Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

KLENIE 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
497 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 kwiecień 2009 - 00:44

Baloo

W ogóle ciekawe okoliczności podbierania, wśród roślin z nurtem za plecami.. kleń czmychnął między nogami w stronę brzegu przy podbieraniu? ;)

Witaj Kriss

Ładne klenie Panowie łowicie, +50 też przyjdzie. Przypłynie.
Pozdrawiam, Grzesiek

#142 OFFLINE   Grzecho

Grzecho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2009 - 05:49

@Kriss witaj na forum.

Gratuluję łowcom pięknych kleni i świetnych fotek.

pzdr
Grzecho

#143 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 14 kwiecień 2009 - 06:44

Baloo rzucał rybą o powierzchnię tyle razy, aż fotka wyszła :lol:

#144 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 14 kwiecień 2009 - 07:51

Dobre, dobre...

Samowyzwalacz daje wiele możliwości (jeszcze jak jest na pilota...), choć oczywiście jeszcze lepiej gdy wciśniesz swój aparat w rękę kolegi.

Fotka miała być z podbierania, ale w momencie robienia zdjęcia, klenik zachciał akurat pięknie wierzgnąć i wyszo jak wyszło... Też żałuję, że minimalnie nie zmieścił się w kadrze, bo byłaby fotka roku. :wacko: :lol: <_<

#145 OFFLINE   spinn1990

spinn1990

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 14 kwiecień 2009 - 08:14

Dobre, dobre...

Samowyzwalacz daje wiele możliwości (jeszcze jak jest na pilota...), choć oczywiście jeszcze lepiej gdy wciśniesz swój aparat w rękę kolegi.

Fotka miała być z podbierania, ale w momencie robienia zdjęcia, klenik zachciał akurat pięknie wierzgnąć i wyszo jak wyszło... Też żałuję, że minimalnie nie zmieścił się w kadrze, bo byłaby fotka roku. :wacko: :lol: <_<

heh, no wlasnie mistrzu ;p

no, tez bym chcial miec zywy aparat podczas lowienia ;p


ladne klenie


#146 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 14 kwiecień 2009 - 08:32

Jeszcze raz podkreślę, że zamieszczone fotki są do zrobienia samowyzwalaczem. Oczywisćie nie każda wyjdzie, nie zawsze ryba chce współpracować, ale czasem się trafi ładna fotka.

Odrobina samozaparcia, pokombinowania i robi się całkiem fajne fotki.

Poza tym, nabyłem statywik. Mały, poręczny i spokojnie utrzymuje spory bądź co bądź aparat. Jeszcze tylko konkretna lampa i zestaw gotowy.

#147 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 14 kwiecień 2009 - 09:42

heh, no wlasnie mistrzu ;p

no, tez bym chcial miec zywy aparat podczas lowienia ;p


ladne klenie


Spinn1990 - mistrzów fotografii to tu jest kilku z dużo większym doświadczeniem i daleko mi do niech. Pooglądaj zdjęcia kolegi Andrzeja Lipińskiego, Roberta, Remka, Patu, Tomka Wojdy, jacka Stępnia... Wiele z tych zdjęć jest zrobiona samowyzwalaczem i są niesamowite. Czyli można...

Poza tym, pytanie czy jeszt sens wstawaić na forum każde zdjęcie? W imię czego? Ja też jestem częsciej na rybach niż wynikałoby to z zamieszczanych postów i częściej łowię ryby niż zamieszczam fotki. Nie wstawiam każdego zdjęcia. Robię ich średnio kilkanaście - kilkadziesiąt na każdej wyprawie. Choćby dla wprawy i doświadczenia. Czasem uda się zrobić ciekawe. Warto kombinować i uczyć się, cały czas można coś poprawiać. Wcześniej pstrykałem zwykłą kompaktową małpką i też było fajnie. Z różnych powodów postanowiłem zrobić mały upgrade mojej fotografii.
Zachęcam do podszkolenia swojego warsztatu fotograficznego (zresztą wszyscy wymienieni do tego zachęcają). Skoro wypuszczamy większość łowionych ryb, to warto zasbać o możliwie najlepszą pamiątkę naszych emocji. Nie musi być to od razu profesjonalny sprzęt i mistrzowske zdjęcie. Jednak przy odrobinie chęci i wprawy, świetnie zdjęcie można zrobić każdym cyfrowym aparacikiem mieszczącym się w kieszeni kamizelki.

#148 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 15 kwiecień 2009 - 19:54

Coś z samowyzwalacza właśnie (jednak baaaaardzo musiałem zmniejszyć :( )

41cm :D
.

@Baloo...mówiłem, że (chyba) mimo wszystko dobrze wykorzystałem dzisiejszy czas




edit.
Fotka-bo była beznadziejnej jakości....

Załączone pliki



#149 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 15 kwiecień 2009 - 20:29

Fajne zdjecie i fajny kleksik :D Gratuluje!

#150 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 15 kwiecień 2009 - 21:15

To ja też wrzucę fotkę z pozdrowieniami dla Pasiastego Irokeza.
Może złapałeś tego samego tylko urośniętego :D
Zwróć uwagę na miejsce :D
Ten mój został złapany już dość dawno ( 10/2007) podczas pierwszych rzutów nową wędką, co widać, bo nawet nie zdążyłem folii z korka zdjąć. Miał wtedy równe 40cm.

Jak zobaczyłem miejsce, w którym złapałeś swojego, to mnie tak na wspomnienia wzięło :D Klenik oczywiście delikatnie wypuszczony do wody, więc mam nadzieję, że jeszcze niejednemu z nas dostarczy tego kopnięcia przy braniu co mnie.

Z pozdrowieniami


Załączone pliki



#151 OFFLINE   Przemek Szymański

Przemek Szymański

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaWatford,ENG
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 15 kwiecień 2009 - 21:16

Gratuluję Kamil! ;)

Poza tym, pytanie czy jeszt sens wstawaić na forum każde zdjęcie? W imię czego?


Baloo...
... bo się koledzy zniechęcą i tylko Ty będziesz musiał zdjęcia zamieszczać. I jak to będzie wyglądało?? :mellow:


#152 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 kwiecień 2009 - 21:44

@Baloo, gratki za niezłe kleksy i fotki... szczególnie ta druga pełna dynamiki...
P.S.
Nie boisz się rozstawiać statywu niemal w wodzie :mellow: ??

#153 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 16 kwiecień 2009 - 08:39

NO Pasiasty - ładny klenik. Cieszy, ze piękne rybki pływają w centrum miasta. jesłi dobrze pamiętam, to ktoś w zeszłym roku miał tu także całkiem przyjemną brzanę.

@Przemku - nie mają się zniechęcać. Namawiam tylko do odrobiny wysiłku. W końcu to nasze pamiątki...

@patu - najlepszy statyw nie zastąpi ręki kolegi (jakkolwiek dwuznacznie to brzmi ) Niemal nad wodą, to jużkwestia kadrowania. B) Fakt, z Andrzejem często robimy sobie wzajemnie zdjęcia. Jego aparatem są jego, moim - moje.

#154 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 16 kwiecień 2009 - 09:12

A ja wolę brzydką fotkę pięknej ryby, niż piękną fotkę małej rybci ;)

Idealna byłaby super fotka wielkiej ryby, ale jakbyśmy tylko takie wstawiali to niewielu userów mogłoby się pochwalić ...

#155 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 16 kwiecień 2009 - 09:36

@hlehle - Twoje podejście jest mocno nieprecyzyjne. Dla jednego piękną rybą będzie 30 cm pstrąg, a dla innego okaz zaczyna się od 60cm.
Natomiast brzydka fotka normalnej ryby - jednej z wielu niczego nie wnosi. Tak mi się przynajmniej wydaje. Jeśli dana ryba jest z jakiegoś powodu wyjątkowa dla łowcy to ok. Jeśli jednak jest jedną z wielu rybek, to może warto pokusić się o nieco ładniejsze ujęcie?

Wstawianie kilku identycznych zdjęć (komórka?) podobnej wielkościowo ryby? Pierwsze klenie i jazie w tym roku spoko. nasze kolejne rekordy (choćby roczne) ok - to rozumiem. Ale wstawianie tak samo marnych (bez urazy) zdjęć, z takimi samymi rybami... Możemy iść w tę stronę, ale każdy wątek będzie miał po 100 stron i mierną wartość. To oczywiście tylko moje zdanie.
Przykład kolegi @Pasieastego pokazuje, że przy odrobinie chęci można zrobić fajne zdjecie. Może jakościowo zdjęcie nieco ustępuje, ale przynajmniej jakoś wygląda.

#156 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 16 kwiecień 2009 - 09:56

Witam gratuluje kleksów, ja też wczoraj połowiłem miałem kilka klonków dwa nawet 40+ coś powoli sie rusza u nas w dolnośląskim :mellow:
pzdr. Bartek

#157 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 16 kwiecień 2009 - 10:14

@hlehle - Twoje podejście jest mocno nieprecyzyjne. Dla jednego piękną rybą będzie 30 cm pstrąg, a dla innego okaz zaczyna się od 60cm.
Natomiast brzydka fotka normalnej ryby - jednej z wielu niczego nie wnosi. Tak mi się przynajmniej wydaje. Jeśli dana ryba jest z jakiegoś powodu wyjątkowa dla łowcy to ok. Jeśli jednak jest jedną z wielu rybek, to może warto pokusić się o nieco ładniejsze ujęcie?

Wstawianie kilku identycznych zdjęć (komórka?) podobnej wielkościowo ryby? Pierwsze klenie i jazie w tym roku spoko. nasze kolejne rekordy (choćby roczne) ok - to rozumiem. Ale wstawianie tak samo marnych (bez urazy) zdjęć, z takimi samymi rybami... Możemy iść w tę stronę, ale każdy wątek będzie miał po 100 stron i mierną wartość. To oczywiście tylko moje zdanie.
Przykład kolegi @Pasieastego pokazuje, że przy odrobinie chęci można zrobić fajne zdjecie. Może jakościowo zdjęcie nieco ustępuje, ale przynajmniej jakoś wygląda.


@Baloo - to są subiektywne odczucia, dlatego doprecyzuje. Fajna ryba dla mnie to duża ryba :D Oczywiście czasem zdarzy się jakoś wyjątkowo wybarwiona i piękna, ale zazwyczaj piękne są duże ryby ... dla mnie :D

Teraz wielkość - to też indywidualne odczucie. Dla jednego duży kleń to 40'ak, dla innego 60'ak.
Osobiście mam podobne podejście do Ciebie – uważam, że mija się z celem wrzucanie przeze mnie iluś tam podobnych ryb – wolę podnosić sobie poprzeczkę, czyli jeśli to będzie jeden z pierwszych 40’aków to go wrzucę, ale następne ryby będą już w granicach 50’ki itd. :D
Jednak to są moje zasady i nikomu nie chcę ich narzucać, bo robi się mało sympatyczna atmosfera.

Poza tym wrzucanie fotek w poprzednim roku sporo problemów mi narobiło i chyba mam nauczkę żeby tego więcej nie robić, albo oprócz tła zacząć zamazywać twarz ;)


#158 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 16 kwiecień 2009 - 14:32

Dzięki Panowie za miłe słowa
@Slavobeer myślę że ten Twój już dużo więcej urósł niż 1cm

Co do fotki to niestety marna jakość bo musiałem sporo zmiejszyć i niestety poszło ostro po jakości :( A w full size nie było tak źle Muszę się jeszcze nauczyć zmniejszać, żeby jak najmniej tracić na jakości...ale pierwsze koty...
Co do wstawiania fotek to po części się zgadzam.To zdjęcie wrzuciłem bo to mój pierwszy kleń w tym sezonie i od razu spełniający wymogi portalu, co nie ukrywam jest sporą motywacją i radością po przekroczeniu tej granicy-przynajmniej dla mnie, który nie mogę pochwalić się regularnie łowionymi rybami powyżej tych limitów ....poza tym...każda cieszy :D
Pozdrawiam i samych okazów życzę....



#159 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 kwiecień 2009 - 17:47

Co do fotki to niestety marna jakość bo musiałem sporo zmiejszyć i niestety poszło ostro po jakości :( A w full size nie było tak źle Muszę się jeszcze nauczyć zmniejszać, żeby jak najmniej tracić na jakości...ale pierwsze koty...




@Pasiasty Irokezie, ściągnij sobie któryś z prostych i darmowych programów do edycji i obróbki zdjęć ( Picassa 3, Photofiltre),a fotki po zmniejszeniu nie będą tracić aż tak na jakości. Wiadomo, kompresja JPG-ów ma to do siebie ( szczególnie detale fotki) itd, ale można zmniejszyć jej rozmiar w taki sposób, że nie zauważysz prawie różnicy...

#160 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 16 kwiecień 2009 - 21:40

Mam IrfanView.....ale coś muszę pokombinować bo różnica jest baaardzo duża... :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych