Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Błystki Mepps


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 sierpień 2014 - 16:08

A to przypadkiem nie patent Cormorana?



#82 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 23 sierpień 2014 - 16:30



A to przypadkiem nie patent Cormorana?

 

Jeśli ten przeze mnie "sfocony" to nie Waldku :) . Pisze na nim "Ultimate" ale, kojarzenie z firmą raczej chyba niewskazane :) .


  • popper lubi to

#83 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 24 sierpień 2014 - 16:48

Możecie polecić jakieś niedrogie obrotówki 1 lub 0, DAM odpada bo małe się nie kręcą,  dopiero ściśniecie kleszczami skrzydełka pomaga.



#84 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 24 sierpień 2014 - 20:25

A to przypadkiem nie patent Cormorana?

Cormoran ma trójkątne płytki montowane bezpośrednio na drucie obrotówki i doklejone oczy,jedno odpadło mi już w rękach,praca i start raczej słaba,cena ponad 8pln i więcej nie kupie chociaż inne modele mogą być dobre.Wolę dołożyć do Meppsa i mieć prawie 100% niezawodności.Czasami stosuję główki dociążające,które również mają działanie antyskrętne.Zasadniczo przy cienkich plecionkach używam tylko agrafki bez krętlika(dodatkowy osłabiający element,który i tak niedziała)i jest ok."Dojeżdżam" w tym sezonie,głównie na obrotówkach Techrona"0,04",5-ty miesiąc bez jednego supełka,PP 4 i 5kg czasem lekka spiralka ale też bez jednego supełka.Grubiej to już inna sprawa.Uważam na bazie swoich doświadczeń,że dobrze nawijający kołowrotek to podstawa w eliminacji skręcania.Pojęcie broda już dawno zapomniałem.Wracając do Meppsów to mój numer 1 w obrotówkach(jakieś70-80%stanu).Jakość wykonania bardzo spadła(nawet Wirki są solidniejsze)ale niezmiennie od lat są skuteczne,zchwyciły mnie w końcu lat70-tych i jestem im wierny do dziś.Czasami przerabiam trochę fabryczne blaszki dając inne korpusy czy elementy ozdobne.Mam pudło eksperymentalnie kupionych blaszek bo tanie i ładne i służą tylko jako dawcy organów ;) 


  • robert67 lubi to

#85 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 20 wrzesień 2014 - 13:53

Meppsy nie mepsy obrotówka to obrotówka  ważne żeby miała odpowiednie strzemiaczko i długi drucik , no i skrzydełko ciutkę z grubszej blachy .. 

Właśnie natrafiłem na taki model z odpowiednim strzemiączkiem, długim drucikiem i skrzydełkiem z dobrej blachy  :lol:

http://olx.pl/oferta...html#eac0cb3185

Gdyby ogłoszenie zniknęło to podam kilka danych - Mepps Aglia Long o długości całkowitej 38cm i paletce 18cm



#86 OFFLINE   spinningista_odrzański

spinningista_odrzański

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 23 wrzesień 2014 - 17:35

Błystki Mepps uważam za jedne z najdroższych na polskim rynku, dlatego łowię nimi tylko tam, gdzie nie ma zaczepów, a w takich okolicznościach nie są skuteczne i żadnych ryb na nie nie łowię ;) ;) ;)

czasy się zmieniają i mepps już przestaje być przynętami dla bogaczy lub łowiska gdzie nie ma zaczepów...

pracuję w sklepie w wędkarskim i akurat ostatnio zrobiliśmy promocję na wybrane modele mepps :)

(towar na pewno oryginalny)

http://centrumwedkar...-mepps&path=136

 

np złota aglia nr 0 już za 7,40zł

 

p.s. jak ktoś nie zna to polecam osobiście błystki "lukris" od dwóch lat nr 1 u mnie jeżeli chodzi o mikro obrotówki... idealnie pracują i daleka się nimi rzuca :)


  • Karpiu95 lubi to

#87 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 28 wrzesień 2014 - 20:25

a ja się zapytam jaki kij będzie odpowiedni do obrotówek wielkości 4-5. Może ktoś poleci coś do 300 zł



#88 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1959 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 01 kwiecień 2019 - 19:01

Koledzy, jak rozpoznać, czy mepps to oryginał, czy podróbka?



#89 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 01 kwiecień 2019 - 20:16

Moim sposobem jest zerknięcie na oczko do mocowania linki/agrafki.
Zakręcone tylko raz,to prawdopodobnie oryginał. Zakręcone większą ilością zwojów - na pewno podróbka.
  • Józef Lesniak lubi to

#90 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 01 kwiecień 2019 - 20:24

Hej.
Artek, jak masz wątpliwości to zrób dobre zdjęcie i podeślij na ach19@poczta.onet.pl
Postaram się pomóc. Należę do Mepps Team Polska więc jakieś dojścia mam 😉
Teraz pełno podróbek na rynku, jedne lepsze drugie gorsze. Niestety niektórzy chcą bardzo zaoszczędzić i potem psy wieszają na Meppsach.

#91 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 02 kwiecień 2019 - 18:29

Cześć!

 

Łowię tymi błystkami już prawie pół wieku.

Po detalach konstrukcyjnych bez problemu rozróżnię oryginały z różnych okresów produkcji.

Detale te pozwalają określić okres produkcji lub generację danego modelu - aktualnie produkowanego, lub obecnie już nieprodukowanego.



#92 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4556 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 02 kwiecień 2019 - 20:01

Cześć Mieczysław. Fajnie, że piszesz o tych detalach. Jakbyś jeszcze mnie oświecił o jakich detalach mowa i w kontekscie których elementów konkretnie to wtedy Twój wpis będzie miał jakiś merytoryczny przekaz.
  • slava lubi to

#93 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 03 kwiecień 2019 - 12:51

Cześć!

Jeśli ma się jakąś wiedzę z mechaniki precyzyjnej i obróbki skrawaniem, to wiele spraw technicznych jest prostych i oczywistych.

Aby te niuanse techniczne pokazać, trzeba dysponować tymi samymi modelami obrotówek z różnych okresów ich produkcji.

Następnie porobić fot. porównawcze z opisami.

Trochę starych przynęt jeszcze mam, choć wiele cennych egzemplarzy już wysępili ode mnie różni kolekcjonerzy. Nie mam natomiast ani chęci ani czasu aby to robić, bo i po co?

Nie chcę też nikogo oświecać, staram się jeśli mam taką wiedzę odpowiadać na różne pytania jeśli chodzi o obrotówki, bo były one i są dla mnie jednymi z najważniejszych, bardzo często i dziś używanych przynęt. Zatem trochę na ich temat wiem.

Często słychać narzekania, że obecnie rzekomo Mepps produkuje błystki gorsze jakościowo. Ja tego nie potwierdzam, te, które obecnie kupuję są niemalże takie same jak sprzed kilkudziesięciu lat.

Wiele możnaby powiedzieć na podstawie już dobrze wykonanej fot. jak ktoś taką przedstawi, to napiszę po czym wnioskuję, że jest to oryginał czy też kopia.

I jeszcze jedno, ja kolekcjonerem ani Meppsa ani Rublexa nie jestem. Z całej produkcji tych dwóch i kilku jeszcze innych firm, staram się wyłuskać dla siebie  najlepsze modele, najłowniejsze, pozwalające się najefektywniej zaprezentować w moich łowiskach. Najczęściej są to produkty z lat 70-tych i pierwszej połowy 80-tych ub. wieku.


  • Gad1979 lubi to

#94 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 09 kwiecień 2019 - 06:09

Załączony plik  DSC09334.JPG   136,84 KB   18 Ilość pobrańWitam wszystkich

Popatrzcie na załączoną fot. obudwie błystki to Mepps Comet, ale z różnych okresów produkcji.

Ten na górze - to bardzo stary egzemplarz z początków produkcji tego modelu jego rozmiar to 3.

Natomiast ten na dole to współczesny egzemplarz jego rozmiar to nr 4, a jak widać obie obrotówki są identycznej wielkości.

Teraz pytanie, kiedy Mepps zmienił numerację swoich produktów?

 



#95 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4556 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 09 kwiecień 2019 - 07:35

A może ktoś wie od kiedy zamiast kulki jest dysk ?

#96 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 09 kwiecień 2019 - 16:03

Załączony plik  DSC08976.JPG   87,27 KB   12 Ilość pobrańZałączony plik  DSC08981.JPG   88,48 KB   12 Ilość pobrań

Myślę, że gdzieś na początku lat 70-tych ub. wieku.

Proces przebiegał stopniowo i objął nie wszystkie modele naraz (było pewnie sporo wyprodukowanych kulek).

Jak widać na załączonych fot. produkowane w tym samym czasie Comety Stripe montowane są na dyskach, a Comety De-Ho jeszcze na kulkach.

Adour pierwsza generacja na kulkach a druga na dyskach.

 

 


  • Rajfel, S.N. i bob74 lubią to

#97 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 09 kwiecień 2019 - 18:26

Moim sposobem jest zerknięcie na oczko do mocowania linki/agrafki.
Zakręcone tylko raz,to prawdopodobnie oryginał. Zakręcone większą ilością zwojów - na pewno podróbka.

Na 100% oczywista prawda. Plus do tego charakterystyczny kształt samego oczka (nie całkiem okrągły),ale tu już potrzeba mieć duże doświadczenie porównawcze.



#98 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 kwiecień 2019 - 19:16

Na 100% oczywista prawda. Plus do tego charakterystyczny kształt samego oczka (nie całkiem okrągły),ale tu już potrzeba mieć duże doświadczenie porównawcze.

Oczko

Wygląda,że to jedyny element niezmiennie taki sam

od wielu,wielu lat.



#99 OFFLINE   kardi85

kardi85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • Imię:Grzesiek

Napisano 09 kwiecień 2019 - 20:40

attachicon.gif DSC09334.JPGWitam wszystkich

Popatrzcie na załączoną fot. obudwie błystki to Mepps Comet, ale z różnych okresów produkcji.

Ten na górze - to bardzo stary egzemplarz z początków produkcji tego modelu jego rozmiar to 3.

Natomiast ten na dole to współczesny egzemplarz jego rozmiar to nr 4, a jak widać obie obrotówki są identycznej wielkości.

Teraz pytanie, kiedy Mepps zmienił numerację swoich produktów?

 

Numeracja jest właściwa i zaręczam, że pod nakleją na paletce jest wybity rozmiar 4, a odpowiedz jest bardzo prosta.

 

Należy jednak zacząć od tego, że Mepps który pokazujesz jest przezbrojony, a oryginalnie był to Comet Mino i zarazem jest to rozwiązanie. Numeracja na naklejkach odnosi się nie do rozmiaru paletki a rozmiaru rybek.

Załączone pliki



#100 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 09 kwiecień 2019 - 21:42

Faktycznie wygląda, że ten Comet  Mieczysława z rozbrojonego Mino. Nie przypominam sobie czerwonych kotwiczek w Meppsach i w zwykłych Cometach ten korpus stosowali chyba dopiero od nr 4. Trójki raczej miały okrągły w przekroju.

Jeśli numer na naklejce odpowiada wielkości rybki, to dlaczego Aglie TW Mino miały numerację i wielkość zgodną z błystkami bez rybki? Dość dziwne to.

Meppsy produkowane w pierwszej połowie 70-tych we Francji miały już stożki, być może faktycznie mieli zapasy kulek i coś tam jeszcze wtedy w takiej wersji trafiło na rynek. No i pewnie nie wiadomo jak długo stosowała kulki montownia w USA?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych