Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Następca Scorpiona 1001 MG ??? .


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 27 styczeń 2009 - 16:09

Odnosnie samego multika- nikt jeszcze nie mial go w rekach, nikt nim nie rzucal a dyskusje sa bardzo dlugie rowniez na sasiednim portalu.


Niekiedy Bujo nie trzeba by wiedzieć co się święci. Popatrz sobie co Shimano zaproponowało wędkarzom przez ostatnie 2 lata - design changes i nic ponad to. Jak wpadli w mg (znaczy się opanowali do perfekcji technologię tworzenia w magnezie) tak ... bebeszki zostawiają te same a ... zajęli się tuningiem maluchów a'la garażowcy ze spodniami w kroku (nie żebym coś miał przeciwko). Wzięli spraje do ręki, młotek i ... dorobili spojler, większe światła i wstawili halogeny, a ... i dwie rurki podpięli bez tłumienia by było głośniej. A samochód jak jeździ tak samo, tak jeździ. Być może to sygnał ...do większości wędkarzy - panowie czas na rybki ... wszystko już było.

Aldebaran - nawet przeszedł mi przez myśl taki pomysł by to kupić na próbę ale od razu zadałem sobie inne pytanie - czego oczekuję od tego multika, kiedy to co mam za 1/4 ceny sprawuje się wyśmienicie. Chyba ...starość mnie dorwała i ... teraz zrzędzę. Nie mniej jednak ... chętnie poczytam recenzję forumowicza na temat tej konstrukcji.

Pozdrawiam
Remek

#22 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 16:17

Witam,

Remek- musze sie zgodzic z Toba odnosnie nowosci Shimano w ostatnich latach. Tu nie mozna polemizowac chociaz na ten rok jest przewidziana nowa Calcutta 200/201DC. Czy bedzie sie roznila od poprzedniej- raczej nie :(

Moje ostatnie mlynki jakie zakupilem to wlasnie modele sprzed kilku lat, poddane jakiemus tam tuningowi- bez glosnego wydechu i basow :D Z nowych zbytnio nic mnie nie interesowalo po Monoblocku. Myslalem nad Ryoga ale przy obecnym kursie jena bedzie to bardzo drogie rozwiazanie, doszla Calcutta TE 201 i na razie starczy :D

Pozdrawiam,

Bujo

#23 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 luty 2009 - 10:01

znalazłem fotke szpulki do nowego aldebarana MG, mimo małej średnicy zewnętrznej to wydaje mi się dosć głeboka, zresztą zobaczcie sami.

.




JW :D

Załączone pliki



#24 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 09 luty 2009 - 15:21

ENGETSU wydaje mi się całkiem fajnym młyneczkiem.

Pozdrawiam
Remek

#25 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 19 luty 2009 - 12:50

Wypowiedz z TackleTour na temat Aldebaran´a

Had the Aldebaran MG7 for close to two weeks. Only been able to get it on the water for one full trip but am very impressed with this reel. The first thing is how small the reel is. Very small low profile. It reminds me of a cross between a 50mg and the low profile of the 200E. Very light but what is more suprising to me is that hollow feeling does not seem to be there like the 50MG or Core. Probably one of the biggest suprises is the smoothness of this reel. Outstanding. Butter smooth and you do not feel the gears like you do in some of the other high speed MG reels.

Nice 84mm handle that complements the reel very well. It has a clicking drag star but not a clicking spool tension knob. Smooth drag and feels very powerful for this size of reel. I believe it is 4.5kg vs. 5.0kg on the Metanium Mg.
Holds about the same amout of line as the Metanium/Core reels. So, quite a bit of capacity for this small of a reel. To my knowledge, JDM shimano does not market HEG but uses the term oversized gearing. This reel has the enlarged gear box that is proportional to the size of the reel.

Casting. What casting I have done with light baits has been done in the back yard. So, this still needs to be done on the water. Off hand, It will cast light baits very well. I can't compare to a pixy or pixilla as I do not have one, and don't want to even start that conversation. Having said that, I believe this reel will hold its own with any light bait application. I used a #5 shad rap on a loomis cbr 783 and it did very well even into the wind. It casts very smooth and with not a lot of effort. It tends to cast further with less effort.

On the water. I used this reel on my first trip on a Loomis Glx BCR803 and fished a 3/8 oz jig. This is what I felt the conditions called for so I wanted to get as many bites with it on that first trip. I caught 7 fish with 17.5 inches being the biggest. This reel did everything I wanted and more. Pitched very well and casting it was excellent. Felt very comfortable and handeled the technique very well. Had plenty of power and I never felt like the reel was under stress. Smooth drag and I felt like I could turn a fish If needed. I will say that this reel will do anything the 50Mg did and will also do it better.

Hope this helps.


Pozdrawiam
Tomek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych