Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Błystki Mepps


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 29 maj 2020 - 05:20

Ile i jakich błystek potrzebujesz?

Czekam na info na priv.



#162 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 05 sierpień 2020 - 21:37

Taka ciekawostka. Ostatnio sporo nagrywałem pod wodą w slow motion i na filmiku poniżej widać jak mocno skręcana jest żyłka przez obrotówkę (meppsa) Byłem w szoku jak to obejrzałem.  Mi jako konstruktorowi blaszek udało mi się zupełnie ten problem w moich blaszkach wyeliminować (w moim wątku są filmy z moimi wyrobami) 
 


  • Włóczykij i woblery L.E. lubią to

#163 OFFLINE   lancerevo99

lancerevo99

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Łysiak

Napisano 13 sierpień 2020 - 14:34

Witam, często łowię na meppsy , mam ich dużo w pudełkach , to co pokazałeś na filmie, zaobserwowałem tylko w serii black fury (w różnych rozmiarach).

Generalnie ,seria , którą wielu kolegów wychwala itd jak dla mnie najsłabsza z Meppsa z takimi właśnie problemami.



#164 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 23 sierpień 2020 - 14:16

Wystarczy co jakiś czas na sekundę przerwać ściąganie błystki i wtedy błystka obrotowa (dobra błystka) obraca się w przeciwnym kierunku.


  • Lepton lubi to

#165 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 sierpień 2020 - 16:53

Wystarczy co jakiś czas na sekundę przerwać ściąganie błystki i wtedy błystka obrotowa (dobra błystka) obraca się w przeciwnym kierunku.

 

Wtedy nawet black fury (ten z problemami) łowi,że aż miło.

Generalnie lubię tak pracujące blaszki. Są bardziej łowne.



#166 OFFLINE   domek1995

domek1995

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 wrzesień 2020 - 13:28

A czy łowił ktoś z kolegów błystkami mepps long cast w rozmiarze 3-4? Nadadzą się one do łowienia z brzegu szczupaków na głębokiej żwirowni (8-12m)? Trudno cokolwiek znaleźć na ich temat a tanie nie są więc wolał bym nie kupować kota w worku. Chodzi mi głownie o wrażenia z ich pracy, czy łatwo startują etc. 



#167 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 wrzesień 2020 - 16:40

Long cast - ich żywioł to rzeki o sporym uciągu.

Stojąca, głęboka woda to raczej Lusox trójka.


  • domek1995 lubi to

#168 OFFLINE   JimbeamPK

JimbeamPK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 17 wrzesień 2020 - 07:47

Ja łowię takimi na gliniance gdzie głębokość to średnio jakieś 5m. 

Szybko schodzą na głębszą wodę i idą bliżej dna. Minus to dużo więcej zaczepów. Te moje pracują identycznie jak zwykła Aglia tylko idą głebiej. 


  • domek1995 lubi to

#169 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 22 wrzesień 2020 - 16:37

A czy łowił ktoś z kolegów błystkami mepps long cast w rozmiarze 3-4? Nadadzą się one do łowienia z brzegu szczupaków na głębokiej żwirowni (8-12m)? Trudno cokolwiek znaleźć na ich temat a tanie nie są więc wolał bym nie kupować kota w worku. Chodzi mi głownie o wrażenia z ich pracy, czy łatwo startują etc. 

Do takiego łowiska lepiej zastosować błystki z przednim obciążeniem, np. Mepps Lusox.

Kupując kilka wielkości, można gdy zachodzi taka potrzeba, założyć obciążenie z większej błystki, aby przynętę prowadzić na większej głębokości, lub odwrotnie. 


  • Karpiu95 lubi to

#170 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 06 grudzień 2020 - 11:42

Podrzucę taki wątek do dyskusji. Czy tylko u mnie w sklepie wędkarskim ceny meppsów są takie wysokie. Wczoraj zajrzałem uzupełnić pudełko i interesowała mnie Aglia Polonia w rozmiarze 5. Cena zbiła mnie z nóg 29.50 zł. Mniejsze rozmiary też drogie np. Aglia-e nr 3 22.50 zł... wiem że MEPPS się zawsze cenił ale szok... kupiłem D.A.M. bo ceny dla mnie nieakceptowalne...

#171 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 06 grudzień 2020 - 13:50

U mnie również ceny kosmiczne. Dlatego obrotówki klepię sam. To po pierwsze. Po drugie, to moje blachy o podobnych gabarytach są  przynajmniej 2x cięższe. Takie właśnie lubię i chyba rybom które łowię również smakują :)



#172 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 06 grudzień 2020 - 13:50

Wczoraj widziałem longa 5 w sklepie za ponad 50 pln... szaleństwo

#173 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 06 grudzień 2020 - 18:20

Dla mnie to już nie ten mepps co kiedyś. Wolę inne marki, tańsze i lepsze 😉
  • przemo_w lubi to

#174 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2270 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 06 grudzień 2020 - 19:31

Ile i jakich błystek potrzebujesz?
Czekam na info na priv.

Powidz mi czy w Meppsie lub Rublex występowały/ występują longi bez korpusu? Bo ciągle kupuję z korpusem i muszę je przerabiać.

Ameryki chyba nie odkryję ale szczupaki u mnie, na wodzie stojącej zdecydowanie częściej atakują właśnie longi i to te które bardzo wąsko pracują.
  • kardi85 lubi to

#175 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 10 grudzień 2020 - 08:20

Powidz mi czy w Meppsie lub Rublex występowały/ występują longi bez korpusu? Bo ciągle kupuję z korpusem i muszę je przerabiać.

Ameryki chyba nie odkryję ale szczupaki u mnie, na wodzie stojącej zdecydowanie częściej atakują właśnie longi i to te które bardzo wąsko pracują.

Dla mnie przerabianie błystek, a właściwie dostosowywanie ich do konkretnego łowiska, to standard - prawie w ogóle nie łowię na błystki zbrojone fabrycznie.

Nigdy nie widziałem longów Mepps ani Rublex w wersji bez korpusu, czyli z korpusem igielitowym - jak w Mepps Winner czy sprężynkowym - jak w Rublex Ondex.

Można skorzystać z tych patentów, ale ja częściej zakładam lekkie koraliki plastikowe, zwłaszcza na "zadeptane" łowiska - uważam po prostu, że są łowniejsze.

 

Pozdrawiam


  • kardi85 i przemo_w lubią to

#176 OFFLINE   kardi85

kardi85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • Imię:Grzesiek

Napisano 10 grudzień 2020 - 11:28

Powidz mi czy w Meppsie lub Rublex występowały/ występują longi bez korpusu? Bo ciągle kupuję z korpusem i muszę je przerabiać.

Ameryki chyba nie odkryję ale szczupaki u mnie, na wodzie stojącej zdecydowanie częściej atakują właśnie longi i to te które bardzo wąsko pracują.

 

 

Dla mnie przerabianie błystek, a właściwie dostosowywanie ich do konkretnego łowiska, to standard - prawie w ogóle nie łowię na błystki zbrojone fabrycznie.

Nigdy nie widziałem longów Mepps ani Rublex w wersji bez korpusu, czyli z korpusem igielitowym - jak w Mepps Winner czy sprężynkowym - jak w Rublex Ondex.

Można skorzystać z tych patentów, ale ja częściej zakładam lekkie koraliki plastikowe, zwłaszcza na "zadeptane" łowiska - uważam po prostu, że są łowniejsze.

 

Pozdrawiam

 

Mepps Anguillon jako jedyny z Longów ma igielitowy korpus:

 

Załączony plik  mepps anguillon.jpg   76,49 KB   15 Ilość pobrań

 

Niestety jest tylko w jednym rozmiarze i na allegro kosztuje prawie 30zł. 



#177 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 10 grudzień 2020 - 17:04

Ja już dawno temu przestałem przerabiać fabryczne świecidełka i łowię skutecznie na blaszki mojego przyjaciela, wspaniałego kompana i skutecznego praktyka. Tu reklama: Demon i wszystko jasne.

#178 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 grudzień 2020 - 20:20

Ja już dawno temu przestałem przerabiać fabryczne świecidełka i łowię skutecznie na blaszki mojego przyjaciela, wspaniałego kompana i skutecznego praktyka. Tu reklama: Demon i wszystko jasne.

 

Dasz namiar na kumpla?

Marzy mi się Demon odrobinę inaczej

skonfigurowany. Może pomoże. 



#179 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 10 grudzień 2020 - 20:39

Mepps Anguillon jako jedyny z Longów ma igielitowy korpus:

 

attachicon.gif mepps anguillon.jpg

 

Niestety jest tylko w jednym rozmiarze i na allegro kosztuje prawie 30zł. 

Istotnie, miałem w czasach studenckich Anguillona 1 (jakieś 42-43 lata temu) jeden egzemplarz tej błyski, ale ze skrzydełkiem chromowanym i cynowanym hakiem, co sugeruje, że była przeznaczona do łowienia w słonej wodzie.

Hak był ponadto zakrzywiony w płaszczyźnie prostopadłej do płaszczyzny ostrza haka, więc w czasie jej prowadzenia w wodzie wykonywał jakieś dziwne esy-floresy. Ponadto był to straszny "nielot", nic na niego nie złowiłem i szybko go sprzedałem nie widząc nawet potrzeby jego przerabiania, bo zwykłych longów meppsa miałem wtedy kilka, i były one znacznie tańsze (może nawet o połowę) od Anguillona.

Błystka była produkowana tylko w jednej wielkości i raczej trudno dostępna (mój egzemplarz kupiłem w Pewexie), dlatego koledze @przemo_w napisałem tak jak napisałem.

 

 

 

 

 

 

p


  • Wojtek B. i przemo_w lubią to

#180 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 10 grudzień 2020 - 20:58

Ja już dawno temu przestałem przerabiać fabryczne świecidełka i łowię skutecznie na blaszki mojego przyjaciela, wspaniałego kompana i skutecznego praktyka. Tu reklama: Demon i wszystko jasne.

Tobie ta błystka się sprawdza, a mnie się ona nie sprawdziła. 

Miałem dwa egzemplarze jedną nr 1 z białą naklejką w skośne czerwone paski i jedną nr 2 w naturalnym kolorze metalu.

Nr 1 nie obracał się w ogóle, więc odkleiłem tą naklejkę aby obracał się nieco szerzej, ale to nic nie pomogło - wylądowała więc w błystkowym złomie.

Nr 2 mam nadal, obraca się ładnie, ale nie udało mi się go rozłowić, myślałem o zakupie nr 3, ale w tej sytuacji zrezygnowałem z zakupu - mam przecież całą masę innych markowych błystek, z najlepszego okresu ich produkcji, więc nad wodę zabieram jedynie podrasowane pewniaki.

P.s. naklejka jest za to znakomitej jakości, nakleiłem ją na starego srebrnego meppsowskiego longa nr 2 i nadal się trzyma na nim znakomicie, a okonie też doceniają piękno tak udekorowanego longa.


  • przemo_w lubi to