Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie SKYLLA czy ktoś posiada? - uwagi i opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
864 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   Areq

Areq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 07 luty 2021 - 19:12

50 km



#522 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 07 luty 2021 - 19:56

To już te min 100kg na rufie będzie u każdego wisieć :P A zna ktoś wyniki 420 na silniku 30km w 2,3 osoby. Każdy wiesza 50km, na filmie 70km, zaraz jakieś V8 będzie wieszane :D



#523 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 07 luty 2021 - 20:19

Raczej nie było takiej konfiguracji 420 i 30 hp. Kilkanaście egzemplarzy sprzedano ale z tego co widzę to od 50 hp w górę ludzie wieszają.

#524 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 07 luty 2021 - 20:57

Raczej nie było takiej konfiguracji 420 i 30 hp. Kilkanaście egzemplarzy sprzedano ale z tego co widzę to od 50 hp w górę ludzie wieszają.


To kolega w temacie widać?Ja troszkę tej jesieni pływałem tu i tam ale jakoś na naszysz wodach 420 nie dało się dojrzeć tak ze chyba poszły na Europę.Ja tez już przyszykowalem Hondę 50 km na rumpelku i ciekawy jestem czy będzie ogień .No może mały tuning coś pomoże?

#525 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 08 luty 2021 - 08:46

Ciekawą tendencje zaczyna się obserwować w naszym kraju. Kiedyś łódź miała mieć jak najlepsze właściwości nautyczne i jak najszybciej pływać na jak najmniejszym silniku. Kiedyś było nie do pomyślenia aby do 420 cm zapinać 70 koni 😁 wszytko idzie w kierunku hameryki 😊 skylla swóje pierwsze model też testowała na yamaszce 2T 9.9 😊

#526 OFFLINE   sumy i sandacze

sumy i sandacze

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 luty 2021 - 10:46

Kiedyś było dużo robionych łodzi jednopłaszczowych i pływały szybko na małych silnikach. tu jednak waga robi swoje, łódź jest zabudowana jak ta lala :) gdyby użyć samego kadłuba to na 2T 9.9 też myślę że by zapitalała :) 

 

Ale ogólnie Lucas masz rację, chyba każdy lubi mieć trochę mocy i czuć trochę tej adrenalinki ;)



#527 ONLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 luty 2021 - 10:59

Ciekawą tendencje zaczyna się obserwować w naszym kraju. Kiedyś łódź miała mieć jak najlepsze właściwości nautyczne i jak najszybciej pływać na jak najmniejszym silniku. Kiedyś było nie do pomyślenia aby do 420 cm zapinać 70 koni wszytko idzie w kierunku hameryki skylla swóje pierwsze model też testowała na yamaszce 2T 9.9

I niech idzie Łukasz w kierunku Ameryki. Jak się poczyta ich fora, poogląda jak są mądrze przemyślane ich łodzie, instalacje na nich, przyczepy, slipy etc etc i człowiek się zastanowi jak mikrym/mikrusieńkim jesteśmy rynkiem w porównaniu do nich to dobrze, że się na nich wzorujemy. 

Szkoda tylko, że woda nie ta ....

 

A ze swoich Skylli bedziecie zadowoleni. Ja mimo, że teraz lekko zdradziłem Sławka i Jacka, bo kupiłem łodź innej firmy to 370 nie oddam nikomu :) Mój mały pancernik Patiomkin, który na 25 koniach pływa sobie 50 km/h


Użytkownik kruz edytował ten post 08 luty 2021 - 11:01


#528 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 08 luty 2021 - 11:38

Żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał, nie mówię że to jest złe ale widać zmieniające sie podejście do wędkarstwa, też nie lubię trącić czasu płynąc na łowisko 😁 mam Alu 470 cm i 30 km, myślę nad większym motorem chociaż na obecnym pod 50 km/h sam latam na wodzie stojącej. Osobiście zakładając 70 km na paweż bym celował chyba z łódź powyżej 5 m 😁

#529 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2021 - 12:04

Zna ktoś osiągi tej 420 na silnikach 50 KM 70 KM?



#530 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 08 luty 2021 - 12:06

zmienia też się ciężar łodzi. pierwsze skylle 370 ze skośną podłoga to były golasy, 20KM i śmigały. Teraz jak dokładamy zabudowę, silniki dziobowe etc to potrzeba mocy aby to pchnąć. Skylla 370 dla niej minimum motor 25KM jeśli pływasz w dwie osoby i silnik dziobowy a max co można tam powiesić to tylko niektóre modele 30KM, bo nie mogą być cięższe niż 80kg.



#531 ONLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 luty 2021 - 13:51

Pytanie ile ta 420 waży ? Zakładam, że podobnie do 450, bo jest trochę krótsza ale tez i trochę szersza. A jeśli waży podobnie to z założeniem, że będzie w niej płynąć dwóch rosłych chłopa z masą sprzętu całość będzie ważyła koło 700-750 kg. Zakładając silnik 70 KM mamy 10 kg na KM - nie wiem czy aż takie parametry są konieczne. Będzie latać z pełnym obciążeniem.

Ja w małej łodzi mam 21-22  kg na 1 KM i biedy nie ma. Staruje momentalnie do ślizgu i płynie we dwóch prawie 50 km/h, W dużej będzie koło 13 kg na 1 KM i łódź pływa koło 65 km/h. Nie chcę więcej ... Tym bardziej, że mam rumplową wersje



#532 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 08 luty 2021 - 14:21

Też jestem ciekawy, tego połączenia
420 na 70, pływałem 500 na 70 i osobiście uważam go za optymalnego, do tej wielkości łodz, szybki start, dobra prędkość 3xaku 80, dziobówka 2 chłopa po 110 kg 😁 i graty
Może wynika to z innej konstrukcji dna łodzi, chętnie bym ją kiedyś sprawdził co potrafi na wodzie 😉
  • Lucas lubi to

#533 ONLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 luty 2021 - 14:28

Też jestem ciekawy, tego połączenia
420 na 70, pływałem 500 na 70 i osobiście uważam go za optymalnego, do tej wielkości łodz, szybki start, dobra prędkość 3xaku 80, dziobówka 2 chłopa po 110 kg i graty
Może wynika to z innej konstrukcji dna łodzi, chętnie bym ją kiedyś sprawdził co potrafi na wodzie

Gdzieś był jakiś filmik jak 420 płynie na tych 70. Jakaś wariacja kompletna :D



#534 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 08 luty 2021 - 15:18

Mocy nigdy nie za dużo, ograniczeniem jest tylko masa silnika. Przecież nikt nie każe pływać na maksymalnie otwartej przepustnicy. To i dla silnika zdrowiej i dla uszu przyjemniej- naszych i innych wokół nas.



#535 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 08 luty 2021 - 21:58

,,Mocy nigdy nie za dużo ,, to fakt, tylko jak często ten zapas mocy się wykorzystuje... no cóż taki trend :)

#536 OFFLINE   radoo

radoo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 08 luty 2021 - 22:15

,,Mocy nigdy nie za dużo ,, to fakt, tylko jak często ten zapas mocy się wykorzystuje... no cóż taki trend :)

ważne zeby w tym jednym konkretnym momencie kiedy będzie potrzeba -wykorzystac.

Po drugie mamy po prostu coraz wiecej pieniedzy ,wiec kupujemy łodzie,samochody itp



#537 OFFLINE   sumy i sandacze

sumy i sandacze

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 luty 2021 - 22:46

Kruz

 

 

 

tu widać jak pływa na  70

 

https://www.facebook...336447801113331


Użytkownik Wojciech Szymanski edytował ten post 08 luty 2021 - 22:47


#538 OFFLINE   Kaflo

Kaflo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaŁDZ

Napisano 13 luty 2021 - 14:08

Pytanko do osób, które wybrały wersję 420 zamiast 450, jaki argument przeważył? sam rozważam zakup jednej z ww. długości ale nie mogę podjąć ost. decyzji.

450 - wersja bardzo sprawdzona i rozpowszechniona. same dobre opinie.

420 - nowość i niezbyt dużo inf. jak się sprawdza w praktyce

cena praktycznie ta sama. będę wdzięczny ze Wasze opinie

#539 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 14 luty 2021 - 09:45

Jak cena ta sama to bez wdawania się w szczegóły większe zawsze lepsze.
  • Radbraw lubi to

#540 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 14 luty 2021 - 11:12

Z tego powodu wybrałem 450 mniejsze ryzyko podhaczenia kolegi za plecy, po prostu będziemy dalej od siebie. 450 jest trochę węższa co daje mniejszy opór w rzece.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych