 20:58

A co ma spalinówa do trolowania?? ja troluje 6 konnym 4-suwem i też rybki biorą, przeważnie łowię głęboko zaznaczam. 



#48 OFFLINE   Tusiorro

Tusiorro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 16 styczeń 2016 - 21:00

Na silniku 55 lbs osiągniesz prędkość około 8 km/h na full natomiast silnikiem spalinowym około 15 km/h wiec jest spora różnica :)



#49 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2016 - 21:32

A co ma spalinówa do trolowania?? ja troluje 6 konnym 4-suwem i też rybki biorą, przeważnie łowię głęboko zaznaczam. 

Hałas przez cały dzień. A tak cieszysz się ciszą. Poza tym bez problemu możesz trolować 2-2,5 km/h.

 

Na silniku 55 lbs osiągniesz prędkość około 8 km/h na full natomiast silnikiem spalinowym około 15 km/h wiec jest spora różnica :)

Mnie się nigdy nie udało. A pływałem na wielu jednostkach i dwóch silnikach 55 LB. Chyba że z dużym wiatrem lub z prądem.



#50 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 17 styczeń 2016 - 15:08

W piątek zostałem posiadaczem Suzuki DF6s. Będzie napędzał ponton 330 z kilem. Już nie mogę się doczekać aż lód zejdzie i zobaczyć jak to razem współgra.
  • Popej lubi to

#51 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 17 styczeń 2016 - 16:59

Samemu bedzie fun. Zabierzesz kolege i bedziesz pchal wode a nie sie slizgal. Przerabiany temat.

#52 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 styczeń 2016 - 17:04

Samemu bedzie fun. Zabierzesz kolege i bedziesz pchal wode a nie sie slizgal. Przerabiany temat.

Potwierdzam. Chyba że ważycie po 50 kg..... 



#53 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 17 styczeń 2016 - 21:31

Był dylemat co wybrać. 9,9km czy 5-6... Ponton podróżuje w bagazniku (brak haka i przyczepki). Silnik też tam będzie leżał. 6konny silnik waży około 25 do 27kg a 9,9 to już około 50kg (słabiakiem nie jestem, ale wolę wyjmować z auta mniej kg). Pod uwagę brałem tylko 4t. Wystarczy mi 6KM bo nie muszę się z nikim ścigać na wodzie. Do dużych prędkości mam inne zabawki... Poza tym na Bugu gdzie przeważnie wędkuje nie ma za duzo wygodnych miejsc aby zwodować ponton i tu też niższa waga silnika wygrywa z mocą. A gdyby coś mi nie pasowało zawsze można sprzedać i kupić inny.

Użytkownik fred88 edytował ten post 17 styczeń 2016 - 21:34

  • Grzesiek88 lubi to

#54 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 17 styczeń 2016 - 21:39

Tohatsu - dwusuw 9,8hp, ca 37kg, dwusuw 9,9hp, ca 43kg ale np taki dwusuw mercury 15hp tylko 34kg
Do laguny III wchodzi 360 ponton, toska 9,9hp 2t i reszta wedkarskich szpargalow i to bez rozkladania calej tylniej kanapy (fotelik mlodego). Podstawa aby silnik miescil sie w poprzek bagaznika (stopa s).

Użytkownik pmiszk1 edytował ten post 17 styczeń 2016 - 21:43


#55 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 17 styczeń 2016 - 22:32

Wszystko się zgadza 9,8 jest super dla dwóch osób, wiem bo miałem , ale jak przeważnie pływasz samemu to ciężka przyjemność ( spalanie to drugorzędna sprawa ).

Sprzedałem silnik z zamiarem kupna mniejszego , większość wędkuję sam, Mazury elektryk , a w związku z ograniczeniami mocy silnika na niektórych akwenach ( tendencja  wzrostowa ) takie rozwiązanie w moim przypadku uważam za bardzo rozsądne.

Wybór mocy silnika należy przemyśleć, bo nie ilość koni , a jego wykorzystanie jest ważne. Wszystko zależy z kim , jak i na jakiej wodzie pływasz . Podniecanie się mocą tak jak w moim przypadku nie było przemyślane ( 800 zł w plecy ) , Tak że warto jest na spokojnie , bez emocji przemyśleć za i przeciw KM.



#56 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 styczeń 2016 - 23:07

Był dylemat co wybrać. 9,9km czy 5-6... Ponton podróżuje w bagazniku (brak haka i przyczepki). Silnik też tam będzie leżał. 6konny silnik waży około 25 do 27kg a 9,9 to już około 50kg (słabiakiem nie jestem, ale wolę wyjmować z auta mniej kg). Pod uwagę brałem tylko 4t. Wystarczy mi 6KM bo nie muszę się z nikim ścigać na wodzie. Do dużych prędkości mam inne zabawki... Poza tym na Bugu gdzie przeważnie wędkuje nie ma za duzo wygodnych miejsc aby zwodować ponton i tu też niższa waga silnika wygrywa z mocą. A gdyby coś mi nie pasowało zawsze można sprzedać i kupić inny.

Tohatsu 9,8 4T waży 37 kg a nie 50 kg. Suzuki podobnie.


Użytkownik godski edytował ten post 17 styczeń 2016 - 23:07


#57 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 17 styczeń 2016 - 23:18

To może powiem inaczej... Kupiłem silnik 6KM, bo taki mi w zupełności wystarczy i odpowiada moim wymaganiom i potrzebom. Kolega kilka postow wyżej napisał, że wędkujac z kimś będę pchał wodę. Bede ignorantem i powiem że silnik kupiłem pod siebie, a nie po to żeby we dwóch zasuwać po dzikiej rzece na pełnym gazie.
Godski, mam do Ciebie pytanie dlaczego kupiłeś silnik 6KM, a nie większy?

Użytkownik fred88 edytował ten post 17 styczeń 2016 - 23:27


#58 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2016 - 00:00

To może powiem inaczej... Kupiłem silnik 6KM, bo taki mi w zupełności wystarczy i odpowiada moim wymaganiom i potrzebom. Kolega kilka postow wyżej napisał, że wędkujac z kimś będę pchał wodę. Bede ignorantem i powiem że silnik kupiłem pod siebie, a nie po to żeby we dwóch zasuwać po dzikiej rzece na pełnym gazie.
Godski, mam do Ciebie pytanie dlaczego kupiłeś silnik 6KM, a nie większy?

Akurat był kilkulatek z pewnych rąk z papierami za 3 czy 3,5 koła.

Dla samotnego wędkarza do pontonu wystarczy. Poza tym na niektórych wodach jest ograniczenie do 6 KM.

Jak się trafi pewne 9,8 do 40 kg to może zmienię. Nie wiem jeszcze. 80-90 % moich akwenów to tylko elektryk.



#59 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 19 styczeń 2016 - 14:25

 A może coś takiego ..SILNIK SPALINOWY GERMAN 6,5 KM ZABURTOWY GWAR NOWY jest na allegro...


Użytkownik amstaf358 edytował ten post 19 styczeń 2016 - 14:38


#60 OFFLINE   lukasso

lukasso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 styczeń 2016 - 08:12

Moim skromnym zdaniem jeśli miał bym wybierać silnik elektryczny to wybrał bym Minnkote  , sam z resztą taki posiadam. Do pontonu takich gabarytów mała spalina też by się sprawdziła. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych