Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wil Micro Lures


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
823 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6220 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 06 sierpień 2014 - 05:06

No młody, gratuluję Ci determinacji z tym kompresorem. Znowu mnie pozytywnie zaskoczyłeś :)

#122 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 06 sierpień 2014 - 09:59

Do wklejania sterow uzywam Distal Rapid i w 7 wobkach ster mi sie rusza co robie nie tak. Czy klej jest zlr rozmieszany czy jak ? :'(

Matujesz papierem sciernym przed wklejeniem ten kawałek steru który tkwi w korpusie woblera,jeśli nie to tak bedzie stale.Ja robie to tak,tą cześć którą wchodzi na klej w korpus ,delikatnie rysuję w kratkę końcówką nożyka z jednej i drugiej strony i dopiero na to klej.I jeszcze jedna rada nie wiem czy utwardzasz czymś balsę,jeśli tylko malujesz na ''na surowym" korpusie to "rowek" na ster po nacięciu bedzie miękki i stery bedą wypadały.Spróbuj po nacięciu wpuścić do środka kropelkę Super Glu,klej wsiąknie i utwardzi nacięcie.Co Distal Rapid to takie doswiadczenia klej żeluje 10-12 minut,a do calkowitego utwardzenia potrzebuje 6-7 godzin.


Użytkownik PablovelLoco edytował ten post 06 sierpień 2014 - 10:12

  • pjuro lubi to

#123 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1490 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 sierpień 2014 - 00:08

Bylo dużo zapytań to jest nowy model Micro / Micrus: ) zastanawia mnie jedna rzecz kiedy robic naciecie na ster, co i jak z obciazeniem gdzie je upchnac (nie chcem robic jajcaka z tego wobka)

Załączone pliki


  • Popej lubi to

#124 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 07 sierpień 2014 - 11:00

Bylo dużo zapytań to jest nowy model Micro / Micrus: ) zastanawia mnie jedna rzecz kiedy robic naciecie na ster, co i jak z obciazeniem gdzie je upchnac (nie chcem robic jajcaka z tego wobka)

Ja bym zrobił tak,jeśli to już jest docelowy stelaż do tego woblerka to powinien byc to DR.Nacięcie bym zrobił na samym początku,i w surowym korpusie wkleił bym ster,do malowania po prostu zakleiłbym zwykła taśmą maskującą papierową,woblerek malutki wystaczy 3-4 warstwy lakieru więc nie trzeba go odwracać podczas lakierowania.Co do obciążenia...hmm...nawiercił bym brzuszek wierłem 4,5 mm i wkleił śrut ołowiany tak aby nie wystawał (ja używam zwykłego okrągłego 4,5 mm do wiatrówki,każdy waży 0,5g). Jeśli śrucik jest za wysoki można go trochę spłaszczyć kombinerkami aby nie wystawał z korpusu.


Użytkownik PablovelLoco edytował ten post 07 sierpień 2014 - 11:02


#125 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 11:17

POtwierdzam wypowiedź przedmówcy, za wyjątkiem wklejania steru w surowy korpus. Ster najlepiej wkleić na samym końcu. Rowek można zrobić od razu (zaleje się on później koeljnymi warstwami farby i lakieru), ale samo wklejenie stery - proponuje na koniec. 

 

Estatyka jest lepsza, a o uszczelnienie nie ma się co martwić - jeśli zagruntowałeś korpus w Caponie i właściwie wkleiłeś ster.  



#126 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 07 sierpień 2014 - 11:28

POtwierdzam wypowiedź przedmówcy, za wyjątkiem wklejania steru w surowy korpus. Ster najlepiej wkleić na samym końcu. Rowek można zrobić od razu (zaleje się on później koeljnymi warstwami farby i lakieru), ale samo wklejenie stery - proponuje na koniec. 

 

Estatyka jest lepsza, a o uszczelnienie nie ma się co martwić - jeśli zagruntowałeś korpus w Caponie i właściwie wkleiłeś ster.  

Przy tak małym woblerku, po malowaniu i lakierowaniu,może być kłopot z oczyszczeniem nacięcia zwłaszcza przy kostrukcji DR gdzie pózniej cieżko dotrzeć jakimkolwiek narzędziem,łatwo zniszczyć takiego "mikrusa''.Kilku kolegów na jb robi wobki podobną metodą,bardzo estetycznie to wygladą,gdy ster tworzy całość z korpusem woblerka.Każdy ma swoje "patenty" :) .


Użytkownik PablovelLoco edytował ten post 07 sierpień 2014 - 11:35


#127 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 11:32

Łukasz ma młode, małe rączki, więc sobie poradzi :)...



#128 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1490 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 sierpień 2014 - 12:38

Hehe ster chyba wkleje teraz i zakleje go taśmą

Łukasz ma młode, małe rączki, więc sobie poradzi :)...

potem mialbym problem z dotarciem jakąś piłką. Nie wiem co zrobić bo chciałbym te woblerki dalej robić (Micrusy) tylko, że ciężko jest je robić. One przecież mają 1.5 centymetra. Myślałem nad formą :D

Użytkownik Hcv edytował ten post 07 sierpień 2014 - 12:44


#129 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 21:45

Dopiero zacząłeś skrobać, a już forma? :)

 

Tempo ekspressssowe :)... Ja proponuję jednak podłubać. Może popróbuj z większymi nieco? Takie 3-4 cm to wdzięczny materiał do pracy. Szczególnie w lipie :)...



#130 OFFLINE   adashhh

adashhh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • LokalizacjaPasłęka
  • Imię:Adam

Napisano 07 sierpień 2014 - 21:48

Dopiero zacząłeś skrobać, a już forma? :)

 

Tempo ekspressssowe :)... Ja proponuję jednak podłubać. Może popróbuj z większymi nieco? Takie 3-4 cm to wdzięczny materiał do pracy. Szczególnie w lipie :)...

i Palce nie będę tak mocno bolały :D 



#131 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1490 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 sierpień 2014 - 22:22

Do zimy bede skrobal a potem formy bo mam duzo problemow z tymi wiorkami wszedzie jest ich pelno :) nawet po sprzątaniu pod biurkiem znajduje

#132 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 22:29

Sprzątaj dokładniej :)...



#133 OFFLINE   Kanon123

Kanon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 22:31

Odrazu mówię że sporo zainwestujesz niema się co nastawiać na dużą produkcję, testuj , sprawdzaj, poprawiaj ze swojej strony życzę ci sukcesu :) pzdr

Użytkownik Kanon123 edytował ten post 07 sierpień 2014 - 22:32


#134 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1490 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 sierpień 2014 - 01:25

No Kanon przegladalem twój wątek ostatnio i chcialem spróbowac zrobic cuś takiego. Tylko ze przy 3cmp nie wiem czy mi to wypali, ale pomysł chyba dobry :P
I zrobimy mały konkursik. Do wygrania Jajcaki 2 pierwsze osoby ktore odezwą się na priv z dobrą odpowiedzia dostaną wobka :) Konkurs skromny ale cos jest :P
Pyt: Jaka jest wysokość tych traw przez ktore przedostaje sie nad rzekę. Każdy ma jedną szanse. Można sie pomylic o 5cm. Tylko do 20.00 godz a potem finito :P

Załączone pliki


Użytkownik Hcv edytował ten post 08 sierpień 2014 - 10:18


#135 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3216 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 10:10

Trochę dziwny konkurs biorąc pod uwagę, że każda trawa jest inna :P :P :P i chodzi o trawę zgiętą czy wyprostowaną? :P



#136 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1490 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 sierpień 2014 - 10:18

Taka jaka jest zgieta nie prostowałem jej, ale przez trawe zgiętą mozna se wydzielic taką linie i wtedy bedzie :)

Użytkownik Hcv edytował ten post 08 sierpień 2014 - 10:19


#137 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 10:34

POmyśl lepiej, czy ryba nie rozszarpie CI łamańca :)... Przy takich wymiarach, chyba nie robisz tego z balsy? :)



#138 OFFLINE   Kanon123

Kanon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 10:40

Z tym łamańcem to załatw sobie jakieś twardsze drewno , strugać ciężej ale będzie bardziej wytrzymały ;) i powiedz zrobiłeś go z balsy czy z lipy ? :)

#139 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1490 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 sierpień 2014 - 11:18

Z balst bo tylko ja mialem pod rekąa na lipe nie mam pieniędzy. Myślałem ze coś wyjdzie z moich woblerow na gieldzie tam gdzue pisze sprzedaz sprzetu ... ale nic :) i nie wiem z czego wziasc piebiadze na lipe i farby

#140 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1490 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 sierpień 2014 - 11:22

Ale wiem to bylby nie wypal bo nie mialbym szans zeby to polaczyc nawet okon moglby mi to rozwalic




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych