Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak się łowi na kulanego bez spławika?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 20:35

Jak się łowi na kulanego bez pławika???



#2 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 lipiec 2014 - 21:26

Zestaw: kij, kołowrotek, żyłka główna, przypon, duży hak o krótkim trzonku mocno rozwarty tak by wszedł pod pestkę czereśni, wiśni. Można w dużym uciągu 40-60 cm od owocu założyć śrucinę by lekko topiła zestaw. Całość rzucasz z ręki w poprzek rzeki by wachlarzem czereśnia spływała w dół, można wypuścić dodatkowe metry by sięgnąć ciekawych miejsc. W pewnym momencie zestaw ustawi się po za uciągiem nurtu głównego i zacznie "kulać" się po i przy dnie wykonując minimalne ruchy. Lewą ręką cały czas masz zrobiony mały odciąg żyłki. Branie polega na gwałtownym lub delikatnym pociągnięciu. Puszczasz naddatek żyłki z lewej ręki i po chwili docinasz. W ten sposób łowi się grube przydenne klenie. Mnie się sprawdzało. Można też stosować: ser, mielonkę, owoce, inne.



#3 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 21:32

Wezmę "se" ser i mielonkę.Najwyżej sobie pojem.



#4 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 lipiec 2014 - 21:46

Ser musi być odpowiednio spreparowany, na ogół moczyło się go w mleku. Robił się jak guma. Strasznie łapy po tym śmierdzą. Najprzyjemniejsze łowienie jest na czereśnie, wiśnie. Też można podjeść i to zdrowo... :D


  • Wojtek B. lubi to

#5 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 22:19

No ale w taki upał to po czereśniach może się to łowienie skończyć w krzakach. :lol:


  • minecjusz i marianosum lubią to

#6 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 lipiec 2014 - 09:12

A po takim serze nawet i bez upału :)


  • Dagon i stoner lubią to

#7 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 17 lipiec 2014 - 09:50

I tak często w kucki łowimy. Nikt nie zauważy... :D


  • Wojtek B., stoner i Profil_Nieaktywny lubią to

#8 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2014 - 09:56

Zauważy, zauważy, ten który następny na metę "wdepnie".  ;)

Metoda, swoją drogą, latem rewelacyjna, nie łowiłem tak od chyba dwudziestu lat, ale do dzisiaj pamiętam jak się w slipkach tylko, po Sanie brodziło z wędką w ręce i małym słoiczkiem po musztardzie, nabitym czereśniami, czy równie skutecznymi porzeczkami, lub wiśnią.

Słoiczek za gumkę od majtek, dobra dwudziestka na prekserze, duży Au Lion D'Or i z prawie z każdego dołka wychodziła klucha. :)


Użytkownik Dagon edytował ten post 17 lipiec 2014 - 09:59


#9 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 17 lipiec 2014 - 10:30

I tak często w kucki łowimy. Nikt nie zauważy... :D


tak, ludzie twierdzą że niby kurki i maslaki są pierwszymi grzybami w sezonie ale tylko ten co brzegi Wisły z wedka przemierza wie że pierwsze grzyby to zawsze papierzaki :D

#10 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 11:42

W zeszłym tygodniu próbowałem na bardzo dojrzałe wiśnie. Ryby były, ale jakość mizerna. Jeden gruby kleń tylko.  Może to kwestia miejscówek, ale nie miałem spina więc nie wiem czy na pewno, aby sprawdzić. Za to świerszcze, koniki polne (kózki) wciąż są bezkonkurencyjne. Kilka razy w roku udaje się dorwać turkucia, też prima.  :)



#11 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 lipiec 2014 - 22:28

Ludzie ! Wiśnie, ser i mielonka  :( To chyba nie jest spécialité de la maison tego portalu. Idźcie stąd z tym paskudztwem ;) 

U.


  • pitt, Paweł Bugajski i kogut lubią to

#12 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 17 lipiec 2014 - 22:33

Pinki, mady, gnoje, rosówki też mogą być... :D



#13 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 09:45

No jeszcze mogą być małe żabki. Myszki ponoć świetnie pływają i smużą prowokując naprawdę duże klenie. Tylko jak złapać taką mysz? W zeszłym roku tak się zastanawiałem, czy nie dałoby się zrobić kulki proteinowej na klenia o aromacie czereśni/wiśni właśnie na kulanego, byłaby przynęta całoroczna. Ostatecznie porzuciłem pomysł- nie mam w tym doświadczenia. 



#14 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 18 lipiec 2014 - 10:03

W zeszłym roku tak się zastanawiałem, czy nie dałoby się zrobić kulki proteinowej na klenia o aromacie czereśni/wiśni właśnie na kulanego, byłaby przynęta całoroczna. Ostatecznie porzuciłem pomysł- nie mam w tym doświadczenia. 

 

Dzisiaj jesteś w stanie zrobić kulkę o każdym smaku, chemia: dip-y, atraktory, co wyobraźnia podpowie. Znajomy robi samemu w oparciu o naturalne produkty. Ryby chyba o tym wiedzą, że to produkcja ekologiczna, ma konkretne efekty. Ciasto bez konserwantów! Są ludzie którzy robią taką produkcję na zamówienie, określasz smak, średnicę, zaangażowanie surowca. Coś jak kręcenie much pod zamówienie lub struganie wobków.

 

PS

Zawsze możesz sięgnąć po weki żony, tyle, że wiśnie zakładaj na włos. Cały sezon jest Twój... ;)



#15 OFFLINE   bongo731

bongo731

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 08:38

A można tez tak uciac kawalek swieczki ok 1- 2 cm wyciągnąć knot nawlec na zylke zablokować stoperami działa to ala kula wodna..około metrowy przypon haczyk i na hak wszystko co się w trawie zlapie koniki polne i wszelkiego rodzaju owady.Puszcza się to z nurtem i obserwuje kiedy rybka zbierze owada Zabawa przednia

#16 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 19 lipiec 2014 - 21:51

Dawno temu spotkałem na Skawie wędkarza, który jak ja łowił klenie. Ja łowiłem na porzeczki z mizernym skutkiem ( sam drobiazg) a obok owy pan łowił piękne knagi. W końcu poszedłem zapytać na co łowi a on spontanicznie odpowiedział mi " idź tam do mojego samochodu i urwij sobie trochę gąbki z siedzenia" .

Urwałem ale tylko jednego złapałem :)


  • TOMIS1975 lubi to

#17 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 lipiec 2014 - 22:00

Może za wysoko urwałeś, z oparcia, a to trzeba było z samego siedziska, najlepiej gdzieś pośrodku. :D  ;)



#18 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 19 lipiec 2014 - 22:15

Cholera o tym nie pomyślałem :D

Wtedy jeszcze nie było super atraktorów i dipów